Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 43 z 43

Téma: Ukázka práce procesoru Omap TI850

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Jo, OMAP procesor není spatny a myslim, ze se docela podcenuje.
    Prechod z MDA II S WM 2003 je ale na vykonu poznat. Nezatracuji ale procesor, protože nevim, do jake miry se podili na zpomaleni on sam nebo zda mají nejvetsi vliv WM 2005.
    Co mi tedy vadi?
    Obecne pomaly start aplikaci - nejhure to pocituji u TomToma, ktery startuje snad minutu (nemeril jsem), kdezto na MDA II slo doslova o par vterin. Co me ale zarazi je, ze na MDA Compact s WM 2003 SE je start TomToma také pomalejsi, i kdyz ne tak pomaly jako na Variu. Takze mam podezreni, ze MS "něco" pokazil uz ve WM 2003 SE, IMHO asi v souvislosti s nejakym grafickymi API (podpora landscape modu)...
    Omap je ale dobry procesor, souhlas s Lososem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Ohledne TomToma ... start s mapami "plus" 19 sekund ....... o cca 3-4 sec pomalejsi nezli na MDAc . "Studene" starty dalsich apliakaci se daji pocitat na desetiny sekundy .... nejdel trva tweaks2k2.net , cca 3sec ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2005

Jestli si vzpomínate na Invexu bylo Vario na stánku TM, ale s 2003se a šustilo velice dobře, s 5tkama je to opravdu pomalejší.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ej keby bola k mani RUU s Wokynkama 2003SE pro Vario k primemu srovnani...
    Prime srovnani mam z MDAIII., tam zas neni oficialni ROMka s WM5 a ta udajne nejlepsi portovana z Varia neni bezchybna...ale MDAIII je s tim citelne linejsi.
    Myslel jsem, ze apgrejdnu na Vario...kamos si brousil zub na myho Blue-Angela. Poridil jsem Vario...a nakonec ho dostal ten kamos. Ale musim rict, ze si nestezuje....jen se svyma problemkama beha ke mne, takze o Variu taky vim sve. Ale porad je to uctyhodny strojek, jiste.
    Ono nakonec je skorem fuk, jaky OS, kdyz to, co ma delat, dela dobre...holt vydrzime do dalsi generace...a uvidime. Nebo nam to klekne, a nic jinyho nam nezbyde

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Ja se modlim, aby skype zacal chodit pouzitelne na variu - to by mi kluci udelali fakt radost

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Dostal jsem link na srovnání Atoma s Dopodem 818Pro , byly prilozene i testy SPB (po zkusenosti ktere jsem s testy mel ja si nejsem jisty u WM5 a navic u konkretne Omapu vubec serioznosti , takze jsem hodnotil spise "real" , specielne mezi temito dvěmi zařízeními nebyl znatelný rozdíl vůbec žádný , nepatrně se lépe pracovalo s Dopodem při více spuštěných aplikacích , respektive byla znatelná prodleva pokud byly spuštěné programy a přijímal jsem hovor , případně jsem volal já , odezvy byly znatelně pomalejší u Xscale oproti Dopodu (bohužel mne nenapadlo a nemel jsem tolik casu s Atomem provadet podobne hovadiny ted s Dopodem , provedu az na konci unora :-) . Mé laické vysvětlení ... vyvedte mne odbornici z omylu , nejsem zbehly tolik na této půdě :-)) : "dual core" u Omapu spočívá v tom že procesor pracuje nezávisle třeba na přehrávání videa a přitom "druhé core" :-)) se v klidu věnuje třeba komunikačním funkcím ??? a Xscale tuhle možnost nemá tak dotaženou ?? Pokud plácám nesmysly tak mne nekamenujte :-) Ale rozdíly pri praci s Omapem a Xscale by takovémuhle vysvětlení napovídaly .V hrubé síle na jednotlivém procesu pravděpodobně má Xscale "lepší" ale pří více procesech najednou začíná silně ochabovat (můj dojem s testů)
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00120803_1_lSsZ.jpg 
Zobrazení: 34 
Velikost: 15.9 KB 
ID: 4007   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00120803_2_9FBO.jpg 
Zobrazení: 37 
Velikost: 15.7 KB 
ID: 4008   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00120803_4_j2AC.jpg 
Zobrazení: 34 
Velikost: 16.5 KB 
ID: 4009   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00120803_5_b5xX.jpg 
Zobrazení: 32 
Velikost: 17.4 KB 
ID: 4010   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00120803_7_BnvI.jpg 
Zobrazení: 33 
Velikost: 21.5 KB 
ID: 4011  

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Sorry ja mam tiez ten link, ale tam pisu :

Xda Atom is much faster than HTC Prophet

a cele review je v po cinsky, neverim ze pre nas ma neaku vypovedaciu schopnost.

Ale suhlasim s tebou, PROPHET je dost dobry :-)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Jde jen o ten SPB benchmark , tam urcite je Xscale dal nez Omap , krome grafickeho indexu a active syncu .....
    V clanku je jeste test spotreby energie , z ni vyplyva ze Xscale je zhruba o 25% vetsi zrout nezli Omap
    Ten link ale pridavam , velice pekne se necha prelozit
    pouzijte tradicni cinstinu .....

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2006

Ja si myslim,ze u PPC je OMAP krokem zpet... U smartphonu je to naprosto dostacujici...a na praci Qteka 8310 si nemuzu stezovat... U PPC je to proste trosku horsi... Nevidim ale duvod vylozenych obav,protoze OMAP zvlada vsechno jen nepatrne pomaleji....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

teda koukam ....

zvazuji jestli koupit mda compact I nebo II...

ale nejak nevim co je lepsi....edge nepotrebuji, jde mi predevsim o sviznost aplikaci

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Tak snad jsem se trefila do správné diskuze. Chci se zeptat, zda někdo nezkoušel při spuštěném filmu na Variu na něj zavolat. Začne zvonit hned? nebo až po těch 10 sekundách, jak se psalo při spuštěné navigaci??? Díky za info...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Nevim jak na Variu,ale na Dopodu (samozrejme stejny procesor) neni zadna prodleva ani pri navigaci ani pri prehravani videa......

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Dik za info, no kazdej mi rika neco jinyho :sarcastic: , tak nevim, cemu verit ... Vario se mi fakt desne libi ... hlavne ta klavesnicka pri te male velikosti ... no ale nevim ....

EDIT: tak uz mam Vario doma .... no schvalne udelam nejaky porovnani s MDAc a pak dam vedet.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. XCPUScalar ver. 3.00 > nyní podpora i procesorů OMAP
    Od ElSoft v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 05-05-2008, 21:20
  2. Prace s OZI
    Od Baltazarek_ce4you v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 14-03-2008, 11:02
  3. Práce s PDA