Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Yakumo Delta 300 GPS a připojení na net

Graphics (11)|29.1.2006 21:37
Vzhledem k tomu, ze Yakumo Delta 300 GPS moc moznosti spojeni s dalsim zarizenim nema, prakticky jen Irda, hledam moznost jak se pomoci infra a mobilniho telefonu dostat na net. K dispozici mam telefony N7650 a SE-K700i a jako prioritni pouzivam operatora Oskara. Zkousel jsem to podle navodu na tomto webu, ale na net se nedostanu. Dokazal by jste mi nekdo poradit, jestli je to tedy vubec realne. Predem dekuji.
Kocir (836)|30.1.2006 08:40
Samozrejme je to realne. Operator by vam mel pomoci jak to nastavit.
Nebo se podivejte po programu connect2internet. Tento se nemusi nastavovat, nebot si vse z telefonu zjisti sam. Vy pouze, nastavite ze se ma pouzit IrDA.
boban1108 (72)|30.1.2006 14:58
Je to možné. A přesně takhle to používám. Takže v Yakumu je třeba nastavit ve SPOJENI, pripojeni modemem. Jako modem vybrat Generisches IrDA. Tel. číslo je: *99***1#. Uživatelské jméno a heslo je WAP. Přenosová rychlost 115200. Čekat na oznamovací ton - zaškrtnout. IP přiděluje server.

Další podmínkou je, že u Oskara máte aktivované datové služby.

Nastavení telefonu neporadím, protože já používám Sony Ericsson T610.
neooo666 (243)|30.1.2006 15:17
pro nastaveni ve founu (N7650) se použije již nadefinované "Oskar Data GPRS" (konfigurační SMS je možné stáhnout z oskarova webu)
Graphics (11)|30.1.2006 19:18
Diky vsem. Tak se Sony Ericsson se mi to podarilo rozjet s Nokii zatim ne. Stejne nastaveni, stejna SIMka, stejne sluzby, ale nespoji se. Hlavni je, ze to jede alespon s jednim. Jeste jednou diky.
Kocir (836)|30.1.2006 19:32
[QUOTE="Graphics"]Diky vsem. Tak se Sony Ericsson se mi to podarilo rozjet s Nokii zatim ne. Stejne nastaveni, stejna SIMka, stejne sluzby, ale nespoji se. Hlavni je, ze to jede alespon s jednim. Jeste jednou diky.[/QUOTE]

Vzhledem k tomu ze program c2i nemusite krome nastaveni portu (IRDA, BT) vubec nijak jinak nastavovat a to ani PDA, tak c2i potrebuje mit pouze aktualni seznam telefonu aby je dokazal rozeznat.

Ja to provozoval na Delta300 a DeltaX s mobilem Siemens S45i v pohode. Po prechodu na mobil SE K750i najednou to nefungovalo. Stacilo pouze zvolit update v nastaveni prip pripojeni na inet pres activesync PC. To se stahlo a vse funguje zase ok.