Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPaq hx4700 + Nokia 6021 - připojení k internetu

skol (5)|30.1.2006 08:17
Zdravím všechny přítomné.

Rád bych využil kombinaci iPaq hx4700 a Nokia 6021 pro připojení k internetu přes GPRS od Eurotelu. Našel jsem tady na serveru i na jiných místech v internetu řadu návodů, konzultoval jsem to s datovou linkou Eurotelu a přestože se zdá, že mám vše správně nastavené, tak mi to nefunguje.

Přesněji řečeno se k internetu připojím (propojení iPaq-Nokia je přes Bluetooth), ping na servery funguje, ale když spustím Internet Explorer, tak načítá stránku, načítá a nakonec vyhodí hlášku, že stránku nelze zobrazit. Zkoušel jsem i beta verzi Opery a výsledek byl stejný. Netušíte někdo, kde by mohl být problém? Předem díky za nápady.

K. Novák
ipf (2136)|30.1.2006 08:33
Nápadů asi moc nebude. Jsi z Prahy?
Máš v hx4700 nainstalovanou češtinu?
Ve vlastnostech připojení bys měl mít zaškrtnut defaultní profil (možná se BT pokouší pčipojit přes něco jiného). Těch možných chyb je víc, chtělo by to vidět a porovnat. Odpoledne dorazím do Prahy a budu až do středy, třeba se povede dát si někde kafe a kouknout na to.
skol (5)|31.1.2006 09:37
Ahoj.

Bohužel z Prahy nejsem a ani se tam tento týden nedostanu. Češtinu mám InterWrite od SunnySoftu a defaultní profil je zaškrtnutý. Nicméně z Tvé reakce to vypadá, že by to fungovat mělo.

Zdraví Tě K. Novák.
Pavlucha (1496)|31.1.2006 10:01
Podivejte se jeste, jestli mate v nastaveni urceno, ze toto je pripojeni k internetu a ne "do prace". To by mohl byt Vas problem ...
organiq (165)|31.1.2006 10:19
Dobry den,

pouzivam stejnou kombinaci s jednim rozdilem (Oskar misto Errortel, nicmene predtim jho mel) a zadny problem.

1) Pouzil jste na konfiguraci pripojeni "BT Phoen Manager"?
2) Rozsviti se Vam na telefonu symbol "G v ramecku" po pripojeni"
3) Funguje Vam preklad DNS? Resp. jak mate nastaveno pripojeni?
4) Zkontroloval jste, co psal "Pavlucha"?
5) Muzete to zkusit po HR ?
skol (5)|1.2.2006 10:26
[QUOTE="Pavlucha"]Podivejte se jeste, jestli mate v nastaveni urceno, ze toto je pripojeni k internetu a ne "do prace". To by mohl byt Vas problem ...[/QUOTE]

Omlouvám se, ale nevím, jaké nastavení máte na mysli :(
skol (5)|1.2.2006 10:28
[QUOTE="organiq"]Dobry den,

pouzivam stejnou kombinaci s jednim rozdilem (Oskar misto Errortel, nicmene predtim jho mel) a zadny problem.

1) Pouzil jste na konfiguraci pripojeni "BT Phoen Manager"?
2) Rozsviti se Vam na telefonu symbol "G v ramecku" po pripojeni"
3) Funguje Vam preklad DNS? Resp. jak mate nastaveno pripojeni?
4) Zkontroloval jste, co psal "Pavlucha"?
5) Muzete to zkusit po HR ?
[/QUOTE]

ad 1) BT Phone Manager nepouzivam
ad 2) Symbol "G" se mi objevi
ad 3) Preklad adres funguje - ping normalne chodi
ad 4) Jak uz jsem psal, nevim, kam na to mrknout :(
ad 5) Co je to HR?
skol (5)|1.2.2006 10:40
Tak to vypadá, že se mi podařilo přijít na to, kde je problém - v nastavení proxy serveru (Start -> Nastavení -> Připojení -> Připojení -> Nastavit osobní proxy server). Jsem si jist, že já ho tam ručně nezadával, ale přesto tam nějaký byl zadat. Když jsem deaktivoval položku "Síť používá proxy k přístupu na Internet", tak připojení začalo fungovat. Díky za "nakopnutí" :)