Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VARIO - problemy - samovolné resety, indikace roamingu a další

KamilCZ (25)|2.2.2006 10:15
Dobry den, od 12/05 mam Qtek 9100 Vario. Mam na něm jen lokazaci, backup manager od Sunnysoftu. Vše samozřejmě legálně. Nejprve po instalaci lokalizace došlo k velkemu zpomaleni systemu. Nasledně jsem našel někde v konferenci že je to vada softu a na sunnysoftu se objevila oprava. Vše se napravilo ale neustale se mi VARIO několikrat denne samovolně resetuje.
Mate někdo napad co s tim?
Všem předem děkuji
Kamil
Zbyňa_oldd (64)|2.2.2006 12:02
Doporučuji upgrade ROM ze stránek T-MOBILu.
tazz1 (680)|2.2.2006 12:10
Taky. Restartovalo se mi to docela casto, padalo mi pripojeni k netu (jako USB modem) a ted je vse OK (zatim :oops: )
glogloman (173)|2.2.2006 13:01
[QUOTE="KamilCZ"]... neustale se mi VARIO několikrat denne samovolně resetuje ...[/QUOTE]..asi si myslel restartuje neboli Soft-Reset (SR), kdy se z paměti nic nesmaže.. oproti resetu neboli Hard-Resetu (HR), kdy se vše vymaže a vrátí do původního nastavení..
beecher (9270)|2.2.2006 13:07
Gloglomane, nezavadej nove nazvoslovi... :sarcastic:
Reset zarizeni = soft-reset, hard-reset je hard-reset... ;)
tazz1 (680)|2.2.2006 13:32
Nedavno jsem si zkusil nainstalovat trialovou verzi Opery. Po chvili jsem ji zhnusene odinstaloval. Jenze od te doby zacaly moje problemy. Nespustim webovou stranku z odkazu v emailu. Hodi to hlasku, ze soubor (nayev je ta www adresa) nejde otevrit, ze patrne neco chybi. Ale prohlizec jinak jede v pohode. Jen nespustim jakykoliv odkaz. Rovnez mi zmizely ve slozce windows obrazky ikonek (pruzkumnik=lupa atd), u vsech je jen takovy ten ramecek znamenajici spustitelnou aplikaci.

Please help co s tim. Asi by pomohl HR, ale nechce se mi vse tam strkat znovu, nastavovat MMS atd.

diky
glogloman (173)|2.2.2006 13:34
Tak to se tedy moc MOC omlouvám za pletení pojmů, ale co se tedy potom chápe samotným slovem "reset"? :? A proč tedy mám u Spb Pocket Plus nabídku restart zařízení, která uděla Soft-Reset..?;)
beecher (9270)|2.2.2006 13:47
Reset = pichnuti mazlika stylusem do diry oznacene slovem RESET. ;)
Surgical (2364)|2.2.2006 15:34
Ale pouze s kvalifikovanym souhlasem....jinak to muze byt...rape
JanAltman (162)|2.2.2006 22:38

A jaké máte zkušenosti s novým AS 4.1 v kombinaci s MDA Vario?
Donedávna jsem měl kombinaci MDA2 a AS 4.0 a vše bylo v pohodě.
Ale AS 4.1 mi neustále padá, synchronizuji tak na třetí pokus a přenos (či instalace) větších souborů se prostě téměř nedaří - spojení vždy během přenosu spadne. Dělám něco špatně?
tazz1 (680)|2.2.2006 23:10
Mam AS 4.1 a vse slape tak jak ma...
JecminekMaselnik (464)|6.2.2006 21:59
tak se mi qtek resetuje cim dal casteji a co mne trochu prekvapuje je to, ze se na nej divam, najednou restart a co je nejzajimavejsi: telefon nabehne az do plneho signalu a gprs indikace bez zadani PINu! To mi prijde fakt divne, navic vubec netusim, kolikrat denne se mi to muze stat, kdyz telefon vubec nevidm treba v pouzdre. Asi to jeste jednou zhardresetim a uvidim, ale ten nabeh bez potreby pinu...to museji delat ta wokna...Pozn. mam qteka a romku 1.6.7.1.
Nejste na tom nekdo podobne?
Dandak_ce4you (101)|7.2.2006 20:24
Je to debata o problémech, proto dotaz: jsem majitelem pět dní. Možná jse unáhleně něco instalil. Ale už druhý den se mi samovolně zavírají okna (ne Wokna :-) Prostě píšu SMS a najednou Today, jsem na netu, najednou Today. Nepotkal jste se s tím někdo ?

Jo a nedaří se mi hard reset - po trojkombinaci Vario naběhne ve steném stavu, jako před trojklikem :-(
JecminekMaselnik (464)|7.2.2006 20:36
ještě mne tak napadlo: na variu se dá nastavit error reporting, nezkoušeli jste to někdo nastavit? Já to povolil před chvílí, ale nevím, kde případný log hledat a čím ho prohlédnout. Díky.
BigPatrick (27)|8.2.2006 10:02
Vlastním MDA Vario asi týden a řeším problém s roamingem. S mou SIM kartou mi Vario tvrdí, že jsem zkrátka v roamingu (takový ten podlouhlý trojúhelníček v horní liště). Přišel jsem na to, co znamená, když jsem chtěl stáhnout MMS a on mi řekl, že jsem v roamingu. Co jsem udělal:
1. Mám nastavenou síť ručně, v mém dosahu ani žádné zahraniční sítě nejsou.
2. Vyzkoušel jsem ve Variu asi 5 jiných SIM karet (2 x TWIST, 1 x paušál partner a 1 x klasický paušál od T-Mobile). Vše OK, roaming zmizel. Po vložení mé SIM karty jsem prý opět v roamingu.
3. Nechal jsem si u operátora vyměnit SIM kartu - problém přetrvává.
4. Zkusil jsem v T-ZONES povypínat všechny možné služby včetně roamingu - problém přetrvává.

Můžete mi, prosím, někdo poradit? Setkal jste se s tímto někdo? Může být opravdu poškozené Vario, když se tato chyba projevuje pouze s mou SIM kartou?

Děkuji.

Už opravdu nevím, co mám ještš vyzkoušet.
Marphy_ce4you (21)|8.2.2006 13:49
presne tento popisovany problem jsem objevil vcera vecer... kamaradovi prisla MMS s textem ze si ji muze vyzvednout pres wap atd.. nemel aktivovane MMS tak jsem mu rekl at mi posle jednu a tim si to aktivuje a kdyz mi jeho MMS dosla nahlasilo mi to ze nemuze byt stazena protoze nejsem v domaci siti... uplne jsem se polekal a zkousel hned nastaveni site, dal jsem rucne a porad problem pretrvaval... proto aby jsem MMS mohl dostat jsem v nastaveni MMS musel zrusit pozadavek aby MMS chodili pouze v domaci siti... kdyz jsem toto zrusil MMS mi zacali normalne chodit, ale cim vznika problem ze si system mysli ze jsem v roamingu tak to netusim a uplne se desim dalsi faktury od TO... mam samozrejme stazny posledni fw z TO... pred tim mi MMS chodili korektne bez problemu...

kdyby se tu nasel nekdo kdo zna reseni budu velice rad :)
BigPatrick (27)|8.2.2006 14:54
Toho vyúčtování bych se nebál. Volal jsem operátora a ten zkontroloval moje hovory a je prý všechno OK, účtováno normálně v domácí síti (no, ale faktura ještě nepřišla :D )
Jo, když se vypne to přijímání v domácí síti, tak to funguje. Ale i tak nechci, aby mi Vario tvrdilo, že jsem v roamingu, když nejsem. Navíc potom stačí někde zaběhnout na chvíli za hranice zapomenout ty věci zase přepnout.
Musím ještě někde vyzkoušet moji SIM kartu v jiném Variu. Určitě ta chyba má návaznosto na SIMku, když s dalšími je to v pořádku.
Krevety_tvf (143)|8.2.2006 15:52
taky mam tmobile a zobrazuje se mi tam ten trojuhelnicek uz dlouho ... nevim co s tim :sarcastic:
BigPatrick (27)|8.2.2006 19:15
Tak vidím, že nejsem sám, kterému Vario tvrdí, že jsem neustále v roamingu. Teď ještě přijít na to proč. Ne, že by se s tím nedalo žít, ale já jsem ten typ, co mu to nedá spát, doku na to nepřijde. Navrhuji, aby jste vyzkoušeli ve vašich Variích tak jiné SIM karty. Já jsem zkoušel různé, i ty staré zelenožluté Paegas i ty nové bíle T-Mobile a stěmi to fungovalo správně.
Přišel jsem na takovou věc, že ani jedné z těch karet nezačínalo číslo 604 .... Moje tak začíná. Krvety a Marphy: Nezačíná vám náhodou číslo 604? Možná je to blbost, ale nějak se musí začít, ne? :cool: Možná, že Vario detekuje na nějakém typu SIM karet od T-obile, že je v cizí síti.
Krevety_tvf (143)|8.2.2006 19:34
mam vyber site automaticky a cislo 731... takze tim to nebude :no:
mas qtek nebo mda ? firmwarem to neni , davam sem tam aktualni WWE s XDA
BigPatrick (27)|8.2.2006 19:54
Mám MDA. Operátor mě s tím furt posílá na reklamaci, ale já si myslím, že je to blbost. Taky jsem tam nahrál poslední software, který T-Mobile uvedl někdy koncem ledna a žádná změna. Nevím, co by na tom spravovali, myslím, že ten software řeší celé zařízení, takže to nemají čím přehrát. 732 jsem nezkoušel, zkoušel jsem 603, 605, 732, to je OK. Já mám 604 a to není OK. Hned jak potkám někoho dalšího s 604 a s 731, tak mu vyrvu SIMku z telefonu a budu to testovat. :D Není možné, že se to nepovede.
Krevety_tvf (143)|8.2.2006 20:11
podle me mame v tom nejaky spolecny software co to zapricinuje nebo nejake specificke nastaveni nebo simku od B-Mobile (mam Universal kartu) , chyba HW to nebude :yes:
BigPatrick (27)|8.2.2006 20:24
Taky si myslím. Taky mám universal kartu. Ale na 100 % vím, kdo nám nepomůže. Jsou to ti čtenáři počítačových manuálů a FAQ, co sedí na 4603.:((
BigPatrick (27)|8.2.2006 20:27
Jo a mimochodem, jak jsem na T-Zones různě vypínal a zapínal ty služby a zkoušel jsme to, tak se mi podařilo, že nějakou dobu trojúhelníček zmizel, ale po nějakém dalším přihlášení do sítě se zase objevil.
Krevety_tvf (143)|8.2.2006 21:20
ted ho tam taky nemam :O ... zivot je svine :D , pred 30minutama tam byl :cool:

uz je tam zas , stacilo vypnout a zapnout rezim v letadle :yes:
BigPatrick (27)|9.2.2006 18:16
No, to je jasné. Když se zapne letadlo režim, tak to vlastně odpojí úplně telefon, tak jako když se každý normální mobil vypne. Tudíž z Varia se stává jenom kapesní počítač bez možnosti telefonovat. No a když není v síti, nemá signál, tak nemůže být ani v roamingu. Když se ten letadlo režim zruší, tak se rádiová část Varia znovu hlásí do sítě se vším všudy, včetně zadání PIN, takže si opět načte ten roaming. :no:
BigPatrick (27)|9.2.2006 18:19
Chtělo by to opravdu vyzkoušet ty SIM karty, na kterých na to takhle blbne v jiném Variu, abychom vyloučili chybu telefonu. Já nikoho s Variem neznám. Napadlo mě, že zkusím zajít do T-Mobilu a vyzkoušet to u nich. Myslí, že tam mají prezentační přístroj.
Pokud někdo máte možnost vyzkoušet vaší SIMku v jiném Variu, tak to, prosím, zkuste.
Krevety_tvf (143)|9.2.2006 19:12
[QUOTE="BigPatrick"]No, to je jasné. Když se zapne letadlo režim, tak to vlastně odpojí úplně telefon, tak jako když se každý normální mobil vypne. Tudíž z Varia se stává jenom kapesní počítač bez možnosti telefonovat. No a když není v síti, nemá signál, tak nemůže být ani v roamingu. Když se ten letadlo režim zruší, tak se rádiová část Varia znovu hlásí do sítě se vším všudy, včetně zadání PIN, takže si opět načte ten roaming. :no: [/QUOTE]

myslel sem to tak, ze tam ten trojuhelnik je podle pocasi ... treba ted tam zas neni ale behem odpoledne byl, treba to zalezi na BTS ...
TheMelin (1642)|9.2.2006 19:51
V soucasne dobe mam take na chvilku T-Mobile s pocatecnim cislem 736 a zadny trojuhelnik ani kosoctverec se mi nezobrazuje :D
BigPatrick (27)|9.2.2006 21:36
Tak kosočtverec tam taky nemám, i když ono to přijde na stejno. :D
Marphy_ce4you (21)|11.2.2006 15:33
Mam jedno z prvnich cisel od TO uz od rijna 1996... zacina samozrejme na 603 takze verim ze SIM kartou to neni v zadnem pripade...

ja tam mam nainstalovanej SPBPlus v posledni verzi ted tam mam na testovani PocketBreeze taky v posledni verzi a to je vse - ostatni jsem odinstaloval pri instalaci noveho FW... jo jeste tam mam UFO :)
JecminekMaselnik (464)|12.2.2006 10:30
myslim, ze spoustu problemu muze sbp pocket plus. Dal jsem to pryc, ubylo samovolnych restartu a vubec se mi zda vario takove "vypocitatelnejsi".
Taky jsem zkusil zapnout notifikaci problemu a procesy ktere padaji (a dle meho nazoru sebou berou obcas i cela wokna) jsou tmail.exe a qwec.exe. Tmail.exe je program ktery se stara o messaging, gwec.exe se taky spousti v initu, ale co dela nevim, zatim jsem nehledal. Kazopadne jak spadne jednou, pada stale casteji, az do SR, pak je zase na nejaky cas klid. Pricinu se mi zatim odhalit nepodarilo
BigPatrick (27)|13.2.2006 00:22
[QUOTE="Marphy"]Mam jedno z prvnich cisel od TO uz od rijna 1996... zacina samozrejme na 603 takze verim ze SIM kartou to neni v zadnem pripade...

ja tam mam nainstalovanej SPBPlus v posledni verzi ted tam mam na testovani PocketBreeze taky v posledni verzi a to je vse - ostatni jsem odinstaloval pri instalaci noveho FW... jo jeste tam mam UFO :)[/QUOTE]


Všal jsem psal, že se starýma SIMkama 603 jsem to testoval a vše bylo OK. Zatím se ten problém projevil u 604 a předevčírem u 737.
BigPatrick (27)|13.2.2006 00:24
[QUOTE="JecminekMaselnik"]myslim, ze spoustu problemu muze sbp pocket plus. Dal jsem to pryc, ubylo samovolnych restartu a vubec se mi zda vario takove "vypocitatelnejsi".
Taky jsem zkusil zapnout notifikaci problemu a procesy ktere padaji (a dle meho nazoru sebou berou obcas i cela wokna) jsou tmail.exe a qwec.exe. Tmail.exe je program ktery se stara o messaging, gwec.exe se taky spousti v initu, ale co dela nevim, zatim jsem nehledal. Kazopadne jak spadne jednou, pada stale casteji, az do SR, pak je zase na nejaky cas klid. Pricinu se mi zatim odhalit nepodarilo[/QUOTE]

Tak s SPB Plus problémy nemám. Možná se Vario občas chová trochu pomaleji, ale je otázka jestli za to může SPB Plus. Jinak žádné samovolné restarty, zasekávání apod. mi neprojevily.
BigPatrick (27)|13.2.2006 00:44
Při telefonování se mě rušilo takové pískání vysokým tónem. Zjistil jsem, že mi Vario píská, když je rozsvícený displej. Dělá vám to taky? Je to vlastnost nebo to mám jít reklamovat?
TheMelin (1642)|13.2.2006 07:32
Reklamovat. Nemělo by to dělat. Pavel Koza měl stejný problém.
jarecek_ce4you (161)|13.2.2006 09:21
jak uz to u podobnych zarizeni byva, po pocatecni euforii prichazi strizliveni a cim vice clovek svoji masinku pouziva, tim vice na ni nachazi nedostatky. za cca poslednich deset dni (wizzieho mam necelej mesic) jsem zacal pozorovat nasledujici zajimave ukazy:

1) zatuhnuti aplikace telefon v tom slova smyslu, ze cely zarizeni jede, ale kdyz zmacknu tlacitko zelenyho telefonu, tak se nic nestane. muzu do nej busit jak pominutej a nic, pomuze soft reset
2) tuhnuti pri agile messengeru. mozna je to muj subjektivni pocit, ze prvni dva, tri tydny se mi to nestavalo. ted mi notoricky wizzie tuhne, kdyz jsem na icq. nekdy po dvacet minutach, nekdy po dvou hodinach. je to dost neprijemny, hlavne kdyz mam placeny data od objemu, jelikoz natahnuti contact listu co pul hodiny docela leze do penez
3) po soft resetu se obcas stane, ze se misto napisu start v horni liste objevi napis ssdeamon (nebo neco podobneho), kdyz zmacknu start, tak napis zmizi a uz je tam normalne start. taky se mi nekdy po soft resetu misto vlastnika na today ukaze nejaka destination path. nevim, jestli k nejakemu klici v registrech nebo co to je. opet staci po tom prejet a je tam normalne vlastnik

ciste subjektivne mam pocit, ze zadnej z techhle problemu se neobjevil do doby, nez jsem nacpal do wizarda (prave v poslednich cca deseti dnech) misto oskar_cz.cab vodafone_cz.cab, aplikaci vbar a pocket ufo (sentiment :) ..). cili mohla ten komunikator rozesrat nejaka z tech tri veci a nebo taky ne. nevim. odhaduji to na hard reset, jelikoz zejmena tuhnuti telefonu a icq snizuje pouzitelnost wizarda tak o osmdesat procent. pro zacatek jsem odinstaloval vbar, ale nijake zlepseni nenastalo.
TheMelin (1642)|13.2.2006 09:41
Vetsina problemu na ktere si my stezujeme je zpusobena tim co tam cpeme. Je treba pouzivat radeji nejnovejsi ROMky.kde je spousta BUGu opravena. Dale je dobre po HR sledovat stav zarizeni a po kazde instalaci noveho software sledovat, zda se neco nezmenilo. Holt no neni jen telefon a proto problemy byly, jsou a budou. Ikdyz u dnesnich telefonu je take spousta bugu a vychazi nove a nove firmware.

Jinak muj problem je hardwaroveho razu.
Qtek mam od konce listopadu a od te doby ho pouzivam denne. Posledni mesic vsak sleduji, ze stylus vytahuji slozenej a tedy zobacek,ktery tak kdysi stylus drzel uz nema takovou silu ho udrzet pri vytahovani. Stylus tedy musim po vytahnuti natahnout rucne :(
Zajimali by mne vase zkusenosti s timto problemem a jestli to ma cenu reklamovat, kdyz za dva mesice to bude to same.
jarecek_ce4you (161)|13.2.2006 09:55
[QUOTE="TheMelin"]Zajimali by mne vase zkusenosti s timto problemem a jestli to ma cenu reklamovat, kdyz za dva mesice to bude to same.[/QUOTE]

zrovna tohle by me netrapilo. stylus nekdy musim "manualne" roztahovat taky a nejak mi to nevadi. dokonce si s nim takhle s oblibou hraji, je to dobra nahrazka pro nas hyperaktivni misto propisek, nehtu, zapalovacu apod. :) alespon je pri tom clovek zajimavej :D

[QUOTE="TheMelin"]
Je treba pouzivat radeji nejnovejsi ROMky.kde je spousta BUGu opravena.
[/QUOTE]

no, premyslim, jestli tam neflaknout nejakou novou rom, ale moc se mi do toho nechce. zvlast kdyz jsou vesmes necesky. mam pocit, ze je akorat jedna ceska novejsi t-mobile rom, nez mam ja a nikdo z ni nejak extra odvazanej nebyl.

*************

jinak jsem zapomnel, problem cislo ctyri, ale ten mam od zacatku. pri foceni s nocnim rezimem v hodne spatnych svetelnych podminkach mi fotak silene dlouho exponuje (jestli vubec) a pak bud vyskoci error a fotka se neulozi nebo wizzie rovnou zatuhne. mate to tak taky nekdo?
BigPatrick (27)|13.2.2006 10:21
Já mám ve Vriu tu poslední verzi systému, co vydal T-Mobile a jede to bez problému, teda kromě toho roamingu. Sposusty prroblému, které tady popisujete, ať už sw nebo hw rázu se mi skoro vůbec neprojevily. Je to asi tím, že jsem Vario kupoval před 14 dny a spousta problému už byla vychytaná. Jediná aplikace, která mi spolehlivě shodila Vario byl V-Bar.
jarecek_ce4you (161)|13.2.2006 10:42
[QUOTE="jarecek"]1) zatuhnuti aplikace telefon v tom slova smyslu, ze cely zarizeni jede, ale kdyz zmacknu tlacitko zelenyho telefonu, tak se nic nestane. muzu do nej busit jak pominutej a nic, pomuze soft reset[/QUOTE]

lol, prvni probrem vyresen klasicky d.i.y. :) chyba byla v namapovani klaves v tcpmp. telefonu vadilo nastaveni fullscreen na zeleny telefon a exit app na cerveny telefon. stacilo jednou tcpmp zapnout a pak uz se s temi tlacitky clovek nedomluvi, i kdyz pak tcpmp killne. takze to jdu premapovat na jine klavesy a budu doufat, ze nebudou kopat zase s necim jinym :)
jarecek_ce4you (161)|13.2.2006 10:52
takze konecne resume zni: tcpmp se nekope pouze s app buttons (com manager, foto, voice dial) a s kurzorovymi a enterem. s ostatnimi (dve nad displejem, dve pod displejem a telefony) dela bordel.

alespon u me :?
jarecek_ce4you (161)|14.2.2006 10:07
tak jsem si opet pomohl sam :)
[QUOTE="jarecek"]2) tuhnuti pri agile messengeru. mozna je to muj subjektivni pocit, ze prvni dva, tri tydny se mi to nestavalo. ted mi notoricky wizzie tuhne, kdyz jsem na icq. nekdy po dvacet minutach, nekdy po dvou hodinach. je to dost neprijemny, hlavne kdyz mam placeny data od objemu, jelikoz natahnuti contact listu co pul hodiny docela leze do penez[/QUOTE]

no tak jak jsem jiz uvedl ve foru o icq klientech pro wm5, agile tuhne obecne. cili tohle jsem taky vyresil. mam prelude icq. sice je pro smartphone, ale prijde mi nejpouzitelnejsi. po tuhnuti ani znamky.
[QUOTE="jarecek"]3) po soft resetu se obcas stane, ze se misto napisu start v horni liste objevi napis ssdeamon (nebo neco podobneho), kdyz zmacknu start, tak napis zmizi a uz je tam normalne start. taky se mi nekdy po soft resetu misto vlastnika na today ukaze nejaka destination path. nevim, jestli k nejakemu klici v registrech nebo co to je. opet staci po tom prejet a je tam normalne vlastnik[/QUOTE]

tohle byl asi problem vbaru. do te doby, co jsem ho odinstallil, tak jsem se s touhle "featurou" uz nepotkal. premyslim, jestli nejakej taskbar vubec potrebuji. docela pohodlne to substituuje start menu, pokud v nem ma clovek lnk na to, co opravdu pouziva. libil se mi celkem wisbar, ale naprosto zhyzdi grafiku horni listy. a nejaky skiny se mi do wizarda cpat nechteji.

tak se asi hard reset odklada :)

akorat mi teda obcas kripluje ten fotak za hodne spatnych svetelnych podminek (sero, tma) a nefoti nebo rovnou tuhne. ale to uz od zacatku.
glogloman (173)|14.2.2006 12:57
[QUOTE="jarecek"]... mam prelude icq. sice je pro smartphone, ale prijde mi nejpouzitelnejsi. po tuhnuti ani znamky.[/QUOTE]Jakou máš verzi Prelude ICQ? Mně o té první verze nefungovali vibrace a myslim, že i zvuk ne.. to sem etě měl první T-Mobile ROM.. Teď je nová verze (na SP běhá doslova dokonale - kéž by to tak bylo i u PPC) a mám novou ROM od T-mobile.. Mám to zkusit nainstalit? Fungujou ti vibrace a zvuky? Díkes moc za odpověď;)
jarecek_ce4you (161)|15.2.2006 08:10
[QUOTE="glogloman"]Mám to zkusit nainstalit? Fungujou ti vibrace a zvuky? Díkes moc za odpověď;)[/QUOTE]

tak jsem to testoval. zvuky mi sly. klasicke "o ou" meci jak zbesily. ale vibrace nic. na to jsem ostatne prisel az vcera, kdy jsem je zapnul, protoze mam vibrace normalne vypnuty. obecne je pouzivam jen u volani a sms. u jinych aplikaci je vypinam, takze mne osobne nechybi.

jinak jsem si prelude malinko upravil. docela ho hyzdil toolbar, kterej napul trcel pres dolni stavovej radek. tak jsem si vysku toolbaru hodil na velikost deset a prakticky pod stavovym radkem wm5 zmizel, takze uz ted celou plochu zabira seznam. jeste kdyby misto tech tecek u probihajicich konverzaci byly zalozky, ktery by sly zavirat a na boku byl sirsi scrollbar, tak je to super. ale uz ted je to urcite po agile druhy nejpouzitelnejsi. navic s vychytavkama jako je ukladana historie nebo contact list, co se nacita jen poprve (teda alespon se to vsude tvrdi), coz samozrejme hodne setri data. navic to umi veci jako rozpoznani toho, ze ti prave druhy pise (jako u icq5). no proste fajn :)

jinak verze je ta posledni 0.4.6 beta.
JanAltman (162)|15.2.2006 17:49
Mam posledni TMO ROMku. Vario se mi ale periodicky restartuje (nekolikrat denne).

Cim to je a co s tim?
Saman_ce4you (1451)|15.2.2006 18:17
Restartuje se periodicky i kdyz je cisty, po HR? Jestli ne, tak hledej problem v nejakem nainstalovanem softu..
JanAltman (162)|15.2.2006 18:23
[QUOTE="Saman"]Restartuje se periodicky i kdyz je cisty, po HR? Jestli ne, tak hledej problem v nejakem nainstalovanem softu..[/QUOTE]

No jo, ale delat kvuli tomu HR a pak vse znova instalovat....
Proto pisu sem do diskuse, jestli tu nekdo nema zkusenost, cim (jakym programem) by to mohlo byt.

Seznam podezrelych je podle me dost omezenej, protoze i po SoftResetu se to po nejake dobe opet zresetuje. Takze pokud za to muze nejaky program, pak asi jen takovy, ktery se po SR automaticky pousti. Coz v mem pripade je asi jen GPRS SpeedPlus a Pocket Controller. Plus mozna neco, to bylo v originalnich ExtROM TMO CABech.
Miroslav Nezbeda (163)|15.2.2006 18:29
Já bych šel vylučovací metodou.Začal bych od těch dvou a po jednom bych je odinstalil a uvidíte co to udělá.
JanAltman (162)|15.2.2006 18:36
[QUOTE="Miroslav Nezbeda"]Já bych šel vylučovací metodou.Začal bych od těch dvou a po jednom bych je odinstalil a uvidíte co to udělá.[/QUOTE]

No jasne ;-) To je dobra metoda, ale trochu zdlouhava. Treba mi jeste nekdo da nejaky konkretni tip.
Ono se to takto spatne hleda, protoze ten softreset neni nic pravidelneho - zadny determinismus jsem v tom neobjevil. Takze jeden program vypnu ci odinstaluju a pak budu den cekat, jestli dojde k samovolnemu SR. Pokud ano, zkusim dalsi a zase cekat :-(