Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Špatná zkušenost s držákem PDA do auta

pivous (58)|31.1.2006 08:10
Tak se musím podělit. Originál držák PDA k HP 3715 z krabice. Drží již několik týdnů, dnes nečekaně za jízdy upadl i s PDA na zem a již nejde přidělat - zřejmě unavená guma. Doporučuji tedy přísavce 100% nevěřitit a celý držák přidělat ještě nějakým pojistným lankem, je to ošklivé, ale aspoň se nerozbije display...
Vlada165 (676)|31.1.2006 11:19
Jo jo - take jsem ted v zime nejezdil a zjitil, ze mi lezi prisavaci drzak na podlaze. Hrozna predstava, ze by se to stalo za jizdy a treba rozbil display :-( ...
Surgical (2364)|31.1.2006 12:37
Mno troufnu si tvrdit, ze nynejsi klimaticke podminky davaji zahulit nejen prisavce drzaku, ale i samotnemu celnimu sklu vasich (i meho) auta....
Nicmene, prisavka na sklo byla, je a bude vzdy jen nouzak, navic obvykle v rozporu s platnou Vyhlaskou a technickou zpusobilosti vaseho automobilu.
Myslite li to se svymi mazliky vazne, poridte jim neco ala Brodit, nebo, jste-li manualne zrucni (nebo mate nekoho takoveho pobliz) to zkuste ubastlit sami.

Ja jsem poridil Dicotu Keeper a pomerne jednoduse jsem vlastni kloubek a drzak prisrouboval na ramenko od handsfree po Nokii, ktere uz stejne nasroubovane na pristrojovou desku bylo, takze jsem se netrapil vrtat nevrtat do auta a Nokii uz stejne nemam a nikdy mit nebudu, leda ze by zacala delat do Windows Mobile :) PDA mam tudiz v zornem poli, kde jsem byl zvykly mrknout na mobila uz predtim a dosah na ovladani je taky optimalni. Napajim cigaretovou nabijeckou, elegantnejsi by bylo vyvest napajeni zpoza panelu pristrojovky, ale sam se do elektroinstalace auta vrtat radsi nebudu :)
Mark314 (232)|31.1.2006 13:06
No já se musím pochlubit... nikde jsem nemohl sehnat držák, který by mi vyhovoval (už je to cca pul roku, nedávno jsem na jeden takový narazil, ale ještě neobjednal), mno a tak jsem si jednoho dne sedl a ubastlil si držák sám... je naprosto bezpečný, připevňuje se na středový panel přesně do mého autíčka a vyhovuje mi... má na sobě namotaný kabel z kazety do radia (3,5 jack na konci drátu) a ještě plánuji že nějak upravím napájení PDA z napájení co někde najdu v autě navíc (třeba zapalovač, který stejně nepoužívám)... sice není ani jedna z těchto věcí moc vzhledná, ale praktická... a hlavně ubastlený za pár korun (teda až na tu kartu)...:D :D
Vlada165 (676)|31.1.2006 13:47
Mno ja si puvodne koupil k Yakumu DeltaX original prisavaci drzak (potreboval jsem ho rychle) za tusim 400 Kc, ale pak zjistil, ze kdyz zapomenu pred vlozenim vyklopit antenu GPS, ze se blbe nasazuje (PDA musim znovu cele vyndat a znovu nasazovat) a i se vubec nemuze na reset (ktery nemusi vzdy fungovat softwarove).
Pak jsem v Plusu narazil na prisavaci za 199 Kc a zjistil, ze se do nej nasazuje mnohem lepe a i jeste mene prekazi v zornem poli a hlavne skoro nezaclani palubni pocitac ve Felicii (jsem zvykly prave z toho pocitace spis koukat nalevo, kde je to skoro za sloupkem a skoro vubec neprekazi a navic tak i lepe vidim na silnici na protijedouci autai, nez se divat nekam do stredu palubni desky).
Jedina nevyhoda toho drzaku je, ze obcas na spatne silnici chrasti uvnitr pera a prave ten mi v zime, kdyz jsem nejezdil spadl, ale nedelam si iluze, ze by ten original dopadl v mrazu, kdy ta guma asi ztvrdne, jinak.
Napajeni mam original k Yakumu do zapalovace a drat, co lezi nad volantem, nastesti neprekazi.
Take bych radeji neco sroubovaciko, ale na "krivou" palubni desku Felicie a navic na levou stranu asi tezko neco bude, tak asi jedine udelat a pouzit jen ten vrsek :-( ...