Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth

PaTron (1)|23.7.2003 12:03
Ahoj všichni ;)
Po delším vybírání jsem si před měsícem pořídil "ojetý" Loox a jsem nadmíru spokojen. Pro mé potřeby ideální stroječek. Jelikož v práci mám kolébku a doma druhý comp, a nechtělo se mi pořád kolébku tahat (respektive kabel), pořídil jsem si i-Tec USB dongle Blouetooth s vidinou bezdrátového propojení. Mé nadšení po týdenních bojích s nastavováním skončilo. Na compu mám XP-SP1, k i-Tec-u byl dodaný jejich soft, kterýžto uviděl Looxe, ale ne a ne po propojení serial portu provést synchronizaci, a ani přístup na net (comp je napojen na net WiFi pojítkem). Zkoušel jsem i soft k MSI bloutooth USB, ten se podle mne lépe integroval do XP, provedl spojení serial port, ethernet port s Looxem, ale synchronizace ani přístup na net nešel.....:no:
Najde se mezi Vámi zkušenějšími někdo, kdo by mi mohl poradit s nastavením a postupem jak to dát do kupy????
Díky za jakoukoliv radu. Pavel
LOCHi (106)|1.9.2003 19:54
no stahnete upgrate firmwaru a po aktualizaci vse zkuste znovu (firmware je ted novy) pak napiste jestli to pomohlo taky musite nastavit v setupu (v novym firmware) sdileni pripojeni na net a dalsi sdileni podle svych potreb !


LOCHi
cyberfoxcz (19)|27.9.2003 22:32
Co jste myslel tim novým firmwarem ???
Uvedte prosim nejaky odkaz, kde se na ten firmware mohu podivat.

Diky FOX
LOCHi (106)|28.9.2003 10:03
ok tak tady link:
http://support.fujitsu-siemens.de/PDA/Pocket_LOOX_www/Files_gepackt/Pocket-LOOX/Enduser-Flash_Update/PocketLOOXFlashUpdateP22452-P929-V202_ENG.exe

- je to anglicka verze a po upgratu musite si stahnout novou verzi cestiny (nebojte se je ZDARMA!)

PS: kdyz prehravate rom pamet NENABIJEJTE LOOXe a PRIPOJTE HO JEN PRES KABEL (loox nesmi byt v kolebce!!!) -take doporucuji mit nabiteho looxe na max kdyby nastaly potize a vy musel prehrat pamet znovu (jako jednou kdyby se vam to nepovedlo tak to zkuste zvovu)
adamekma (250)|7.10.2003 16:13
ja jsem upgradoval flash se zastrcenym nabijecim konektorem (bez kolibky) a slo to bez problemu
Ten upgradovaci SW k zapojeni napajeni primo vybizi.

LOCHi (106)|7.10.2003 16:37
pro adamekma:
jo vybizi ale nezkousel sem to a pro toho co to dela poprve tak bych to ani nedoporucoval - ale jestli to funguje a da se tomu verit .. tak nakonec proc ne?
(PS: uz sem nekolikrat spalil kabel tak vym vo cem mluvim,)
:))
PavelR. (2184)|7.10.2003 16:40
... samozrejme, ze je dobre VZDY mit PDA pri upgrade flashROM napajene z AC adapteru nebot programovani flashROM neco sezere a baterka to nemusi utahnou (programovaci napeti je vzdy nekolikanasobne vyssi nez bezne napajeci napeti).

PavelR.
PavelR. (2184)|7.10.2003 16:55
[QUOTE="LOCHi"]...pro toho co to dela poprve tak bych to ani nedoporucoval[/QUOTE]

... proboha proc ne? :O Timto tvrzenim napachate vice skody nez uzitku. Ne nadarmo VSICHNI vyrobci PDA u jejichz zarizeni je moznost provest upgrade ROMky nabadaji k pouziti externiho napajeni z duvodu, ktery jsem zminil ve svem predchozim prispevku.

[QUOTE]
uz sem nekolikrat spalil kabel tak vym vo cem mluvim,
[/QUOTE]

... a jak jste ten kabel spalil????

PavelR.
LOCHi (106)|7.10.2003 17:43
nevim ja OSOBNE SI NABIJU LOOXE na MAX a preflashnuti mi trva stejne jen 10 - 20 minut takze PROSTE S TIMHLE NERAD EXPERIMENTUJU neco jinyho je nastavit blbe registr a neco jinyho znicit si romku.
ten kabel sem odvaril kdyz sem nabijel a synchronizoval - pry bylo looxovi mco horko :) hlavne ze se to spravilo (vytahl sem kabel vcas nez se roztekl port u looxe) OD TE DOBY konec s experimentama .

LOCHi



PavelR. (2184)|7.10.2003 18:23
[QUOTE="LOCHi"]nevim ja OSOBNE SI NABIJU LOOXE na MAX a preflashnuti mi trva stejne jen 10 - 20 minut takze PROSTE S TIMHLE NERAD EXPERIMENTUJU neco jinyho je nastavit blbe registr a neco jinyho znicit si romku.
[/QUOTE]

... experimentem je spise flashovani PDA bez externiho napajeni a to i presto, ze nova baterka muze celou proceduru ustat (budiz, vy jste toho dukazem). V pripade, ze se ale cokoli s baterkou stane (napr. zvysi se vnitrni odpor, dojde k poruse elektroniky, max. dob. kapacita klesne atd. atd.), tak sbohem PDA ... Pokud je moznost pripojeni AC adapteru k flashovanemu zarizeni (napr. muj S55 tuto moznost nema), neni duvod tak neucinit ... ba prave naopak.

PavelR.
Pavel Koza (4761)|7.10.2003 20:43
Jak je to u Looxe nevim, ale iPAQa si bez pripojeni ke zdroji nepreflashujete - instalator jen zahlasi chybu a ukonci se... Pochybuji, ze LOOX je uplne jiny, spis se divim, ze flashovani bez napajeni vubec umoznuje...
adamekma (250)|8.10.2003 01:33
[QUOTE="LOCHi"]nevim ja OSOBNE SI NABIJU LOOXE na MAX a preflashnuti mi trva stejne jen 10 - 20 minut [/QUOTE]
Tak to uz chapu proc jste spalil kabel :) ,
ja to preflashovaval pres hodinu - i kdyz pravda pres COM kablik. Jsem netusil jakej je ten rozdil v rychlosti.
RockBiter_ce4you (0)|16.6.2004 10:47
hoy,
mam problem s BT .. resp. podarilo se mi rozchodit synchronizaci pres BT (serial), ale nedari se mi dostat se na internet. Uz jsem zkousel snad vsechno, ale nekde asi porad delam chybu :evil: . Nasel by se nekdo trpelivy, kdo by mi popsal jak nastavit XP a PalugFree tak aby to jelo?
Mam FSC Loox 600 a MSI BToes (W XP). .. ???:?:
hybo (3107)|17.6.2004 10:01
mela by to byt otazka nastaveni AS, staci v Pass through nastavit to druhe, co tam mate :-) Je to v options a rules.
Orloj_ce4you (299)|3.8.2004 19:13
[QUOTE="PaTron"]Ahoj všichni ;)
Po delším vybírání jsem si před měsícem pořídil "ojetý" Loox a jsem nadmíru spokojen. Pro mé potřeby ideální stroječek. Jelikož v práci mám kolébku a doma druhý comp, a nechtělo se mi pořád kolébku tahat (respektive kabel), pořídil jsem si i-Tec USB dongle Blouetooth s vidinou bezdrátového propojení. Mé nadšení po týdenních bojích s nastavováním skončilo. Na compu mám XP-SP1, k i-Tec-u byl dodaný jejich soft, kterýžto uviděl Looxe, ale ne a ne po propojení serial portu provést synchronizaci, a ani přístup na net (comp je napojen na net WiFi pojítkem). Zkoušel jsem i soft k MSI bloutooth USB, ten se podle mne lépe integroval do XP, provedl spojení serial port, ethernet port s Looxem, ale synchronizace ani přístup na net nešel.....:no:
Najde se mezi Vámi zkušenějšími někdo, kdo by mi mohl poradit s nastavením a postupem jak to dát do kupy????
Díky za jakoukoliv radu. Pavel[/QUOTE]



A vite ze pred synchronizaci pres BT je nutne provest synchro s activesync pres kabel?
pufo_ce4you (113)|9.8.2004 07:00
Posielanie suborov prostrednictvom BT je mozne len cez ten ich sibnuty Pocket Plugfree? Nie je to mozne kliknutim na subor podobne ako Beam cez infra?
Pavel Koza (4761)|9.8.2004 08:18
[QUOTE="pufo"]Posielanie suborov prostrednictvom BT je mozne len cez ten ich sibnuty Pocket Plugfree? Nie je to mozne kliknutim na subor podobne ako Beam cez infra?[/QUOTE]

Ne. Ta aplikace ma na starosti vsechno co se BT tyka, tedy i posilani souboru.
pufo_ce4you (113)|9.8.2004 11:27
Vazne zacinam lutovat, ze som kupil Looxa :(
Pavel Koza (4761)|9.8.2004 11:44
[QUOTE="pufo"]Vazne zacinam lutovat, ze som kupil Looxa :([/QUOTE]

Byt to misto LOOX 610 LOOX 420, tak byste asi nelitoval;)
Wuffi (1599)|9.8.2004 13:19
Mno je hezky maly, vykonny, ma BT i Wi-Fi... :)
pufo_ce4you (113)|9.8.2004 13:30
[QUOTE="Wuffi"]Mno je hezky maly, vykonny, ma BT i Wi-Fi... :)[/QUOTE]
Aky je rozdiel medzi 420 a 610? O co som prisiel? Ved 610 by mala byt o radu vyssie, nie?
Pavel Koza (4761)|9.8.2004 13:44
Ani nahodou, ma navic akorat CF slot a verze s WiFi i vic pameti. A co se BT tyka, pouziva vyrzazne (tedy pokud si muzu dovolit soudit) lepsi program a ovladac firmy Widcomm. Tedy ono je toho trochu vic, ale pokud me pamet neklame, tak nic zasadniho.
pufo_ce4you (113)|9.8.2004 14:06
Dik za info, zase som mudrejsi :)
No je pravda, ze kupoval som si ho kvoli obom slotom a tej pamati, tak uz nejako sa budem musiet s tym zmierit, ze BT tam nie je standartny :(