Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS - meranie vzdialenosti a nadmorskej vysky

rch (2)|29.1.2006 07:43
Dobry den vsetkym,
chcel by som sa opytat, ci niekto z vas vie o nejakom SW do pda, ktory pomocou GPS dokaze urcit vzdialenost medzi dvomi bodmi, a aj nadmorsku vysku oboch bodov.... popripade, ak vie niekto z vas poradit, ako si to viem vypocitat z tych udajov o latitude a longitude....

Da sa to vobec pomocou gps? mam program navigon, ten ukazuje aj nadmorsku vysku, ale neviem ci sa da na to spolahnut, ked stojim mimo cesty (na jednom mieste), tak tie hodnoty sa stale menia....

Dakujem za rady
rch
Karm (365)|29.1.2006 08:14
Ty hodnoty se stále mění,to je prostě dáno podstatou GPS.Pro měření vzdálenosti ti neporadím,ale u té výšky snad jen upozorním,že většina programů neukazuje výšku NADMOŘSKOU, ale výšku od elipsoidu WSG84,která se musí na nadmořskou přepočítat.Zatím sem nenašel soft keterý by to dělal přímo,snad jen GPSDASH2 umí zanést tu ručně vypočtenou "korekci" takže potom ukazuje výšku nadmořskou.
rch (2)|29.1.2006 09:35
Dakujem,

nasiel som na tejto stranke medzi freeware program VisalGPSce a ten pekne ukazuje aj "Altitude" co by teda mohla byt nadmorska vyska. Tu v Bratisalve-Petrzalke mi ukazuje 204,2m. V klasickej mape je ale zaznacene 132,4. Takze asi mate pravdu.
Otazka je ci ten pomer medzi nimi ostava rovnaky a teda prepoctom tymto koeficientom sa vzdy dostanem k nadmorskej vyske, alebo je to trochu zlozitejsie....

Nainstaloval som si aj vas GPSDASH2. Celkom sa mi paci, ale ten mi ukazuje podobne hodnoty. bohuzial tento si pyta aj registration key, uvidim dokedy bude fungovat....
Karm (365)|29.1.2006 11:30
Bohužel,myslím že visualGPS ukazuje taky nad elipsoidem...Vypočtený rozdíl u mě(okolí Brna) dělá asi -40m.Pokud má GPS chipset SIRF,jde zjistit po propojení s PC ta nadmořská výška a vypočíst teda korekci,ale bohužel bude platná jen rpo to místo kde se to měří....Pokud bude zájem můžu popsat postup.
Omezení GPSDASH2 tuším spočívá v přenesení 100KB dat z GPS,pak to vyhodí nějakou hlášku.