Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: globalni odchytavani stisknutych klaves

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

snazim se prijit na to, jak na PPC odchytavat a menit stisknute klavesy (na virtualni nebo externi BT/IRDa klavesnici) - potreboval bych mit moznost par klaves prenastavit tak, aby se po stisknuti chovaly jako kdybych stisknul jinou klavesu... asi neco jako zaklad lokalizace. o takove veci jako zmena zobrazeni virtualni klavesnice apod se mi nejedna - jde mi vylozene jenom o tuhle zakladni funkcionalitu...

podarilo se mi ruzne na inetu najit odkazy na nedokumentovanou API funkci SetWindowsHookExW, ale vypada to, ze tohle funguje jenom na zarizeni s opravdovou hardwarovou klavesnici - na virtualni klavesnici to nereaguje

nemate nekdo tip, jak na to?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

To jste si zase vymyslel vec Opravdu by me zajimalo, jakou aplikaci pistete, protoze podle vasich dotazu to vypada na zajimavy kousek

Globlni hook funguje jen na HW zarizeni, AFAIK SIP vetsinou interaguje primo s ovladacimi prvky konkretni aplikace, takze globalni hook nezabira a nevim, jak jinak byste se ke stisku klavesy mohl dostal

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

no, nastesti to neni vsechno jedna aplikace - to by bylo vazne neco tohle bych potreboval jako doplnek hlavne k BT klavesnici na premapovavani klaves...

myslim si, ze by to nejak jit melo - nasel jsem zatim na http://hpcnec.com/mikes.htm programek, ktery to v podstate umi (odchytava mi i SIP), ale nedari se mi ho zatim v eVC4 zkompilovat - budu zkouset dal... je to zalozene na SetWindowsHookEx(WH_KEYBOARD_LL...), coz je low-level odchytavani - mne by pravdepodobne stacilo WH_KEYBOARD, ale zatim ani nevim, jestli to na PPC funguje...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Na codeproject je na to kratky clanek se zrojakem..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Buthrakaur
    no, nastesti to neni vsechno jedna aplikace - to by bylo vazne neco tohle bych potreboval jako doplnek hlavne k BT klavesnici na premapovavani klaves...

myslim si, ze by to nejak jit melo - nasel jsem zatim na http://hpcnec.com/mikes.htm programek, ktery to v podstate umi (odchytava mi i SIP), ale nedari se mi ho zatim v eVC4 zkompilovat - budu zkouset dal... je to zalozene na SetWindowsHookEx(WH_KEYBOARD_LL...), coz je low-level odchytavani - mne by pravdepodobne stacilo WH_KEYBOARD, ale zatim ani nevim, jestli to na PPC funguje...
    Ja se obavam, ze ze SIPu globalni hook odchytne jen "globalne" distribuovane zkratky - shortcuty.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

myslite http://www.codeproject.com/dll/keyboardhook.asp ? to je pro stolni windoze - problem u WCE je, ze SetKeyboardHookEx oficialne neexistuje... kdyz zkousim volat SetWindowsHookEx(WH_KEYBOARD...), tak dostanu 0...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od RStein
    Ja se obavam, ze ze SIPu globalni hook odchytne jen "globalne" distribuovane zkratky - shortcuty.
    asi mate pravdu - ted se mi podarilo zkompilovat jednoduchy programek, ktery vola hook na WH_KEYBOARD_LL a ze SIP odchytava jenom sipku doprava a doleva kdyz se snazim zaregistrovat stejnym zpusobem WH_KEYBOARD, tak se mi to nepodati - vysledek SetWindowsHookEx = 0...

Podobná témata

1. editace sw. klaves na WM6
    Od peterss_ce4you v sekci + Registry
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-12-2007, 12:12
  2. WM5 - odchytavani kontextovych klaves
    Od Buthrakaur v sekci Programování
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 02-07-2006, 20:15
  3. Namapování kláves na N50
    Od hanýsek_oldd v sekci Acer