Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Modem pres BT na MDA Vario

jarecek_ce4you (161)|27.1.2006 09:10
Takze,

predevsim bych chtel podekovat vsem Samanum, Varium, Lososum, Standum a nevim komu vsemu jeste, co se nebali experimentovat a hrat si se svym Wizardem, at uz je jakkoliv brandovany. Diky vasim diskusim, tipum, radam a prispevkum jsem si po tydnu ticheho samostudia predelal MDA Vario na regulerni HTC Wizard a to jak po esteticke strane, tak predevsim po vnitrni. Mam vysolichanou ExtROM, branding v trapu, zarizeni beha svizne a ja jsem maximalne spokojeny. Teda skoro a to je duvod, proc vas prudim.

Jedine, co jsem nestudoval, byl modem pres BT. Tuhle vec uz jsem resil kdysi davno na SX1, kde to byla opravdu prasarna a presto jsem to dal, takze jsem necekal u Wizarda jakekoliv komplikace. Ale stalo se. Kde je problem.

Ve spravci BT ve WinXP/SP2 se mi u BT zarizeni (Wizard) nabizi moznost nainstalovat sluzbu Dialup Network. Tim se mi vytvori v PC novy modem. Vytvorim si nove pripojeni. Doposud je vsechno super. Chci se pripojit, ale nejde to. Kde je problem? Ve spravci BT ve Woknech v prehledu COM portu nenajdu ten, ktery obsluhuje Dialup Network a nejsem schopny ani za prase premluvit PC, aby ho videl. Pritom sluzba Serial, kterou mam stejne jako Dialup Network nainstalovanou, se mi v prehledu COM portu zobrazi. Proste mam dve sluzby, ktere nabizi zarizeni (Wizard). Pokud chci pro ne pridat port, nabidne se mi jen ta Serial. Potom pak ani nemuzu ve Wizardovi vytvorit nove pripojeni k modemu. Sice vyberu Bluetooth a zarizeni KML (moje PC), ale pri vyberu sluzeb uz vidim jen ActiveSync (ktery mi pres BT v pohode jede), sluzba DUN nikde. Takze pridani noveho pripojeni k modemu na Wizardu nedokoncim. Tim padem jsem v pasti.

Vysvetlil jsem to asi maximalne chaoticky, ale pocitam s tim, ze ti, co tomu rozumi, budou vedet, o co jde. Predpokladam, ze jsem blbej ja, ne zarizeni. Takze budu vdecny za hint. Mimochodem, omlouvam se, jestli jsem reseni tohodle problemu nekde prehlidl. Snazil jsem se precist opravdu vse. Cetl jsem od pondeli jak magor skoro kazdej den. Kdyz tak mi hodte link na diskusi a zamknete to. Jeste jednou dekuji.

Jinak HTC Wizard je totalne bozi. Mel jsem Siemens SX1 a Motorolu MPx220, ale to jsou ve srovnani s Wizardem tragicka orezavatka :)
TheMelin (1642)|27.1.2006 09:26
Chci se připojit a nejde to. .. Musíš napsat co ti to píše.
Vím, že jsem s tím měl také problémy. Mě tedy pomohlo vytáčet *99# a ne *99***1#.
Dále je nutné aby jsi nebyl v době připojení k PC připojený k netu i na Variu.
Bohužel stále řeším problém, že mi někdy net jede v pohodě a někdy po nějakém čase prostě přestanou téci data a musím se znova odpojit a připojit. Stává se vám to také? Hlavně to dělá, když chci otevřít více stránek najednou.
jarecek_ce4you (161)|27.1.2006 09:30
[QUOTE="TheMelin"]Chci se připojit a nejde to. .. Musíš napsat co ti to píše...[/QUOTE]

Na net jsem snad na Variu pripojenej nebyl. Na PC urcite ne, tam net nemam :) A na PC mi to po case vyhodi nejakou klasickou error hlasku s cislem. Nevim, bud 777 nebo 692. To bych neresil. Proste problem je, ze si sluzbu DUN (byt se mi nainstaluje na COM5) nedokaze spravce BT v prehledu COM portu tuhle sluzbu najit. Jakoby neexistovala. Samozrejme cislo vytaceni mam spravne. To je to nejjednodussi.
jarecek_ce4you (161)|27.1.2006 09:37
ehm .. bez toho "tuhle sluzbu" .. to se tam ocitlo navic :)
blazek.17 (34)|27.1.2006 10:39
A co inicializacni retezec modemu?Ja mam nize uvedeny a chodi to v pohode....

AT+CGDCONT=1,"IP","Internet",""
jarecek_ce4you (161)|27.1.2006 10:56
ten mam taky :)
burticek (211)|28.1.2006 15:22
[QUOTE="TheMelin"]Bohužel stále řeším problém, že mi někdy net jede v pohodě a někdy po nějakém čase prostě přestanou téci data a musím se znova odpojit a připojit. Stává se vám to také? Hlavně to dělá, když chci otevřít více stránek najednou.[/QUOTE]

To se mi stava taky :evil: Nejhorsi je, ze se to porad tvari, jako kdyz je to pripojeny, ale nic se nenacte :-( Ale videl bych to spis na chybu v siti, protoze se mi to deje i u Inetu 4G od TM. Pomuze jedine odpojit a znovu pripojit a tak porad dokola :evil:
Styxer_ce4you (39)|28.1.2006 15:31
[QUOTE="jarecek"]
... Diky vasim diskusim, tipum, radam a prispevkum jsem si po tydnu ticheho samostudia predelal MDA Vario na regulerni HTC Wizard a to jak po esteticke strane, tak predevsim po vnitrni....[/QUOTE]

/OT tam je nakej "rapidni" rozdil mezi MDA Vario a Wizardem ??? OT/ diiik za odpoved...S
TheMelin (1642)|28.1.2006 16:09
[QUOTE="burticek"]
To se mi stava taky :evil: Nejhorsi je, ze se to porad tvari, jako kdyz je to pripojeny, ale nic se nenacte :-( Ale videl bych to spis na chybu v siti, protoze se mi to deje i u Inetu 4G od TM. Pomuze jedine odpojit a znovu pripojit a tak porad dokola :evil: [/QUOTE]

Ale bude se na tom podílet i Qtek, neb když jsem byl připojen s Nokií 6230, tak se toto nedělo. :(
jarecek_ce4you (161)|30.1.2006 08:12
no, panove .. cekal jsem, ze budete vetsi formati. porad jsem to nerozchodil a ackoliv momentalne wizarda jako bt modem nepotrebuji, tak to povazuji za velkej nedostatek.
jarecek_ce4you (161)|30.1.2006 12:13
jo a ta error hlaska, co mi naskoci na pc u vytaceni je fakt libova:

chyba 777:

obratte se na spravce site
yasmeene2 (794)|6.2.2006 19:51
jarecek: tak jsem s tím dnes laboroval a podařilo se mi to rozchodit. Předně když dáš na pc v ovládacích panelech/možnosti modemu a telefonu/záložka modemy/ blutut modem-vlastnosti/diagnostika/informace z modemu (uff..) tak ti to načte data z modemu nebo ti to napíše že zařízení není připojeno? Pokud ano (není připojeno) vypadá to na chybný nastavení v COM portech. Já jsem nastavil (v pc) com port 7 a stejnak to musíš nastavit v pda v nastavení blutut/com porty/příchozí port - tam vybreš tvoje pc a nastavíš stejný com port, pokud ti to nepůjde skuz postupně nastavovat jiné porty, ale musí být jak na pc tak na pda stejné!

Jo nicméně se mi to také zastavuje, jak psali jiní - připojení stále připojeno, ale žádná data netečou, tak jsem teď na usb modemu a bez problému.
jarecek_ce4you (161)|7.2.2006 09:01
[QUOTE="yasmeene2"]Předně když dáš na pc v ovládacích panelech/možnosti modemu a telefonu/záložka modemy/ blutut modem-vlastnosti/diagnostika/informace z modemu (uff..) tak ti to načte data z modemu nebo ti to napíše že zařízení není připojeno? Pokud ano (není připojeno) vypadá to na chybný nastavení v COM portech. Já jsem nastavil (v pc) com port 7 a stejnak to musíš nastavit v pda v nastavení blutut/com porty/příchozí port[/QUOTE]

jasne, diagnostiku jsem provadel hned a funguje bez problemu, protoze jsem nainstaloval sluzbu dun .. s temi porty jsem laboroval nekolik hodin, zkousel to vsemozne, zkusim na to jeste jednou mrknout. ted jsem ve worku a nejsem si jistej, jestli to, co ty popisujes (prichozi com na pda stejnej jako com sluzby dun v pc), uz jsem zkousel nebo ne. ale spis bych tipl, ze jo. uvidim.

mrznuti spojeni modemu pres bt zatim neresim, kdyz se ani nenakonektim :) nicmene jestli to neni kusova zalezitost a je to obecnej problem, tak je to skoda. modem pres bt je super vec. v dopravnich prostredcich muzes mit mobil v kapse, doma s nim muzes pochodovat po byte. ten rozdil proti kabelu je znatelnej.
jarecek_ce4you (161)|9.2.2006 09:32
no, takze jsem se k tomu vcera na chvili dostal (vetsinu dne mi zabralo paleni slivovice :) ..) a je to proste uplne na hovno. shrnu fakta:

- mam nainstalovany v modemech (ovladaci panely pc) standardni bluetooth modem (ten jsem nainstaloval nakliknutim sluzby dun u nastaveni bluetooth (rovnez ovladaci panely pc)
- pc s modemem komunikuje (vyplivne to ty ruzny prikazy), mam zadany inicializacni retezec, modem je v pc na com6
- ve wizardovi mam nainstalovany prichozi port taky na com6

dam pripojit, zhasnuty wizard se rozsviti (je tedy zjevne, ze do nej pc nejak pres bt "dloubne", porad se vytaci, nic, nic .. a nic, naskoci jiz drive zminena chyba 777)

zkousel jsem i menit porty, treba zadnej prichozi na wizardovi, nebo jinej na wizardovi a jinej na pc .. ale chovani pri pripojovani bylo vzdy stejny

tak uz jsem z toho magor

- jinak konfigurace pc je win xp prof / sp2 / sp2 win bt drivery .. jak jsem jiz drive zminil, veci jako activesync nebo seriovej port mi fachaji pres bt bez problemu
yasmeene2 (794)|9.2.2006 12:43
tak jeste zkus - me to nechodilo pokud jsem se snazil pripojit z my blutut places kliknuti na dun a connect, takze se musim pripojovat pres start/pripojit/blutut connections. Mas odskrtle v nastaveni modemu cekat na oznamovaci ton? A rychlost na 115cosi?
jarecek_ce4you (161)|10.2.2006 07:50
ja se pripojuji vyhrade pres start / pripojeni site / bt con (nebo jakkoliv si to pripojeni pojmenujes), s tim oznamovacim tonem si nejsem jisty, ale mam to defaultne a na 99 procent bych rekl, ze jako default to cekani bude .. a rychlost 115 kbs mam, i kdyz zrovna tohle je celkem sumak, protoze je to rychlost mezi pc a mobilem, z mobilu ven do internetu uz to facha stejne jen podle kodovaciho schematu gprs, coz je v pripade myho vodafone cs-2.
yasmeene2 (794)|10.2.2006 17:32
[QUOTE="jarecek"]...a na 99 procent bych rekl, ze jako default to cekani bude .. .[/QUOTE]

to máš pravdu na 99 procent to tam defaultně je ale ono nemá být!
beecher (9270)|10.2.2006 17:41
Cekat na oznamovaci ton se pouziva (pouzivalo) snad uz jenom v USA.
hajekm (308)|10.2.2006 19:37
ahoj,
nejsem si stopro jistej a nemuzu to ted overit ae skoro bych rekl, ze chyba 777 je nepovolene gprs na simce! Nech si to proverit na infolince, pripadne si to nech reaktivovat. Stalo by za to to testnout i s jinou simkou.
Milan
ameron (124)|11.2.2006 19:40
[QUOTE="hajekm"]rekl, ze chyba 777 je nepovolene gprs na simce! [/QUOTE]

len tak som si to dal vygooglovat
http://www.google.sk/search?q=gprs+error+777&sourceid=mozilla-search&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official

a napriklad tu sa pise nieco v tom zmysle ako pises aj ty
http://www.option.com/support/tt/777_error.shtml
duffioso (537)|11.2.2006 19:46
v pc napis do zvlastnich prikazu ve vlastnostech modemu tohle at*nc1x3