Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Podrobná mapa Evropy

pslany (130)|27.1.2006 11:15
To Telematix:

1) na webu mate nefunkcni odkaz na pokryti jednotlivých států, na email mi zatim nikdo neodpovedel proto volim dotaz touto cestou

viz. Kde najdu informace o pokrytí jednotlivých zemí?
Viz http://www.dynavix.com/index.php?id=3133 . Zde je odkaz jak na Mapu ČR, tak na Mapu Evropy.


2) pokud si dokoupím upgrade, zustane mi moznost zvlast aktualizovat CR a podrobnou Evropu, nebo jiz budu priste updatovat jako celek
beecher (9270)|27.1.2006 11:22
Mne tohle funguje bez problemu.
pslany (130)|27.1.2006 11:32
Hmm, tak se omlouvam, pravdepodobnne uz to opravili.
KarelB_ce4you (50)|27.1.2006 13:28
Jinak "plná" Evropa by se měla údajně distribuovat od pondělí.
pslany (130)|27.1.2006 14:15
Pockam na prvni ohlasy a pujdu do toho
Yankee.106 (231)|30.1.2006 18:34
No mám zaplacený upgrade a taky čekám na Full Europe. Dneska jsem vznesl asi dotaz mm, ale to neva. Už to nejde vzít zpět.

update 19:40 tak už tahám Full Europe ;)
martinhamr_ce4you (486)|2.2.2006 11:42
Jak to vypadá? Foukněte sem někdo nějaké obrázky ať mohu porovnat prosím... Předem děkuji:yes:
Grachus_ce4you (81)|2.2.2006 11:49
Myslim ze to vypada furt stejne at uz jses v CR nebo kdekoli v Evrope :))

http://www.dynavix.com/screenshots.php

- to je co se tyka obrazku asi dostacujici

http://www.dynavix.com/index.php?id=31332

- co se tyka pokryti asi taky dobre pro predstavu
Staci jen trosku hledat, porovnavat kde jakou ulici mi prijde docela nesmyslne.
martinhamr_ce4you (486)|2.2.2006 12:17
To jsem nemyslel,co takhle centrum Mnichova? a 2D prosím . A pěkně v několika měřítkách.
pantata_ce4you (149)|2.2.2006 15:47
Uz jsem psal na suport Telematixu, takze cekam odpoved, ale treba mi poradi i nekdo tady driv :o). Jde v Dynavixu naplanovat cesta pres nekolik statu? Aneb lze mu rict, ze ma soucasne pouzivat podrobne mapy vice statu? Nebo se to musi vzdy na hranicich nastavit, restartnout a naplanovat dalsi kus trasy?

LS.
Surgical (2364)|2.2.2006 17:28
Na to jsem taky zvedavej, cekam Full Europe upgrade kazdym dnem...dam vedet
Telematix Software (289)|2.2.2006 22:09
[QUOTE="pantata"]Uz jsem psal na suport Telematixu, takze cekam odpoved, ale treba mi poradi i nekdo tady driv :o). Jde v Dynavixu naplanovat cesta pres nekolik statu? Aneb lze mu rict, ze ma soucasne pouzivat podrobne mapy vice statu? Nebo se to musi vzdy na hranicich nastavit, restartnout a naplanovat dalsi kus trasy?

LS.[/QUOTE]
Predstavme si trasu mezi nejakou adresou v Cechach a v Britanii:

1) Najdete si v prislusne mape (Britanii) cil (adresu az na cisla domu).
2) Pokud mate na karte podrobnou mapu CR + prujezdni Evropu, tak se do ni v menu prepnete. Program Vam nabidne, ze se restartuje.
3) Po restartu zadate posledni cil (je v Britanii) a nechate k nemu najit trasu (trasa je presna, az na posledni usek mezi cilem a nejblizsi vetsi silnici).
4) S touto mapou (CR+prujezd. Evropa) pojedete na hrance CR a zde muzete prepnout do dalsi podrobne mapy, ale muzete take porkacovat S mapou CR az na hranice Britanie. (Pozn.:opravdu neni nutne pouzivat pri prujezdu vzdy podrobnou mapu. V ramci testovani jsem projel tam a zpet pres 5 map a pri jizde pres Nemecko po dalnicich neni absolutne zadny rozdil mezi podrobnou a prujezdni mapou - funkcne sazmorejme, opticky to na podorbne mape vypada o dost lepe. Dokonce jsem si toho jednou nevsiml a pres znacnou cast Rakouska jsem projel nevedomky s prujezdni mapou, ac jsem chtel testovat podrobnou :) )
5) Prepnete se v menu do dalsi mapy (po ceste muzete do libovolne nainstalovane, vhodne to je uricte u posledniho statu). Program Vam nabidne, ze se restartuje.
6) Pokud ho to nechate udelat, tak nabehne s podrobnou mapou daneho statu a automaticky najde trasu k prave zvolenemu cili.
7) krok 5 a 6 se opakuji dle potreby dokud nejste v cili.

Kazda z map Evropy je doplnena prujezdni mapou Evropy.
pantata_ce4you (149)|3.2.2006 07:57
[QUOTE="Telematix Software"]pri jizde pres Nemecko po dalnicich neni absolutne zadny rozdil mezi podrobnou a prujezdni mapou .[/QUOTE]

Pro jizdu po dalnicich pres Nemecko :) navigace vetsinou moc potrebna neni. Problem nastava v okamziku, kdy je obchvat nektereho mesta beznadejne ucpany a chci to objet. Tam mi prujezdni mapa moc nepomuze.

Tohle by opravdu chtelo vyresit trochu lip - mam nainstalovane mapy, pozici znam, tak proc si Dynavix tu mapu neprepne sam?

P.S. Jak se to bude delat v pripade, ze bude Dynavix v nejakem HW zarizeni, nebo primo v autonavigaci? Vypnout a zapnout po vymene mapy? :D
Telematix Software (289)|3.2.2006 08:30
[QUOTE="pantata"][QUOTE="Telematix Software"]pri jizde pres Nemecko po dalnicich neni absolutne zadny rozdil mezi podrobnou a prujezdni mapou .[/QUOTE]

Pro jizdu po dalnicich pres Nemecko :) navigace vetsinou moc potrebna neni. Problem nastava v okamziku, kdy je obchvat nektereho mesta beznadejne ucpany a chci to objet. Tam mi prujezdni mapa moc nepomuze.

Tohle by opravdu chtelo vyresit trochu lip - mam nainstalovane mapy, pozici znam, tak proc si Dynavix tu mapu neprepne sam?

P.S. Jak se to bude delat v pripade, ze bude Dynavix v nejakem HW zarizeni, nebo primo v autonavigaci? Vypnout a zapnout po vymene mapy? :D [/QUOTE]

Mluvim z vlastni zkusenosti.Licence na mapu neumoznuje automaticke prepnuti :(. Samozrejme cele to jeste budeme zlepsovat, mame nekolik napadu :)
Mudrunka (547)|3.2.2006 08:46
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="pantata"]Uz jsem psal na suport Telematixu, takze cekam odpoved, ale treba mi poradi i nekdo tady driv :o). Jde v Dynavixu naplanovat cesta pres nekolik statu? Aneb lze mu rict, ze ma soucasne pouzivat podrobne mapy vice statu? Nebo se to musi vzdy na hranicich nastavit, restartnout a naplanovat dalsi kus trasy?

LS.[/QUOTE]
Predstavme si trasu mezi nejakou adresou v Cechach a v Britanii:

7) krok 5 a 6 se opakuji dle potreby dokud nejste v cili.

Kazda z map Evropy je doplnena prujezdni mapou Evropy.[/QUOTE]

Je to sice hezké, ale nutnost přepínání mezi mapami mně připadá jaksi nepraktické. Nehledě na to, že x průjezdních map Evropy trochu jalově ubírá místo na kartě. Co je však důležitější, daná koncepce podle mého názoru je v rozporu s potřebou plného využití RDS-TMC.
Uvedu virtuální příklad s budoucím využitím TMC:
1. Jedu z Prahy do Vídně na určitou adresu. Dynavix mě nabídne trasu přes Hatě. O druhé přijatelné možnosti Praha – Brno – Mikulov – Vídeň ani neuvažuje, protože v průjezdní mapě tato důležitá silnice v Rakousku není.
2. Jedu a na trase přijde informace, že Znojmo – Hatě je pro havárii neprůjezdné.
3. Objízdná trasa v tomto případě je odbočit před Znojmem na Hevlín a pak prokličkovat Rakouskem na silnici (tuším č.4) od Mikulova. Protože však bude aktivní mapa ČR (jsem ještě v ČR) Dynavix mě nepomůže ani náhodou. Nevím, kam bych dojel pokud bych to tam neznal, vlastně vím ….. :no:

K vlastnímu TMC
Když jsem si Dynavix v srpnu m.r. kupoval činil jsem tak i na základě informace, že jakmile bude v ČR tato služba k dispozici bude tato služba využitelná i v Dynavixu. Situace je taková, že od podzimu m.r. TMC poskytuje ČR1 (neřeším ani kvalitu, ani kvantitu – ale jede). Beru, že připravit využití této služby v SW zabere nějaký čas, konec konců testování taktéž. Ale s verzí plná Evropa vzhledem k tomu, že tam je TMC jaksi již delší dobu, mělo přijít i slibované TMC. A ono není. Dokonce, viz. výše, nabývám dojmu, že koncepce použití mapových podkladů využití TMC značně omezuje (Německo jako za starých časů rozdělené na východní a západní apod.).:no:
Pomíjím fakt, že uvedené informace o zahrnutí TMC jakmile tato služba v ČR bude k dispozici má jasné znaky klamavé reklamy se všemi možnými důsledky.

Z uvedeného nabývám přesvědčení, že v současné době má Dynavix potenci zůstat v rámci Evropy na, v podstatě, regionální úrovni, a reálně uvažuji pro cesty po Evropě místo upgrade na plnou Evropu o pořízení např. Navigonu.
:O
Telematix Software (289)|3.2.2006 08:59
[QUOTE="Mudrunka"]Je to sice hezké, ale nutnost přepínání mezi mapami mně připadá jaksi nepraktické. Nehledě na to, že x průjezdních map Evropy trochu jalově ubírá místo na kartě.[/QUOTE]
Na tom prave pravujeme.
[QUOTE="Mudrunka"] Co je však důležitější, daná koncepce podle mého názoru je v rozporu s potřebou plného využití RDS-TMC.
Uvedu virtuální příklad s budoucím využitím TMC:
1. Jedu z Prahy do Vídně na určitou adresu. Dynavix mě nabídne trasu přes Hatě. O druhé přijatelné možnosti Praha – Brno – Mikulov – Vídeň ani neuvažuje, protože v průjezdní mapě tato důležitá silnice v Rakousku není.
2. Jedu a na trase přijde informace, že Znojmo – Hatě je pro havárii neprůjezdné.
3. Objízdná trasa v tomto případě je odbočit před Znojmem na Hevlín a pak prokličkovat Rakouskem na silnici (tuším č.4) od Mikulova. Protože však bude aktivní mapa ČR (jsem ještě v ČR) Dynavix mě nepomůže ani náhodou. Nevím, kam bych dojel pokud bych to tam neznal, vlastně vím ….. :no: [/QUOTE]
Aby nedoslo k mylce: vlastnosti TMC je, ze nemuze presahovat hranice.
Bohuzel nedokazeme prolomit mapove licence :(. Budeme cekat na prakticke zkusenosti uzivatelu a podle nich se budeme snazit problemy resit. Bude to vsak chvilku trvat.
[QUOTE="Mudrunka"] K vlastnímu TMC
Když jsem si Dynavix v srpnu m.r. kupoval činil jsem tak i na základě informace, že jakmile bude v ČR tato služba k dispozici bude tato služba využitelná i v Dynavixu. Situace je taková, že od podzimu m.r. TMC poskytuje ČR1 (neřeším ani kvalitu, ani kvantitu – ale jede). Beru, že připravit využití této služby v SW zabere nějaký čas, konec konců testování taktéž. Ale s verzí plná Evropa vzhledem k tomu, že tam je TMC jaksi již delší dobu, mělo přijít i slibované TMC. A ono není. Dokonce, viz. výše, nabývám dojmu, že koncepce použití mapových podkladů využití TMC značně omezuje (Německo jako za starých časů rozdělené na východní a západní apod.).:no:
Pomíjím fakt, že uvedené informace o zahrnutí TMC jakmile tato služba v ČR bude k dispozici má jasné znaky klamavé reklamy se všemi možnými důsledky.[/QUOTE] s TMC mame skutecne velike potize: i pres znacnou snahu se nam zatim nepodarilo zajistit ani 1! kus zarizeni pro prijem TMC, ke kteremu by se dal ziskat komunikacni protokol (neni to pouze o cteni, ale musi se take ladit stanice apod.). Pokud by s tim mohl kdokoliv pomoci, velice by nam to pomohlo. Pristi nebo prespristi verze Dynavxu by mela prinest dopravni data pres GPRS (Dynavix Live!). Jednani o datech prave probihaji.
[QUOTE="Mudrunka"] Z uvedeného nabývám přesvědčení, že v současné době má Dynavix potenci zůstat v rámci Evropy na, v podstatě, regionální úrovni, a reálně uvažuji pro cesty po Evropě místo upgrade na plnou Evropu o pořízení např. Navigonu.
:O [/QUOTE]Ma to nekdo (navigon) resene zasadne lepe?
beecher (9270)|3.2.2006 09:17
[QUOTE="Telematix Software"]Bohuzel nedokazeme prolomit mapove licence :(.[/QUOTE]Jenom teoreticky dotaz, nebyla chyba kupovat mapove podklady od dvou ruznych dodavatelu?
Peta_ce4you (314)|3.2.2006 10:06
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Telematix Software"]Bohuzel nedokazeme prolomit mapove licence :(.[/QUOTE]Jenom teoreticky dotaz, nebyla chyba kupovat mapove podklady od dvou ruznych dodavatelu?[/QUOTE]

Popravde toto jsem nepochopil, proc jsou ostatni mapy od Navteq..

Pokud me pamet nesali tak navigon i Tomtom umi navigovat ze statu do statu.
beecher (9270)|3.2.2006 10:18
No, TT ma vsechny mapy od TeleAtlasu a Navigon myslim ze od Navtequ. Takze to asi jde.
Mudrunka (547)|3.2.2006 10:22
[QUOTE="Telematix Software"]Aby nedoslo k mylce: vlastnosti TMC je, ze nemuze presahovat hranice.[/QUOTE]

Ale já nepsal o přesahování hranic TMC. Já psal o využití informací z TMC na území ČR při cestě mimo ČR.

[QUOTE="Telematix Software"]Ma to nekdo (navigon) resene zasadne lepe?[/QUOTE]

Nevím jestli lépe, TomTom ani Navigon neznám, ale pozoruji, serfuji, přemýšlím. Jak to lze řešit v „Evropě bez hranic“ viz. např. http://www.palmserver.cz/clanek.php3?show=3093, TMC je tam taktéž. K nalezení vlastního modulu TMC stačí jakýkoliv vyhledávač, např. v Německu je mnoho obchodů, kde je mají. Tuším však, že tam píšou cosi o tom, že je to pouze pro Navigon apod.

Jinak aby nedošlo k mýlce, byl jsem skalním příznivcem Dynavixu. V současné době jsem však už jen příznivcem.
Proč jsem si ho pořizoval?
1. Jako hračku
– požadavek splněn beze zbytku
2. K orientaci v místech, kde to neznám, nebo znám málo
– požadavek splněn v ČR beze zbytku
- na průjezdní mapu Evropy se dá také slušně i když ne dynamicky (z pohledu navigace) jezdit
3. Právě pro využití TMC. Nejčastěji jezdím Praha – Brno a na D1 znám v podstatě „každý výmol“. Z hlediska kolon a uzavírek je tam situace, jaká je. A tam právě jsem potřeboval a potřebuji DOPRAVNÍ INFORMACE a dynamické navádění při náhradních trasách. A ono to není a nezlobte se na mě Dynavix Live mě zajímá jen z části.
– výsledek požadavky zatím nesplněny
kopacek (466)|3.2.2006 10:40
Při práci s mapami Evropy - alespoň dle mého soudu - naplno "vyniká" atypická práce s mapou v DNVX oproti všem ostatním navigacím. Tedy posun klepáním místo tažením, nemožnost plynulého zoomu a zmizení téměř všech názvů v mapě při větších měřítkách. Vedlejší efekt posunu mapy ťukáním je pak to, že nelze použít ťukání pro zobrazení informací v mapě - např. názvu ulice nebo popisného čísla nebo detailu o bodu zájmu. Při práci s mapou ČR to bylo pouze nepříjemné, protože člověk již má určitou představu o pozici jednotlivých měst v mapě, ale při orientaci na vekých zahraničních mapách jsem tedy značně (slušně řečeno) v háji. Už jsem to i řešil tak, že jsem se zorientoval v TomTomovi a pak teprve spustil DNVX a hledal již pouze konkrétní adresu.
Myslím, že způsob práce s mapou by měli autoři co nejdříve přepracovat, bohužel jsem to však nikdy nenašel na seznamu budoucích vylepšení. Asi je tedy většina uživatelů spokojená... ;)
A otázka na závěr. - Podařilo se vám nainstalovat prostřednictvím DNVX Mobile Manageru mapu na jinou paměťovou kartu než na tu, kde je umístěný samotný program? (např. program plus mapa CZ na CF a mapa Německa na SD kartě). - Pokud to nebude možné, tak by to bylo nepříjemné omezení.
pantata_ce4you (149)|3.2.2006 11:05
[QUOTE="Telematix Software"]Ma to nekdo (navigon) resene zasadne lepe?[/QUOTE]

Vsichni :D. Krome PocketKima ;)

Navigon: do PDA nahraji prislusne mapy a v aplikaci si proste vybiram odkud kam chci navigovat. Vidim vzdy vsechny mapy, ktere mam nainstalovany.Pri navigaci se to chova jako jedna mapa. Vyber mapy je pri hledani mista - v prvnim boxu vyberu stat, v dalsim mesto, v dalsim ulici.

Alturion: Bud si do PDA si natahnu vsechny pozadovane mapy a proste planuji cestu z jednoho konce Evropy na druhy bez jakehokoli prepinani. Proste se to chova jako jedna mapa (a bezi to i na n30 plynule, vyhledani trasy pres pul Evropy trva kolem 50 sec, na stejne masince to Dynavixu trva 30 sec jen v ramci CR). Vyber mapy je jen pri hledani mista - v prvnim boxu vyberu stat, v dalsim mesto, v dalsim ulici.
Nebo to naplanuji na desktopu a do PDA si natahnu jen vyexportovany usek kolem trasy. Tohle uz dneska nepouzivam, na kartu se mi vejde temer cela Evropa.

TomTom: nemám, neznám.
Surgical (2364)|3.2.2006 11:07
Navigon...me pro tuhle vlastnost lakal. Pro cestovatele do ciziny...idealni. Ale po vlastech ceskych....nepouzitelny.
beecher (9270)|3.2.2006 11:10
Ono se staci podivat na tohle (pokryti CR Navigonem):


Jak tohle nekdo muze u nas pouzivat, to fakt nechapu, vzdyt to je jeste horsi ne TT5 s 571 mapou...
pantata_ce4you (149)|3.2.2006 11:44
[QUOTE="Telematix Software"] s TMC mame skutecne velike potize: i pres znacnou snahu se nam zatim nepodarilo zajistit ani 1! kus zarizeni pro prijem TMC, ke kteremu by se dal ziskat komunikacni protokol [/QUOTE]
Protokol GNS 2.0 je pod licenci a je nutno podepsat NDA :) . Prijimac (kombinace GPS a TMC/RDS prijimace) je mozne zakoupit jiz dokonce i v CR.
martinhamr_ce4you (486)|3.2.2006 12:07
[QUOTE="beecher"]Ono se staci podivat na tohle (pokryti CR Navigonem):
Jak tohle nekdo muze u nas pouzivat, to fakt nechapu, vzdyt to je jeste horsi ne TT5 s 571 mapou...[/QUOTE]

I. Zeptám se tě,kolikrát jsi v Lednu použil navigaci?
II. použil jsi proto že jsi na ono místo netrefil,nebo jsi tam trefil ale s hračkou to je přeci jen zábavnější?
martinhamr_ce4you (486)|3.2.2006 12:09
[QUOTE="pantata"][QUOTE="Telematix Software"] s TMC mame skutecne velike potize: i pres znacnou snahu se nam zatim nepodarilo zajistit ani 1! kus zarizeni pro prijem TMC, ke kteremu by se dal ziskat komunikacni protokol [/QUOTE]
Protokol GNS 2.0 je pod licenci a je nutno podepsat NDA :) . Prijimac (kombinace GPS a TMC/RDS prijimace) je mozne zakoupit jiz dokonce i v CR.
[/QUOTE]

Jo,třeba v AH-mobile :yes:
martinhamr_ce4you (486)|3.2.2006 12:17
pro: beecher

Nechápu proč sem umísťuješ mapu ČR,když je toto téma o mapě Evropy...
beecher (9270)|3.2.2006 12:46
[QUOTE="martinhamr"]I. Zeptám se tě,kolikrát jsi v Lednu použil navigaci?
II. použil jsi proto že jsi na ono místo netrefil,nebo jsi tam trefil ale s hračkou to je přeci jen zábavnější? [/QUOTE]1. a 2. Ja? 5x. Na mista, ktera v Praze neznam, chodim podle Tomika. Nejak nechapu, proc se na to ptas... :sarcastic:
Ad obrazek pokryti CR: Protoze o par lidech vim, ze pouzivaji v CR Navigon, ale kvuli tomu je tak trochu nechapu... A jsme sice v diskuzi o mape Evropy, ale copak CR do EU nepatri? :O
martinhamr_ce4you (486)|3.2.2006 14:32
pro beecher:

No dalo by se zase říct,pravidelně jezdím ke známému na jih Itálie,copak jih Itálie nepatří do mapy Evropy od Dynavixu?
:))
Surgical (2364)|3.2.2006 14:38
[QUOTE="martinhamr"][QUOTE="beecher"]Ono se staci podivat na tohle (pokryti CR Navigonem):
Jak tohle nekdo muze u nas pouzivat, to fakt nechapu, vzdyt to je jeste horsi ne TT5 s 571 mapou...[/QUOTE]

I. Zeptám se tě,kolikrát jsi v Lednu použil navigaci?
II. použil jsi proto že jsi na ono místo netrefil,nebo jsi tam trefil ale s hračkou to je přeci jen zábavnější? [/QUOTE]

Zabavnejsi ve smyslu, ze jako ne Prazak s navigaci dojedu snadno a rychle kam potrebuju bez bloudeni a riskovani kolize pri vahani odbocit-neodbocit?
Fajn Praha treba v Navigonu je, i kdyz nijak extra...

Nebo klasicka cesta tisickrat projeta a prave proto nudna a presto v zamysleni clovek mine sjezd z dalnice?

Ee, myslim, ze navigace je prinosem i v beznem rutinnim provozu, a mit 2-3 softy na autonavigaci, kdyz to muze zvladnout jeden, je finance narocnejsi, i kdyz alternativy existuji, ze :sarcastic:
martinhamr_ce4you (486)|3.2.2006 16:52
I.Nechápu proč by měla být Praha v Navigonu špatně? Je na 100% ... Ale já se svámi nehádám,jen mi příde že jakákoliv připomínka k Dynavixu je zde braná jako rouhání.
Surgical (2364)|3.2.2006 17:02
Rouhani...budeme bicovat, kamenovat, upalovat :)

Ee, u me je zatim na prvnim miste TomTom...ale Dynavix se dotahuje.
Marek71 (91)|6.2.2006 15:34
Padla tu zmienka o používaní prejazdnej mapy Európy pri ceste napr. z ČR do Británie. Niečo v tom zmysle, že pri cestách po diaľnici je prejazdná mapa dostatočná.

Už som to tu písal a znovu to zopakujem. Prejazdná mapa Európy nestačí ! Pokiaľ sa ide iba po diaľnici, tak ano, v pohode, ale v tom prípade človek nepotrebuje žiadnu navigáciu, diaľnice napr. v Nemecku sú značené super.

Príklad z dnešného rána.
Išiel som trasu Rozvadov-Stuttgart. Kto to pozná, tak vie, že sa ide v ČR po D5, potom v Nemecku po A6 na Norimberk a ďalej... A6 je kúsok za Rozvadovom na Nemeckej strane prerušená a tak sa ide chvíľu po okreskách a potom sa ide po A93 smer juh, z nej sa odbočí na nejakú okresku smer západ a po asi 15 km sa cesta napojí na A6. Potiaľto je to v pohode, zmienené diaľnice aj okreska spájajúca A93 a A6 na prejazdnej mape je.

ALE !

Pokiaľ je niekde nehode a treba to obchádzať, je tu problém. Dnes bola nehoda práve na tej okresnej ceste, spojnici A93 - A6. Takže policajti to odkloňovali na inú cestu. No a samozrejme táto iná trasa už nie je súčasťou prejazdnej mapy Európy, takže nejde navigovať.

A podobne je to aj s okreskami okolo diaľnic, proste diaľnica, vyznačené exity a cesta končí pár sto metrov od diaľnice ! Takže pokiaľ by bola uzávierka na diaľnici a treba to obísť, Dynavix s prejazdnou mapou Európy nepomože.

Toto je moja skúsenosť, takže pokiaľ sa ide v Nemecku po diaľniciach, tak OK, prejazdná mapa stačí, otázkou ale je, či je vobec v tomto prípade potrebná...

Telematix Software (289)|6.2.2006 19:10
Ano, mate pravdu. Pokud je nejaka objizdka / nehoda apod., tak prujezdni mapu lze pouzit max. k velmi priblizne orientaci.
Asi jsem mel stesti, ale v poslednich mesicich jsem se setkal maximalne s kolonami a byl jsem s mapou spokojeny. Samozrejme prujezdni mapa nemuze nahradit plnohodnotnou mapu - to je pravda.
pslany (130)|6.2.2006 22:29
Nejen objizdka, sjedu spatne ve Vidni a jsem v p...... . Snad bych jeste pochopil, ze kvuli licencim nemuzete prechazet plynule z mapy CR od Teleatlasu do map od Navtequ, proc ale nejde plynuly prechod napr. z Rakouska do Nemecka, kdyz mapy jsou od stejneho dodavatele? Koupil jsem upgrade na Evropu a neustale prepinani a nastavovani cesty je pro me dost velkym minusem jinak skveleho programu. Planujete do budoucna nejakou zmenu?

PS: Kdyz prepnu mapu nebylo by mozno do zacatku alespon automaticky restartovat program a usetrit nam zase par kliknuti a trochu casu?
Yankee.106 (231)|7.2.2006 07:54
Asi jsem to zcela nepochopil, ale proč u SW který mě stál 10k nejde přepínat mezi mapami? Mě jako uživateli je celkem jedno, jaké jsou kde llicence, já chci přejít z jedné mapy na druhou :oops:

Jo a doufám, že mohu mít na kartě vícero plných map (ČR, Rakousko, Německo ...)
pslany (130)|7.2.2006 09:04
To muzes, ale pokud chces pouzivat podrobne mapy, pak musis vzdy po rucnim prepnuti pozadovane mapy restartovat program a a pak si znova naplanovat tu cast trasy, ktera vede pres prave vybrany stat
Telematix Software (289)|7.2.2006 09:14
Ano, za par dni vyjde miniupdate na 1.5.1, ktera mmj. bude umet po zmene mapy restartovat program a pokracovat k drive zadanemu cili.
Licence na mapu nam umoznuje pouzit v jeden okamzik mapu pouze urciteho uzemi. Budeme se snazit, dle vasich pripominek, pouzivani udelat vice prakticke pripadne zmenit cleou licenci nebo i dodavatele. To vse vsak jiz bude trvat dele.
beecher (9270)|7.2.2006 10:02
BTW Stale jsem nedostal odpoved na otazku, proc jsou pouzity pro EU mapy od Navtequ, misto od TeleAtlasu (tam by nemel byt licencni problem)... ;)
Marek71 (91)|7.2.2006 11:44
[QUOTE="Telematix Software"]Ano, mate pravdu. Pokud je nejaka objizdka / nehoda apod., tak prujezdni mapu lze pouzit max. k velmi priblizne orientaci.
Asi jsem mel stesti, ale v poslednich mesicich jsem se setkal maximalne s kolonami a byl jsem s mapou spokojeny. Samozrejme prujezdni mapa nemuze nahradit plnohodnotnou mapu - to je pravda. [/QUOTE]

Ano, toto som mal na mysli.

Ale keď už spomínate tie kolony, tak aj vtedy by bolo veľmi prínosné mať podrobnejšiu mapu. Napr. u Norimberku bývajú dosť často také kolóny, že sa vyplatí to obísť po okreskách ( v TT je to na pár kliknutí ).

Ale beriem to... je to prejazdná mapa. Len asi máme odlišnú predstavu o pojme "prejazdná", podľa mňa by mala byť o stupienok podrobnejšia, pretože momentálne je úplne nanič - ako som spomenul, pri jazde po diaľniciach nie je potreba žiadna mapa, ani prejazdná.
Telematix Software (289)|7.2.2006 20:46
[QUOTE="beecher"]BTW Stale jsem nedostal odpoved na otazku, proc jsou pouzity pro EU mapy od Navtequ, misto od TeleAtlasu (tam by nemel byt licencni problem)... ;)[/QUOTE]
Dle nasich tehdejsich testu mimo CR byla jejich podrobnost nejlepsi z dostupnych map. Duvodu je ale vice (nepublikovatelnych)...
Telematix Software (289)|7.2.2006 20:51
[QUOTE="Marek71"]Ale keď už spomínate tie kolony, tak aj vtedy by bolo veľmi prínosné mať podrobnejšiu mapu. Napr. u Norimberku bývajú dosť často také kolóny, že sa vyplatí to obísť po okreskách ( v TT je to na pár kliknutí ).[/QUOTE] Ano. Bere prujezdni mapu jako bonus k mape CR
[QUOTE="Marek71"]Ale beriem to... je to prejazdná mapa. Len asi máme odlišnú predstavu o pojme "prejazdná", podľa mňa by mala byť o stupienok podrobnejšia, pretože momentálne je úplne nanič - ako som spomenul, pri jazde po diaľniciach nie je potreba žiadna mapa, ani prejazdná.[/QUOTE]Pojem prujezdni mapa nedefinujeme my, ale vyrobci map (oba dost podobne) a jeji smysl je provest ridice do velkych mest na velkem uzemi po hlavni silnicni siti. Jnak nesouhlasim, i prujezdni mapa se docela hodi - minimalne pri heldani trasy je velmi uzitecna. Pri jizde do Parize jem v Nemecku prejel spravny exit na dalnici (jel jsem po dalnici se stale stejnym oznacenim, ale presto bylo potreba v jeden okamzik sjet z dalnice - rovne pokracovala jina dalnice. Byla tma, prselo, vsiml jsem si, ze jedeme nejak divne az za 70km. Co bych za prujezdni mapu dal :D )
KarelB_ce4you (50)|7.2.2006 22:31
Musím se dneska tak trochu přidat k nespokojencům, i když jsem s Dynavixem v provedení Evropa spokojen (po počátečních potížích na 4700). Dneska jsem totiž absolvoval bloudění na pomezí Slovenska a Moravy, když jsem sjel z dálnice zablokované kamiony. Měl jsem "nataženou" východní Evropu a tak jsem sice věděl kde jsem, nicméně DNVX mne vracel zpátky na dálnici, protože na druhé straně hranice prostě neměl žádné silnice. Takže došlo na klasickou papírovou mapu. :?
Vidím tahle možná řešení. Poskytnout více kombinací map (např. v tomto případě SR a ČR) nebo dát možnost uživateli takovéto kombinace přímo vytvářet. Naprostým vrcholem by pak byla nějaká aplikace na PC, kde bych si mohl v grafické reprezentaci mapy Evropy vyznačit výseč mého zájmu a tu exportovat do PDA. Mohlo by to vypadat i jako autoatlas, kde bych si řekl, které mapové listy mne zajímají... To asi nebude možné díky vnitřnímu formátu map ale co kdyby? Dávám jako námět zcela zdarma a bez jakýchkoliv dalších nároků :D
Yankee.106 (231)|15.2.2006 22:10
[QUOTE="pslany"]To muzes, ale pokud chces pouzivat podrobne mapy, pak musis vzdy po rucnim prepnuti pozadovane mapy restartovat program a a pak si znova naplanovat tu cast trasy, ktera vede pres prave vybrany stat[/QUOTE]
Asi jsem opravdu Lama, ale JAK dostanu na SD kartu třeba ČR, Rakousko, Itálii? Když spustím Dynavix Manager, tak mi buďto něco nainstaluje a odinstaluje, ale nedá mi možnost to zkombinovat. A to jsem natahl všechny EXE soubory, cca 3.2GB!

update no už jsem na to přišel, sem opravdu lama ...
Pavel Stejskal (155)|15.2.2006 22:45
tak nám napiš jak se Ti to povedlo, vždyť mne to bude brzo čekat taky. Dík
kopacek (466)|16.2.2006 00:16
Je to jednoduché, stažená mapa je exe soubor, po jeho spuštění se mapa nainstaluje do příslušného adresáře na PC, takže při dalším spuštění již Mobile Manager o této mapě ví a volbou přidat /odebrat součást je možné zahájit přesun mapy na kartu. Nepříjemné je to, že to musí být stejná karta, kde je již DNVX nainstalovaný. Nelze tedy mít více map na různých kartách.
Telematix Software (289)|16.2.2006 00:42
[QUOTE="kopacek"]Nepříjemné je to, že to musí být stejná karta, kde je již DNVX nainstalovaný. Nelze tedy mít více map na různých kartách.[/QUOTE]
Muzete pouzit vice ruznych SD karet. Neni problem. Po prve se u kazde karty vzdy musi provest "instalace" (a aktivace - pro stejne PDA ale o aktivacni pokusy neprichazite ani u vice SD karet). Priste uz pozuivate pirdat / odebrat.

Zlepseni prace s mapami pripravujeme. Vicemene se nam schazi nekolik protichucnych pozadavku - rozdelit na mensi, spojit do vetsich. Priprava map na PC je take ve hre (ale asi ne se soucasnou licenci map + vyzaduje dost prace). Zkuste se prosim zamyslet, jak by to prislo Vam pohodlne, pokud by jste meli 1GB nebo dokonce jen 0,5GB kartu.

Dekujeme za nazory.
Yankee.106 (231)|16.2.2006 08:05
[QUOTE="Telematix Software"]...Zlepseni prace s mapami pripravujeme... ...Zkuste se prosim zamyslet, jak by to prislo Vam pohodlne, pokud by jste meli 1GB nebo dokonce jen 0,5GB kartu....
Dekujeme za nazory.[/QUOTE]
512MB karta je zrovna můj případ :? Nemusím mít na kartě kompletní Evropu, ale pro mě osobně by stačilo mapy "rozdrobit" na menší kousky o velikosti asi našich krajů. Nebo ty současné rozdělit asi tak na 1/4.

(jen pro splnění slibu, který jsem vám dal, na Qteku9000 zatím žádný prob s funkčností ;) )
pslany (130)|16.2.2006 08:17
Pokud vyresite plynuly prechod mezi podrobnymi mapami pri trase pres vice statu, tak k soucasnemu stavu nemam vyhrady.