Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact II - novinka u T-Mobile

Zdenek Malinsky (9781)|1.2.2006 17:30
T-Mobile CZ má od dnešního dne ve své nabídce nový komunikátor s Windows Mobile 5.0 - MDA Compact II. Designově je velmi podobný svému populárnímu předchůdci, jen má tmavou barvu.

Technické údaje

Ceník
sep_ce4you (351)|1.2.2006 17:39
ma to zase loudu OMAPa? nebo je v tom neco poradneho?:D
Heretic_ce4you (158)|1.2.2006 17:43
Jo, je tam OMAP 850 na 200MHz se 128MB RAM...
Antonsiu (31)|1.2.2006 17:43
A bolo by to take jednoduche! Dat do MDA COMPACT I, WiFi a perfektny stroj by bol na svete. :-)).
beecher (9270)|1.2.2006 17:46
Mne by tam tedy chybelo EDGE a 3G... ;)
Losos_ce4you (1147)|1.2.2006 17:48
[QUOTE="Antonsiu"]A bolo by to take jednoduche! Dat do MDA COMPACT I, WiFi a perfektny stroj by bol na svete. :-)).
[/QUOTE]
Ten "perfektny" stroj je na svete uz davno :-)) (Dopod818Pro alias Prophet)
Antonsiu (31)|1.2.2006 18:11
No, toto tu nie je miesto na reklamu :-)

Ten ma procesor len 200MHz.
Losos_ce4you (1147)|1.2.2006 18:47
Procesory maji stejne , navic Omap 195 je rovnocenny souper pro Xscale v compactech
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2006 19:12
Cena skvela, zpracovani opet skvele (vzdyt je to Compact..:D), ale kde je proboha Wifi?.. Je mi jasne ze T-mobile nema duvod cpat mezi lidi telefony podporujici UMTS, kdyz jej sam krome toho jejich poblazneneho 4G nema, jenze jak dlouhou budoucnost zarizeni bez podpory siti treti generace maji? Vzdyt za par mesicu 3G budou provozovat jiz vsichni tri operatori, a kdo jednou ochutna 384kb/sec, bude si trhat vlasy ze nedavno koupil cihlu bez.. No, alespon ze to EDGE tam je.
Losos_ce4you (1147)|1.2.2006 19:16
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Cena skvela, zpracovani opet skvele (vzdyt je to Compact..:D), ale kde je proboha Wifi?.. Je mi jasne ze T-mobile nema duvod cpat mezi lidi telefony podporujici UMTS, kdyz jej sam krome toho jejich poblazneneho 4G nema, jenze jak dlouhou budoucnost zarizeni bez podpory siti treti generace maji? Vzdyt za par mesicu 3G budou provozovat jiz vsichni tri operatori, a kdo jednou ochutna 384kb/sec, bude si trhat vlasy ze nedavno koupil cihlu bez..[/QUOTE]
Myslim ze by i t-mobile a ostatni operatori "cpali" mezi lidi zarizeni podporujici umts , jenze ono jaksi krome MDApro zadne nejsou a to je preci jen zarizeni patrici urcite jinam nezli mezi telefony :-(
MichalF (17)|1.2.2006 21:26
Nektere veci me u tohodle noveho typu celkem vadi :

Porovnani modelu
Marty-McFly (384)|1.2.2006 21:36
myslíte že by mi v servisu byli schopni vyměnit kryt za tento černý? přece jen jestli mají být stejné.. tak by to pro ně neměl být problém :)
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2006 21:36
A jake? Nejak jsem to z toho porovnani osobne nepochopil..
Dawe_ce4you (83)|2.2.2006 00:25
dneska sem na nej koukal u t-mobile, kdyz jsem si kupoval nový Vario :cool:
Černá barva mu fakt sedne
Surgical (2364)|2.2.2006 01:45
Cerna mu sedne, ale stavajici majitel Compacta byt s neupragovatelnymi WM2003SE, ale zato se skutecne sviznym 416MHz procesorem, bude pri "upgradu" na Compact II, pomineme-li WM5, doslova a do pismene zdesen rychlosti...
EDGE je jiste fajn oproti GPRS (ale zas tak revolucni narust rychlosti to v zadnem pripade neni), absence Data/Fax prenosu na WM5 muze taky nekomu cinit potize, chvalyhodne zachovani SDIO/MMC slotu je vyhodne vzhledem k porovnani cen SD/MMC karet oproti MiniSD pri stejne kapacite a hlavne dostupnosti, absence WiFi je ale takrka neodpustitelna :)
Inzerce prodlouzeni vydrze je spis propagacni, neni o rad, ale o necele 2 hodiny...a to jiste jeste zavisi od skutecneho pouzivani - vyuzivani nejen GSM modulu, ale i vlastnosti PDA jako takoveho.

Pro koho to bude "upgrade"? Napriklad pro Symbianisty, oproti chabosti Nokie 9300 jim prechod bude pripadat jako revoluce.

Cena je myslim dost fajn. Avsak u Varia se cena nelisi radove, ale doslova a do pismene o par stovek a pri stejnem vykonu a vydrzi ma par uzivatelsky prijemnych a uzitecnych veci, tedy WiFi a klavesnici, skoro se da rici, ze rozdil ceny se smazne pri prvni investici do Compacta II v podobe WiFi karty, ktera ale nedava smysl soucasnym vyrazenim pametoveho media....
Oproti Variu ma zase Compact II deklarovanou podporu SimToolkitu vcetne bankingu (ale divil bych se, kdyby prislusny *.cab z ExtRom Compacta II. nesel nainstalovat na Vario, pokud se T-Mobile nevytasi s prislusnym updatem na Vario at uz solo nebo v ramci noveho ROM Update baliku.

Takze shrnuto: "upgrade" z Compacta na Compacta II neprinasi kvalitativne nic navic, vykonove znamena degradaci, ktere si nevsimne pouze clovek, pro ktereho je to prvni PDA nebo prechazi z mene vykonne platformy, btw. hlinik se da morit ci eloxovat na prakticky libovolny odstin i ve velmi amaterskych podminkach (opet, zeptejte se modelaru).
sep_ce4you (351)|2.2.2006 07:19
drzel sem v tlapce .... no takze secteno podtrzeno proc bych si mel kupovat CII kdyz je tady Vario ... je to sice z blata do louze, ale CII ponekud nedava smysl. Kdyby bylo o 2-3k levnejsi nez Vario, tak mozna jo, ale takhle to je proste jenom takovej exces Tdebile. :sarcastic:
Losos_ce4you (1147)|2.2.2006 07:58
O vyhodach upgradu s MDAc na MDAc II polemizovat urcite nebudu, tech + tam asi moc neni , spise je to vhodne pro nove uzivatele kteri nechteji klavesnici a nepotrebuji wifi , zakazniky si to urcite ale nejde . Co vsak je absolutni nesmysl je "degradace vykonu" a "zdeseni uzivatele MDAc ohledne rychlosti" , uz jsem to psal nekolikrat , ale tedy znovu ... Pristroje s Omapem TI850 v ZADNEM pripade v realu v NICEM nezaostavaji za starsimy Xscale 416 (konkretne MDAc) , naopak mnohem lepe snaseji MNOHO otevrenych aplikaci najednou a prechod mezi nimi je nejen mozny (za stejnych podminek MDAc uz je mrtve) ale prepinani a prace je mnohem sviznejsi nezli na MDAc . Nepatrne rozdily jsou znat pouze pri prvnim otevreni rozsahle aplikace - resp.pouze pri otevirani mapy TomToma na MDAc nabehla za 13 sec a na Dopodu za 16sec , prace uz je pak ale uplne stejna,bez rozdilu .Problemy treba s Variem ktere se nepretrzite resi (ohledne rychlosti , strability atd) absolutne nesouvisi a vykonem procesoru ale s hodne spatnou verzi ROM. S novymi verzemi jiz behaji dobre ackoliv stejne se jeste nepodarilo odladit vse - kdyz srovnem sveho Dopoda i s upgradnutym Wizardem tak jeste Wizardovi k dokonalosti dost chybi . K vydrzi ......srovnavano pri opravdu velkem vytizeni kdy MDAc koncil zhruba k pozdnimu odpoledni Omap beha priblizne do poledne nasledujiciho dne , tedy "uspora" energie cca 50% ....
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2006 08:58
A ted jeste tu "o Karkulce", ta je take dobra.. :)
Sorry, ale chtelo by to konecne sva velkorysa tvrzeni podporit nejakymi konkretnimi srovnavacimi testy. Zejmena tomu 50ti % narustu vydrze pri trvalem zatizeni zarizeni vubec neverim.. Myslim, ze takovy Spb Benchmark pusteny na obou zarizenich soucasne by vubec neskodil. :yes:
Martin Ráž Hoch (1832)|2.2.2006 10:07
Tak tak, souhlasí, zatím jsme slyšeli jen subjektivní informace, nějaký ten benchmark by byl jisto jistě zajimavý.

Co je bohužel pravda je, že upgrade na MDAc II opravdu asi nemá smysl na tom se shodneme, leda že by byl nekdo opravdu skalní zastánce MDAc.

Ať ten podělanej:) TMo přitáhne na trh MDA IV a budu happy, ovšem musela by být o něco výhodnější cena.
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2006 10:14
Coz se ovsem nikdy nestane.. Mozna snad za rok nasadi alespon nastupce Universala.
Martin Ráž Hoch (1832)|2.2.2006 10:18
Nějaké detailnější informace nebo jen domněnka?

V tomhle ohledu jsem docela skeptick vzhledem k současnému trendu:(
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2006 10:31
Domnenka. Proto pisu "snad"..
tomulinek (216)|2.2.2006 11:05
Losos_ce4you (1147)|2.2.2006 11:27
zacina to byt trochu nudne,ale dobre-naposledy,at si s toho vezme kazdy co chce - muj "subjektivni" nazor spociva v tom ze jsem mel na stole vedle sebe MDAc , Dopod 810Pro a O2 Atom - vsechna zarizeni mela nainstalovanou shodnou skladbu programu a pak jsem je "honil" ..... a opakuju ze neni zadny vykonostni rozdil v beznem uzivani a praci. Instalace,otevirani programu,prace s nimi,vyhledavani v databazich atd.Rozdil ale opravdu nepatrny je pri prvnim otevreni rozsahlejsiho programu - ten se na MDAc otevre rychleji - pri opetovnem spusteni vsak je lepsi uz jjak Atom tak Dopod - takze uz to ani neni na procesoru ale ve WM5. Dialpad napr.pri velkem mnozstvi kontaktu reaguje nejrychleji na Omapu. SPB benchmark je celkem hezky ale za 1.nektere testy na Dopodu vubec neprovedl , pripadne vylezly uplne nesmyslne vysledky,SPB bud neumi pracovat s WM5 nebo Omapem. Osobne v tuto chvili dam prednost testu v praxi a pouzivani nez vysledkum v testech ktere neumi se zarizenim pracovat. Nevim jak az moc jsou moje zkusenosti "subjektivni" jak Milosi pises ,jen doufam ze pripadny zajemce o toto zarizeni si dokaze vyzobat z techto prispevku to dulezite.
beecher (9270)|2.2.2006 11:34
Ono by hlavne bylo fer, dostat WM5 do Compacta I, aby se to dalo porovnat... ;)
Losos_ce4you (1147)|2.2.2006 12:27
to se asi nepovede:-) ale mel jsem v peci i Atoma - ktery ma stejny procesor jako compact tak srovnani je ...... vykonove-pracovne rozdil zadny takze pri vyberu co si nechat zvitezil ten Dopod - hlavne diky SD ,ocekavane lepsi podpore a taky ze mi pasuje obal s compacta .... jo a taky je Dopod levnejsi :-)
Tisic (5)|2.2.2006 18:42
Mohu se zeptat, kde je Dopod levnejsi? Popripade cestu jak ho ziskat. Dopod je presne to o cem je diskuse - MDA Compact+WiFi :) Nasel jsem ale pouze linky na UK nebo Asii.

Diky
Jirka
Martin Ráž Hoch (1832)|3.2.2006 10:18
Jj, také bych poprosil o info:)
Bedřich Stejskal (57)|3.2.2006 18:59
To je naprosto přesné-?kde ho sehnat?-aneb mám stejnou otázku a prosbu jako předešlí kolegové.Kde a za kolik??Děkuji za jakékoliv informace vedoucí k dopadení Dopodu :D
sep_ce4you (351)|5.2.2006 05:49
[QUOTE="beecher"]Ono by hlavne bylo fer, dostat WM5 do Compacta I, aby se to dalo porovnat... ;)[/QUOTE]

ono dobrym srovnanim mozna budou porty romek z Varia na Blue Angela (MDA3) na xda developers .... beha jim to celkem rychle(narozdil od omapovaneho Varia):?
Surgical (2364)|5.2.2006 10:30
Rychle? Nejvetsi optimista pise cosi o 80% rychlosti ve srovnani s 2003SE...pri maximalni optimalizaci a zdaleka ne bezchybnosti funkci.
A btw. kdyz jsem presel z Compacta na MDA III., pozoroval jsem - zpomaleni.
Ale zase diky vetsi RAM si toho necha vic libit.
Rychlost je subjektivni, na ono zpomaleni uz jsem si davno zvykl a uz ho nevnimam....Ale na lenost MDAIII. na WM5 si vzpominam dodnes...
atomion (1159)|6.2.2006 00:00
Upřímě docela pochybuju v procesor OMAP ale když jsem viděl ty videa k testu..změnil jsem názor.. =o)) Mám akorát malý dotaz: u T-Mobilu nebo kde jsem to četl píšou že MDAcII. má jen 64MB RAM.. tak kolik má 64 nebo 128?? :?: jinak mě hodně zaujal...
zoky (44)|6.2.2006 11:04
Chcem sa opytat,
ma compact 2 skutocne EDGE? Na roznych serveroch sa pise ze nema...

http://www.areamobile.de/datenblatt/T-Mobile/MDACompactII/678_3.html
a
http://www.inside-handy.de/handydatenbank/T-Mobile/MDA%20Compact%202/datenblatt/883-5.html

Vy tvrdite ze ma.
Co je pravda?

Dakujem za info
atomion (1159)|6.2.2006 12:06
[QUOTE="zoky"]Chcem sa opytat,
ma compact 2 skutocne EDGE? Na roznych serveroch sa pise ze nema...
[/QUOTE]

..má EDGE třídy 10.. ale nemá bohužel WiFinu na tu asi u T-Mobilu zapomněli.. :mad: ten kdo to navrhnul že tam nedají WiFi by si zasloužil jít sedět!!!
Martin Ráž Hoch (1832)|6.2.2006 12:49
Tak, tak, s tím bohužel nelze nesouhlasit, ta wifi je docela podstatná nedokonalost:(
Losos_ce4you (1147)|6.2.2006 13:12
No,neni nic jednodussiho nezli koupit zarizeni ktere wifi ma :-)
Martin Ráž Hoch (1832)|6.2.2006 13:40
No jasně, není nad dobrou radu:) - jasně že je jednoduché koupit něco jiného, ale tohle je právě diskuze o MDAc II u kterého je to škoda, protože jinak by možná mělo i smysl upgradovat z MDAc.
Losos_ce4you (1147)|6.2.2006 13:54
A proc pokud nekdo kdo chce wifi se "snazi" upgradovat na MDAc II kdyz MDAc II ho nema a pritom existuje nemlich to same zarizeni jen s tim rozdilem ze ma jeste wifi ?? :-)) + nejeke drobnosti
Martin Ráž Hoch (1832)|6.2.2006 14:13
Jj, to je pravda, WTZ, ale bohužel ho neprodává tuzemská společnost, tzn. že problémy s případnou reklamací budou možná trochu složitější, nebo mluvíme o něčem jiném?
Losos_ce4you (1147)|6.2.2006 14:58
To asi urcite , zabalit balik , dojit na postu ..... ale nedivil bych se kdyby to bylo rychleji nezli u "tuzemcu" :-)) U nas tech 30 dni je vetsinou opravdu vyuzitych takze by doba zarucniho servisu mohla vyjit na stejno :-D
Zbyšek Záliš (203)|16.2.2006 19:12
Ahoj, prosím nemáte někdo s tímto zažízením praktické zkušenosti? Díky
Marty-McFly (384)|16.2.2006 19:39
Pokud se nebojíš angličtiny, tak bych se určitě kouknul na xda-dev, tam už je o něm pár příspěvků..
Zbyšek Záliš (203)|16.2.2006 21:22
Ok, díky.
atomion (1159)|18.2.2006 01:10
..měl bych dotaz..nikde jsem to tu nenašel.. jaké má ten displej rozlišení?? RealVGA nebo QVGA?? Nevíte co má přijít do léta za MDAčka?? V létě budu kupovat nějaké MDA a zatím to vidím buď na Vario nebo na tohohle Compacta II. :D
Marty-McFly (384)|18.2.2006 07:59
QVGA