Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Důležité upozornění - prosím čtěte!

Pavel Koza (4761)|23.7.2003 15:45
V tomto fóru naleznete více či méně známé informace o týkající se přímé editace systémových registrů. I když jsem všechny zde vypsané tipy a triky osobně zkoušel, nemohu v žádném případě zaručit, že to stejně bezproblémové bude i na vašem zařízení. V registru jsou uložené i informace kritické pro běh systému, a v případě jejich chybného nastavení či smazání může být systém nestabilní, případně může dojít k nutnosti kompletního (hard) resetu se ztrátou dat a dalšími libůstkami.

Tímto tedy prohlašuji, že veškeré informace zde publikované jsou bez jakékoliv záruky, a pokud dojde v jejich souvislosti k jakékoliv újmě, nenesu za ni žádnou zodpovědnost! V každém případě doporučuji před jakoukoliv změnou v registru zařízení kompletně zazálohovat.

Tak to bychom měli na úvod. Pokud jste se trochu zalekli, protože se nepovažujete za dostatečně zkuěené uživatele, nezoufejte. Existují i jednoduché aplikace, které některé uváděné změny provedou za vás. Zde jsou některé z nich:


Stále ještě trváte na tom, že si vše budete měnit sami? Dobrá, já vás varoval:) Na rozdíl od stolních Windows Pocket PC zařízení nemají zabudovaný editor registru, ale musíte sáhnout po aplikacích třetích stran. Zde není rozhodování moc obtížné, já osobně naprosto doporučuji následující editor:


Existuje ve verzi pro všechny možné Windows CE typy zařízení včetně nejnovějších Smartphone, a umí vše, co pro editaci registru budete potřebovat.

Tím bych pro začátek zkončil. Pokud znáte nějaký další zajímavý trik, vložte jej do tohoto fóra.
st.tom_ce4you (365)|23.7.2003 16:07
Vsechny zminene programy jsem zkousel. Jako nejlepsi se mi jevi Tweak2k2 -$9.99 jelikoz umi presunout temporary internet files na SD/MMC a navic umi na obrazovce Today zobrazit datum - Streda, 23. cervence 2003. Bouzel ma clovek moznost program spustit pouze 3x a dost, pote zaplat. Ale ostatni dve verze take nejsou k zahozeni :yes:
PavelR. (2184)|23.7.2003 16:16
... jen pridam link na docela hezky seznam pro manualni tweakovani :) od jiz zmineneho PHM pro ty, kdo se budou chtit sami pohrabat v registrech:

http://www.phm.lu/PocketPC/RegTweaks/

PavelR.
Martas_ce4you_oldd (13)|5.10.2003 14:26
Uprava v registrechHELPsweb.cz/novotny_martin/[EMAIL=novotny_martin@seznam.cz]novotny_martin@seznam.cz[/EMAIL]
  • smartphone registry media mediaplayer
:sarcastic:
      • Zmizelo mi nekolik asociaci na nektere videosoubory v mediaplayeru na smartphone od eurotelu. Nejdou mi spoustet avi. mpg. mpeg a nevim jake dalsi. Vlastne mi funguji jen wmv. a zvukove soubory. Nemohu se dopatrat napravy a nevim si rady, jak to upravit v registrech. Pripony jsem pridal do seznamu a nic se nedeje. Nevim, jestli jsem zlikvidovaj kodeky a kdyztak, jak je doinstaluji zpet. Take bych si rad system zazalohoval a take nevim jak. Da se doma preinstalovat cely operacni system na smartphone a kde jsou instalacni soubory? Na CD, nebo na SD karte? Ja jsem zatim neznalek, ale az to vsechno prokouknu ..... zatim moc dik. M.N.
      e.kocourek (43)|21.1.2004 15:24
      K te ankete: nejak mi tam schazi odpoved "ano, s vyuzitim vlastnich import souboru". Nebo to spatne chapu a je to obsazeno v nektere z nabizenych odpovedi?

      Jinak, mimochodem, vite nekdo o nejakem opravdu sikovnem registry editoru, ktery by dokazal
      (1) vyexportovat VSECHNY polozky do jednoho souboru a
      (2) pak je zase z toho souboru dokazal nahrat do registry?

      (Ta druha cast je samozrejme uplne snadna, dodal jsem ji tam jenom jako opis pozadavku "a musi to davat smysl". Napsal bych si to sam, ale nemam cas.)
      prach (60)|27.3.2005 19:49
      Ahoj,
      pokoušel jsem se nainstalovat PHM tregistry editor, nicméně instalace se tváří, že proběhla, ale nevím jak ho spustit ani kde ho najít. Ve složce programy se neobjeví ani po Soft resetu.

      Díky předem za radu
      PavelR. (2184)|27.3.2005 19:56
      ... no pokud neni ani v Program Files, tak se patrne nenainstaloval ... odkud presne si soubor stahl a jak jej instalujes?

      PavelR.
      strojvudce (390)|27.3.2005 20:15
      Na PC se podívej do složky Microsoft ActiveSync/PHM nebo tak nějak a tam jsou CABy. Mně se to taky nenainstaluje a musím zkopnout ten CAB.
      prach (60)|27.3.2005 23:17
      Stahoval jsem to z prvního odkazu v této konferenci.
      Na PC v té složce program files\..\ActiveSync jsou Caby ostatních sw, které jsem instaloval, ale tenhle ne. Takže se to zřejmě nenainstalovalo. Je ta verze ke stažení z Ce4you jiná? Má smysl to zkoušet s ní? Tohle jsem zkoušel už 2×.
      datel_ce4you (38)|6.10.2005 08:19
      [QUOTE]FunnySnake EasyTweak - freeware (mimochodem jsem autorem tohoto prográmku )[/QUOTE]

      Tím bych se až tak nechlubil. Právě mi tento SW způsobil HR na mém Aceru n30 s WMSE. A to dokonce i na čistém systému.
      daww (687)|6.10.2005 12:07
      Kdyby jste se podíval na datum prvního příspěvku (2003) tak 2x vám došlo, že asi nebyl napsán pro 2003se. na WM2002 to fungovalo skvěle.
      datel_ce4you (38)|6.10.2005 13:47
      [QUOTE]Kdybyste se podíval na datum prvního příspěvku (2003) tak 2x vám došlo, že asi nebyl napsán pro 2003se. na WM2002 to fungovalo skvěle.[/QUOTE]

      No právě. Za dva roky bylo už dost času to přepsat :-)
      daww (687)|6.10.2005 17:16
      Za dva roky už jsou i jiné možnosti :D :D :D