Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync v češtině - je o něj zájem?

Pavel Koza (4761)|22.7.2003 09:40
ActiveSync je životně důležitá aplikace pro každého, kdo chce synchronizovat své kapesní zařízení se stolním počítačem, konkrétně s Outlookem. Možná jste si již všimli, že na rozdíl od většiny aplikací tvořených Microsoftem není k dispozici v našem jazyce. Rád bych rozvířil diskuzi, jestli vám tato skutečnost vadí, nebo jestli tuto absenci nijak nepociťujete. Existuje zde totiž určitá možnost v případě velkého zájmu popostrčit věci tím správným směrem...:cool:
TiborXDA (25)|22.7.2003 11:05
Možná pro někoho "End User" , běžného uživatele, který vidí rozdíl mezi "Průzkumem" a "Explore" :)) a výhradně používá programy v CZ.
Pro mě to je program, který něco provede, a nepotřebuju každé slovíčko v češtině :)) Možná ta instalace a nastavení, ev. chyb. hlášení ... teď aktuální :D
Hlasoval bych na 50% :yes: :D
váňa (242)|22.7.2003 12:45
Přikláním se k počeštění . Osobně mě angličtina nevadí, ale pro spoustu uživatelů je oblast nastavení a hlášení chyb v češtině přijatelnější. :))
Bohouš_ce4you (44)|22.7.2003 14:16
Mě osobně ta angličtina nevadí, ale proč by to nemohlo být v češtině.
Myslím, že někteří uživatelé by to přivítali.
st.tom_ce4you (365)|22.7.2003 15:53
Jak jsem jiz nekde psal, radsi pouzivam software v puvodni mutaci (windows, office, PP02 atd...) prekladem vetsinou vznikaji dalsi chyby ci dochazi ke zpomalovani, ale uznavam, ze pro nekoho to muze byt velmi uzitecne.
r.h (85)|22.7.2003 16:03
Tak, mě to tedy vadí, já radši v češtině!
Vilda_ce4you (40)|23.7.2003 19:51
Čeština je opravdu pohodovější a pro většinu přináší více klidu....nemají trauma,zda jejich kliknutí nebude osudové...ale právě u programu ActiveSync se domnívám není až tak důležitá...intuice dostačuje a každý snad dnes už ví co je to "Backup"... Pokud však čeština bude,nainstaluji si ji... :))
Vojtěch Klimeš (17)|28.7.2003 11:42
Osobně bych se přiklonil k češtině. Sám sice používám angličtinu a nevadí mi, ale ty problémy, když mi volají kolegové že jim to něco hlásí a sotva to umění přehláskovat je dost pakárna. Ač např. serverové systémy používám zásadně v angličtině (dříve dostupnější aktualizace atd.) myslím, že má-li se svět PDA stát "běžnou" záležitostí, čeština v AS by tomu pomohla.
CarlosL (126)|28.7.2003 19:12
[QUOTE="hybo"]Tak to Vas asi potesim, ze AS jiz mame temer pocesteny :-)[/QUOTE]

Ale asi nebude GRATIS jako anglická verze od Microsoftu. ;)

CarlosL
hybo (3107)|28.7.2003 19:14
Bude soucasti nasi lokalizace.
p.semenak (17)|28.7.2003 19:58
A nepřipadáte si vůbec trapně ? krást ?
váňa (242)|28.7.2003 20:25
Občas by i Sunnysoft mohl pustit něco FREE :?: :?:
p.semenak (17)|28.7.2003 23:18
Tak aby bylo všem jasno diskusi na toto téma jsem ve spolupráci s Admin. Pavlem Kozou který na můj popud a výslovnou žádost vyvolal diskusi na téma Active Synch respektive češtiny do tohoto programu protože jsem se stal jeho uživatelem.Hledal jsem na webu CZ překlad a nenašel nic. Protože jsem ale člověk rýpaví tak jsem doma v tichosti začal překlad připravovat a těsně před dokončením jsem oslovil právě admin. a vznikla tato diskuse. Důvody jsou jasné autorská práva. O pár dní nato se ČIROU NÁHODOU objeví info od pana Hybo že SunnySoft pracuje na překladu programu po kterém XXX let ani nevzdechli a že ho budou přidávat k CZ lokalizaci. proč to nešlo dřív ? Doufám že pan Hybo má aspoň vyšší prémie.
p.semenak (17)|29.7.2003 08:06
to je pravda mně jen mrzí že ten nápad nepřišel dřív a že jste mne v SS odbyl a pokud bude grátis tak jsem přestřelil a omlouvám se.
hybo (3107)|29.7.2003 08:12
Odbyl ? Tomu dost nerozumim. Gratis bude v updatu cestiny, kazdy kdo ma CZ vetsi jak 7 zdarma, kdo ne, tak za poplatek myslim 200KC muze starou cestinu updatnut na posledni 7.x. To je myslim fer. Lokalizace AS skratka nezvysuje cenu, jen uzitnost lokalizace.
p.semenak (17)|29.7.2003 09:15
Ale trvám na tom, (a sám jsteto i napsal že už na ni děláte 4měsíce) nebýt této diskuse tak by v tom šuplíku ležela do dnes a asi ještě dlouho.Ten program jako takový už koluje více než 5 let v různých verzích. Ale vzhledem k tomu že je to slovo Vaše proti mému tak končím.
Mira_ce4you_oldd (192)|29.7.2003 09:43
Nevim sice jak je to s licencnima podminkama, ale pro ostatni uzivatele by jiste bylo prinosem dat lokalizaci zdarma i samostatne (super reklama za malo penez). Me osobne by bylo jedno od koho bude, pokud bude provedena dobre.
S lokalizaci dodanou s MDA jsem spokojenej a kvuli AS nebudu jinou cestinu kupovat, i kdyz s firmu Sunnysoft jsem opravdu spokojenej a predvsim se vstricnosti a odbornosti pana Adamce.

Mira
hybo (3107)|29.7.2003 09:58
[QUOTE="p.semenak"]Ale trvám na tom, (a sám jsteto i napsal že už na ni děláte 4měsíce) nebýt této diskuse tak by v tom šuplíku ležela do dnes a asi ještě dlouho.Ten program jako takový už koluje více než 5 let v různých verzích. Ale vzhledem k tomu že je to slovo Vaše proti mému tak končím. [/QUOTE]

Nevim, co Vam na tenhle prispevek mam napsat. Snad, ze si asi prikladate vic zasluh, nez je zdravo. On nelezi v supliku (ale na disku:-) a Vase snaha se ceni stejne, jak pred, tak po informaci, ze to mame. Nic Vam nebrani v tom dodelat si svoji verzi, nebo ano ? Stejne tak pocitam, ze nebudeme jedini, co to udelaji. Drzim Vam palce, neni mnoho nadsencu, jako Vy.
hybo (3107)|29.7.2003 09:59
No a co se tyce toho prechodu na nasi lokalizaci jen kvuli AS, tak snad reknu jen to, ze mame toho vic, nez jen AS, treba velikost zabrane pameti a dalsi moznosti, jako jednoducha podpora HW klavesnic, nastavovani citlivosti a podobne. A nebojte, nebudu po vas chtit cenu za plnou lokalizaci. Rika se tomu cross upgrade :-)
CarlosL (126)|29.7.2003 15:58
[QUOTE="hybo"]Odbyl ? Tomu dost nerozumim. Gratis bude v updatu cestiny, kazdy kdo ma CZ vetsi jak 7 zdarma, kdo ne, tak za poplatek myslim 200KC muze starou cestinu updatnut na posledni 7.x. To je myslim fer. Lokalizace AS skratka nezvysuje cenu, jen uzitnost lokalizace.[/QUOTE]

To beru. Mam 7.x. Už jsem myslel, že zapomínáte na zákazníky, kteří mají starší verzi a budete to dávat jen těm kdo budou mít verzi novou (od vydání CZ překladu). Bude stahnutelná na vašich stránkách??

Carlos
hybo (3107)|29.7.2003 16:13
Nevim, jakou verzi 7.x mate, ale momentalne je k dispozici pro nova zarizeni HP, Dell a Acer verze 7.6, ktera je k stahnuti. Samozrejme, pokud bude nova verze, bude zase uvedene, ohlasena a k stahnuti a reg. cisla budou funkcni. Takze si jen budete stahovat dema z WWW a akativovat tim, co jiz mate.
Pavel Koza (4761)|31.7.2003 08:26
No, konečně jsem dosatl odpověď z Microsoftu ohledně oficiální lokalizace. Po úvodním emailu plném vřelých slov se jedná o velice strohou informaci, takže subjektivně si myslím, že čeština je u lokalizačního týmu jako úkol číslo 159, takže NĚKDY se oficiální verze určitě dočkáme, ale kdy... Tady je originál odpovědi na email, ve kterém nabízím pomoc:

[QUOTE]I have spoken with our development team and can tell you that we are working on it and already have the localization support we need to Czech.[/QUOTE]

Hmmmm... No, nechám se překvapit...:sarcastic:
Filip_ce4you (2)|2.10.2003 20:44
mam AS v cestine, ale mam to jako binarku
informatik_ce4you (1)|9.10.2003 22:02
Zcela jistě v čestině. Dobrý by taky bylo kdyby to ale také korektně převádělo dokumenty. Nepřipusťe polovičatou lokalizaci.
p.semenak (17)|10.10.2003 00:29
[QUOTE="informatik"]Zcela jistě v čestině. Dobrý by taky bylo kdyby to ale také korektně převádělo dokumenty. Nepřipusťe polovičatou lokalizaci.[/QUOTE]

Nic ve zlém ale překlad programu (AS) je něco jiného než zásah do konverzních filtrů přes které se české dokumenty dostávají tam a zpět.Opravte mne prosím.
Filip_ce4you (2)|10.10.2003 12:15
prelozit AS do cestiny je vec "resource"
konverzace typu souboru (tudiz i cestiny v nich) je vec algoritmu .
Takze to je uplne neco jineho.
yaris_ce4you (77)|24.1.2004 09:51
Myslím,že čeština je pro většinu z nás jednodušší ,zejména v případě změn v nastavení a jak píší kolegové, při chybových hláškách, ap.

yaris
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.1.2004 18:55
[QUOTE="hybo"]Tak to Vas asi potesim, ze AS jiz mame temer pocesteny :-)[/QUOTE]

Tak jak to po pul roce s tím pocestenim AS vypada ?? Urcite by se par zajemcu naslo.
p.semenak (17)|26.1.2004 10:36
[CODE]Vazeny pane, lokalizaci AS mam na stole pres 4 mesice, jeste od verze 3.6, jelikoz to ale nebylo casove mozne, neni dokoncena, protoze jsme delali na jinych projektech. Vzhledem k datumu prispevku od admina pochybuju, ze bych Vas, nebo nekoho okradl o napad, ktery, mimochodem, byl muj a prosadil jsem si to ve firme. Chapu, ze Vas asi mrzi, ze jste neco delal, kdyz to ted udela i nekdo jiny, a nemusel jste se trapit, ale vazte slova prosim. a dále : Jo a premie nemam, za napady me totiz neplati :-( a dále : Odbyl ? Tomu dost nerozumim. Gratis bude v updatu cestiny, kazdy kdo ma CZ vetsi jak 7 zdarma, kdo ne, tak za poplatek myslim 200KC muze starou cestinu updatnut na posledni 7.x. To je myslim fer. Lokalizace AS skratka nezvysuje cenu, jen uzitnost lokalizace.[/CODE]

No je mi to v celku líto ale čas ukázal kdo má pravdu. Vypadá to že česká verze ActiveSync leží dále na dně šuplíku u pána ze SunnySoftu. Nebo že by nebyl čas ? Já jsem si pořídil SE P800 a tím to pro mě zvadlo.:cool:
strojvudce (390)|26.1.2004 20:44
Bohužel to tak asi bude.:no:
gm_ce4you (176)|2.2.2004 06:06
No asi leží v šuplíku u někoho jinýho.Už tam p.Adamec nepracuje/v Sunnysoftu/.Takže asi nic???
BMzik (12)|11.3.2004 14:06
Lokalizace jakéhokoliv programu do češtiny přináší zejména bežným uživatelům pocit jistoty že všechny příkazy, nastavení a chybová hlášení správně chápe a rozumí jim. Mnoho uživatelů této kategorie z neznalosti věci a proto aby se nezdržovali přemýšlením o významově správném překladu, potvrdí přednastavené hodnoty nebo první nastavení které se nabízí.
Z tohoto důvodu se velice přimlouvám za českou lokalizaci. Možná by v mnoha případech postačilo přeložit alespoň nápovědu vysvětlující pojmy s odkazy na originál.
peterxxl (31)|17.3.2004 15:20
Zdravim ty co by tu CZ verzi chteli -- uz se na ni pracuje -- teda uz bude hotova

Bude za drobny poplatek ke stazeni -- verze 3.7.1
Nepatrim k zadny firme jen tak si prekladam aplikace na PPC i jejich protejsky na stolnim pc --- gdyby ste neco potrebovali tak staci rict

Jinak k tomu AS // bude to jen prelozene prostredi - kompletne // i nastaveni pripojeni a instalace app a dalsi..... a ten drobny poplatek si predstavuju tak 30-40 kc nebo nejakou protisluzbu protoze tech hlasek (vetsinou chybovy) je tam jak much a je to piplacka

pokud mate zajem o dokonceni tak reknete zda ma cenu to jeste doprelozit
BMzik (12)|17.3.2004 15:59
Upřímně zdravím pilného přispěvatele peterxxl.
Přeji mnoho úspěchů při překladu ActiveSync! Již se na něj velice těším a rozhodně budu patřit mezi ty, kteří si jej objednají. Až budu mít chviličku pokusím se s Vámi spojit abych se dověděl jaké jiné "počeštěné" aplikace by bylo možné si od Vás opatřit. Jsem velice potěšen :D
peterxxl (31)|17.3.2004 21:40
ok - prelozeno toho mam zatim malo ale co neni muze byt -- dyt staci umet trochu resource a mit editor, vyznat se v hexa a mit editor a umet anglicky a hlavne mit cas

jinak tato diskuze byla presunuta .: Hlavní stránka :: Diskuze :: Software v češtině :: ACTIVE SYNC 3.7.1 CZ verze

protoze tady je to uz neprehledny tak sem uz nepiste

ps. az to dodelam tak sem postnu naky screenshoty a reknu vam co a jak -- sam to nemam jeste vymysleny a ten preklad je hrozna piplacka -- textu jak nas.......

p.s. delate nekdo re pro ppc??