Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Má být Palm, Inc. prodán?

beecher (9270)|2.2.2006 16:20
http://today.reuters.com/business/newsarticle.aspx?type=ousiv&storyID=2006-02-02T094343Z_01_N02354666_RTRIDST_0_BUSINESSPRO-PALM-DC.XML

Podle Wall Street Journalu v úterý Mark Nelson, jeden z hlavních akcionářů společnosti Palm, Inc. zaslal vedení společnosti dopis, v kterém žádá okamžíté vyšetření čísel prodeje. V dopise bylo doporučeno zvážení strategických možností včetně prodeje společnosti.
Telefonservis (65)|2.2.2006 16:36
Tak nevim, momentálně používám Palm LifeDrive a musim ríct, že je to nejlepší PDA, jaké jsem kdy měl. (A že jsem jich už vyskoušel opravdu mnoho, na všech OS). Uživatelskou základnu mají taky obrovskou, všechno záleží na novém OS založeném na Linuxu. Jestli s ním mevyrukují do 1 roku, tak je po nich. MS je převálcuje, jako každého. :((
beecher (9270)|2.2.2006 16:42
Skutecne? V cem je lepsi nez Dell Axim X51v? ;)

4G disk neberu jako argument, protoze jsem mel moznost si LifeDrive osahat, ale to startovani aplikace z disku, tak to chce opravdu hodne a hodne trpelivosti... :sarcastic:
pavelbures (73)|2.2.2006 16:59
srovnávat LD a Dell x51v imho nejde. Výhoda LD je v tom, že se jedná o Palm s velkým prostorem na soubory a že má BT + Wifi. Tyto technologie najednou nemá zase tolik Palmů, pokud mě paměť neklame tak jen LD a teď novější TX. x51v jsem zatím nedržel, měl jsem možnost používat pár dnů předchozí model a pokud se nebudu fanaticky zastávat Palm OS, tak proti Dellu nemá šanci. V současné době mám Palm T3, který je rychlý jednak co se spuštění aplikací týče a dále se na něm svižně píšou Graffiti znaky, což už u nových modelů Palmu není. A co do rychlosti se LD dostal minimálně na úroveň PocketPC a v mnoha ohledech byl ještě pomalejší než např. ipaq hw6515.
Telefonservis (65)|2.2.2006 17:00
Lepsi je cenou a celkovou koncepci. Co se tyka prodleni, je to jen obcas a je to fakt o zvyku. Kazdopadne vsem co nadavaji na tohle prodleni bych dal povinne pouzivat Nokii 9300 tak na 14 dnu. Asi by ji kazdej rozslapal. :D
pavelbures (73)|2.2.2006 17:20
Možná už budu trochu mimo téma diskuse, ale co myslíte tou lepší koncepcí? případně mne zastihnete i na ICQ 171551479, rád si popovídám o výhodách obou PDA
zipiik (206)|2.2.2006 17:26
jejda, zase oblibene tema, ktere PDA je lepsi...stejne dopadne tak, ze nekdo rad holky, druhy zase vdolky :c(
beecher (9270)|2.2.2006 17:27
Ad koncepce: To by mne taky zajimalo, porovnam-li rozmery a vahu, tak je na tom Dell lepe... ;)
CommanderZ (1798)|2.2.2006 20:03
Jak se nad tim tak zamyslim, tak si neuvedomuju ze bych nejaky Palm v posledni dobe videl kuprikladu v katalogu nejakeho velkeho obchodniho retezce (s elektronikou), kdezto PPC jsou v nich celkem pravidelne (hlavne MDAcka a taky tam jednu dobu hodne byval Acer n35)

To Servis: 9300 je znamej SH*T :sarcastic:

To Beecher: Neboj se, my vime, ze ty vis ze tvuj Dell je nejlepsi ;)
Telefonservis (65)|2.2.2006 21:01
Prosim hlavne no flame. Nejsem zastancem Palmu, pokusim se na to podivat zcela nezaujate.Palm je trochu napred hardwarem. Jako prvni zavedl do svych PDA FLS pameti. Vyhoda je jasna. Pri uplnem vybiti neprijdete o data. A hle, s nastupem WM2005 je to i u PPC. (Ovsem za cenu urciteho zleniveni systemu a to plati pro obe platformy). Dale: Verte mi, ze velmi brzo bude HDD i v PPC. Maximalne do roka a to se vsemi klady a zapory. (kapacita bude vyssi). Zde totiz rozhoduje cena pam prostoru. Dale Palm mel jako prvni moznost pripojit PDA jako dalsi disk bez synchrosoftu, je treba jen USB a XP. Dale. Prez WI-FI si krasne prochazim nasdilene HDD pocitacu v siti a libovolne si na LD otviram dokumenty, hudbu, filmy a td ze vsech masin v siti. LD v pohode prehrava filmy Div-x bez jakekoli konverze v puvodnim bitrate. Bitrate z hlavy nevim ale jeden film ma kolem 700mega popripade 2*700, kdyz je rozdeleny na 2 CD. LD podporuje USB 2.0, nahrnuti dat na HDD je docela rychle. A jsme u dokumentu. Nativni Word je se vsemi vlozenymi obrazky a objekty. Umi zachovat puvodni formatovani. To same excel. Internetovy browser je rovnez lepsi, zachovava napriklad obrazky ve spravne velikosti k textu, pismo je docela pekne vyhlazene. E-mail je taky velmi dobry. Vychytavek je docela dost, napr. bocni cudl pro preklopeni do landscape zobrazeni. Zapinaci cudl je zaroven zamykaci. A td. Co mne stve je neschopnost LD automaticky rozpoznavat a pouzivat kodovani. Dale mne stve drzost vyrobcu vseho co obsahuje nejaky software, ci firmware. Take jste si vsimli, ze maloktery vyrobek funguje hned jak ma ? Ze to jde az po opravach, popr. opravach oprav? Zmineny LifeDrive funguje jak ma az s update 2.0, ktery vysel po PULROCE od nastupu na trh. A co myslite? Ano s timto update fonguje pouze mala Cestina, vyrobce CZ lokalizace ma prece dost casu... Na zaver dodavam, ze si delam neustale kolecko PPC, Symbian, Palm. Vzdy kdyz vyjde nejaky zajimavejsi vyrobek, tak ho opravdu aktivne pouzivam protoze jen tak se udrzuji "v obraze".
Kasei (89)|2.2.2006 22:14
No problem Palmu je management - ten zabil celou platformu - OS6 by byla vyborna konkurence WM5 ale kde je ho konec (leda si muzu na PC testovat SW na Simulatoru). Navic Palm je zastance tradice - zadne novinky a vylepseni - to HandEra, Handspring a Sony byli tahouni vyvoje a inovaci a kde je jim konec? Kdyby nebylo Handspringu a jeho Trea Palm je davno v kytkach. Posledni dobou jen "inovuje" T3 - ale zadny realny pokrok - staci srovnat kde je ted HTC se svymi modely. Stagnace je smrt...
Telefonservis (65)|2.2.2006 22:57
No, zrovna HTC a jejich cim dal slabsi procaky...
Kasei (89)|2.2.2006 23:34
[QUOTE="Telefonservis"]No, zrovna HTC a jejich cim dal slabsi procaky... [/QUOTE]
No ale vykonove postacujici.
Telefonservis (65)|2.2.2006 23:39
No to snad ne? Zkousel jste nekdy vedle sebe MDA C a Vario?
Kasei (89)|2.2.2006 23:57
Dopod 818 Pro s procesorem Omap TI850 a WM5 beha bez problemu - na vlastni oci. Jak uz tady nedavno nekdo psal je to spise otazka systemu
luboszevsi (28)|3.2.2006 07:55
Já byl se svou T3 spokojen, programy zabíraly málo místa, běhaly rychle a dost se jich nechalo sehnat jako free.
Kdyby mi mého miláška nějaká ... neukradla, tak bych ho měl do teď a nemusel přejít na PPC i když si nestěžuju.
Každá platforma měla něco do sebe a je pravda, že Palm hodně dlouho spal a už jen s těží se mu podaří prorazit.
Wokna jsou hold wokna, každý na ně nadává, ale nikdo se jich dobrovolně nevzdá.:D
Telefonservis (65)|3.2.2006 09:46
[QUOTE="Kasei"]Dopod 818 Pro s procesorem Omap TI850 a WM5 beha bez problemu - na vlastni oci. Jak uz tady nedavno nekdo psal je to spise otazka systemu[/QUOTE]

Inu to je vec nazoru, nebo spise otazky k jakemu ucelu chcete PDA pouzivat. Staci se prohrabat zdejsim forem. Nejcasteji resenym problemem zarizeni s timto procesorem je jeho vykon. Kazdopadne pro obsluhu telefonnich a PIM aplikaci rozhodne staci.
Telefonservis (65)|3.2.2006 09:58
Jinak, kdyz uz jsme u tech "alternativnich" OS, znate Nokii 770? Doporucuji precist toto: http://www.marigold.cz/item/nokia-770-internet-tablet To je totiz dalsi dobry napad, ktery se vyrazne neprosadi. Ostatne stejne jako LD.
Kasei (89)|3.2.2006 10:12
Jako nejvetsiho konkurenta WM do budoucna vidim "kapesni" Linux - soucasny Zaury jsou vyborne, ale stale tomu jeste tak rok vyvoje chybi...
Telefonservis (65)|3.2.2006 10:44
[QUOTE="Kasei"]Jako nejvetsiho konkurenta WM do budoucna vidim "kapesni" Linux - soucasny Zaury jsou vyborne, ale stale tomu jeste tak rok vyvoje chybi... [/QUOTE]
Naprosto souhlasim. I tak to ale bude mensinova zalezitost.
Surgical (2364)|3.2.2006 10:52
Jo, kdyby se PDA prodavaly bez OS levnejsi o cenu licence Wokynek v nich...to by Linuch v nich byl urcite zastoupenejsi, ale obavam se (tedy, me je to fuk, Wokynka mi nevadej), ze ani tak neprevladne kvuli prodpore vyrobcu/vyvojaru softwarovych aplikaci.
beecher (9270)|3.2.2006 11:02
[QUOTE="Surgical"]Jo, kdyby se PDA prodavaly bez OS levnejsi o cenu licence Wokynek v nich...[/QUOTE]Ach jo, ale to uz si zase pletes WM s PC... PC je definovano pouze HWem, WM jak HWem tak SWem (respektive OSem).

PDAcka jsou na rozhrani mezi spotrebni elektronikou a IT, v podstate je to spotrebni elektronika s nekterymi funkcemi pocitace... U MP3 prehravace taky neresis, jaky to ma "OS", kupujes si MP3 prehravac, stejne tak PDA...
beecher (9270)|3.2.2006 11:06
[QUOTE="trocken"]To je prece jasny, nema Wokna ;)[/QUOTE]Aha, no to je argument... Ze je jinak pomalejsi, nema multitasking, ma mensi rozliseni, je tezsi, vetsi, to je uz jedno, vid?
Trockene, tva argumentace, ze vse co nema Wokna, je lepsi, je bohuzel dost chaba a trapna, pac neni nepodlozena padnymi argumenty... :? :no:
Surgical (2364)|3.2.2006 11:14
To byla nadsazka...:) PDA bez nahrany ROM je nonsens, nefunkcni cihla, kterou nelze prodat, neb nelze predvest, zda vubec funguje, to je mi jasny.
Dale mi je jasny, ze i kdyby se k tomu dodaval kit, ze kteryho by si mohl majitel uklohnit vlastni linuchovou romku a tu nahrat...tak by to byla idealni vyukova pomucka pro krouzky mladych techniku...ale ne pouzitelny zarizeni.
Ano, PDA je spotrebni elektronika, ale to stolni PC uz dneska taky (diky Woknum, klobouk dolu, je to Billova nejvetsi zasluha ze vsech, ktere ma, bez jakekoli ironie a nadsazky, nebejt Woken, tak je drtiva vetsina kompu stale na urovni znakoveho terminalu, nebo bychom s matlali v nejakejch jabkach za neskutecny penize.... :) )
Btw. nebyt oken, ani Linuch by nemel GUI :) ze Trockene :)
beecher (9270)|3.2.2006 11:28
[QUOTE="trocken"]Ja argumentovat nepotrebuji...
...mam v tom jasno: widle patri do hnoje...[/QUOTE]
1. To je skoda, protoze rad bych ty argumenty proc ne Wokna rad slysel. Bohuzel, jinak v takovem pripade pro mne nejsi nic jineho, nez obyc. tluchuba...
2. Jo, ja mam taky o tobe dost jasno... Mandriva Linux pouzivaji BFUcka a lidi, co chteji mit Linux, ale aby se to instalovalo a vypadalo jako Windowsy...
Jsem myslel, ze jako profesional honis na svem PC aspon Fedoru, po nejlepe Slack ci Debian...
3. Multitasking na obtiz? :D To by mne opravdu zajimalo proc... Ja naopak kvituji, ze se mi stahuje stranka v PIE, kdyz se zrovna odpovidam na e-mail a k tomu mi hraje MP3ka... ;)
Kasei (89)|3.2.2006 11:41
[QUOTE="trocken"]Jedno to neni, proto ho nemam a pouzivam palm TX.
Vis ze ja Wokna proste neprekousnu a multitasking na PDA je dle meho nazoru spis na obtiz ;)
Ja argumentovat nepotrebuji, mam v tom jasno: widle patri do hnoje ;)
Az palm jednou (nedej boze) skonci, tak presednu pravdepodobne na Zauruse, nebo nejake jine linuxove PDA, wokna to urcite nebudou a muzou si priznivci M$ argumentovat treba Billovou pr... :D
[/QUOTE]

Jak inteligentni projev - holt nekdo umi argumentovat. Jaka objektivita... O takovy ignorantsky nazory tady nikdo nestoji. Jen par detailu - PalmOS ma kooperativni multitask stejne jako Win 3.x a Win95. PPC ma preemtivni multitask. System bez preemtivniho multitasku se snad krome PalmOS nepouziva a ma to sve duvody - preemtivni m. je velka vyhoda takze tvuj argument ze je na obtiz je pekna blbost.
Jen pro upresneni pouzivam PDA PalmOS uz 6 let krome Sony vsech znacek - jsem jeho priznivce ale jsem objektivni. WM maji ted dost podstatny naskok - takovy jako kdysi PalmOS na WM. Linux na PDA je zatim malo podporovan a neni jeste moc vyladeny - uvidime v budoucnu
Telefonservis (65)|3.2.2006 11:42
[QUOTE="beecher"]1. To je skoda, protoze rad bych ty argumenty proc ne Wokna rad slysel. Bohuzel, jinak v takovem pripade pro mne nejsi nic jineho, nez obyc. tluchuba...
2. Jo, ja mam taky o tobe dost jasno... Mandriva Linux pouzivaji BFUcka a lidi, co chteji mit Linux, ale aby se to instalovalo a vypadalo jako Windowsy...
Jsem myslel, ze jako profesional honis na svem PC aspon Fedoru, po nejlepe Slack ci Debian...
3. Multitasking na obtiz? :D To by mne opravdu zajimalo proc... Ja naopak kvituji, ze se mi stahuje stranka v PIE, kdyz se zrovna odpovidam na e-mail a k tomu mi hraje MP3ka... ;)[/QUOTE]

Kdyz dovolite, pokusim se odpovedet na body 1 a 3.
1) Argumenty jsem napsal jiz na 1. strance teto diskuse, kde jsem hodnotil Palm LifeDrive. (Doufam, ze nezaujate).
3) Multitasking: Kdyby nebyl na obtiz, tak by pravdepodobne neexistovaly aplikace na (v podstate nasilne) ukoncovani programu bezicich na pozadi v PPC.
Kasei (89)|3.2.2006 11:44
[QUOTE="trocken"]Uz toho radeji nechame. Ty jsi zazrany do Woken a ja je nesnasim, hadat se nema cenu ... [/QUOTE]
Vsak tady nikdo o tvy mindraky nestoji a kdyz neumis slusne diskutovat, tak sem nelez.
Kasei (89)|3.2.2006 11:49
[QUOTE="trocken"]Ale ja nepotrebuji nikoho presvedcovat o tom ze je palmOS nejlepsi, nejsem prodejcem PDA od Palm Inc.
Jsem jen clovek co nema rad Microsoft resp. monopol a lidi co k nemu nejakou firmu tlaci, stejne nemam rad treba socany, nebo komouse ...
[/QUOTE]

Mozna by sis mel jit otevrit slovnik cizich slov a precist si co znamena slovo monopol. Kdyz ti Microsoft vadi tak s tim nemusis otravovat ostatni, ktery to vubec nezajima...
Howk
trocken (20)|3.2.2006 11:54
beecher (9270)|3.2.2006 11:58
Ale pochop, Trockene, ze ja se snazim z tebe vymacknout argumenty proc PalmOS?
Predstav si, ze jsem uzivatel, znaly instalace Windows a softwaru do nich. Ted chci slyset argumenty, proc bych si nemel vybrat PDA s WM.
A prosim vecne argumenty, ne to, ze nesnasim MS. Mne je MS u zadku, ja pouzivam to, co je nejlepsi resenim pro danou situaci a chci slyset, proc je pro PDA nejlepsim resenim PalmOS. Proc si mam zvykat na nove prostredi, na nejake Grafitti (uprimne, z toho jsem jako vsemi 10 pisici u sveho byvaleho Visoru Edge malem schcipnul...), proc kdyz neco necham ve Windows bezet na pozadi, tak se to dokonci, ale u Palm OS ne atd.

Obcas se totiz domnivam, ze tve posledni PPC bylo s PPC 2000, ne nejake s WM5.
aaischa (660)|3.2.2006 12:21
Ahojte, myslím že palm, je spíše pro začátečníky, začínal jsem na palmu, byl jednodušší, nebylo tam nic extratěžkýho , nic co koumat, ale od doby co se od PALMu distancoval SONY tak je pro mě palm mrtvej, protože sony udával styl, design kvalitu, a už jen jeho jog-dial tlačítko bylo velkým průkopníkem, v pdačku bych ho rád taky viděl, ale palm sám o sobě je jak důchodce kterej se drží svýho co má zažitý, a nic novýho ani moc nechce... palm má taky dost problémů, a jeho vývoj se nikam neubírá, už jen design je roky stejnej, sice se dá skinovat ale to aplikacema 3tích stran což je podle mě trochu nevhodný protože pda si kupuje i mnoho mladých lidí, třeba i jako já, a ti jdou na funkce, ale Design je zajímá taky... Proč se všechny firmy co dělaly do palmů obrátily na wm nebo zkončily?? mno ?? :sarcastic: :sarcastic: na palm už jen vzpomínám, měl jsem chvilku treo, ale co je to oproti funkcím windows mobile phone edition, ošklivé smsky, moc jednoduchý design, a nulový multitasking, bez použití něčeho jako pocket hack a tak... tohle je hlavní brzda palmu.. kdo multitasking nechce ať ho nevyužívá, ale hlavně ať tam je :cool:
beecher (9270)|3.2.2006 12:29
Bohuzel mam obavy, ze se stale utvrzuji v nazoru, ze Trocken je akorat tak velka tluchuba, ktery neni schopen o OSech vecne diskutovat a prinest do diskuze vecne argumenty a radeji z boje utika jako srab, misto aby se pravde postavil celem!

To Telefonservis:
K vasim argumentum proc LifeDrive (porovnavam s X51v):
1. Palm je napred hardwarem? V jakem smeru? V cem je krome toho HDD napred proti Dellu X51v? Ja vim v cem je pozadu. V displayi.
Ad HDD: Nevim, jak vy, ale ja sve potrebne (pokud nepocitam TomTom5) programy a dokumenty i s maily nastrkam do PDAcka bez karty.
2. Jako prvni ukladani do ROM zavedl pokud se nepletu Apple ve svem MessagePadu.
3. HDD ve WM bude za chvili, HTC ma pripravene Muse. Ale deklaruje sve zarizeni spise jako telefon s mistem pro hudbu, nez jako PDA.
4. Chovani zarizeni jako USB Flashdisk - ano. Softick Card Export II pro WM to ale umoznuje take (aspon to tedy umi exportnout karty).
5. Ad WiFi, prehravani filmu atd: To zvlada muj Dell se snizenou frekvenci na 208MHz take.
6. Word&Excel - WM5 take. BTW Kdyz je tak nativni PalmOS Word dokonaly, proc vsichni pouzivaji DocumentsToGo pripadne jine editory?
7. Internet Browser - holt PIE nikdy nebyl v MS VGA rezimu prebornik, v RealVGA je vse tak, jak ma byt. Opravte mne kdyz tak - dela HiRes(+) vsechno v podstate taky tak, ze je to 160x160px (pripadne Res+), ale jenom to vypada hezcejc (tak jako MS VGA rezim), tedy pouzije to vyssi DPI?
8. ClearType - defaultne zapnuty, obraz jako vino.
9. E-mail taktez nema problem.
10. Prepinani do Landscape - ve WM taktez mozne, staci namapovat.
11. Zapinaci tlacitko zaroven zamykaci - X51v ma na to zvlast "soupatko", protoze vypinaci tlacitko pouziva na suspend a dale na nastavitelny mod (vypnuti podsviceni nebo uplny shutdown systemu)
12. Nevylazenost FW v cemkoliv: na to si zvyknete, lepsi uz to nebude.

Ted zase ja, proc X51v:
1. O dost rychlejsi nez LifeDrive.
2. Dostatek ulozneho prostoru pro praci (dokumenty, maily atd., MP3 neni prace ;) ).
3. VGA rozliseni a RealVGA - pravda, hack, ale zkuste PalmOS pouzivat bez hacku do systemu.
4. Primy sync s Exchange serverem.
5. Multitasking pro vsechny aplikace.
6. Mensi a lehci.
7. Chce se mi napsat i 3D grafika, ale jsou proto zatim 4 hry, tak na tom neni co moc porovnavat... ;)

Ad ukoncovani programu bezicich na pozadi: Ano, to byl problem WM < 5.0 (spatne navrzeny limit poctu procesu v kernelu), ve WM5 odstraneno, neni treba nic ukoncovat, vse bezi naprosto bez problemu, ja zadny task manazer nepouzivam a nemam s tim problem.
zipiik (206)|3.2.2006 12:56
[QUOTE="Surgical"]Ano, PDA je spotrebni elektronika, ale to stolni PC uz dneska taky (diky Woknum, klobouk dolu, je to Billova nejvetsi zasluha ze vsech, ktere ma, bez jakekoli ironie a nadsazky, nebejt Woken, tak je drtiva vetsina kompu stale na urovni znakoveho terminalu, nebo bychom s matlali v nejakejch jabkach za neskutecny penize.... :) )
Btw. nebyt oken, ani Linuch by nemel GUI :) ze Trockene :)[/QUOTE]

no nevim, billovi bych zasluhu na gui nepripisoval. pokud vim, tak gui mel ve sve dobe apple, amiga, 16bit atari, next...jen na PC s MS-DOS se drzel prikazove radky (nejake pokusy s ms windows 1.x, 2.x, 3.x jako nadstabou dosu tu byly, ale v porovnani napr. s amiga os dost slaby).

linux ma gui diky portaci unixoveho systemu x-window na platformu X86, v tom bill taky nema prsty.
Telefonservis (65)|3.2.2006 14:08
To beecher: Oki, tak jedem.
1a) Nemluvil jsem o vasem Dell, ale o inovacich obecne. Tedy kdo PRVNI umel preklopit LCD do Landscape? Kdo PRVNI mel FLS pameti ve svych PDA, kdo PRVNI mel HDD ve svem PDA, kdo PRVNI mel mass storage ve svem PDA. Ad HDD: Kdo HDD nema, nepochopi.
2a) Porovnaval jsem Win vs Palm.
3a) Ano jak rikam, HDD ve WM do roka a do dne.
4a) Mluvil jsem o opravdovem mass storage a to bez pomoci dalsiho software. Jinak "1a"
5a) ano, to je pravda. O WI-FI jsem mluvil v souvislosti s plnohodnotnym prochazenim v souborovem systemu sdilenych disku... ;)
6a) DocumentsToGo je z pohledu neznaleho cloveka soucasti OS. Tedy, neinstaluje se. Tak to bylo mineno.
7a) Ano.
8a) No nevim, u MDA C se mi vzdy cleartype v landscape modu vypnulo...
9a) Souhlas. Horsi je, kdyz v e-mailu dostanete wordovsky dokument ktery jste nikdy predtim nevidel, a dulezite informace jsou v obrazcich.
10a) Ano, ale 1a.
11a) Ano, bez vyhrad. Chtel jsem jen upozornit na dobry napad konstrukteru.
12a) Nesouhlasim a PROTESTUJU. (Ale je to prd platny).


1b) Vetsinou ano.
2b) MP3 neni prace, ale stazeni jakkoli velkeho souboru prez WI-FI, USB nebo EDGE v terenu ano...
:D :D :D . Verte mi, je to velmi navykova vec.
3b) Ne, hacky nepouzivam a po mych zakaznicich to nemohu pozadovat.
4b) Ano, ale vyhoda pouze u corporate.
5b) WM5/ O.K. Kazdopadne moje pritelkine s tim na sve Motorole MPX 200 dost zapasi.
6b) Ano, ale osklivejsi. LD se svym designem ala Aple je proste nadherny. :D Co se tyka vahy, je to baterkou, LD ma opravdu velkou vydrz.
7b) Ano, pravda. Jenze 3D grafiku jsem mel na SE P800 pred tremi (nebo kolika) lety, take byla v baleni jedna hra, dokonce to vibrovalo, kdyz auticko najelo na obrubnik. Pekne, ale prakticke pouziti nula. Nebo spise jak pro koho.


Takze.Divam se na zarizeni z hlediska jeho praktickeho pouziti. A znovu podotykam: Muj prispevek mel jen naznacit, ze by byla velka skoda, kdyby Palm jako takovy zanikl.
CommanderZ (1798)|3.2.2006 14:41
Vzdyt nikdo nerika, ze Palm inc ma zaniknout :no: Kazda konkurence se hodi.
Telefonservis (65)|3.2.2006 14:51
:yes: Spise bych to fornuloval: POTREBUJOU JI JAKO PRASE DRBANI :D :D :D
Pavel Koza (4761)|3.2.2006 15:44
Omlouvam se vetsine slusnych ctenaru, kteri se snazi v teto (i jinych) diskuzich o Palmech vecne argumentovat, ale kvuli nekolika malo zoufalcum vyzaduje udrzovani teto diskuze prilis vysoke usili moderatoru a administratoru, takze zavirame.

Osobne se domnivam, ze vetsina podobnych vasnivych diskuzi vyplyva z toho, ze se porovnavaji dve plne srovnatelne veci (PPC x Palm, Windows x Linux atp.), takze zalezi jen na uhlu pohledu a osobnich preferencich, cemu da uzivatel prednost.

Takze jeste jednou - je mi lito, podobna diskuze by mozna nekomu pomoci urcite mohla, ale na tomto serveru se budeme venovat pouze Pocket PC (Windows Mobile) a Palmy nechame jinym serverum.