Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Enjoy the net, Life dream lidi co se to děje?

vrty_ce4you (0)|31.1.2006 04:48
Předem se omlouvám za téma uplně mimo mísu, ale fakt mě to nedá a využiji zdejší vzdělanou komunitu aby se vyjádřila k jevu, který poslední dobou kolem mě stále sílí... a to takzvaný multilevel systém typu letadlo atd...

Firmu Amway http://www.amway.cz/ , Missivu http://www.missiva.cz/ atd asi všichni znáte...

Ale abych pravdu řekl tak o firmě Enjoy the net http://www.enjoythenet.com/ a http://www.lifedream.cz/ jsem teda před pár dny slyšel poprvé.. a o co se jedná???

Princip se zdá být celkem jednoduchý, firmy se snaží podepisovat s firmami smlouvy na odběr zboží či služeb v co největším množství, za to údajně dostanou slevu a tu pak za malý uplatek poskytnou vám.. (geniální, ne ;)


Takže třeba firma Enjoy the net (je na tom asi hodně dobře.. má i vlastní internetové rádio http://www.net-1.cz a platí celkem taky slušně, pač mě pozvali na galavečer abych jim tam zatancoval viz. tady dole a nebo fotky přímo zde a zde)

Takže když se dostavité na jejich sedánek předvedou vám 60 min prezentaci jak je super zaplatit 12tis případně 33tis za úžasné slevy, které vám firma nabízí viz třeba slevy na dovolené tady a nebo parfémy tady firma se ohání tím, že proč platit jinde více, když u nas na to máte slevu.. no proč ne... ;) + věrnostní program ze zaplacení 12 tis na 2 roky za kazdych deset lidí ve větvy dostanete 3 tis...
A pozor muzete si na sebe přivěsit jen 2 lidi, takže další již musíte věšet pod jiné, samozřejmě každý dostane bod...


Firma Life Dream se na to dívá trošku jinak, ti si od vás hned vezmou 400kč na prvním seminářu, dají vám slevové kupony na vybrané restaurace a vy pak chodíte a platíte a platíte a šetříte a šetříte... ;)

Ne teď vážne, co si o tom myslíte??? Máte s těmito firmami taky ňákou zkušenost?? Jste již někdo členem těchto svazků?

Ptám se proto, pač se smutkem v očích zjíšťuji, že svět se opravdu zbláznil a kolem mě s tím všichni otravují... Takže taky vás toto štve? A nebo jste naopak zákazníky těchto firem spokojeni?
dem_on (0)|7.3.2006 22:34
Já v tom nevidím žadný problém. Jsem zákazníkem firmy lifedream a mohu jen říct, že konečně vznikla kvalitní firma založená na multilevel marketing. Neznám firmu enjoythenet, ale musíš se zamyslet nad smyslem té firmy. Dneska mnoho větších firem dává slevové kupony. A proč? Protože to chtějí ty firmy. Firmy bojují o každého zákazníka a tohle je velmi účinná forma reklamy. Navíc firma Lifedream dává vždy exkluzivitu té firmě v daném regionu. Ta myšlenka je opravdu vznikající. Existuje ještě jedna třešnička na dortu, ale tu, ať se dozví jen ten, který přijede na obch.jednání.
A s firmou Lifedream dneska například úzce spolupracuje McDonald... To už je přeci známka určité kvality.
A co se týká multilevel marketng, tak asi každému, kdo ví o co jde, je jasný, že na tomto systému pracuje 90% firem na světě. A systém doporučení dneska vzužívají všechny firmy v ČR, které potřebují zákazníky(viz. mob.operátoři, banky,...).
MLM se dá strašně lehce zneužít. Proto má v ČR takovou špatnou pověst a lidi se ho bojí, ale po pravdě je to nejspravedlivější systém odměňování a nikdo se za nikoho neschová.
Firma LifeDream tento systém dokonale zvládla a nemá na Evropském trhu konkurenci. A nepíši to jen kvůli tomu, že jsem součástí té firmy. Je to potvrzeno serverem www.idnes.cz a také panem Tomanem, který vzdává knihy o MLM.
Zdenek Malinsky (9781)|8.3.2006 01:01
To dem_on

To nechápu. Opravdu ti stálo za to se zde registrovat, aby si nám to letadlo pochválil? :sarcastic:
Kavy (374)|8.3.2006 17:07
Po přečtení příspěvků jsem si ihned vybavil úryvek z jedné ze scének autorské skupiny Šimek-Grosmann-Krampol.
"...nechci slevu zadarmo..." :sarcastic:
Nejde o zboží takové.Jde jen o letadlo se slevovými kupony.To zboží může představovat třeba kýbl se vzduchem.Ale čím víc zaplatíš,nebo když jich "odebereš" miliardu,tím větší na něj dostaneš slevu.

Ohánět se spoluprací s McDonaldem...Já úzce spolupracuju s Microsoftem:!:
Dnes jsem mu totiž už dvakrát odesílal zprávu o tom,že se mi sesrali WinXP.
Pokud chceš na tomto webu dělat někomu reklamu ,obrať se na někoho z adminů.
A pokud mi pošleš na ůčet 1.000.000kč,zařídím ti u majitele tohoto webu 10 procentní slevu.Neboj Pavle,šábnem se .
squash1 (0)|9.7.2007 00:06
No tak nevím, jestli píšu k tomu tématu co chci, poněvadž je to tu pro mě trochu nepřehledné, ale chci se vyjádřit k onomu "enjoy the net" a musím jenom zopakovat už napsané.....je to onen systém "nechci slevu zadarmo" .
Kdo ví kolik z naagitovaných lidiček, kteří v dobré (naivní) víře zaplatí za onu "slevovou" kartu, si na konci roku udělalo bilanci kolik, že to vlastně ušetřili :-)
Ale hřeje je jistě dobrý pocit, že "to" mají levněji :-) Mě se to zdá jako jedna velká pyramida. Tahat peníze z naivních lidí. Kdyby ti hoši nabízeli ony slevy jiným způsobem, např. že si svůj zisk odečtou od získaných slev u firem a dál pošlou klientům jen část oné slevy, tak bych to ještě bral. Ale žít z drobných lidí, které vlastně oblafnu mi připadá hodně nemorální......a z těch nešťastníků, kteří s vidinou rychlých peněz jim v tom pomáhají dělají vlastně skrytě své "spolupachatele".......
Carabei (611)|10.7.2007 14:20
znam jednoho cloveka ktery na tom vydelal, ale mnohem vic lidi, ktere to stalo vic nez si mohli dovolit. nevim jak na tomto systemu muze pracovat devadesat procent firem, kdyz v nekterych statech je tento system primo zakazan. Je to proste jen hnusna praktika jak vytahnout z naivnich lidi penize a udelat z nich jeste k tomu voly
cray (3)|15.8.2007 11:18
hele co proti tomu vsechni mate... nejste dostatecne informovani abyste to odsuzovaly... ja jeste taky ne ale uci me clovek kteryho ucil roman hassman a ten zalozil nejvetsi spolecnost tohohle smeru podnikani>multilevel...myslim ze teto praci se musi venovat veskery cas a musi se to umet...pak teprve se muzou vydelavat prachy.. a taky se daji...
Zdenek Malinsky (9781)|16.8.2007 10:05
Ano, to je pravda. Daji se vydelat obrovske penize. Je treba taky dodat, ze toto plati pro zakladatele a lidi na nekolika nejvyssich patrech rozvetvujiciho se pavouka.

A zbozi prodavane timto zpusobem byva zpravidla nejdrazsi.
Karm (365)|16.8.2007 14:39
Vtip je v tom,co nejrychleji tam člověka dostat.Nakonec zjistí,že už tam nacpal tolik peněz a nevrátily se mu,že musí začít přesvědčovat další,kteří zase budou vydělávat na něj...Tyto systémy jsou možná obrovsky výnosné pri toho navrcholu a těch pár pod ním,ale zbytek tam funguje pouze jako generátor peněz.
Valheru_ce4you (68)|20.8.2007 04:06
Takze nez se do neceho takoveho zapojite prectete si :http://es-si.imess.net/ a doporucuji sekci Nazory a dopisy :)
porttl.v (0)|27.1.2008 15:10
Dobrý den, k tomuto tématu bych chtěl především říci, co je to tak zvané letadlo. Marketingové systémy tipu letadlo jsou vytvořeny pouze za účelem obohatit se. Takové společnosti musíte zaplatit poplatek za to, aby jste mohli shánět ostatní a lákali je, aby si tímto způsobem také vydělávali. Pokud chcete mít nějaké peníze, musíte přemlouvat další a další. Tyto společnosti nenabízejí žádné produkty, z pravidla se v nich neplatí žádné poplatky státu, jako jsou např. daně z příjmu a co je hlavní, JSOU NELEGÁLNÍ.
To by byla trocha teorie a co se týče společnosti Enjoy The Net, nemá s hramy tipu letadlo nic společného. Tato společnost obchoduje s běžným tipem zboží, jako je cestování, kosmetiku, telekomunikace, atd., ale díky svému velkému množství klientů za mnohem nižší cenu. V dnešní době je klientova registrace na 10 let a podle statistik běžný člověk na běžných věcech s touto společností ušetří 9.500,- ročně, když se jedná o statistiky, které se drží přizemi a nepočítají s tím, že by si takový klient kupoval něco pro svou zábovu ale pouze pro nutnou potřebu. Za 10 let tedy takový člověk ušetří 95.000,- pokud bydlí sám. Jestliže má rodinu, částku můžeme vynásobit počtem členů v domácnosti. Dá se říci, že Enjoy The Net za co nakoupí, za to prodává a samozřejmě musí být něco, čím se bude živit. Pokud půjdete např. do fitness a budete chtít ušetřit, tak si koupíte pernamentku na rok za 20.000,- protože víte, že se Vám tyto návštěvy ve finále vyplatí. Stejně tak si u této společnosti kupujete registraci do slevového systému (mimododem vychází více jak 15-ti násobně levněni než již zmíněné fitko) a poté máte možnost nakupovat produkty a využívat služeb veřejně známých společností za mnohem nižší cenu. V této věci nevidím zádnou spojitost s již zmíněným letadlem.
Dalším velkým argumetnem je to, že tato společnost je nejen naprosto legální, ale zároveň velice prestižní. Mimo jiného dám příklad na cestovních kancelářích, jejichš zájezdy mohou klienti využívat až s 50% slevou. Těchto cestovek je obrovské množství, včetně těch největších v ČR. Taková cestovní kancelář má tak obrovské jméno, že by si ho nenechala zkazit podpisem smlouvy s touto společností, kdyby v ní byl nějaký sebemenší náznak něčeho nejen nelegálního, ale dokonce neférového. Proto mají tuto firmu pod neustálým dohledem. Tudíž firma Enjoy The Net by si nedovolila nějakým způsobem byť jen zklamat svého zákazníka.
Další věcí, kterou tato společnost dělá je cílené odmněňování svého zákazníka za reklamu, protože představení všeho co tato společnost nabízí je na několik desítek minut a klasickou reklamou by se její filozofie vysvětlit nedala. To samé dělá mnoho firem jako jsou například mobilní operátoři, kde za přivedení nového klienta je jejich stávající klient také odmněněn. Proto ten, kdo označuje tuto společnost za letadlo z tohoto důvodu by musel stejně tak označit za letadla mobilní operátory, což jistě káždému přijde jako nesmysl.
Z mého hlediska, z hlediska marketingu, ekonomiky a hlavně z hlediska státu nemá tato společnost naprosto nic společného s tak zvaným letadlem. Setkávám se s tím, že tuto firmu neoprávněně nařkne ten, kdo o této společnosti není informován vůboc, minimálně, nebo špatně, nebo prostě jen závidí. Z tohoto důvodu se snažím lidem z prvních tří kategorií podávat o podobných firmách přesné a pravdivé informace, které samozřejmě mohou, ale nemusejí přijmout. Pokut nebude někdo čemukoliv rozumět, nebo bude mít nějaké námitky, budu velice rád, pokud se semnou spojí e-mailem. Pro ty, co by se o této společnosti chtěli dozvědět více, je samozřejmostí osobní schůzka.
Karm (365)|27.1.2008 18:05
Poslední dobou se tady rojí takový zlý-nepěkná věc... A to sice vkládání jakési "poloreklamy" či reklamy z nově založených účtů :-). Není jednodušší si zaplatit banner?
porttl.v (0)|27.1.2008 18:56
Snažil jsem se vyhnout reklamním náznakům, ovšem některá fakta bylo nutné zmínit, pro vysvětlení na příkladu. Bohužel, pokud se někdo v mém komentáři snaží hledat obchodní záměry, tak si je vždy najde. Vypadá to, že normální logická reakce se pravděpodobně nedá čekat. Pouze chladné výkřiky do tmy bez smyslu. Ještě jednou zdůrazňuji, zde podávám pouze informace, abych zamizil nízké informovanosti této diskuse. Nesnažím se nikomu nic nabízet, nebo dokonce i prodat. Samozřejmostí je, že tyto stránky jsou plné reklamy, ovšem reklamy negativní, která se snaží poškozovat. Pokud by se opravdu stalo, že by někdo můj text bral jako reklamu a rozhodl se s Firmou Enjoy The Net uzavřít smlouvu, musel by se obrátin na jejich managera a né na mě. Takže mojí osobu nikdo neberte jako někoho, kdo se vám snaží něco vnutit. Mohu pouze informovat.
P.S: Musím ovšem uznat, že užití citace z hry Divadla Járy Cimrmany bylo vtipné a zprávně umístěné.

Václav Portl
[EMAIL=portl.v@seznam.cz]portl.v@seznam.cz[/EMAIL]
Striker_ce4you (224)|28.1.2008 17:36
Opravdu by me, mily pane Portle, zajimalo, co mate spolecneho s PDA, komunikatory, smartphony atd., ze jste povazoval za nutne se registrovat na tomto foru...
porttl.v (0)|29.1.2008 10:56
PDA vlastním už dlouho. V dnešní době využívám Mio 360. Na tomto foru jsem hledal odpovědi na spoustu otázek a musím říci, že jsem je většinou našel. Nikdy jsem nepovažoval za nutné přidávat nějaké příspěvky. Ale když jsem viděl, jak se tu pár naprosto neinformovaných lidí snaží bavit o něčem, čemu se zdá vůbec nerozumí, rozesmálo mě to. V marketingové a ekonomické sféře se pohybuji dlouho a myslel jsem si, že by nebylo špatné pár fakt objasnit.

Jak to tak ovšem vypadá, tak se zde pouze projevuje česká povaha vše pomlouvat a na vše nadávat. Jak tak koukám, když se někdo bude vstekat, jak je vše na nic, bude s ník každý souhlasit. Ale jak se někdo pokusí vysvětlit, že není všechno tak černé, každý se na něho vrhne s tím, že dělá reklamu, nebo pokládá nesmyslné otázky, které s tématem ani zdaleka nesouvisejí.

Jak to tak vypadá, se tady nikdo vážné, logické a věcné odpovědi nedočká

Václav Portl
[EMAIL=portl.v@seznam.cz]portl.v@seznam.cz[/EMAIL]