Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 11 z 13 PrvníPrvní ... 910111213 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 184

Téma: Dynavix 1.5

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

a armadni GPSku, ne?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Tak teď jsem dostal email od Telematixe, že nová verze bude během příštího týdne, tak teď už nevěřím ničemu

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od kopacek
    U TomToma zase hrozí, že bude extrémně oddalovat vydání verze 6 pro PDA. Prosakují nformace, že to bude nejdříve v listopadu... Mají zcela pochopitelně snahu prodat co nejvíce nových navigací typu All In One (910). Takže možná až do konce roku vznikne pro Dynavix neuvěřitelný konkurenční prostor, bude to zřejmě jediná navigace pro PDA s podrobnými mapami (jako TT) plus s RDS-TMC. Takže asi nějaký týden zpoždění nové verze v jejich změněné firemní strategii nebude hrát žádnou roli, oni vědí, že nám stejně nezbývá než čekat...
    Myslim, ze pro Dynavix tak velky konkurencni prostor nebude - RDS-RMC je skvela vec, ale spousta lidi v mem okoli tuhle funkcnost zase tolik nepostrada.
    Chapu ale, ze treba obchodnimu zastupci, ktery je stale na cestach, muze RDS-TMC usetrit dost casu.

A krome TomToma, ktery i v aktualni verzi 5 Dynavix ve vetsine parametru asi stale porazi (stabilita, rychlost,mnozstvi dostupnych POI, rozsiritelnost menu, uzivatelska privetivost, zpusob prace s mapou Evropy), zde uz je treba i-Go. Pisu "asi stale porazi", protoze jsem s poslednimi verzemi uz nepracoval, takze pokud je Dynavix ve zminenych aspektech lepsi nez TT, klidne me opravte.

Ja sam se pouze smeji sve naivite, kdyz jsem v nejakem svem spotu asi pred rokem napsal, ze vyhodou Dynavixe je take to, ze nema skoro zadny podil na trhu a aby si jej vydobyl, bude muset rychle reagovat na pozadavky svych zakazniku a vydavat stale nove a nove radikalne vylepsene verze. A kdyz vidim ted v diskuzi narky zakazniku... A o komunikacni strategii Telematixu take radeji nemluvit - akcentovat v diskuzi jen kladne/neutralni dotazy a nereagovat na kritiku nebo na neprijemne dotazy, ktere zaznely treba dnes, je neskutecne neprozirave. I slusna omluva, ze novou verzi ve slibenem terminu nedodam, je mnohem lepsi nez tato ticha ignorance - to snad vedi vsichni, kdo kdy nasazovali sve aplikace jinam nez do statni spravy

BTW: Uz je ve verzi 1.5 odstranena neprijemnost (spis tedy hruba chyba, abychom stale nepouzivali eufemismy), ze kdyz stojite na nejakem miste, ktere Dynavix nebere jako silnici, tak vam odmitne naplanovat trasu? Takze jste nuceni planovat bud trasu, kdyz ridite, nebo hledat misto, ktere Dynavix zna a kde hlavne muzete alespon na chvili zastavit, coz treba v Praze je docela problem.
    Za tohle by zodpovedny systemovy designer/vyvojar mel mit strzenou nejakou podstatnou castku ze sveho platu. Protoze u navigacniho programu - !v ostre verzi !- jsou tyhle lapsy netolerovatelne.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pripojuji s dovolenim podpis....

P.S. onen problemek s nemoznosti nalezt trasu pretrvava ve verzi 1.5.4 beze zmeny...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Mam najeto mnoho desitek tisic km se vsemi tremi navigacemi, ktere mam v podpise, a TT je z tech tri pro mne opravdu s jasnym naskokem na prvnim miste. Staci najezdit par tisic km v takovem vetsim meste, jako je treba Mnichov nebo Pariz a "nahota" Dynavixe oproti TT je markantni. Tak alespon doufam, ze diky RDS-TMC bude smyslne pouzivat DNVX v Cesku, kde uz vice-mene nebloudim a spise mne trapi prave cas, straveny v kolonach a zacpach. Ale pokud se dostanu do opravdu neznameho terenu ve velkych mestech, tak vzdy bez zavahani sahnu po TT...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Dobry den, musim se omluvit, protoze jsme opravdu chteli ve ctvrtek vydat verzi 1.6. Uz bylo vse nachystano, kdyz jsme objevili zavaznou chybu v pouziti dopravnich zprav. Takze verzi vydame zacatkem pristiho tydne.

Co se tyce mist, z nichz nelze hledat trasy, ve verzi 1.6 je oprava.

Nevim, co dodat k debate o snizujici se cene Dynavixu. Samozrejme je hezka obchodni politika, drzet si cenu a radeji pridavat nove funkce (nam by se velmi libila), nicmene na navigacnim trhu to neni mozne.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

No, konecne slovo chlapa! Skoda jen, ze jsme se to nedozvedeli uz vcera, myslim, ze bychom to pochopili...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

No na 1.6 uz necekam , vzhledem k naprosto "podivnemu" zpusobu prace s mapami Evropy jsem uz Dynavix "zahodil" a dalsi potrebne licence na firemni pdacka koupil od TomTomu.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od kopacek
    Mam najeto mnoho desitek tisic km se vsemi tremi navigacemi, ktere mam v podpise, a TT je z tech tri pro mne opravdu s jasnym naskokem na prvnim miste. Staci najezdit par tisic km v takovem vetsim meste, jako je treba Mnichov nebo Pariz a "nahota" Dynavixe oproti TT je markantni. Tak alespon doufam, ze diky RDS-TMC bude smyslne pouzivat DNVX v Cesku, kde uz vice-mene nebloudim a spise mne trapi prave cas, straveny v kolonach a zacpach. Ale pokud se dostanu do opravdu neznameho terenu ve velkych mestech, tak vzdy bez zavahani sahnu po TT...
    Cim se projevuje ona "nahota" v Parizi ci Mnichove??

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

To je potreba proste zazit na vlastni kuzi. Zacina to nestastnym delenim map. - Na jake vlastne mape lezi mesto XY? Dalsi "chutovka" je prochazeni mapy ve velkem, naprosto neznamem meste. Tady si na to nikdo nestezuje, ale zpusob prace s mapou v DNVXu se da nazvat jakkoliv, jenom ne rychly a prijemny. Posun klepanim, tim padem se klepnutim neda zjistit nazev ulice nebo informace o bodu zajmu, je treba zkouset zoomovat, o info o bodu zajmu vstoupit do menu (na spodni liste). No a rozdil je pak predevsim pri navigaci. Dlouho jsem neveril nazorum, ze je velmi dulezity 3D pohled. A prave pri navigaci ve velkych mestech opravdu nestaci pouze poslouchat hlasove povely, vizualni informace je nesmirne dulezita. A tady je prave kamen urazu, 3D byl do DNVXu "dolepen", neni to plnohodnotne.. V TT vidim i pri velmi kratkem pohledu vse, co me ceka, do jakych se radit pruhu. Dost podstatny je i rozdil v celkove rychlosti prace obou programu, nejvice pozorovatelny napr. pri preklesovani 3D pohledu (skoky versus plynula animace) ale predevsim pri prepocitavani trasy pri chybnem odboceni.
    Ja nejsem zastancem nebo hanecem jakehokoliv navigacniho softwaru. Je ale proste rozdil v tom, pokud navigaci pouzivate na cesty, kde jezdite denne (a znam hodne takovych uzivatelu) nebo jste na navigaci odkazan v naproste cizine, kde jeste vyvstanou problemy i s jazykovou barierou. Po CR jsem byl temer spkojeny s Dynavixem, ale po prvni sluzebni ceste v zahranici jsem presel na TT. Ale vse je to pouze a jenom muj subjektivni nazor, protoze "nekdo je na holky, jinej na vdolky a nekdo treba i na kluky"... ;-)))

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Nevím o jaké podivné práci s Evropou se zmiňuješ, ale teď jsem si rozšířil ČR o tu průjezdnou mapu Evropy a taky z toho nejsem nadšený. Myslel jsem, že při takovém navýšení velikosti mapy by mě to mohlo pomoct třeba s cestou do Chorvatska, ale průjezd této Evropy Dynavix nezná.
    Pánové Telematixové, nebude se to měnit? Jako že když už Evropa, tak +Slovinsko a +Chorvatsko?
    Díky, Petr
    Citace Původně odesláno od pantata
    No na 1.6 uz necekam , vzhledem k naprosto "podivnemu" zpusobu prace s mapami Evropy jsem uz Dynavix "zahodil" a dalsi potrebne licence na firemni pdacka koupil od TomTomu.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od RStein
    Myslim, ze pro Dynavix tak velky konkurencni prostor nebude - RDS-RMC je skvela vec, ale spousta lidi v mem okoli tuhle funkcnost zase tolik nepostrada.
    Chapu ale, ze treba obchodnimu zastupci, ktery je stale na cestach, muze RDS-TMC usetrit dost casu.
    No dovolím si nesouhlasit, bez aktuálních a rychlých dopravních informací je navigace v podstatě jen hračkou, i když příjemnou. Jezdím hodně, ale jen občas se mi stane, že do míst, která neznám. Nejčastěji na D1 mezi Prahou a Brnem, kde znám, v podstatě, každý výmol. A tady opravdu nedynavicky navigovat nepotřebuji, ale včasná informace s návodem řešení je k nezaplacení a prácě proto nevigaci potřebuji. I když vím na jakých radiových stanicích poslouchat dopravní informace, již se mi několikrát stalo, že tato přišla pozdě. A to nemluvím, třeba o cestě přes Německo, kterou také důvěrně znám, navíc však mě dopravní informace na jejich rádiu jsou k ničemu z důvodu, že německy se v podstatě domluvím, jen ne s Němcem. Prostě, můj názor je ten, že výrobce navigačního softu, pokud mu nefunguje TMC a nezabezpečí možnost proramové spolupráce jednotlivých map vyrobil jen hračku v praxi obtížně využitelnou.
    A je zcela jedno, zda tato hračka nese název TomTom, Dynavix, iGo, Navigon (pro CZ), MarťanSoft apod.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Profesionální ridic je jedna vec, ale zili jsme bez TMC/RDS a vubec nam navigace bez oneho jako "hracky" nepripadaly, i pri prujezdu do te doby nenajetou oblasti naopak poslouzily a slouzi i nadale skvele.
    Nerikam, ze to neni krajně uzitecna vlastnost, ale vse je relativni. Rozhodne i navigace bez TMC/RDS JE plnohodnotnou navigaci, nikoli hrackou...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od landys
    ...by mě to mohlo pomoct třeba s cestou do Chorvatska, ale průjezd této Evropy Dynavix nezná.
    Pánové Telematixové, nebude se to měnit? Jako že když už Evropa, tak +Slovinsko a +Chorvatsko?
    Díky, Petr
    Bohuzel, mapove pokryti na vychod od nas je hodne spatne. Tuto vec bohuzel zmenit nedokazeme. Musime doufat, ze dodavatele map trochu zrychli svoji praci v mapovani techto oblasti...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

To Surgical: No, nechci být protivný, ale žili jsme, tedy naši předci bez aut a taky se nějak doptavovali k Jadranu na letní byt....alespoň někteří. A mýmu dědovi také nevadilo, že nemá potuchy o výpočetní technice, a taky žil plnohodnotný život......
    Prostě, navigace bez plnohodnotných dopravních informací nikdy nemůže být plnohodnotnou navigací a v místech, která znám se stává pouze hračkou bez ohledu na to, zda se ti to líbí, či nikoliv. Možná, že tobě statická navigace stačí, mě ale ani náhodou i když profesionální řidič nejsem.

Strana 11 z 13 PrvníPrvní ... 910111213 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Dynavix
    Od m1m v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-02-2009, 18:30
  2. Co by měl mít Dynavix 8 ?
    Od Pavlos_2004 v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 14-06-2007, 19:34
  3. Dynavix 1.6