Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync 4.1 a MDA Vario - problémy

JanAltman (162)|2.2.2006 22:34
Mam špatné zkušenosti s novým AS 4.1 v kombinaci s MDA Vario.
Donedávna jsem měl kombinaci MDA2 a AS 4.0 a vše bylo v pohodě.
Ale AS 4.1 mi neustále padá, synchronizuji tak na třetí pokus a přenos (či instalace) větších souborů se prostě téměř nedaří - spojení vždy během přenosu spadne.

Co dělám špatně?
Zdenek Malinsky (9781)|2.2.2006 23:06
Koukni sem a sem.
JanAltman (162)|3.2.2006 00:36
No jenze ja nemam Kaspersky Antivirus ani nic podobneho.
A ze by to bylo spatnym nastavenim TCP-IP ci firewallu? To by se to asi nespojilo vubec nikdy, ani na chvili, ne? Me se to spoji, ale po case se to zase odpoji. Takze synchronizace treba (vetsinou, ale ne vzdy) staci probehnout, ale instalace vetsich aplikaci ci prenos vetsich souboru treba v polovine skonci, protoze spojeni proste spadne.

Pokud by byl nejaky zasadni sitovy problem (tcp, porty, blokace firewallem), tak by se to spis nespojilo vubec, nebo ne?
ElSoft (1244)|3.2.2006 01:41
co se týče přenosů velkých souborů přes AS tak toho tu bylo napsáno již hodně, prostě to padá a nic s tím neuděláš, mimo to je to příšerně pomalé. Buď zkus Softick Card Export II nebo nějakou čtečku karet.

a co se týče synchronizace tak by mohl pomoc i HR, či přeinstalování ASka
JecminekMaselnik (464)|3.2.2006 08:20
nevim, jestli se da instalovat jeste neco vetsiho, nez mapy do tomtoma (mam na mysli tu DE_AT..... pul gigovou), ale mne to bez problemu jde i z PC pres standardni instalator. Musim taky rici, ze proti SE p910i, ktere jsem mel pred qtekem, je ten prenos via active sync radove nekolikanasobne rychlejsi:o).
JanAltman (162)|3.2.2006 10:04
Me to s AS 4.0 a MDA2 codilo taky v pohode - klidne jsem tam prenasel 300kB videa a v pohode. Ale ted s MDA Vario a AS 4.1 je to proste v pr...

Pada to i pri prenosu (a instalaci) daleko mensich souboru! To proste neni dobre.
Surgical (2364)|3.2.2006 10:16
Jaka verze AS 4.1 je minena? Nejposlednejsi stazitelna z MS webu? Ceska ci anglicka mutace? A opetovne otazka, jaky chipset a OS je ve stolnim pocitaci? A pripojeni primo do USB portu na bordu nebo pres hub? Bacha taky na ruzne USB porty kejsu, pripojovane kabilkama na volne konektory na motherboardu, i za predpokladu spravneho zapojeni (chybne muze skoncit katastrofou) tyto porty obcas nebyvaji 100% funkcni!

Ja mam AS 4.1 jeste v nejaky beta verzi z MSN Developers starou asi 4 mesice, na finalni jsem tedy zatim neupgradoval, problem jsem nemel dosud jedinej...ani pri flashovani svyho Andela, ani pri flashovani a instalovani kamosova Varia....
Kuk_ce4you (0)|7.2.2006 15:40
Pánové Qtek a připojení k PC to je hrůza hrůz nic nechodí chce to instalovat nějaké zařízení generic Rndis k tomu nikde nejsou ovladače až když stáhnete nějakou záplatu hot fix KB890927 tak tam naleznete soubory usb8023x.sys, usb8023.sys, rndismpx.sys, rndismp.sys tyto soubory musíte dát do
Program files\microsoft Activesync\Drivers tak se to spojí! Ale neumožnívám to dál nic dělat protože to zůstane viset na načítání nastavení!

Už fakt nevím co dál jdu se vrátit k verzi 4 z CD!

Eurotel se moc nepochlapil! Outlok u toho není český synchronizační program také ne češtinu je třeba opravit patchem ze stránek sunysoftu ale Qtek nejde připojit!
Backup chybí úplně! Zlatý MDA Compact od T- Mobile použivaný v síti Eurotelu!
Maartin (33)|7.2.2006 15:52
Kuk, imho budes mit problem v PC. Vario od TM funguje uplne bez problemu - z webu MS jsem stahnul AS 4.1CZ, preinstaloval jim stary AS3.x a funguje to uplne bez problemu. Vario jako modem jak pres kabel tak pres BT funguje taktez.
Kuk_ce4you (0)|7.2.2006 16:08
Tak jem dal anglickou verzi 4 a je to to samé!

Není to Vario od T mobile ale Qtec o Eurotelu s Compactem od T- mobile jsem taky problém neměl!
A to jsem zkoušel i operační systémy XP home XP profi W2000!

jen ten Qtec nechodí vždy to chtelo instalovat to zařízení které nečlo až teď u dvoulitrů po přidání těch souborů alespoň něco! Retreiving Setings... :-)

Doprkýnka co je mezi židlí a klávesnicí špatně!
Kuk_ce4you (0)|7.2.2006 16:09
JO ještě to chtělo nastavit Outlok jako výchozí ale to je jen pro poštu ne a jinak by to nemělo hrát roli ?
Miroslav Nezbeda (163)|7.2.2006 17:54
Já mám Qtek od Eurotelu a synchronizace přes USB běží v pohodě.Jaký build má ten AS?
Kuk_ce4you (0)|8.2.2006 10:14
Tak uf už to běží Na XP Home a nmusel jsem tam dát SP2 do té doby to nešlo.

Teď jsem chtěl dávat Haali Reader na čtení knížek ale jaký procesor ma Qtek a jaký Compact ARM, MIPS nebo SH3 Kterou verzi stáhnout?
Kuk_ce4you (0)|8.2.2006 11:38
Tak to jde ale zase padají XP! :-( ten SP2 bych potřeboval prsyč! :-)
Maartin (33)|8.2.2006 13:03
ARM kompatibilni. Doporucuju ti ale vyresit ty padajici okna, normalne by ani s SP2 padat nemely...