Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozjedu tomtom na notebooku?

radessi_ce4you (3)|30.1.2006 19:08
Zdravím všechny,
potřeboval bych vědět jakým způsobem se dá rozjet Tomtom na pc, je-li to vůbec možné. Slyšel jsem, že se dá použít nějaký emulátor..... ale víc o tom nevím.
Prosím poraďte.
Díky
neooo666 (243)|30.1.2006 19:42
Více o pocket PC 2003 emulátoru třeba tady
radessi_ce4you (3)|30.1.2006 20:16
[QUOTE="neooo"]Více o pocket PC 2003 emulátoru třeba tady[/QUOTE]

To znamená, že vlastní navigace se bude zobrazovat pouze v okně cca velikosti PDA? Omlouvám se jestli se hloupě ptám, ale v tomhle jsem tak trochu lama....:oops:
Saman_ce4you (1451)|30.1.2006 20:43
Emulatoru muzes nastavit i vetsi rozliseni, 800x600 tam jde urcite..
beecher (9270)|31.1.2006 10:52
Akroat trochu vidim problem v tom, jak tam propasovat GPS signal... ;)
radessi_ce4you (3)|2.2.2006 21:35
Asi Vám trochu uniklo, že GPS přijímače lze běžně připojit k notebooku....;)
Pepo_ce4you (28)|3.2.2006 07:06
A ako ho pripojíš k emulátoru?
beecher (9270)|3.2.2006 08:56
No prave... ;)

Vzhledem k tomu, ze jsem si sam upgradoval FW v i-Tecu 339, tak to, ze to jde k NB pripojit, rozhodne vim... :)
maja19 (5)|3.2.2006 14:11
nemate prosim nekdo stazene programy pro emulator? Me to nejde stahnout. Není někdo z okolí Žatce či Mostu kdo by pomohl?
Docent (1234)|3.2.2006 15:09
Máme, akorát nevíme, jak těch celkem cca 400 MB poslat mailem :no: . BTW Widle neprojdou ověřením pravosti :-D?
Jinak zkus názvy těch stahovaných souborů zadat do Google, najde to pár serverů (vesměs ruských, ale píšou na nich i latinkou), ze kterých se to nechá bez problémů stáhnout.
maliba (3)|19.2.2006 14:24
Zdravim.Potreboval bych poradit.Nainstaloval sem si emulator do PC,ale nefungu je mi.Stale to proveruje com porty a nic nenachazi.Nevite nekdo co bych mel k PC pripojit?
maliba (3)|21.2.2006 21:01
Prosim,muzete mi nekdo poradit s Emulatorem.Zkousel sem si stahnout emulator z PDA Softu,ale nemuzu ho nejak rozchodit.Potreboval bych podrobnej popis instalace.Predem dekuji
Vikosound (46)|22.2.2006 10:23
Takze jestli jsem to tady vsechno spravne pobral, navigace JDE spustit na notebooku, ano?Pokud to tedy nekdo takto pouzivate, napiste prosim funkcni konfiguraci (pouzitej emulator,gps,navigacni soft atd...), diky:-)
Ja osobne bych to uvital, zprovoznil bych si to v kamionu, kde mam na notebook pekny hnizdecko, prece jen PDA je tam jak moucha na okne:-)))))))
beecher (9270)|22.2.2006 10:38
Ne, to jste spatne pobral... Do emulatoru nejde dostat GPS signal z GPSky...

Musel byste mit navigacni program delany primo pro Windowsy...
Vikosound (46)|22.2.2006 10:42
[QUOTE="beecher"]Ne, to jste spatne pobral... Do emulatoru nejde dostat GPS signal z GPSky...

Musel byste mit navigacni program delany primo pro Windowsy...[/QUOTE]



Ja si to mylel, diky:-)))))
MilanSu (823)|22.2.2006 15:34
To VikoSound : pro navigaci na NB je tady vlakno MapFactor, ten ma navigaci na NB pomerne slusnou, ale zase o to horsi na PDA, Ja ho driv pouzival, ale zase na rozdil od tebe jsem mel problemy v osobaku kam dat NB (a hlavne kam schovat, kdyz jdu pryc), takze jsem presel na TomTom a PDA
Vikosound (46)|22.2.2006 15:57
Milan Su : diky za lano, ja se na to podivam, i kdyz to asi nebude mit vyznam,protoze z toho co jsem zkousel je ten TomTom fakt nejlepsi...i kdyz nekdy ty mapy stoji za prd, kord v okoli Susice:-)))))))))))):D :D
Docent (1234)|22.2.2006 19:05
S Mapfactorem jsem jel z Prahy na Horskou Kvildu, přes Nepomuk a Plánici, a dojel jsem bez problémů ;) .
Vikosound (46)|22.2.2006 19:15
To Docent: ja jel z Plzne do Hrádku u Susice, ve vesnicce Zborovy zasadni odbocka byla cca o 250-300 metru vedle a v Cejkovech byl TomTom uplne v koncich,navigoval na neexistujici cesty:-)Ale to jen tak na okraj:-)))Ale ten Mapfactor asi vyzkousim,jen se k nemu dostat:-))))
MilanSu (823)|22.2.2006 19:29
No na Sumave nelze zabloudit :)
Ja mel vzdycky jedinej problem s MFN - manzelku (ostatne jako s kazdou navigaci). Kdyz jsem si naplanoval trasu a jel podle ni a manzelka si najednou vzpomnela ze chce jet jinudy. Pak se samozrejme zkraje vzdy navigace snazi vratit mne na puvodni trasu a pritom vyuziva zrejme metodu nejkratsi, protoze voli nekdy i cesty necesty (ale to dela i TomTom).
Ja osobne jsem s MFN (ani s TT) nikdy nemel problem, jediny problem MFN byl ten, ze NB v osobaku je dost nepohodlne (mel jsem ho na predni sedacce spolujezdce, takze se dost blbe sledoval a kdyz jsme jeli dva, tak jsem ho mel na zadni sedacce a soustavou zrcatek jsem si prenasel obraz dopredu (sice byl stranove prevraceny ale s tim jsem se naucil). No beru to jako zacatky moji navigace.
Pokud bych jezdil s kamionem, kde zrejme neni problem dat NB nekam na palubovku, asi bych volil NB (neni problem s kapacitou, rychlosti a hlavne prekreslovani a velikost obrazovky). Nevim ale jak potom s nechanim NB v kamionu (to jsem mel vzdycky strach to nechat v osobaku na sedacce, cili pri kazde zastavce sklidit do kufru ......)
MilanSu (823)|22.2.2006 19:54
To Vikosound : To se obcas stava a nejenom u nas, mne pravidelne TT (ale delal to i MFN) naviguje pri ceste na chalupu na polnacku, ktera je tak spatne pro pesi. U MFN byla vyhoda moznost zakazat usek silnice, takze jsem to jednou zakazal a uz to bylo OK.
Abych zakoncil nasi diskusi, ktera je v tomto vlakne trochu OT, pokud by MFN fungoval na PDA uspokojive, asi bych u nej tenkrat zustal. Ale resil jsem problem, kdy chtel svagr a jeste jeden znamy navigaci a preci jenom kvuli navigaci porizovat NB :no: , takze jsem potreboval neco na PDA, No a tam MFN (mel jsem verzi 4.2, aktualni je 4.4) totalne zklamal.
Pokud ti nevadi NB (v kamionu a mas ho, tzn.nemusis kupovat) tak bych asi volil MFN, porad ho jeste obcas vyuzivam, kdyz neco hledam, celej mi zabere na NB neco kolem 7 GB (coz dneska neni zas az takovy problem) a pro tebe, pokud si treba oznacis mosty s malou unosnosti (podjezdy ....) jako neprujezdne, priste uz te navigace pozene nekudy kolem.
Pokud zase nekdy pojedes do Hradku u Susice (nejezdi pres Zborovy:) :) ), tak se ozvi, ja ti to kdyztak muzu predvist na svem NB, kdyz budes chtit, posli kdyztak SZ
Jenom na zaver :
KAZDA FUNGUJICI NAVIGACE MA JEDNU NEVYHODU, SNIZUJE SLOVNI ZASOBU O SLOVO "KUDY"
beecher (9270)|22.2.2006 20:18
Panove, uz to tady smrdi tezce OT. Tema je TomTom na notebooku a soukrome zalezitosti jako je seznamka si reste prosim pres Soukrome zpravy (SZ). Dekuji.
Saman_ce4you (1451)|22.2.2006 20:30
Samozrejme ze GPSka jde pouzit v emulatoru. Kdo tvrdi, ze ne, nevi co mluvi ;)
Maly dukaz pripojen. Jedna o emulator s image WM5.
00125829_GPSkaVemulatoru_7GV4.jpg
MilanSu (823)|22.2.2006 20:33
Ja vedel ze "dostanu pres prsty" sorry za OT
blackdot_ce4you (139)|16.4.2006 17:54
[QUOTE="Saman"]Samozrejme ze GPSka jde pouzit v emulatoru. Kdo tvrdi, ze ne, nevi co mluvi ;)
Maly dukaz pripojen. Jedna o emulator s image WM5.
[/QUOTE]

A kdepak jsi sehnal emulator a image :-) Diky