Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tomtom 5 navigator

michalv (77)|3.2.2006 00:18
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mám nastavit v yakumu delta x komunikaci s GPS modulem.Pořád mi to hlásí "chyba gps". A ještě jedna věc, nemohu nastavit český navigační hlas.Může mi někdo poradit?
Díky za rady. Michal
Surgical (2364)|3.2.2006 07:04
Pomahal jsem to rozchodit kamosovi s timhle strojkem a problem nebyl, myslim v menu vyberu GPS jsme nastavili ostatni kabelove NMEA a ted uz si ten screen nepamatuju ale mam pocit ze tam bylo neco jako native GPS (nevadi, klidne vyzkousej vsechny nabizene moznosti na jednu se to chytne).
Ale...for je jedinej! Musis vyklopit antenku GPS na Yakumu DeltaX! Mam pocit, ze se interni GPS modul vyklopenim/zaklapnutim anteny zapina/vypina...
michalv (77)|3.2.2006 08:38
Díky za odpověď, včera jsem si s tím ještě hrál a už to chodí;)
Surgical (2364)|3.2.2006 09:51
A? Parada, vid :)
michalv (77)|3.2.2006 09:59
Jo jo je to dobrý, akorád mě nějak blbne synchronizace mezi PDA a PC, vždycky se při kopírování souborů neočekávaně odpojí:(
Surgical (2364)|3.2.2006 10:04
Pripojujes pres hub nebo primo do USB portu na motherboardu? A jaky mas chipset?
michalv (77)|3.2.2006 10:12
Připojuji přes usb normálně rozpozná PDA synchronizační program se aktivuje a začnu kopírovat soubory a tak po 2-3 + -min. se to samo odpojí.Chipset mám VIA zákl. deska MSI
Surgical (2364)|3.2.2006 10:26
Jaky VIA chipset, resp. southbridge? Tedy, jaka MSI deska? Starsi desky se musely rucne jumperovat, zda maji USB nejen komunikovat datove, ale taky soucasne nabijet (default byl vypnuto napajeni, tusim) a opravdu...zarizeni, ktera mela pres USB vyssi odber casto selhavala pri komunikaci, pokud nebyla soucasne externe napajena...coz u Varia nejde, kdyz k nemu neni kolebka.

Ale, s puvodnim topicem diskuze to uz nesouvisi :)
michalv (77)|3.2.2006 14:24
Via chipset KT266A.Deska MSI K7T266 Pro2 tuhle sestavu mám asi čtyři roky
Surgical (2364)|3.2.2006 14:44
OS? 4-in1 ovladace vcetne Via USB patche nainstalovane? Jojky, muzu te akorat potesit, ze horsi USB nez stare Via chipsety mela jen SiS....
michalv (77)|3.2.2006 14:52
Mám XPčka profi a ovladače na zákl. desku mám nainstalovány z cd k desce.Jinak teď zkouším nabíd pda a potom to zkusím nahrát jinak už nevim co s tím.Jedině zkusit jiný synchro program.Ještě se ti zeptám jak docílim u tomtoma ty barevné křižovatky a silnice, teď to mám nějaký šedý
Surgical (2364)|3.2.2006 15:25
Vybarvej se ti jenom pri platnym GPS signalu, tedy zafixovanym. Barevna schemata se daji menit, dalsi se daji stahnout primo na TomTom strankach, je i free editor, kde si muzes udelat vlastni barevne schema

A jestli mas 4 roky stary VIA 4-1 drivery, je nacase updatovat :)
michalv (77)|3.2.2006 15:53
Díky za rady, už jsem stáhl nový drivery
michalv (77)|3.2.2006 18:32
Tak už jsem vyřešil tu věc s tím odpojováním PDA od PC, teda nevyřešil jsem to já, ale v této diskusi "chromos". Je to neuvěřitelné, ale dělalo to usb od tiskárny stačilo jenom vytáhnout;) Ještě se zeptám nemáš náhodou český hlas do tomtoma?
Surgical (2364)|3.2.2006 19:37
Cesky hlas je v defaultni instalaci, staci vybrat (Miroslav).
Vzhledem k tomu, ze ja mam ke kompu pripojenejch v soucasnosti 6 USB zarizeni stabilne a dalsi pripojuju obcasne, pak si stale myslim, ze chybicka bude hlavne v implementaci USB do starych southbridge VIA chipsetu....
MilanSu (823)|3.2.2006 22:06
Je to sice trochu "off topic", ale na kopirovani souboru (potazmo map) je daleko prehlednejsi plugin do Total Commanderu (zdarma na strankach Total Commanderu), kdy si das sitove okoli a pripojis si PDA (musi byt spusten ActiveSync) a mas to jako na jiny disk, no proste parada