Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket PC 2003 Emulator a ActiveSync 3.8

Pajaa_oldd (11)|28.1.2006 10:33
Ahoj, na základě článku http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1507 jsem nainstaloval všechny programy. Emulátor mi běží, ale nechodí mi spojení s ActiveSync 3.8 :evil: Šel jsem na to tak, jak je to popsané v nápovědě "Using ActiveSync over Virtual Switch" Emulator i AS se najdou ale po chvilce spojeni spadne.

Jak to děláte vy ?

Mám nainstalováno :

Microsoft ActiveSync 3.8
eMbedded Visual C++ 4.0
eMbedded Visual C++ 4.0 SP4
SDK for Windows Mobile 2003-based Pocket PCs
Emulator Images for Windows Mobile 2003 Second Edition software for Pocket PC

A běží to na Win XP SP1
RStein (2012)|29.1.2006 21:22
Co myslite tim "spadne"? Dostanete nejakou hlasku, nebo se jen AS odpoji? Pokud se AS odpojuje, je nutne zkontrolovat, ze stale existuje alespon jedno aktivni sitove pripojeni (prinejhorsim MS Loopback Adapter)
Pajaa_oldd (11)|30.1.2006 07:40
Postupuji takto, zapínám Pocket PC 2003 Emulator pomocí DOS okna s příkazem emuascfg/ppc. Za chvilku naběhne Emulator a v něm spustím ActiveSync. Nahodí se obrazovka "Connecting". Po chvilce se mi ohlásí ActiveSync v mém PC s obr. "Conected". Asi za 5s se ovšem na straně PC vyhodí chybová hláška “critical communications services have failed to start. Try resetting the mobile device, and then connect again." - přitom ActiveSync v PC stále tvrdí "Conected" ale v Emulatoru je "Connecting". Zkoušel jsem přidat nějaké programy do Emulátoru, ale vždy neúspěšně, instalátor hlásí že nelze najít zařízení.
RStein (2012)|30.1.2006 13:09
Zkusil jste zarizeni sparovat? Stahnete si tool emuascfg.exe.
Pajaa_oldd (11)|30.1.2006 14:21
No tento nástroj přeci používám, když spouštím emulátor a napíšu do příkaz. řádky emuascfg/ppc - to je to stejné jako bych napsal emuascfg.exe /ppc nebo ne?
RStein (2012)|30.1.2006 14:24
Jo jo, mate pravdu, ja jsem tuhle informaci prehlid :(
Sparovani zarizeni se vam tedy podari? Vybehne ten parovaci dialog v AS?
Saman_ce4you (1451)|30.1.2006 15:58
Me pripojeni emulatoru pres DMA na AS 3.8 taky blblo. V AS 4.1 to uz jede v pohode..
Pajaa_oldd (11)|30.1.2006 17:16
Tak už to běží, měl jsem špatně nastavenou comunikaci v C++ postupoval jsem dle návodu na http://www.somethingstrange.com/node/14 :cool:

No a hned druhá otázka, když potřebuju otestovat prográmek co je pro arm - tak mi píše, že není určen pro tento HW - v Emulátoru mi "sedí" procesor DURON z PC - jak to děláte aby jste v Emulátoru rozjely softy jako TomTom, různé utilitky na baterky a podobně ?
allfa_ce4you (5)|1.2.2006 21:42
Nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu, ani kde jsem jí udělal já. Nainstaloval jsem postupně vše podle výše uvedeného článku, nastavil komunikaci v C++ podle http://www.somethingstrange.com/node/14. Spustím test - nespojí se. Spustím emuascfg.exe /ppc - hláška - Connecting to specified device [Platform:POCKET PC 2003, Device:POCKET PC 2003 EMULATOR]... a po chvíli ERROR: Unable to attach to specified device. Vůbec mi neotevře ActiveSync v PC.