Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix mobile 2005 - recenze navigačního software

bergmann (45)|31.1.2006 17:03
Je zvláštní, že když se s kamarády jednou za čas balíme na "cykloexpedici", hory nebo jinou delší cestu, nikdy se nezapomenou zeptat, jestli beru „Marušku“. Protože se většinou jedná o ryze chlapské výlety, mohla by osoba nezasvěcená jedovatě podotknout, že rušíme pravidla (o neúčasti žen) ještě před odjezdem. A některá z emancipovaných dam by se dokonce mohla i utvrdit v názoru, že chlap, ocitne li se mimo dozor ženy, je skutečně nepoužitelný, nesamostatný a de facto zbytečný tvor...



Přečtěte si celou recenzi.
Stheepan (194)|31.1.2006 23:33
super recene :yes:
pouze me chybelo srovnani napr. s velkymi konkuretny, treba TOM TOM, tzn. jakou pridanou hodnutu nam Dynvaxi nabizi.
Zdenek Malinsky (9781)|1.2.2006 02:03
Tady máš malé srovnání.

Dobrá vyčerpávající recenze. Téměř i doslovně - to snad nikdo nemůže přečíst soustředěně v jednom kuse, ale kdo chce utratit skoro 10.000 Kč bude muset ve vlastním zájmu. Být autorem, asi bych to trošku graficky upravil - dlouhé odstavce se střídají s krátkými. Obrázky jsou taky tak nějak neuspořádané a náhledy mohly být trošku větší. Takto jsem musel skoro na všechny klikat. Je vidět, že oba pánové s touto navigací skutečně nějaký čas jezdili po vlastech českých a mají zkušenosti i z jiných navigací, protože se tam odrážejí jejich praktické poznatky.

Po srazu v Úpě jsem byl pro TT a proti Dynavixu, ale jak jsem se začetl, tak jsem ze do Dynavixu skoro zamiloval, ale postupem mě ta láska přešla a na konci recenze opravdu nevím, co bych zvolil, zda Dynavix nebo TomTom.

Osobně si myslím, že výrobce dobrou ochranou proti cracknutí a cenotvorbou tuto navigaci zabíjí (pokud už jí nezabil). Skoro 10.000 je příliš hodně, za tak málo map. Produkt je to kvalitní, ale na české poměry až skoro zbytečně moc a málokdo to využije, např. navigace k č.p. v ulici. Obávám se, že za současné ceny se jich moc neprodá - tedy pokud se jim nepodaří někam prodávat ve velkém, jako např. Sunnysoft dodává lokalizace výrobcům PDA. Utvrzuje mě v tom i reakce mého bratra, který PDA nevlastní a ani po něm netouží, ale před časem viděl u kamaráda v autě v akci MDA III s TomTomem, tak se trošku zajímal. Poslal jsem mu odkaz na recenzi po ICQ. První ohlas - hmm, nevypadá to špatně. Asi za 10 vteřin se ptal, zda jsou k tomu i nějaké mapy s cyklo nebo turistickými trasami. Poslední jeho dotaz byl, kolik to stojí. Když jsem mu řekl, že je to jen pro auta, jaké 2mapy, tak odepsal, že to asi nebude pro něj to pravé. Když jsem napsal cenu, přišla odpověď s několika sprostými slovy na mou hlavu a že to ani nebude číst. :?
tortoise (546)|1.2.2006 08:04
[QUOTE]Je pravda, že to nemá zatím žádný z PDA navigačních softíků, ale proč by Dynavix nemohl být první, že...[/QUOTE]
A co Alturion? Nebo Navigon? Zrovna Alturion měl skvělou vlasnost, že si člověk naplánoval trasu přes půl Evropy, pak mu dal za úkol "vykousnout" mapu podél celé trasy s libovolnou (např. 20km) šíří. Výsledkem byla mapa trasy s rozpětím celkem 40km (pro případné bloudění, objížďky apod.), která měla třeba 60-80MB.

Pravda je, že v dnešní době, kdy gigová karta je skoro za babku, to třeba trochu ztrácí význam oproti době před 1-2 lety, ale stejně je to fajn.

[QUOTE]3. Pokud má několik obcí shodný název, který je delší (Dlouhá Lhota), není možné ji vždy správně určit a zadat do navigace, když máte zapnuté prstové ovládání. Toto je podle mne chyba, nicméně vzhledem k možnostem displeje těžko řešitelná.[/QUOTE]
Opět se stačí kouknout ke konkurenci. Navigon dlouhý název dá na dva řádky, TomTom v případě držení prstem nad takovým názvem dočasně pro ten jeden řádek zmenší písmo tak, aby se tam vše vešlo.
Pavel Koza (4761)|1.2.2006 09:02
1. Pokud jde o srovnani s konkurencnimi produkty - toto je prvni recenze sveho druhu na ce4you. Kolegove recenzenti maji samozrejme povedomi i o dalsich aplikacich, ale takto zevrubne se venovali zatim pouze jedne. V recenzich dalsich produktu uz porovnani (vesmes subjektivni) s jiz recenzovanymi programy maji v umyslu:)

2. Obrazky jsme zvetsili, je to lepsi?

3. Pokud jde o delku, recenze je zcela v souladu s filozofii ce4you. Tedy maximum informaci. Ano, nekdo muze mit problem to vubec precist. Ale pokud planuji nakup navigace za 10kKc, navic bez nejake pohodlne moznosti otestovani (demo neni, muzete si pujcit PDA s programem, ale to pro mimoprazskeho uzivatele nemusi byt schudne), tak ocenim co nejvetsi detailnost. Jednostrankovych recenzi je vsude plno...
martinhamr_ce4you (486)|1.2.2006 09:17
Zajímalo by mne proč se Dynavixu (ani ho nechci hanět a ani mu neubírám na kvalitě) věnuje tady na ce4you tolik pozornosti? Je to snad placená reklama,nebo je to z kamarádských vztahů... Nezaregistroval jsem tady žádnou jinou recenzi od jiného výrobce. :(
Pavel Koza (4761)|1.2.2006 09:22
Necim se zacit musi:) Dalsi recenze budou nasledovat, ale stvoreni recenze podobneho rozsahu neni prace na vikend.
martinhamr_ce4you (486)|1.2.2006 09:43
[QUOTE="Pavel Koza"]Necim se zacit musi:) Dalsi recenze budou nasledovat, ale stvoreni recenze podobneho rozsahu neni prace na vikend.[/QUOTE]

A jaký prográmek bude následovat po Dynavixu? Pokud hledáte recenzenta rád se připojím a napíšu své postřehy.
Pavel Koza (4761)|1.2.2006 10:01
Diky za nabidku, ale chci, aby se jedne oblasti (v tomto pripade GPS) venovali stale stejni autori:) Vase postrehy jsou urcite vitany zde v diskuzi, pripadne v jinych diskuzich o Dynavixu. Pokud jde o dalsi recenze, mame licence na DestinAtor a be-on-road, takze tyto dve navigace by mely byt hotove jako nasledujici.

P.S. Jeste rozsirim odpoved na predchozi otazku. Pokud chci ja nebo nekdo jiny na ce4you neco recenzovat, existuji de fakto pouze dve legalni moznosti, jak to udelat. Bud si danou vec koupim, nebo pozadam vyrobce nebo prodejce o jeji zapujceni. Na nakupovani vsech veci na recenzi ce4you nema a jeste par let asi mit nebude, zbyva tedy zapujcka. No a zde se muze situace trochu komplikovat. Nektera firma ani neodpovi na email, jina firma zdvorile pozada o odklad s tim, ze by chtela k recenzi poskytnout az verzi aplikace s nekterym zasadnim vylepsenim, na coz ma samozrejme plne pravo. A tak podobne...

Se spolecnosti Telematix jsem v kontaktu uz dlouho (nekdy od verze Dynavixu 0.8) a poskyuje mi i vam, ctenarum, na techto strankach velmi slusny support. Ze tu navic ma placenou reklamu je fakt a nema smysl zastirat, ze by to mohlo mit vliv napriklad na poradi recenzovanych produktu. MOHLO BY, protoze v tomto konkretnim pripade zadne rozhodovani nebylo - Dynavix 2005 byl prvni navigaci, kterou se mi podarilo ziskat v poctu dvou kopii pro sve recenzenty, a tak je logicky recenzovana jako prvni. Kdyby stejny komfort i support nabizel TomTom, mohlo to byt jinak.

V kazdem pripade jsem u psal, ze mame k dispozici dalsi dve navigace, takze Dynavix nezustane osamocen. Jen to chce cas, kvalita je pro me na prvnim miste.
Grachus_ce4you (81)|1.2.2006 10:33
Je pravda ze cena Dynavixu je maserska, ale pro utechu je jak se i zminili v recenzi ze kdyz si to koupite rovnou s novym PDA tak to vyjde levneji, myslim ze o 2000 Kc.
Podle toho co se pise tady a pak toho srovnani u Reneho Steina, tak to vypada ze az na male veci je TT a Dynavix srovnatelny. TT jde cestou zjednodusovani, ruseni nektery funkci a Dynavix zvysovanim funkci, coz je docela prima, kazdy si vybere... TT ma vyhodu lepsi ceny.
Eagle F1 (6)|1.2.2006 11:05
[QUOTE="Grachus"]Je pravda ze cena Dynavixu je maserska, ale pro utechu je jak se i zminili v recenzi ze kdyz si to koupite rovnou s novym PDA tak to vyjde levneji, myslim ze o 2000 Kc.
Podle toho co se pise tady a pak toho srovnani u Reneho Steina, tak to vypada ze az na male veci je TT a Dynavix srovnatelny. TT jde cestou zjednodusovani, ruseni nektery funkci a Dynavix zvysovanim funkci, coz je docela prima, kazdy si vybere... TT ma vyhodu lepsi ceny.[/QUOTE]

Díval jsem se trochu po webu a zjišťoval, za kolik lze koupit TomTom v sadě s PDA a příslušenstvím (držák, karta) a za kolik Dynavix s podrobnou mapou Evropy (a kartou a držákem) a vyšlo mi, že rozdíl je cca 2k v neprospěch Dynavixu. ALE Dynavix lze aktivovat postupně až na třech různých PDA. Na zdejších diskuzních forech už proběhlo, jaká je podpora TomTom a že když někomu klekne PDA s TomTomem a PDA se nepodaří opravit, má smůlu, jediné legální řešení je koupit si nového Toma. Pro mě to byla zasadní okolnost, mám Dynavix.
martinhamr_ce4you (486)|1.2.2006 11:33
Zajímalo by mne podle čeho se vytváří u Dynavixu cena. Nacpe se do programu spousty nepotřebností a vtu ránu jde cena nahoru? Je na tolik žádaný že ten program stojí tolik peněz?
martinhamr_ce4you (486)|1.2.2006 11:34
Mám Navigon a měnil jsem z Asusu 620 na Asus 730W,žádný problém,podotýkám že během asi 3 měsíců.
Pavel Koza (4761)|1.2.2006 11:39
Omlouvam se za jistou aroganci, ale do tvorby ceny jakekoliv komercni veci nikomu nic neni. Proste se autori vydali cestou maximalniho mnozstvi konfigurovatelnych vlastnosti a nasadili tomu (objektivne vyssi) cenu. Vy jako zakaznik bud usoudite, ze je cena odpovidajici HODNOTE programu a akceptujete ji, nebo ji odmitnete. Ale to je vse...:)
Stheepan (194)|1.2.2006 11:42
Ano, do tvorby ceny nikomu "nic neni", ale na druhou stranu si myslim, ze i negativni reakce uzivatelu na cenu je zpetny feedback napr. pro vyrobce a jiste tento nazor do diskuse patri, protoze ja beru cenu jako jednu ze stezejnich informaci pri rozhodovani o koupi sw...a myslim, ze nejenom ja :D
Pavel Koza (4761)|1.2.2006 11:48
Momentik, to si nerozumime:) Ja nemam vubec nic proti kritice ceny, mimo jine o tom snad odpovida I anketa u clanku. Ja jen poukazuji na to, ze se vyrobce cehokoliv nemusi svym zakaznikum zpovidat, proc je cena takova, jaka je. Jestli zakaznici poslou vyrobce s predrazenym softem nekam je vec uplne jina.
beecher (9270)|1.2.2006 11:49
BTW Cena DNVXu se tady uz probirala tolikrat... :sarcastic:
Stheepan (194)|1.2.2006 11:59
[QUOTE="Pavel Koza"]Momentik, to si nerozumime:) Ja nemam vubec nic proti kritice ceny, mimo jine o tom snad odpovida I anketa u clanku. Ja jen poukazuji na to, ze se vyrobce cehokoliv nemusi svym zakaznikum zpovidat, proc je cena takova, jaka je. Jestli zakaznici poslou vyrobce s predrazenym softem nekam je vec uplne jina.[/QUOTE]

Rozumime si Pavle, proto jsem s Vami souhlasil, ze do tvorby ceny nikomu nic neni.... Nicmene na druhou stranu jsem chtel dat najevo, svuj nazor ohledne ceny.
martinhamr_ce4you (486)|1.2.2006 12:25
[QUOTE="Pavel Koza"]Omlouvam se za jistou aroganci, ale do tvorby ceny jakekoliv komercni veci nikomu nic neni. Proste se autori vydali cestou maximalniho mnozstvi konfigurovatelnych vlastnosti a nasadili tomu (objektivne vyssi) cenu. Vy jako zakaznik bud usoudite, ze je cena odpovidajici HODNOTE programu a akceptujete ji, nebo ji odmitnete. Ale to je vse...:)[/QUOTE]

No problémo....
Usuzuji že cena je příliš vysoká,tudíž jí odmítám :)) :)) :))
Jako podnikatel se zajímám o to jak se tvoří cena tohoto programu,a nikoliv snad ze závisti nebo něčeho podobného,ale čistě ze zvědosti.Jestli se počítají hodiny zaměstnanců proseděné u PC,nebo to kalkuluje nějaká marketingová společnost,atd...
Pavel Koza (4761)|1.2.2006 12:47
Jasne, muzem se o tom pobavit:) Ale pokud mozno v jine diskuzi, tady uz to je offtopic.
Mad_Mat (59)|1.2.2006 15:45
Recenze je fakt super......dost podrobná, a dobře napsaná že ji pochopí i úplný amatér :-) Přeji oběma recenzentům hodně zdaru do dalších testování

BTW - - - nevadila by recenzička TT5 nebo třeba mého oblíbeného Alturionka ;)
svobod3 (142)|1.2.2006 16:19
[QUOTE="Pavel Koza"] Nektera firma ani neodpovi na email, jina firma zdvorile pozada o odklad s tim, ze by chtela k recenzi poskytnout az verzi aplikace s nekterym zasadnim vylepsenim, na coz ma samozrejme plne pravo.[/QUOTE]

Muzu se zeptat, jaka byla reakce tvurcu TomToma, tj. jestli se v dohledne dobe dockame recenze i teto aplikace?
Surgical (2364)|1.2.2006 16:28
[QUOTE="jirka.s"]
Muzu se zeptat, jaka byla reakce tvurcu TomToma, tj. jestli se v dohledne dobe dockame recenze i teto aplikace?[/QUOTE]

Mno, tvurcove TomToma asi reagovat nebudou, tedy aspon zatim, na to je jejich pozice na trhu dost silna a dost neochvejna....jen aby nereagovali ve smyslu zdrazeni :)

Jinak recenzi TomToma je po webu dost a dost a pocet awardu nejruznejsich prodejcu i recenzentu navigacnich softu tomu myslim take nasvedcuje.
Pavel Koza (4761)|1.2.2006 16:35
Zatim zadna. Ale nelamal jsem to pres koleno, kdyz jsem ziskal jiny soft. Osobne bych stejne rad mel napred zrecenzovane ceske produkty a teprve pak sel na zahranicni. TomTom ale urcite bude (ono se preci jen s vyrobci jedna lepe, kdyz jim mame co ukazat - myslim jiz existujici recenze, nez kdyz se jim napise jen o tom, co BUDE).
martinhamr_ce4you (486)|1.2.2006 16:42
Všiml jsem si,že v zahraničí se dělá recenze třeba 3D zvlášť,nebo se dělá extra recenze POI bodů atd. Protože každý program je dobrý v něčem jiném.
Ale omlouvám se,to již k Dynyvixu opravdu nepatří. ;)
RStein (2012)|1.2.2006 18:34
[QUOTE="martinhamr"]
No problémo....
Usuzuji že cena je příliš vysoká,tudíž jí odmítám :)) :)) :))
Jako podnikatel se zajímám o to jak se tvoří cena tohoto programu,a nikoliv snad ze závisti nebo něčeho podobného,ale čistě ze zvědosti.Jestli se počítají hodiny zaměstnanců proseděné u PC,nebo to kalkuluje nějaká marketingová společnost,atd...[/QUOTE]

:) Jste podnikatel, tak si odpovezte. Nikdo rozumny (nezpoplatnene Open Source modely vynechme, tam se da pochybovat o ledascems, nejen o zdravem rozumu ;) ) netravi cas u poocitace programovanim ani supportem jako to dela Telematix, aby si tak max. vydelal na naklady. Cilem je vzdy maximalizace zisku s co nejmensim rizikem. To znamena, ze pocet programatorskych hodin * naklady na jednu hodinu jsou minimem, ktere program musi prinest, ale zamerem je samozrejme vydelat nekolikanasobne vice. Takze Dynavix voli cestu, kdy se mu rychle vrati naklady a zacne vydelavat , ale s rizikem, ze neproda tolik kopii a nebude mi takovy podil na trhu.

Smulou Telematixu je IMHO pouze to, ze je na trhu TomTom s podrobnou mapou CR - jinak by nemelo cenu ani uvazovat o jinem SW. Jo Dynavix je drazsi, ale ja bych fakt jen kvuli usetreni usmudlanych 4-5000 neinvestoval do Smartmaps (a podle prozatimnich ohlasu ani do BeOnRoad) - protoze mi to za ty nervy nestoji.
Jak jste se mohli docist jinde, Telematixu nijak nenadrzuji, ale ve srovnani s nim jsou (se vsi uctou k obema firmam) panove z Aponie a PlanStudia pomerne amaterskou konkurenci, ktera se nezmuze na nic jineho nez na podbizeni se nizsi cenou. O firme Tranis s predrazenou parodii na navigaci zvanou Pocket Kim nemluve.

Vsem diskutujicim se omlouvam, ze jsem volil tvrdsi slova, ale uz se prosim vykaslete na ty povzdechy, ze je Dynavix drahy - berte to jako fakt. Dodavatele PDA navigaci nejsou charitativni organizace pro mene majitne majitele PDA (to zni skoro jako oxymoron :D) a chteji si take vydelat - cim vice a drive, tim lepe ;)
Pavel Koza (4761)|1.2.2006 18:42
Panove (a damy:), jak psal beecher, na tema ceny se toho uz vazne napsalo tuny, takze uz prosim dost. Piste radsi vecne pripominky ke stylu a forme recenze, oba recenzenti jsou lacni vedet, jestli svou praci delaji dobre nebo jake veci by se mely vylepsit. Urcite se casem pokusim sehnat pro ne vic zarizeni, aby byly recenze komplexnejsi pokud jde o ruzna zarizeni, napada vas jeste neco?

Recenze jednotlivych casti (POI a pod) jsou sice pekny napad, ale k tomu se dostaneme tak mozna ve chvili, kdy bude vse zrecenzovano a recenzenti nebudou mit do ceho "pichnout":)
martinhamr_ce4you (486)|1.2.2006 18:49
[QUOTE="martinhamr"]Všiml jsem si,že v zahraničí se dělá recenze třeba 3D zvlášť,nebo se dělá extra recenze POI bodů atd. Protože každý program je dobrý v něčem jiném.
Ale omlouvám se,to již k Dynyvixu opravdu nepatří. ;) [/QUOTE]

Vždyť jsem to již napsal.Je potřeba porovnávat...
Já nepotřebuji stránky www,já potřebuji bezpečně a přesně odbočit...
RStein (2012)|1.2.2006 18:52
K recenzi.
Velmi dobra, podrobna, asi nejlepsi, co jsem cetl. Pouze si myslim, ze v ni mohlo zaznit vice kritiky, protoze Dynavix je (byl) opravdu systemove narocny, ma obcas nelogicke ovladani (par vytek sice zaznelo, ale da se toho najit vice), uvital bych podrobne zkusenosti, jak je na tom ted se stabilitou pri planovani delsich cest atd.

A jestli uz je opravena vec, ktera me na Dynavixu pri strastiplne ceste z/do Ruzyne rozladila nejvic - stojite na nejakem parkovisti, zadate misto, kam chcete navigovat a Dynavix vam s klidem oznami, ze nejste na zname silnici a ze z tohoto mista nemuze spocitat trasu. Jenze kdyz vyjedete na "zname misto", tak za jizdy po Praze pri beznem provozu tezko date trasu prepocitat, pokud nejste sebevrazi.
Tohle ma TomTom vyreseno vyborne - na "neznamem miste" naviguje k nejblizsi komunikaci a dokonce je schopen vydavat alespon hrube hlasove povely (treba za 40 m vlevo- pri priblizeni se ke komunikaci zakreslene na mape)
Striker_ce4you (224)|1.2.2006 19:02
Tomtom ma sice to "stahovani na nejblizsi silnici" celkem vychytany, ale na druhou stranu kdyz stojim v jednosmerce a zapnu GPSku, tak me obcas nasteluje do protismeru a pak take hlasi, ze nejde nalezt cestu :?
RStein (2012)|1.2.2006 19:07
Zatim se mi to s TomTomem nikdy nestalo - je pravda, ze nekde jsou spatne znaceny jednosmerky (ostatne stejne spatne jako v Dynavixu), ale to je chyba mapovych podkladu TeleAtlasu.
Striker_ce4you (224)|1.2.2006 19:16
Ne, ne - to jsem se spatne vyjadril - jednosmerka je v map.podkladech spravne, ale GPSka posle udaj, ze stojim cumakem do protismeru - pak me TT rekne (logicky), ze v protismeru se nejezdi a nahlasi, ze neumi najit trasu

EDIT - tohle se mi obcas stane, kdyz prijdu do auta a zapnu GPSku. Musim kousek popojet a pak je to uz samozrejme OK
Mad_Mat (59)|1.2.2006 19:30
[QUOTE="Pavel Koza"]Zatim zadna. Ale nelamal jsem to pres koleno, kdyz jsem ziskal jiny soft. Osobne bych stejne rad mel napred zrecenzovane ceske produkty a teprve pak sel na zahranicni. TomTom ale urcite bude (ono se preci jen s vyrobci jedna lepe, kdyz jim mame co ukazat - myslim jiz existujici recenze, nez kdyz se jim napise jen o tom, co BUDE). [/QUOTE]

Tak to by se hodila "mega"recenze nejaky verze Pocket Kima :) :) :)
Surgical (2364)|2.2.2006 12:40
Vcera vecer - v noci jsem coby spolujezdec pokousel Dynavixe, nebot jsem handicapovan neforemnou hroudou sadry na pravé dolni koncetine, zcela mi na nasledujicich par tydnu znemoznujici ridit motorove vozidlo....
Tak jsem si kontroloval, jak a kde se pozice drzi na vozovce jak odpovida aktualni pozice na obrazovce realne ve skutecnosti....vse O.K. plus minus nepodstatne odchylky vzhledem k aktualnim prelozkam s ohledem na budovani dalnice v oblasti meho bydliste. O tom zadna.
Ceho jsem si ale konecne stihnul vsimnout...ve 3D pohledu se blizim k obci, v ni je nekolik bodu zajmu typu cerpaci stanice, postovni prepazka, bankomat...
proste parada....ale NEVIM, JAK SE TA P........A VESNICE JMENUJE .

I hloubam nyni v menu nastaveni Dynavixa a oproti TomTomu, kde lze tuto informaci zapnout/vypnout to v menu nastaveni Dynavixe ne a ne a ne najit....Je to tam, nebo to tam neni? Vite nekdo, pls?
Mudrunka (547)|2.2.2006 13:49
"I hloubam nyni v menu nastaveni Dynavixa a oproti TomTomu, kde lze tuto informaci zapnout/vypnout to v menu nastaveni Dynavixe ne a ne a ne najit....Je to tam, nebo to tam neni? Vite nekdo, pls?"

Není, taky mě to vadí. Jediná šance je mít na nějakém tlačítku přepínání 2D/3D a pokud chci vědět, kde jsem, přepnout na 2D.
Mad_Mat (59)|2.2.2006 15:03
Přepínání mezi 3D a 2D je přímo na obrazovce v levým sloupci.......zkusím v recenzi naít nějakej obrázek kde to je :-) (přepínán se v pořadí: 3D ve dne, 3D v noci, 2D ve dne, 2d v noci)
Mad_Mat (59)|2.2.2006 15:07
Ale jak tak koukám na tu recenzi.........bylo to nejsíš individuální přispůsobení........ale v recenzi je obrázek kde jsou přímo tlačítka na přepnutí deního/nočního režimu a pak tlačítko na přepnutí mezi 2D/3D pohledem :-)

Mudrunka (547)|2.2.2006 15:16
[QUOTE="Mad_Mat"]Ale jak tak koukám na tu recenzi.........bylo to nejsíš individuální přispůsobení........ale v recenzi je obrázek kde jsou přímo tlačítka na přepnutí deního/nočního režimu a pak tlačítko na přepnutí mezi 2D/3D pohledem :-)[/QUOTE]Ano, to je také možnost, jenom pokud člověk sedí za volantem jaksi nepohodlná. Již jsem z Dynavixem najezdil hodně km a zvykl jsem si přiřadit různé akce potřebné při jízdě různým tlačítkům.

Jinak můj příspěvek byl reakcí na dotaz, zda existuje nějaké možnost zobrazení názvů obcí a ulic v režimu 3D. Jelikož není chtěl jsem navést na způsob, jak to dělám já abych tento nedostatek Dynavixu obešel.
Surgical (2364)|2.2.2006 15:18
Mno jo, ale prepinat za jizdy mezi 2D/3D pohledem abych zjistil, co je to na obzoru za douru, mi pripadne dosti riskantni....
V TomTomu uvidim defaultne v 3D pohledu, ze se ritim do Lhotky nad Labem....a jinam :)
Takze, jedno drobne nevyznamne minus Dynavixu ve 3D pohledu, ktery je, ruku na srdce, dost zadany a zadouci, nebot jest navykovy.
Ale mam kamosa s TomTomem, ktery s nim jezdi zasadne ve 2D modu a vyhovuje mu vice....inu de gustibus atd.
iv@n (7)|6.2.2006 23:21
nevie niekto prosím ako je na tom Dynavix s detailnosťou Slovenska?
Grachus_ce4you (81)|6.2.2006 23:57
Slovensko je zde:
http://www.dynavix.com/Europe/Slovakia.png

Ostatni staty:
http://www.dynavix.com/index.php?id=31332
iv@n (7)|7.2.2006 00:04
[QUOTE="Grachus"]Slovensko je zde:
http://www.dynavix.com/Europe/Slovakia.png

Ostatni staty:
http://www.dynavix.com/index.php?id=31332[/QUOTE]
vďaka za odpoveď, aj keď ma trochu sklamala.
Je nejaký navigačný soft aj detailnou mapou aspoň krajských miest SK?
Džanek (194)|7.2.2006 08:03
proč nepoužíváš pro SL iGO? Je to pro SL asi nejlepší.
http://www.i-go.com/
martinhamr_ce4you (486)|7.2.2006 08:27
Název by se měl objevit samozřejmě i ve 3D! Jinak je to nedostatek...
iv@n (7)|7.2.2006 09:53
[QUOTE="Džank"]proč nepoužíváš pro SL iGO? Je to pro SL asi nejlepší.
http://www.i-go.com/[/QUOTE]
ja zatiaľ nepoužívam nič, som v pocket pc gps navigácii úplný začiatočník a prišiel som sem načerpať nejaké info. na úvodnej stránke bola recenzia na Dynavix, tak som zatiaľ skončil tu. Idem si preštudovať diskuzie v sekcii "GPS a Navigace", hádam budem z toho múdrejší. Chystám sa cez leto cestovať po západnej a strednej európe a hľadám riešenie, ktoré by malo aj spracované aspoň väčšie SK mestá do úrovne ulíc.
Pavel Koza (4761)|8.2.2006 08:01
Pokud by někomu tato recenze Dynavixu nedstačila, na Mobilmanii vyšla rovněž velmi detainí recenze této navigace.
markjag (386)|19.2.2006 16:05
Hned sa pustim do citania, zatial som to len tak prebehol, chcem sa spytat podpora SR tam je ci asi nie?
Diky. ak hej je to lepsie ako iGo?
Mudrunka (547)|27.2.2006 14:05
[QUOTE="Pavel Koza"]Pokud by někomu tato recenze Dynavixu nedstačila, na Mobilmanii vyšla rovněž velmi detainí recenze této navigace.[/QUOTE]

A pokud by někomu ani to nestačilo, vyšel dnes na Palmserveru 1. díl recenze tohoto nevigačního polotovaru pod názvem Dynavix Mobile 2005 EUROPE v 1.5.2.

Tak dnes, 1.3.2006, vyšel poslední III.díl. Recenze je jalová, jakoby dělaná od stolu, každopádně o zásadních nedostatcích hojně diskutovaných na tomto webu téměř ani zmínka. :no: Nebo, že by byla na objednávku………? :D
Telematix Software (289)|2.3.2006 15:06
3D se stale dodelava. Nazvy obci samozrejme budou, ulice take, ale ne nutne v jednom okamziku. Na 3D stale probihaji intenzivni prace (outliny...), takze nam zachovejte prizen a jeste (chvilku) vydrzte!

Jinak se nerozpakujte, nesetrete nas a hezky kritizujte, co byste chteli jinak, lepe,... Pokud to bude prinosne pro vice uzivatelu, pak vase pripominky radi zapracujeme.
Jirka007 (161)|14.4.2006 12:34
Na svém starém dobrém Ipaqu 2210 se mi podařilo uvolnit 25,5MB paměti. Myslíte, že to pro provozování Dynavixu bude stačit?
Píšou že potřebuje 25-35MB, ale víc z Ipaqa nedostanu :-(