Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problém s instalací Sunnysoft Backup Manager

Zdeněk Bulín (12)|29.1.2006 18:46
Dobrý den,

ze stránek Sunnysoftu jsem si stáhl zkušební verzi Sunnysoft Backup Manager 3.7, ale z Windows mi nejde spustit instalace. Po poklepání na instalační soubor mi vyskočí hláška: Soubor BKPMGRCZ.EXE je propojen na chybějící export SHELL32.DLL SHGetFolderPathA. A pod touto hláškou se další chyba, že zařízení připojené k systému nefunguje s uvedenou sestou, kde je uložen instalační soubor. Máte někdo podobnou zkušenost ? Na PC mám Windows 98 SE a ActiveSync 3.8 cz. Jen doplním, že PDA je při spuštění instalace připojené k PC a ActiveSync je aktivní. Předem díky za vaše rady.
MilanSu (823)|29.1.2006 21:37
Ja to instaloval jiz na vice PDA a nikdy jsem nemel nejmensi problem, tak nevim. Je fakt, ze na PC jsem mel vzdy nejaka XP (98 uz jsou hodne out)
Zdenek Malinsky (9781)|30.1.2006 00:05
Návod na instalacije zde. Zkoušel jsem to teď a instalace probíhá bez problémů. Zkus stáhnout z webu Sunnysoftu znovu a před instalací udělej restart PC (pro jistotu).
Zdeněk Bulín (12)|30.1.2006 18:46
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Návod na instalacije zde. Zkoušel jsem to teď a instalace probíhá bez problémů. Zkus stáhnout z webu Sunnysoftu znovu a před instalací udělej restart PC (pro jistotu).[/QUOTE]

Problém je v tom, že mě se ani úvodní obrazovka instalačního programu nespustí a rovnou mi vyskočí ve Windows zmíněné chyby. Kontaktoval jsem i podporu Sunnysoftu, tak mi byl zaslán přímo CAB archiv, který po zkopírování přímo na PDA nainstalovat jde, ale s problémem, který popisuji mi neporadí. Odpověď zní, že je chyba u mě v PC a nebo mám špatně nainstalovaný ActiveSync.

Zdeněk
Zdenek Malinsky (9781)|30.1.2006 20:04
Já mám pocit, že problém bude v PC. Zkus spustit instalaci v PC a PDA nech nepřipojené. Na druhou stranu pokud dělá problém i instalace .CABu v PDA, tak to AS nebude.

Ještě pár dotazů:
1. Jaké máš PDA?
2. Synchronizace kontaktů, událostí, úkolů atd. probíhá přes AS bez problémů?
3. Ostatní softy jdou instalovat dobře (přes AS i .CAB)?

Jen pro pořádek - tohle znáš - četl jsi?
Zdeněk Bulín (12)|30.1.2006 20:13
[QUOTE="Zdenek Malinsky"] Na druhou stranu pokud dělá problém i instalace .CABu v PDA, tak to AS nebude.

Asi jsem se špatně vyjádřil. CAB, který mi Sunnysoft poslal, přímo v PDA nainstalovat šel.

Ještě pár dotazů:
1. Jaké máš PDA?
Mám Acer N30

2. Synchronizace kontaktů, událostí, úkolů atd. probíhá přes AS bez problémů?
Vše ostatní jde synchronizovat bez problému.

3. Ostatní softy jdou instalovat dobře (přes AS i .CAB)?
Jiné programy, ať už přes AS nebo z CAB jdou instalovat bez problému.[/QUOTE].
zidane_ce4you (244)|1.2.2006 08:35
Dobrý den,

problém je v tom, že na Win98 funkce SHGetFolderPathA původně nebyla vůbec k dispozici, protože byla zavedena do OS až ve verzích Windows ME a Win2k. Tato funkce byla později rozšířena také pro Win98 prostřednictvím knihovny: SHFOLDER.DLL, která se instaluje do systému v rámci instalace Internet Exploreru verze 5.0 a vyšší.

Ve WinXP všechno funguje v pořádku, protože zde existuje knihovna SHFOLDER.DLL, která je na systémech Win2k/WinXP pouze prostředníkem tzn., že v případě, že je funkce SHGetFolderPathA volaná do SHFOLDER.DLL na Win2k a WinXP je toto volání směřováno přes knihovnu SHFOLDER.DLL přímo do knihovny SHELL32.DLL.

Pokusíme se předřadit SHFOLDER.LIB před SHELL32.LIB tak, aby instalace chodila také na Win98.

No snad jsem Vám to trošku přiblížil. Pokud jste již od našeho technika dostal instalační cab tak by to neměl být problém instalovat BM tímto způsobem. Setup v podstatě nedělá nic jiného než zkopíruje automaticky cab do PDA a tam jej dálkově spustí, všechno probíhá přes ActiveSync.
Zdeněk Bulín (12)|1.2.2006 15:21
Dobrý den,

děkuji Vám za obsáhlou odpověď. Měl jsem tušení, že to má na svědomí Win98, ale jinde jsem to nezkoušel a tak jsem to nemohl ověřit. Ještě se zeptám. Instalace pro ostatní programy od vaší firmy jsou dělány odlišně ? Jiné programy od vás mi nainstalovat jdou, pouze BM zlobí. Ještě jednou díky a přeji hezký den.

Zdeněk Bulín
zidane_ce4you (244)|1.2.2006 16:23
[QUOTE="Zdeněk Bulín"]Dobrý den,

děkuji Vám za obsáhlou odpověď. Měl jsem tušení, že to má na svědomí Win98, ale jinde jsem to nezkoušel a tak jsem to nemohl ověřit. Ještě se zeptám. Instalace pro ostatní programy od vaší firmy jsou dělány odlišně ? Jiné programy od vás mi nainstalovat jdou, pouze BM zlobí. Ještě jednou díky a přeji hezký den.

Zdeněk Bulín[/QUOTE]
Dobrý den,
má to na svědomí Win98, ale lze to vývojářsky ošetřit jak jsem psal v předchozím příspěvku, takže to napravíme.
Omlouváme se za způsobenou disfunkci.
Zdeněk Bulín (12)|1.2.2006 18:38
Děkuji moc.

Zdeněk Bulín
zidane_ce4you (244)|2.2.2006 18:27
[QUOTE="Zdeněk Bulín"]Děkuji moc.

Zdeněk Bulín[/QUOTE]
Dobrý den,
odinstalujte si prosím stávající verzi BM 3.7 a stáhněte si aktuální veri BM 3.7: zde
Dejte mi prosím vědět sem nebo přímo na můj email zda proběhla instalace na Windows98 korektně bez oné chybové hlášky, předem děkuji.
Zdeněk Bulín (12)|2.2.2006 19:38
Dobrý den,

stáhl jsem si BM 3.7 z odkazu, který jste uvedl, ale stejně to stále hlásí tu samou chybu a instalace ve Windows 98 se nespustí. Ještě by vás mohlo zajímat jakou mám verzi IE, protože jste psal, že podpora pro ..... byla později doplněna instalací IE. Mám verzi 6 se SP1.

Zdeněk Bulín
zidane_ce4you (244)|3.2.2006 07:45
[QUOTE="Zdeněk Bulín"]Dobrý den,

stáhl jsem si BM 3.7 z odkazu, který jste uvedl, ale stejně to stále hlásí tu samou chybu a instalace ve Windows 98 se nespustí. Ještě by vás mohlo zajímat jakou mám verzi IE, protože jste psal, že podpora pro ..... byla později doplněna instalací IE. Mám verzi 6 se SP1.

Zdeněk Bulín [/QUOTE]
Děkuji za informace a testování, ještě se na to podíváme.