Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová aplikace od Sunnysoftu - Sunnysoft vCard

Pavel Koza (4761)|1.2.2006 14:27
Dejte svým kontaktům hodnotu, zasílejte je elektronicky prostřednictvím Sunnysoft vCard. V dnešním světě je důležité rychle reagovat na vzniklé situace, aplikace Sunnysoft vCard pro zasílání elektronických vizitek umožní předání kontaktu opravdu rychle a cíleně.




Základní funkce aplikace

  • odesílání vCard přes GSM na všechny běžné telefony
  • příjem vCard přes GSM ze všech běžných telefonu


Rozšířené funkce aplikace

  • podpora kódování diakritiky
  • uložení čísla posledního adresáta
  • mnohonásobné uložení vCard
  • uložení vCard do adresáře
  • kontextové menu pro odeslaní vCard
  • podpora příjmu a odeslání vCard na mobily Nokia
  • odeslání vCard výběrem z adresáře
  • filtrování čísel adresátů


Podporované Operační systémy

  • Windows Mobile 2003 Phone Edition
  • Windows Mobile 2003 Seconed edition - Phone Edition
  • Windows Mobile 5 Phone Edition

14-denní verze ke stažení - ZIP (161KB)
kubisz (1054)|1.2.2006 14:35
hihi, ja nikomu vizitku v SS neposilal, tak co tam delam :D
daww (687)|1.2.2006 17:51
Zaplať pánbůh, že to někdo udělal. Dosavadní možnosti podobných programů byli velmi omezené. Cena by klidně mohla být i trochu nižší ale což. 356,- Kč není zas tak moc. Jdu to testnout a jestli to bude vážně fungovat se všemi běžnými telefony tak jdu do toho.

Mohli by jste sem všichni kdo to budete testovat psát vaše zkušenosti ? Navrhuji vždy uvádět přesný typ telefonu a zdali šlo o příjem nebo odeslání na/z XDA
vklacan_ce4you (117)|1.2.2006 18:16
funguje to aj na Qtek 8310???
Zdenek Malinsky (9781)|1.2.2006 18:39
[QUOTE="Pavel Koza"]
  • Windows Mobile 2003 Phone Edition
  • Windows Mobile 2003 Seconed edition - Phone Edition
  • [*]Windows Mobile 5 Phone Edition[/QUOTE]Pokud tam některý z těchto OS máš, tak ano. Ale tomu bych se dost divil, protože Qtek je dodáván s OS WM Smartphone Edition 5.0.
    Melvin_ce4you (12)|2.2.2006 09:44
    Taková aplikace už existuje, je to freeware a já jsem s ní naprosto spokojen. Funguje i mi na WM2005 :yes:
    Kleid (213)|2.2.2006 11:05
    Dobry den, po kratych testech zverejnene free aplikace :

    - neumi odeslat vCard s diakritkou
    - neumi prijmout vCard z SonyEricsony
    - pri odesilani nekterych viztek na nektera cisla vCard neprijde
    - neumi filtrovat jen mobilni cisla
    daww (687)|6.2.2006 09:39
    Tak jsem to nainstaloval a po dvou dnech mám dvě připomínky. První je zásadní a sice: Přidejte do okna kde se vybírá příjemce vyhledávací panel, nebo alespoň panel s abecedou pro rychlé přeskočení. Při 1000 kontaktech je to teď na betla :-). Druhá je spíše návrhem jak tuto aplikaci dovést k dokonalosti. Zabudujte kromě klasického odesílání v-card ještě možnost odeslat kontakt pomocí SMS. V tu chvíli je možné poslat kontakt i na telefony které v-card nepodporují a odpadne složité vkládání kontaktu do SMS což je v tuto chvíli neskutečně složité.:yes: Jinak dobrý. Ten free co dal někdo do diskuze není nic moc. Podporuje jen velmi málo telefonů. Měl jsem ho do teď a není to moc použitelné
    osch (1330)|6.2.2006 15:40
    A taky by se hodila možnost odeslat VCard přímo z today. Tedy přesněji. Z menu u kontaktů v Spb Diary (nevím jak je to u obdobných softů). Ten free VCard to má.
    klak (148)|6.2.2006 18:46
    [QUOTE="Kleid"]Dobry den, po kratych testech zverejnene free aplikace ...[/QUOTE]
    Máte pravdu, ta free aplikace je na houby. Už jen podle toho že se mi implicitně nainstalovala do /Program files/Games/vCard je to asi nějaký bastl.

    Také bych měl pár návrhů na vylepšení té aplikace od Vás ze Sunnysoftu, jestli se neurazíte :)

    1) Jak píše draww, vyhledávání v číslech je slabina.
    - Sice lze po kliknutí do seznamu hledat podle počátečního písmene, ale jednak to není nijak zřejmé, že tam toto vyhledávání funguje (kurzor je implicitně v kolonce pro telefonní číslo) a jednak mám také cca 1000 kontaktů a listování je opravdu na dlouho ;)

    - Navíc u kontaktů které mají zadaný název firmy ale je prázdná osoba se v seznamu objeví jen číslo a jméno je prázdné, takže to se nedá najít vůbec.

    - A ještě navíc když kliknu kupříkladu na K, najede mi to na jména od K, ale první se objeví vespod seznamu, což je momentálně pod zobrazenou klávesnicí.

    2) Dále jsem zkusil jak si to povídá se starším Siemens M50.
    - Z diaktritiky je zmaten, Č převedl na znak 1/2 a podobně.

    - Celkově nepovažuje data za vizitku ale za běžnou SMS, takže nejde uložit.

    - Když naopak Siemens odešle vizitku, zobrazí Windows hlášku že SMS nelze zobrazit. Je vidět jen od koho přišla a to je vše.

    3) Dále jsem zkusil komunikaci s Nokií (nějaká poměrně nová, typ mohu to v případě potřeby zjistit).
    - Vizitka na Nokii dorazila, jen se přehodilo jméno a příjmení, což je prý častý jev i při komunikaci s jinými telefony.

    - Příchozí vizitka z Nokie dorazila relativně v pořádku až na to, že před jméno se zapsalo "ENCODING=QOUTED-PRINTABLE:" a do příjmení se zapsalo "CHARSET=UTF-8", čísla a email byla správně.

    4) Vůbec nemohu najít kam se mi to vlastně implicitně nainstalovalo. Jen v rootu je balíček sunnysoft.armv4.cab, který tam evidentně nemá co dělat. Já ho tam nedával ;)

    5) Přimlouvám se za to aby si program uměl nějak poradit s diakritikou pro telefony které jí nezvládají. Třeba volitelně převést kontakt na ASCII.

    6) Možnost zaslat kontakt jako holou SMSku by byla opravdu užitečná. Neznám totiž absolutně žádný způsob jak dostat údaje z kontaktu někam na hromadu jinak, než kopírováním po jednotlivých položkách, což je utrpení.

    Děkuji za pozornost :))
    Kleid (213)|7.2.2006 16:03
    Dobry den,

    velmi dekuje za podmetne poznatky, pracujeme na upravach ve ktery je urcite zeohlednime. Teste se na novou verzi s upgradem zdarma :)
    daww (687)|7.2.2006 19:23
    A co třeba nějaká sleva za dobrý tip ? :D :D :D
    zidane_ce4you (244)|23.2.2006 17:04
    Dobrý den,
    ještě jednou děkuji za celý tým vývoje software za podnětné návrhy na modifikaci aplikace.
    Zítra bude publikována nová verze Sunnysoft vCard 1.1, o jejím vydání budete informováni. Upgrade na tuto verzi je zdarma.
    Hezký zbytek dne
    osch (1330)|23.2.2006 17:21
    juchůůů. Jsem velice zvědav, které naše podněty se podařilo uskutečnit :yes:
    osch (1330)|23.2.2006 17:43
    Zítra :?: :D Já už to stáhl dnes. Tak před deseti minutama. Před instalací je potřeba provést odinstalaci původní verze. Jdu testovat. :yes:
    klak (148)|13.4.2006 18:42
    Tak jsem se konečně dostal k vyzkoušení v.1.1 a jsem z toho trochu rozpačitý.

    Některé připomínky byly vyslyšeny (odesílání jako SMS a zobrazení jen mobilních čísel je paráda :-), ale stále nechápu proč v seznamu při odesílání u kontaktů které nemají vyplněno jméno osoby nemůže být uveden alespoň název firmy (když už se vůbec takové položky zobrazují). Mám takových "nepopsaných" čísel několik stánek hned na začátku seznamu - přesně pět stránek mobilních čísel a 22 stránek (sic!) všech čísel bez popisu.

    Ať mi nikdo neříká, že je to programátorský oříšek tohle ošetřit. Vždyť je to pěkná otrava v takovém seznamu něco hledat. Nehledě na to, že kontakt na firmu bez osobního jména ani nenajdete a do originálních kontaktů se v tu chvíli přepnout nejde :-/

    Tiše doufám že to zde autor stále sleduje a vyslyší mé úpěnlivé volání :-)
    mareka_ce4you (150)|8.8.2006 13:32
    Ahoj, mám s tim malej problém, nainstaloval jsem to do defaultní složky, ale nějak se neprojevuje, cím to může být? jako by nebyl, ale nainstalovanej je. :(
    osch (1330)|8.8.2006 18:25
    Koukni do nastavení na kartu systém. Měla by tam být ikona pro nastavení Sunnysoft vCard. Pak se ještě přítomnost, resp. správná funkčnost tohoto softíku projeví pokud podržíš stylus na libovolném kontaktu a v kontextovém menu by měla být položka Sunnysoft vCard.
    mareka_ce4you (150)|9.8.2006 09:13
    [QUOTE="osch"]Koukni do nastavení na kartu systém. Měla by tam být ikona pro nastavení Sunnysoft vCard. Pak se ještě přítomnost, resp. správná funkčnost tohoto softíku projeví pokud podržíš stylus na libovolném kontaktu a v kontextovém menu by měla být položka Sunnysoft vCard.[/QUOTE]
    To nastavení v nastavení je, ale "kontextovém menu by měla být položka Sunnysoft vCard" tam fakt nemám. :(
    Surgical (2364)|9.8.2006 09:41
    Ani po SR?
    mareka_ce4you (150)|9.8.2006 10:32
    A kde ho vezmu?
    Stahuju cab, pač to nemůžu instalovat z pc.
    Surgical (2364)|9.8.2006 11:11
    SR=softreset...ten nikde neberes, ten udelas :)
    mareka_ce4you (150)|9.8.2006 11:13
    Aha, tak to jsem snad jeste nezkusil, udelam zalohu a zkusim.
    Já mám v halvě, že SR je slovenská rep a ne soft reset :D
    Surgical (2364)|9.8.2006 11:57
    Pro softreset nemusis delat zalohu :) Staci "pichnout cihlu" stylusem (spravne stylem, nebot latinska koncovka prvniho padu -us se pri dalsim sklonovani vypousti) do prislusne dirky :)
    mareka_ce4you (150)|9.8.2006 12:02
    Ok, pichnul jsem do cihly "!stylem!" aaaaa NIC.
    Zkusim hard reset, ale az budu mit chvilku.
    osch (1330)|9.8.2006 13:02
    HR nezkoušej. Tím tento problém nevyřešíš. Pak by si to musel všechno opět instalovat.
    Napadá mě, že se musíš dívat ve správci kontaktů, který je už v systému obsažen. Neboť všechny nadstavby zobrazující kontakty na today s SSvCard nespolupracují. Tzn. Sunnysoft vCard najdeš jen v kontextovém menu po podržení stylu na kontaktu v systémovém správci kontaktů.
    Tak doufám, že jsem z toho neudělal ještě větší guláš ;)
    mareka_ce4you (150)|9.8.2006 13:07
    Ne neudělal. Zkoušel jsem to tam, jinou aplikaci na kontakty namam.
    Ale nic tam nemam.
    Je tam jen:
    Poslat přes bluetooth/infra
    Smazat kontakt
    Zobrazit adr na mapě
    Navigovat na
    Call with Skype
    Poslat přes BT
    Vytočit přes BT
    a to je vše
    osch (1330)|9.8.2006 13:43
    Tak snad jen otevřít nastavení SSvCard v nastavení a tam hned v první záložce "obecné" je možnost zapnout a vypnout Sunnysoft vCard. Nepředpokládám, že si to nevyzkoušel, ale jen pro úplnost.

    Pak už asi pomůže jen přeinstalace, případně odinstal + SR + instal + SR.
    mareka_ce4you (150)|9.8.2006 15:57
    Ani po slovenske ani po soft resetu, napsal jsem, co vidim, zkusim HR a uvidim, na zalohovani mam BackupManager od Sunny, takže pohoda.
    klak (148)|9.8.2006 17:29
    [QUOTE="mareka"]Ani po slovenske ani po soft resetu, napsal jsem, co vidim, zkusim HR a uvidim, na zalohovani mam BackupManager od Sunny, takže pohoda.[/QUOTE]
    HR je v tomto případě zcela k ničemu, je to jako přeinstalovat Windows. Napadlo mě, že pokud je kontextové menu nad kontaky moc dlouhé, objeví se nahoře a dole šipečky, kterými v něm lze listovat. Nemáš tu položku schovanou někde mimo obrazovku?

    Já jí teda mám uprostřed ale nepíšeš co máš za zařízení a jakou verzi operačního systému.

    -----------------
    Beam Contact...
    Delete Contact
    Sunnysoft vCard
    -----------------
    osch (1330)|9.8.2006 17:43
    to mareka:
    HR (čti Hard Reset) je sice dobrý lék, ale v tomto případě ničeho nedocílíš. Povede se ti "pouze" smazat veškerá data (WM 2003 SE a starší), všechno nastavení a software. Tzn. přístroj uvedeš do stavu ve kterém opustil továrnu. Tedy budeš muset provést instalaci všeho pro tebe potřebného softu, provést nastavení celé mašiny. Obnova ze zálohy je sice možná, ale pokud si v systému měl nějaký problém, který právě může způsobit nekorektní chování nějakého softu (např. Sunnysoft vCard), tak si ho obnovou nahraješ zpět (tu chybu).

    Ale pokud máš opravdu pocit, že HR ti pomůže tvůj problém vyřešit, pak O.K. a směle do toho. ;)
    mareka_ce4you (150)|10.8.2006 08:22
    [QUOTE="klak"]
    HR je v tomto případě zcela k ničemu, je to jako přeinstalovat Windows.[/QUOTE]

    O to mi jde, i widle na pockety nejsou dokonalý a časem se nějak zhroutěj.

    Nemám tam nic jiného, bohužel.