Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix 1.5

kopacek (466)|30.1.2006 12:34
Tak podle obdrženého e-mailu od supportu Telematixu můžeme stahovat verzi 1.5. Novinky:

Mapy Evropy, dodávané buď na instalačních discích nebo pomocí Dynavix Mobile Manageru volbou „STÁHNOUT soubor s kompletní instalací“. Přehled map viz http://www.dynavix.com/index.php?id=31332
Dynavix Mobile Manager umí instalovat z více disků
Zlepšení práce s více mapami, které mají různé aktivační klíče
Lepší pořadí kreslení ploch
Oprava hledání cesty k cíli, který je hodně daleko od silnic
Další oprava kratičkých sjezdů při trase po dálnici
Přehlednější popisek k Bodu zájmu už neopakuje název obce
U Oblíbených cílů (i jinde) lze upravit popisek včetně typu objektu
Oprava pádu programu při hledání trasy v určitých situacích
Oprava ztráty bodů na trase při sjetí z trasy vedoucí přes několik bodů
Brkos (5)|3.2.2006 10:30
Má to několik malých závad:
1. 1. disk pro istalaci je DVD, musíte mít DVD mechaniku., 2. disk je CD. Nepodporuje instalaci se sí'tového disku nebo HDD.
2. Vyhledávání podle zkratek cílů např.:PRA (Praha) a Vinohrad (Vinohradská) , dá ve výledku příliš mnoho cílů. podobně se již chovala verze 1.3. Obyvláště nepříjemné je to při vyhledávání v mapě Evropy.
Surgical (2364)|3.2.2006 11:24
Hm, ad bod 1...kdo dneska nema DVD mechaniku? Kdyz ma PDA? :)
Jinak adresar s instalaci lze z HDD i ze site emulovat jako CD, ale to uz neni uplne trivialni pro vetsinu uzivatelu.....
Méďa (69)|13.2.2006 11:42
Koukám, že více času se diskuzi o Dynavixu věnuje slevě 250Kč než tomu jak vlastně Dynavix funguje. Mám si to přebrat tak, že problémy jsou odstraněny a nastal vhodný čas na koupi Dynavixu?
kopacek (466)|13.2.2006 12:04
Hm, to by bylo skvělé... Nevím čím to je, ale opravdu se v posledních pár týdnech příliš nediskutuje o konkrétních problémech. Asi to je tím sněhem a nekončící zimou ;) Jinak pochopitelně žádný program nebude nikdy naprosto dokonalý, to by bylo i špatné, nebylo by co zlepšovat...
Pavel Stejskal (155)|13.2.2006 19:50
Vítku ahoj,
víš, Méďovi jsi svoji odpovědí mnoho nenaznačil jestli jsi teď spokojený;) , takže já to vezmu za svoji maličkost. Verze 1.5 je opravdu velkým posunem směrem vpřed, je pár zásadnějších věcí a pár drobností k dodělání, na kterých se tady shodne většina z nás, kteří Dynavix máme. Pak je tady spousty a spousty drobných připomínek, které by se líbily jednotlivcům, ale většina je považuje za zbytečné a Telematix by se z nich musel zbláznit. Podstatné je že, většinu logických požadavků, které si přeje většina uživatelů se snaží Telematix postupně zapracovat (což je dobře). Pokud si přečteš všechny vlákna kolem Dynavixu určitě se dočteš jak vypadala verze 1.1 a jak vypadá současná 1.5.1 a co nám tam ještě nesedí na 100%, nebo co nám tam chybí. Jinak se stabilitou a pamětí já neměl problémy nikdy, ale právě Vítek si na hx 4700 užil své, takže tady já sloužit nemůžu, snad Ti k tomuto problému napíše více Vítek.
kopacek (466)|13.2.2006 20:51
Ahoj Pavle, jsem moc rád, že jsi dal o sobě po delší době vědět! Už jsem se bál, že jsi na navigaci zanevřel... ;)
Co se týče provozu Dynavixu, tak s Tebou plně souhlasím. Základ, tedy navigaci z bodu A do bodu B již můžeme určitě považovat ve verzi 1.5.1 za plně funkční (a to i na mém hx4700). Do popředí tak už nyní začínají vstupovat opravdu spíše drobnosti, které jsou více-méně značně subjektivní, které ale ve finále asi nejvíce rozhodnou o tom, jakou navigaci si konkrétní uživatel vybere. Já osobně se musím přiznat, že právě kvůli těmto "prkotinám" poslední měsíc preferuji TomToma, ale to je již opravdu v rovině zcela subjektivních dojmů.
Jako daleko podstatnější vidím to, kdo profesionálně dokáže (po vyřešení otázky Kudy?) odpovědět na otázku Kudy bez dopravních problémů? - Protože co je platná sebelepší navigace, která vás pošle přes zoufale neprůjezdnou část města nebo do několikahodinové zácpy na dálnici...
Pavel Stejskal (155)|13.2.2006 21:29
Nezanevřel, ale o vánocích bylo co se týká Dynavixu nějak mrtvo, každý jsme čekali na ten "velký upgrade", no a po svátcích se teď nemohu nějak v zaměstnání zastavit, je toho nějak moc. Další můj koníček je modelařina a ježíšek mne přinesl monstertruck v měřítku 1/8 na spalovací motor, tak se věnuju ještě trochu tomuto. Letadla jsem musel prodat, nemám na ně už asi 3 roky čas.
Jinak máš naprostou pravdu s tím "KUDY". Naposledy jsem vytvrdnul v zácpě na dálnici minulý týden mezi Turnovem a Jabloncem nad Nisou. Málem mne trefil šlak, protože jsem fakt ten den velice spěchal.
Méďa (69)|14.2.2006 11:51
Díky za odpovědi. Objednáno! Mimochodem nemáte někdo zkušenost s kombinací X51v a Dynavix?
IvanB_ce4you (46)|14.2.2006 13:04
Zdravím všechny uživatele Dynavixu. Přestože jsem se sám již dlouho na této diskuzi neozýval, o to pozorněji jsem ji ale četl. A to pravidelně. Takže díky Vám jsem se ani nesnažil stahovat problémovou verzi 1.3 a až teď jsem si stáhnul verzi 1.5.1. Navigaci jsem v poslední době nikterak nepotřeboval, protože jsem jezdil pouze na známá místa, a tak nebylo nač chvátat. Ani s novou verzí nemám nic moc naježděno, ale 3D pohled se mi zamlouvá a celkově se mi zdá navigace lepší. Za co rozhodně nemohu Telematix pochválit, je absence názvů ulic a měst ve 3D!!!! To je dle mého názoru pořádný krok zpět. Co je mě platná pěkná grafika, když nevidím názvy, podle kterých se mohu orientovat? Přepínání z 3D do 2D během jízdy skutečně bezpečnost jízdy nezvýší. Rovněž bych se přimlouval za poněkud větší ikonky a písmo pod nimi a ve stavových řádcích. Ne každý, kdo DNVX používá je natolik bystrozraký, aby informace ve stavových řádcích krásně během jízdy přečetl. Tyto výhrady na diskuzi ale již zazněly i od jiných uživatelů :(( :no: Jinak musím Telematix pochválit i za snížení ceny navigace a přji firmě mnoho šťastných nápadů a úspěchů. :)) :yes: :yes: :yes: IvanB
IvanB_ce4you (46)|14.2.2006 13:15
Dotaz pro Telematix. Plánujete, alespoň v blízké budoucnosti nabízet i podrobné mapy evropských zemí v nějakých balíčcích ve skupinách (např. Rakousko a Německo) , či mapy států EU jednotlivě??? Budu si moc časem koupit třeba jen podroubnou mapu Německa, nebo ještě lépe Bavorska či Saska, které s námi sousedí ??? Předem děkuji za odpověď. IvanB
Telematix Software (289)|14.2.2006 15:16
O podobnem prodeji zatim prilis neuvzujeme, protoze cena uz dvou (max. 3) statu presahuje cenu map Evropy.
Vlastislav Šťastný (275)|24.2.2006 10:40
Mám zajímavý problém. Nainstaloval jsem si DYNAVIX, vše probíhalo podle předpokladů. Akorát jsem ho neměl zpočátku odkud spustit. Nikde žádná ikona. Objevila se až po SR, řekl jsem si dobře, asi to tak má být. DYNAVIX je nainstalován komletně na kartě a to tak, že přes nabídku ODSTRANIT PROGRAMY není vůbec vidět. Ale to mě zatím netrápí. Během instalace jsem měl vydanou SIM kartu, takže zase nějaký SR a pak ještě jeden, z jiného důvodu. Nyní mám v PROGRAMECH 4 ikony DYNAVIXU, pěkně očíslované. Možná to způsobuje ten SR, neumím si však představit, že mi budou dále přibývat. A taky proč by měly?! Nanapdá někoho, čím to může být a co s tím dělat?
Free30x (17)|24.2.2006 17:49
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]DINAVIX je nainstalován komletně na kartě a to tak, že přes nabídku ODSTRANIT PROGRAMY není vůbec vidět... ...Nyní mám v PROGRAMECH 4 ikony DINAVIXU, pěkně očíslované.... ....že mi budou dále přibývat. A taky proč by měly?! Nanapdá někoho, čím to může být a co s tím dělat?[/QUOTE]
Dynavix se skutečně chová tak že není "vidět" v menu od/instalovat, koneckonců od toho přece je Dynavix Mobile Manager na PC. A jak odstranit ty ikonky? Prostě v průzkumníku na PDA vlezte to Windows\Start Menu (případně o ještě jednu úroveň hlouběji do Programs) a to co přebývá prostě smažte...?
beecher (9270)|24.2.2006 21:06
Z karty pak smazte adresar 2577, aby se Dynavix stale pri zasunuti karty neinstaloval (nevytvarel ikony).
Vlastislav Šťastný (275)|25.2.2006 10:07
Díky oběma za vaše reakce. DYNAVIX jsem odinstaloval prostřednictvím Dinavix managera na stolním compu. Zůstaly jen ty ikony, ty jsem smáznul dodatečně. V registrech jsem už žádné pozůstatky neobjevil. Udělal jsem novou instalaci, tentokrát jsem SIMku nevyndaval, pouze jsem přepnul telefon do "módu letadlo". Tedy žádný SR, ikona se objevila sama, tak jako se píše v recenzi. Ale ta informace Beechera o nutnosti smazat adresář "2577", ta je teda zajímavá, řekl bych rovnou KLÍČOVÁ. Jen mi je divné, že jsem o tom nikde nic nečetl. Přítom zde čtu 99% všech příspěvků :D
Rozhodně ho jdu okamžitě zlikvidovat.:evil:
beecher (9270)|25.2.2006 14:17
Spise bych ho teda prejmenoval, abyste pak nemusel preinstalovavat Dynavix z PC. ;)
2577 je adresar, z ktereho se po vlozeni karty spousti program autorun.exe (a ten vytvori tu ikonu Dynavixu), a bohuzel Dynavix nema osetrene, ze uz je ikona v PDA vytvorena.
Vlastislav Šťastný (275)|26.2.2006 19:32
Dnes jsem vyzkoušel DYNAVIX. Mám možnost ho srovnat s TomTomem, který považuji za špičku. Nezajímalo mě ani tak pokrytí, u nás má mapy rozhodně, zatím, podrobnější. Spíš jsem porovnával hlasové povely, protože se za jízdy na mapu stejně moc nekoukám. Musím říct, jsem mile překvapen. Povely jsou včas a jednoznačné. Pouze při sjetí z trasy se mi zdálo, že TT se rychleji zorientuje a dříve začne navádět v nové situaci. Ale to budu muset prověřit na více příadech. Závěr - DYNAVIX na VARIU, s podceňovaným CPU, naprosto funkční.
Mudrunka (547)|27.2.2006 09:26
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]....... Spíš jsem porovnával hlasové povely, protože se za jízdy na mapu stejně moc nekoukám. Musím říct, jsem mile překvapen. Povely jsou včas a jednoznačné. ......[/QUOTE]

Podobné citace se v souvislosti s Dynavixem uvádějí téměř shodně, podobnou si půjčím i z recenze Dynavixu na tomto webu : https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=247 „Hlasové pokyny jsou podávány v češtině příjemným ženským hlasem a jsou tak jednoznačné, že jsem často ani nekontroloval obrazovku a nechal se vést pouze hlasově.“

Mohu říci, že s tímto převažujícím názorem souhlasím jen částečně. Nejde mi ani tak o vhodnost nebo včasnost v závislosti na rychlosti a typu komunikace, kde pochybuji o tom, že algoritmus tyto veličiny bere plně v úvahu. Jde mě spíš o jednoznačnost a tam mám značné připomínky. Např.

Jedná se o typický příklad matení uživatele v Dynavixu. I když to z daného obrázku není plně zřejmé, jedná se ve skutečnosti o psychologicky přímý směr (značení před křižovatkou je také rovně). Hlasová, ale i vizuální navigace (malá šipka vlevo) velí „DOLEVA“. A to je špatně, protože doleva je někam úplně jinam. Ještě bych pochopil povel mírně vlevo…… Lze to pochopitelně vysvětlit nedokonalostí algoritmu generování příkazu, ale, že se jedná o cosi nejasného, tajemného viz. např.

Tady to pro změnu velí „ROVNĚ“. Přitom psychologicky, ale i značením je směr doprava. Opět bych chápal povel mírně vpravo.

Abych pravdu řekl, tyto nepřesnosti mě lehce dráždí od prvopočátku používání Dynavixu a nedovedu si představit cestování tam, kde to neznám, bez vizuální kontroly. Také, než jsem logiku tohoto nedostatku pochopil, jsem si několikráte naběhl, lépe řečeno najel.

A když slyším na hlasovou navigaci Dynavixu chválu uživatelů konkurenčních SW nabývám pocitu, že jejich navigaci snad ani nechci vidět. :D
Free30x (17)|27.2.2006 13:31
Bohužel s Vámi musím souhlasit, toto už mne to také párkrát "vypeklo". A až Telematix (snad) doladí i tuto záležitost, budu mooc spokojený :))
Yankee.106 (231)|27.2.2006 14:44
Mám několik připomínek, které se mi nelíbí :(( Dynavix mě občas žene jednosměrnou, viz "jednosmerka.jpg" nebo mě žene klidně pěší zónou, viz. "pesizona.jpg". Přikládám i obrázek dopravní cedule :O viz. "cedule.jpg"

A pak mám problém s odbočením z R4 u Milína směrem na Příbram. Jaksi přeskočit svodidla není to pravé ořechové :oops: viz. "milin.jpg"
00127222_jednosmerka_RYUh.jpg 00127222_pesizona_I12.jpg 00127222_cedule_hsmM.jpg 00127222_milin_Ie4Q.jpg
Mudrunka (547)|27.2.2006 15:13
[QUOTE="Yankee.106"]Mám několik připomínek, které se mi nelíbí :(( Dynavix mě občas žene jednosměrnou, viz "jednosmerka.jpg" nebo mě žene klidně pěší zónou, viz. "pesizona.jpg".....[/QUOTE]

Ano, takových případů snad zná každý uživatel nemálo. Mě např. cestou z mého domova Dynavix pravidelně žene na pěšinku, která nikdy nebyla silnicí, terénní auto by tam snad i projelo nebýt uprostřed stromu cca 50-ti letého. Přitom normální cestou, po které jezdí i autobus MHD je to stejně daleko. Vždy jsem to bral jako chybu mapy, ale to, co ukazujete Vy je poměrně silné kafe. Přesto bych možná i určitou chybovost chápal pokud by Telematix to s námi, jako se zákazníky, myslel vážně. Že tomu je tak pouze částečně, možná, že i není, se lze přesvědčit na jejich produktových stránkách týkajících se nahlašování chyb v mapách. Daný obsah je neměnný od doby, co jsem si Dynavix pořídil (srpen minulého roku).

Jo, a to přeskakování svodidel jsem někde už četl, tenkrát, pokud se dobře pamatuji, to bylo u TomToma a dálnice D1 snad u Vyškova.
kopacek (466)|27.2.2006 15:45
Ano, velmi souhlasím. I mě osobně velice mrzí přístup Telematixu na hlášení chyb v mapách. Buďto to není zcela v jejich zájmu, nebo jim daly společnosti TeleAtlas a Navteq najevo, že na změny hlášené uživateli Dynavixu nebudou brát zřetel, protože pro tak "malého" odběratele licencí map se to ani neoplatí.
Přitom obě společnosti mají na svých stránkách systém sběru hlášení chyb od uživatelů.
Osobně se musím přiznat, že PDA navigaci (ať DNVX nebo TT) používám jako "orientační" pomůcku pro jízdu v prostředí, kde se alespoň trochu "chytám" (tedy v ČR). Pokud ale jedu tam, kde to vůbec neznám, tedy do zahraničí, vždy si "vybojuji" firemní auto s vestavěnou navigací, které má mapy v opravdu lepším stavu.
Je ostatně zajímavé, že TeleAtlas dodává do PDA mapy ČR, které mají sice udávané pokrytí 99%, ale také spoustu chyb. Od téhož TeleAtlasu máme do auta zcela novou mapu ČR, která má sice jenom 88%, ale podstatně méně chyb. Občas mám dojem, že my, uživatelé PDA navigací, jsme takoví bezplatní "betatesteři" automobilových navigací...
Yankee.106 (231)|27.2.2006 16:59
[QUOTE="kopacek"]...takoví bezplatní "betatesteři" automobilových navigací...[/QUOTE]
:D mňo, bezplatní, mě stála celá navigace 8500,- Kč, samo + - nějaká drobná mince :? Psal jsem na podporu, ale zatím se nikdo neozval.

Jo, a co se týká "přepínání" map na hranicích, no to snad ani nebudu komentovat. SW za 8500,- a já jej při přejezdu hranic musím "vypnout a zapnout" :mad: Mě přece jako spotřebitele nezajímá, jak má dodavatel nakoupené licence ...

P.S. abych jenom nehaněl, vyměnil jsem postupně 2 PDA (hx4700 - LOOX720 - Qtek9000) a až nyní, kdy je venku verze 1.5.1, je Dynavix celkem dost stabilní ;)
kopacek (466)|27.2.2006 18:05
[QUOTE="Yankee.106"]
:D mňo, bezplatní, mě stála celá navigace 8500,- Kč, samo + - nějaká drobná mince...[/QUOTE]
Špatně jsem to napsal. - Testujeme na zakoupeném softwaru, ale za to naše "betatestování" nám nikdo neplatí... ;)
Pavel Stejskal (155)|27.2.2006 18:30
2 Yankee.106, už 1.5.2, :D ;)
Yankee.106 (231)|27.2.2006 20:53
2 Pavel tak jsem aktualizoval, ale "problémy" stále stejné. Ostatně, ani jsem nečekal, že by byly vyřešeny :cool:

BTW. to je nějaká meziverze? Nepřiletěl mi e-holub a ani na ofílo stránkách není ani písmenko ....
kopacek (466)|27.2.2006 21:56
Taky jsem neobržel žádný e-mail od supportu Telematixu, verzi 1.5.2 jsem objevil zcela náhodou minulý týden při nechtěném spuštění MobileManageru. Nikde jsem nenašel seznam změn, v provozu jsem neobjevil ale žádný rozdíl.
Telematix Software (289)|2.3.2006 14:48
Co se tyce neoznameni verze 1.5.2, byl problem s hromadnym rozeslanim patricneho mailu (u nas). Vsechny verze lisici se az treti cislici jsou opravne verze, tudiz nerozsiruji funkcnost, ale opravuji chyby, ktere se objevuji v nekterych situacich/kombinacich hardware atd. atp. Pokud jste nemel zavazne problemy s verzi 1.5.1, pak zadne rozdily pozorovat nebudete. Velice brzy chystame vydani 1.5.3 a tudiz jiz oznameni o 1.5.2 posilat nebudeme.

Oznameni o chybach v mapach. Stale vymyslime zpusob, jak nahlasene chyby bud zapracovat do nasich map, aby pri prichodu novych dat od tele atlasu/navtequ nebylo nutne tyto zmeny znovu rucne opravovat. Take obchodnici jednaji s dodavateli map, zda vubec je toto licencne mozne. Co se tyce sberu a pouhemu predavani dat vyrobcum map, tak se obavam, ze by k jejich zapracovani dochazelo velice pomalu diky systemu prace a prioritam vyrobcu map (jsme mali a oprav maji mnoho). Dokud nebudeme vedet, jak PRESNE zapracovat ziskane informace, nechceme je od vas sbirat, nebot by jejich nezapracovani jiste bylo psychologicky neprijemne (ja jim to uz pred pul rokem nahlasil do toho jejich systemu a vono porad nic atd.)

Kazdopadne se snazime sledovat, kdyz uz nekde popisete chybne chovani, a kontrolujeme, zda je chyba skutecne v mape nebo u nas. Co se tyce preskoceni svodidel, tak je to chyba v datech. Co se tyce "nepresnych" hlaseni, ktere jste popisovali, pracujeme na zlepseni. Vysledky mame, ale jeste nejsou dostatecne otestovane. Je pravdepodobne, ze verze 1.6 bude v tomto ohledu podstatne lepsi.
Surgical (2364)|25.3.2006 23:34
Dobrý den, spustil jsem Dynavix Mobile Manager, našel aktualizaci 1.5.4, nechal jsem ji nainstalovat, ale nikde se nemohu dočíst, co přináší event. vylepšuje...existuje nějaký seznam změn/vylepšení připadně kde je k nahlédnutí?
Mudrunka (547)|27.3.2006 08:49
Ve čtvrtek 23.3. Telematix rozesílal e-holuby s upozorněním na novou verzi 1.5.4 a dále, že končí akční cena upgrade mapy Evropy. Od 1.4. ji budou prodávat za 3 tis.
Uváděné novinky verze 1.5.4:
- Oprava zobrazení času, nyní je vždy stejný jako systémový
- Oprava hledání měst pomocí dialogu Adresa, dříve někdy došlo k zatuhnutí programu
- V dialogu pro zadání WGS pozice je srozumitelněji vyjádřena možnost zvolit západní / východní délku
Jak vidět mnoho toho není. :( :(( :mad:
Telematix Software (289)|27.3.2006 10:56
Jde o opravnou verzi, proto obsahuje relativne malo veci. Novinky budou ve verzi 1.6. Datum vydani sdelit nemohu.

Jen pro naprostou presnost: akcni cena konci 31.3., tj. je jeste sance na zakoupeni upgradu na Evropu za 2 tis. ;)

to Surgical: pokud jste nedostal email o vydani verze a jste zaregistrovany a nepozadal jste nas o zruseni zasilani novinek, pak se prosim znovu zaregistrujte v dynavix mobile manageru pripadne na http://www.dynavix.com/index.php?id=222
Peta_ce4you (314)|27.3.2006 17:19
[QUOTE="Telematix Software"]Jde o opravnou verzi, proto obsahuje relativne malo veci. Novinky budou ve verzi 1.6. Datum vydani sdelit nemohu.

[/QUOTE]

muzete alespon naznacit co bude obsahovat (novy GUI, planovani trasy napric evropou)
Telematix Software (289)|28.3.2006 10:31
[QUOTE="Peta"]
muzete alespon naznacit co bude obsahovat (novy GUI, planovani trasy napric evropou)[/QUOTE]

Male naznaceni: dodelane prstove dialogy, novy ohodnocovac manevru, ktery se mene casto splete, ...
pslany (130)|28.3.2006 11:10
Znovu apeluji pro verzi Evropa na prepinani map. Zitra jedu po partnerech v Cechach a Nemecku az do Frankfurtu, tak si to zase uziju. Na rozhranich mezi mapama, pokud jen neprojizdite, je to opravdu nepouzitelne ...
Mudrunka (547)|28.3.2006 12:30
Plně souhlasím, i když už to tady bylo oboustranně diskutováno, rozdělovat „Evropu bez hranic“ např. na bohatý sever Itálie a chudý jih je hrůza a věřím k tomu, že při pohybu kolem této umělé hranice to znemožňuje využití navigace. Co je však hanebné, je totálně „programátorské“ řešení přepínání mezi mapami (bez ohledu na uživatelskou přijatelnost). Konkrétně, když už tam prozatím z licenčních důvodů to rozdělení musí být, tak mě schází nějaký komfort při přepínání map, a to:
1. do funkce "Nastavení tlačítek" přidat v seznamu funkcí "Nastavení"
2.

tady, myslím, i Gates by pochopil, že to takto možné není a do formuláře"Restartujte… " by přidal „Chcete restartovat program nyní?“ – „Ano“, „Ne“ (možná s možností uživatelský nastavit rovnou „Ano“). Co by nejspíš nepochopil, by bylo to, že by to mělo po restartu takto vyvolaném rovnou skočit do navigování podle původních požadavků. Milý Telematixíku, máte jedinečnou možnost ukázat, že jste lepší než jmenovaný Gates….. :D
Telematix Software (289)|28.3.2006 13:24
Dekujeme za presny popis reseni. Jsme chytrejsi nez Gates a rychlejsi nez Mudrunka, nebot toto reseni uz je hotovo a testuje se. Bude v jedne z dalsich verzi.
Mudrunka (547)|28.3.2006 13:42
to Telematix:
nezbývá mi něž Vám tleskat a těšit se.....:yes:
I když, včera již bylo pozdě......;)
kopacek (466)|28.3.2006 13:56
Nějak dlouho už nad tím přemýšlím a nejsem schopný to pochopit: jaké LICENČNÍ důvody vedou k tomu, že se uměle rozsekne mapa jednoho státu na dvě poloviny??? (a přitom ji zákazník fyzicky vlastní celou) Nikdo jiný takovéto omezení map nezná. TT používá rovněž mapy od TeleAtlasu, ale dělení států je neznámým pojmem. Nechci být protivný, ale není to spíše tím, že DNVX prozatím není schopný pracovat nad větším datovým objemem? - Vzhledem k tomu, že často jezdím v zahraničí, musel jsem přejít z DNVX na TT, protože podle takovýchto map se opravdu nedá jezdit. Tak bych jen chtěl vědět, kde je zakopaný pes a zda je nějaká šance na opětovné použití DNVX v zahraniči.
Telematix Software (289)|28.3.2006 14:17
[QUOTE="kopacek"]Nějak dlouho už nad tím přemýšlím a nejsem schopný to pochopit: jaké LICENČNÍ důvody vedou k tomu, že se uměle rozsekne mapa jednoho státu na dvě poloviny??? (a přitom ji zákazník fyzicky vlastní celou) Nikdo jiný takovéto omezení map nezná. TT používá rovněž mapy od TeleAtlasu, ale dělení států je neznámým pojmem. Nechci být protivný, ale není to spíše tím, že DNVX prozatím není schopný pracovat nad větším datovým objemem? - Vzhledem k tomu, že často jezdím v zahraničí, musel jsem přejít z DNVX na TT, protože podle takovýchto map se opravdu nedá jezdit. Tak bych jen chtěl vědět, kde je zakopaný pes a zda je nějaká šance na opětovné použití DNVX v zahraniči.[/QUOTE]

TT ma podstatne vetsi objem odebiranych map, proto ma mnohem lepsi vyjednavaci pozici u TELEATLASu nez my, proto srovnani licencnich podminek neni fer (maji lepsi cenu i vetsi volnost v nakladani s daty)... Navic data Evropy v Dynavixu pochazi od spolecnosti NAVTEQ. Oboje je ale irelevantni, nebot licencni podminky byly zmineny jako omezujici faktor pro bezesvou mapu Evropy. Rozdeleni statu na poloviny vychazelo z pozadavku, aby se mapy vesly na jednu 512MB kartu. Pracujeme na tom, aby rozdeleni statu nebylo.
Mudrunka (547)|28.3.2006 14:32
[QUOTE="Telematix Software"]... Rozdeleni statu na poloviny vychazelo z pozadavku, aby se mapy vesly na jednu 512MB kartu. Pracujeme na tom, aby rozdeleni statu nebylo.[/QUOTE]
Jak milé, že myslíte na karty"diblíky" stejně pro Evropu nepoužitelné a přitom mrháte datovým prostorem x-krát průjezdní mapou. V mém konkrétním případě mám na kartě cca 1,7GB map, z toho 7x průjezd. Ani nechci moc počítat, ale tuším, že to bude více jak 0,6 GB jalového prostoru...
Peta_ce4you (314)|28.3.2006 19:12
[QUOTE="Telematix Software"]
TT ma podstatne vetsi objem odebiranych map, proto ma mnohem lepsi vyjednavaci pozici u TELEATLASu nez my, proto srovnani licencnich podminek neni fer (maji lepsi cenu i vetsi volnost v nakladani s daty)... Navic data Evropy v Dynavixu pochazi od spolecnosti NAVTEQ. Oboje je ale irelevantni, nebot licencni podminky byly zmineny jako omezujici faktor pro bezesvou mapu Evropy. Rozdeleni statu na poloviny vychazelo z pozadavku, aby se mapy vesly na jednu 512MB kartu. Pracujeme na tom, aby rozdeleni statu nebylo.[/QUOTE]

Na druhou stranu pri cenach pametovych karet bych neresil to aby se vesla na 512..
kopacek (466)|28.3.2006 20:24
Rovněž bych se přimlouval za to, nebrat jako limitující faktor pro mapové podklady dnes již téměř "minimální" kapacitu paměťové karty (sice si dám data na malou kartu, ale díky tomuto omezení není navigace použitelná...). Ideálním řešením pak je jednoduchý program na PC, který nechá uživatele vybrat mapy podél plánované trasy, i když vede napříč celou Evropou. - Jak to umí např. Mapsource od Garminu (který rovněž používá data od Navtequ, celá Evropa je na jednom DVD a program nechá zcela na uživateli, jak velké množství mapových dat a z jakých zemí si do svého PDA přenese).
pantata_ce4you (149)|29.3.2006 10:30
[QUOTE="kopacek"]..., že často jezdím v zahraničí, musel jsem přejít z DNVX na TT, protože podle takovýchto map se opravdu nedá jezdit. ..[/QUOTE]
Tak nejak, presto, ze jsem si koupil Dynavix, pouzivam ho pouze v CR. V zahranici musim pouzivat konkurenci, protoze pro Evropu to proste pouzitelne neni :/
Vlastislav Šťastný (275)|9.4.2006 11:35
Mám DYNAVIX ve verzi 1.54 a vcelku vše funguje. Až na SIMULACI TRASY.
Když navolím trasu a zapnu simulaci, tak se nic neděje. To u TOMTOMa tato funkce funguje naprosto perfektně. Dělám snad něco špatně nebo máte obdobnou zkušenost?
Telematix Software (289)|9.4.2006 12:24
Postupujte prosim opacne -> zvolte simulaci a najdete trasu. Pri prepnuti modu HW->simulace a simulace->HW dochazi k vynulovani udaju o trase. Toto se dit v dalsich verzich nebude, nebot nejste prvni, koho to zmatlo... V nove verzi se program proste rozjede k cili.
Fredy_ce4you (20)|15.5.2006 09:01
Chci se zeptat Telematixe, jak to vypadá s pokračováním vývoje Dynavixe? Pokud vím, tak to skončilo nad ,,nepodařenou,, 3D navigací, kterou spíše beru s určitým nadhledem, než jako s použitelnou navigací.
Jako vlastníka Dynavixe, mě to dost zajímá, protože po zkušenosti s navigací TomTom 5 nebo teď nově iGO 2006, je Dynavix již nyní, co se např. mapových podkladů týče, velmi neaktuální !! Problémy s přepínáním map při průjezdu evropou už raději ani nebudu zmiňovat.
Telematix Software (289)|15.5.2006 09:57
[QUOTE="Fredy"]Chci se zeptat Telematixe, jak to vypadá s pokračováním vývoje Dynavixe? [/QUOTE]

Vyvijime, je toho dost ale tady je aspon neco: opravujeme nedostatky hlasene uzivateli, dialogy jsou kompletne prstove, mapa uz jde posouvat tahanim atd. atp. ale hlavne dotahujeme drobnosti na TMC, abychom to mohly cele zverejnit. Termin zverejneni vam ani priblizny nedam.
Peta_ce4you (314)|15.5.2006 10:17
[QUOTE="Fredy"]Chci se zeptat Telematixe, jak to vypadá s pokračováním vývoje Dynavixe? [/QUOTE]



CO treba jeden screen??
Fredy_ce4you (20)|15.5.2006 10:35
Bude tento update spadat ještě do verze 2005 nebo si ho budu muset již zakoupit s novou verzí ?? A ještě k mapovým podkladům, pokud vím, používáte stejného dodavatele, jako např. TomTom. Ten již má ale novější podklady, tak mě zajímá, kde, respektive v jaké verzi Dynavixe se setkáme s novější mapou ČR.

p.s. ten screen od připravovaného updatu by se opravdu hodil, alespoň jak je zvládnuto prstové ovládání - nebo je to tajné? :)