Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mChat - čeština

glogloman (173)|26.1.2006 11:05
Můj první překlad, který někde uveřejňuju.. tak mně prosím nebijte:D Stačí rozbalit ZIP, soubor czech.lang nakopírovat tam, kde máte mChat nainstalovanej, ostatní soubory do složky Plugins a v nastavení vybrat jazyk czech;) Čeština je funkční do buildu 13..

EDIT: Nová verze češtiny pro build 14 (navíc možnost nastavení upozornění a podpora offline zpráv) 11. února 2006
Jirka_j (186)|26.1.2006 13:17
Tak jsem si to sosnul :) dík
Jen jsem se chtěl zeptat, je možné psát a přijímat v mChat háčky a čárky??
glogloman (173)|26.1.2006 22:10
jo jo.. mChat podporuje volitelné kódování.. takže fpoho můžeš psát i číst s diakritikou:yes:
mmoobbyy (136)|29.1.2006 21:00
Mně diakritika nechodí, to kódování se dá někde nastavit? Nikde jsem to nenašel :(
glogloman (173)|29.1.2006 23:29
..mno to je divný! Je pravda, že v nastavení ani v souboru mChat.config (kde jsou další užitečná skrytá nastaveni..) ta možnost volby kódování neni..:? Spletl jsem si to asi s Agile.. Ale mně diakritika chodí korektně bez jakýhokoliv nastavování.. Jakej máš build mChatu 2.0? Nebo mně ještě napadlo jestli nemáš třeba anglickou ROM..
Jirka_j (186)|30.1.2006 06:14
U Agile se skutečně kódování dá nastavit v menu programu, u mChatu tato možnost v menu není, ale po nahrání češtiny už funguje přenos háčků a čárek oběma směry (před češtinou to odesílané zprávy převedlo bez diakritiky a přijímané zkomolio)
glogloman (173)|30.1.2006 07:09
..že by ta čeština umožňovala psát a čist diakritiku..?! Myslim si, že ta na to nemá vliv, protože mně před tim chodila i v původní angličtině.. Ale pokud ti to teď s tou češtinou chodí, tak to možný je..;) Že bych byl až tak dobrej to se mi nechce věřit..:D Hlavní je, že ta (moje) amatérská čeština (neudělal jsem z Čj maturitu..) aspoň někomu pomohla..:)
Kato_ce4you (970)|5.2.2006 20:15
Tak jsem dneska zkusil (krome mChatu) taky tvoji cestinu k tomuto programku. Mno - par chybicek tam je (nejaky promenny se mi zdaji divne, ale zatim nevim, jestli to ma nejaky vliv na funkcnost). Taky je pravda, ze mam Build 14 ;) Nicmene diky za tu cestinu ;)
No a co se tyce toho kodovani a psani s diakritikou - to vis, ze je tam to nastaveni - jsem cvicne mrknul do czech.lang a hned na 5. radku mas napsano "codepage=1250" - cili CP1250, coz je standardni kodovani Windows pro stredni Evropu (zatimco defaultne tam bylo v english.lang 1252 - cili kodovani pro zapadni Evropu). A v tom byl zakopanej pes :D :yes:

Btw. co se tyce maturity - no boooze - vzdyt maturita se dela z literatury a nikoliv "ceskeho jazyka". Kdybych si tenkrat vytahl nejakou poezii po roce 1950, tak bych to taky nedal :D
glogloman (173)|6.2.2006 08:06
Kato díky MOC za podporu..!!! :D :yes: Na to kódování jsem taky včera přišel, když jsem překládal build 14;) Ale bohužel mně tenhle build 14 na Variu nefunguje tak jak by měl:( Při příchozí zprávě v otevřeném okně, kde si právě píšu, mi to okno vždycky zešedivý.. :no: Musim pak kliknout na kontakty a pak zpět do toho okna..!!! Myslim, že je to chyba těch nových notifikací..:? Tak jsem si tam hodil zpět build 13:-/ Navíc v prostředí MSP (Microsoft SmartPhone???), které používám kvůli podpoře WM5 a HW tlačítek, se mi to v tom novém buildu nechtělo vůbec přihlásit na ICQ..:mad:
Má, prosim Vás, někdo podobné problémy s buildem 14??? Díkes moc předem za odpovědi..:cool:
Kája_oldd (759)|6.2.2006 09:21
Zdrawím. Češtinu jsem testoval na 2.11cce tuším a fungovala bezchybně a také mi až s ní začala fungovat diakritika;) Dobrá práce, díkes.

Pokud jde o 2.14ku, nějak mi blbne, nešlo se připojit ani v jednom rozhraní, ale je pravda, že moc dlouze sem se jí nevěnoval...p.s. testováno na dellíku x51v
glogloman (173)|11.2.2006 17:24
Přidal jsem novou verzi češtiny pro build 14, kterej byl uveřejněn sice už 29. ledna 2006, ale protože mi na Variu nefungoval tak jak měl, nemohl jsem to pořádně otestovat a tak jsem toho nechal.. mno a dnes sem jí z nudy pro Vás, komu funguje build 14, dodělal..:D
Kato_ce4you (970)|11.2.2006 18:16
A udelals moc dobre, takze jeste jednou diky (po dnesnich problemech s ICQ pluginem prestala ta cestina pro b13 na b14 fungovat). Ovsem ta verze pro b14 na b14 opravdu funguje bezchybne - opet odvedeny dobry kus prace :yes:
glogloman (173)|13.2.2006 12:52
i need a help.. s přkladem pár techničtějších termínů.. dělám totiž úplnej překlad (i chybové hlášky) a narazil sem:[CODE]Bad database status
Bad resolver status
DB send error
DB link error!
Reservation map error
Reservation link error
The users num connected from this IP has reached the maximum (reservation)
Rate limit exceeded (reservation)
User too heavily warned
Reservation timeout[/CODE]Díkes moc za pomoc..:))
Tony_lkh_ce4you (31)|19.2.2006 14:49
Ja mám taký malý dotaz.Nedopátral som sa ho nikde na fóre to znamená, že to bude nejaká banalita ktorú som si nevšimol.Potrebujem mChate nastaviť aby som videl v liste len ONLINE ludí. Dík
Kato_ce4you (970)|19.2.2006 16:27
4Tony_lkh: Kdyz spustis mChat, tak hned kdyz vidis CL (contact list), tak tam mas dole kyticku, na kterou kdyz kliknes, tak si prepinas svoje stavy, zarovku - to same, ale jabber no a hned vedle je modra ikonka zkrizeneho klice (nezamenovat za srp :D ) a kladiva. Tak na ten kdyz kliknes, tak tam mas hned druhou polozku shora "Skrýt offline" (resp. Hide offline) - tu kdyz zaskrtnes, tak uvidis jen kontakty online ;) Mi nerikej, ze o tomhle menu jsi nevedel :O A jestli ne, tak si prolez i tu polozku nad tim - Nastaveni - tam je taky par veci, co se muzou hodit (trebas vybrat si tu cestinu, nezobrazovat skupiny, logy atd.).

4Glogloman: Tak zas tak velky problem by to snad ani prelozit nebyl, ale mam pocit, ze nekdy ta anglictina zni lip :cool:
glogloman (173)|19.2.2006 16:30
..tlačítko Tools/Nastavení na liště (modrá ikonka se skříženým klíčem a kladivem ;) ) - zaškrtnout Hide offline/Skrýt offline..
Kája_oldd (759)|19.2.2006 16:36
Měl bych dotaz. Jak teď nedávno ICQ drobnou úpravou protokolu na chvilku vyřadila ze hry většinu konkurenčních IM, tak byl vydán nový plugin pro ICQ. Chtěl bych se zeptat, protože tipuju že starší nefunguje, jestli neplánujete překlad tohoto pluginu:) (já vím, funguje i anglický, ale ten "český" přeci jen lépe. Mnoo, a popřípadně, čím se dělá takové překládání? (software myslím, tohle je mi na hony vzdálené, ano, jsem lamka) :D
Kato_ce4you (970)|19.2.2006 16:44
Tak o te chybe se uz diskutovalo zde ;)
Samozrejme, ze cestina funguje dal - aneb tohle je cestina PROGRAMU a nikoliv PLUGINU/PROTOKOLU - ten na to nema vliv :cool: (zas tak moc (s troskou nadsazky GGM)). Takze v klidu pouzij tuhle cestinu.

A co se tyce prekladani - bez urazky - nechci se te nijak dotknout, ale pokud jsi polozil takovyhle dotaz, tak to radsi vubec neres a zapomen na to ;) V tomto pripade se nejedna o upravu zadne dll knihovny ala hexa souboru ap. ale o obycejny text, jeste navic velmi prehledne napsany editovatelny o obycejnym "notepadem" :cool: (cimz samozrejme nechci "potapece" nijak shazovat, nebot jak jsem uz nekolikrat rikal - odvedl dobrou praci ;) )
glogloman (173)|19.2.2006 16:57
Kato.. díkes etě jednou moc za podporu.. ale tolik chvály si snad ani nezasloužim.. je to o tom jen si najít malou chvilku času a pak se podělit s ostatními..:cool: ..a navíc jak si už řekl.. je to jen texťák..;)
Kája_oldd (759)|19.2.2006 19:19
Mnoo, úplně blbej nejsem, ale lepší je se zeptat. Samozřejmě, notepad sem zkoušel, ale vyšla jen hatmatilka, ale už tušim, kde je problém. Chtěl sem se ujistit, ten komentář se mi zdál poněkud nevhodný;)
Nebuj, o to problému jsem tu četl (i diskuzi tady), sám ho také řešil (mj. se svojí milovanou miriam) jenže překlad se týká i pluginů, které byly rovněž přeloženy, a právě když tam nahraju anglické do česky přeloženého programu, blbne to;) Ne tak, že by to bylo nefunkční, ale jak to říct, poněkud rozházené. Můžu hodit screen. Chjoo, tak se jen ptám, jestli v případě volného času se chystá přeložení toho upravedného pluginu, nic víc

22.2. edited: Uff, už je mi to jasné, něco mi blbo na pc, v eploreru se jako texťák otevřel korektně, zajímavé. Nicméně jak jsem prohlížel ty překlady, tak to kódování 1250 je přímo v programu a ne plufinu, což jsem špatně povhopil, to zpřeházené přežiju, tu žádost beru zpět. Díkes za trpělivost :D Jinak překlad nemá chybu;)
Tony_lkh_ce4you (31)|19.2.2006 23:14
Neviem ako sa to mohlo stať že som takú banalitu prehliadol, ale aj tak dík. :-)
Jirkac_ (269)|18.5.2006 17:21
glogloman: diky za tu cestinu pro Mchat ! Dobra prace... btw k ty mature z cestiny - me to ceka za tejden a mam z toho klepec uplne nejvetsi :) ale doufam ze to dam (sorry za OT) :)
BADMOPAR_ce4you (85)|18.7.2006 20:30
Cabik,nikdy sem zadnyho klienta nepouzival,takze jak poznam kterou cestinu stahnout.V polozce about se pise akorat mChat 2.1bo1.Dik
atomion (1159)|19.7.2006 09:59
Tak stáhni tu první češtinu a pak estli máš v mChatu nějaké pluginy tak to je počeštění těch pluginů.. ;)
opicka_ce4you (149)|24.10.2006 12:58
Cau, nejde stáhnout čestina pro mchat ani jiné pugins ("The page cannot be found"). Kde jinde ji mohu najít?
glogloman (173)|24.10.2006 14:02
To bude tím, že jsem kdysi poprosil Moderátora sekce, aby odstranil ty staré soubory, ale odkazy tam na ně zůsatly..:? Jinak ale poslední dva soubory (kompletní češtiny v ZIPu, pro dva různé buildy) stáhnout lze.. Raději sem ale znovu tu češtinu pro mChat 2.0 build 14 přiložim..

Jinak je již ke stažení verze 2.1 build 02 - zde.. Tuto verzi jsem ale již nepřekládal, protože nyní používám Agile Messenger (pro který jsem také udělal češtinu), ale tato poslední čeština by měla přeložit většinu textů i v novějších verzích..;)
zizla (16)|9.12.2006 12:46
děkuji, děkuji, děkuji, funguje jak má. Dobrá práce. ;)
miramax (4)|31.12.2006 16:35
Zdravim, mel bych dotaz. Pokud to zde jiz je, tak mne prosim nekamenujte, nenasel sem to :-( Nejak se mi v mChatu nenacitaji kontakty ( mam Artemis ) se serverem se ovsem spoji, protoze mne vykopne z PC. Diky za jakoukoliv radu, ktera mi pomuze. Jinak preju vsem pekneho silvestra.

Uz sem to vyresil.