Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Upgrade 5.2

jarula (19)|26.1.2006 08:59
Tak jsem si upgradoval verzi 5.0 na 5.2 a jsem mírně rozčarován. Asi se neorientuju v nastavení, ale nějak se mi ztratila volba plánování trasy v úvodní obrazovce, to nemluvím o tom, že česká lokalizace je v trapu. Co je tedy pozitivního pro českého uživatele na verzi 5.2?
martinhamr_ce4you (486)|26.1.2006 12:37
To je hodně divný,já jsem to udělal již dávno a vše zůstalo,teda krom počátečního obrázku při spouštění programu...Odkud jsi si ten upgrade stahoval,ze stránek Navigonu?
martinhamr_ce4you (486)|26.1.2006 12:39
Jo a možná to je že musíš do nastavení a změníš z továrního na rozšířené a uložíš to,myslím že to bude ono.
jarula (19)|27.1.2006 07:11
Dík za rady, vyzkouším to.
Upgrade jsem stahoval ze stránek Navigonu, postupoval jsem podle návodu, který je součástí tohoto upgrade, protože nejsem žádný počítačový mág, kterému je všechno jasné na první pohled.
Ta čeština tam bude taky?
martinhamr_ce4you (486)|27.1.2006 07:16
Jo počkej,kapku jem se překouknul. Stáhni si upgrade na 5.1 Tam je čeština,vše maká rychleji a nepadá to. 5.2 jsem také zkoušel a pak jsem jí odmáznul.Ta je zřejmě jen pro Anglicky a Německy mluvící státy.A hlavně nic nového nepřináší,snad jen odstraňuje nějaké problémi.
jarula (19)|27.1.2006 07:18
Tak plánování trasy už tam je, fakt je potřeba změnit nastavení na extended.
Ale co ta čeština? Ta se nastavovala při první instalaci, teď nevím, jak ji tam dostat. Mně angličtina zas až tak nevadí, ale občas si PDA půjčuje pár kamarádů, kteří by mohli mít problém, už proto, že jsou na české instrukce zvyklí ze dřívějška. A je to pohodlnější i pro mě.
jarula (19)|27.1.2006 07:22
To martinhamr:
Odpověděl´s rychleji než jsem provedl změnu nastavení. Takže jít jen do 5.1?
martinhamr_ce4you (486)|27.1.2006 07:38
Jestli umíš dobře Anglicky,tak stáhni 5,2 a tam je v zipu přibalenej návod co to vlastně vylepšuje.Mrkni se prosímtě na to a řekni o co v té 5.2 jde.Díky
jarula (19)|31.1.2006 13:00
Jestli umím dobře, nemůžu posoudit, ale zazipován ja tam návod na instalaci, který je velice precizní a pak tři řádky o vylepšeních:
- podpora Windows Mobile 5.0
- podpora čtvercového zobrazení (rozlišení 240 x 240 pixelů)
- optimalizace nejrůznějších vylepšení
Takhle to tam stojí, doufám že překlad není moc blbě.

Hledal jsem i popis verze 5.2 na stránkách Navigonu, ale bohužel jsem na žádné informace nanarazil.
martinhamr_ce4you (486)|31.1.2006 14:55
jarula (19)|1.2.2006 08:07
A vo tom to je.
Bod Changes and Improvements jsou právě ty změny a vylepšení.
Zbytek je návod na instalaci. Aspoň si to tak myslím.
martinhamr_ce4you (486)|2.3.2006 12:37
Tak jsem dnes dostal e-mail od team.mda@seznam.cz

Zde udávám text:

Dobrý den,v nabídce přibyl Update na SW NAVIGON 5 a to na verzi 5.2
dále pak nová mapa pro TomTom navigator 5 a to PL,CZ,SK,HU mapa potěší zejména
majitele menších paměťových karet(kteří nechtějí zabírat místo na kratě mapou 632 - 405MB)
velikost map.balíčku PL,CR,HU,SK je 50MB navíc mapa ČR obsahuje i nejaké změny.

Vysvětlí mi někdo jak je to stím 5,2 upgradem?


Petr Schinzel (84)|2.3.2006 13:03
Bude asi nejlepší zeptat se těch,co ti to napsali.Tady nebude to správný místo.:no:
martinhamr_ce4you (486)|2.3.2006 15:37
V 5,2 je podle mne nějaké vylepšení na Widows mobile 5 .A ještě navíc Anglicky nebo Německy.Nechápu proč to rozesílají.ten dotaz byl položen kdyby náhodou někdo věděl něco co já ne.:?
Peta_ce4you (314)|3.3.2006 08:55
[QUOTE="martinhamr"]V 5,2 je podle mne nějaké vylepšení na Widdows mobile 5 .A ještě navíc Anglicky nebo Německy.Nechápu proč to rozesílají.ten dotaz byl položen kdyby náhodou někdo věděl něco co já ne.:? [/QUOTE]

rekl bych ze s teto adresy chodi nabidka na nelegalni sw...
djelinek (60)|6.3.2006 13:57
Nevite link, kde by se dal stahnout update 5.2 pro navigon v EN verzi pro WM2003. Na strankach navigonu je pouze verze pro WM2005. Podarilo se mi najit verzi DE a IT, ale EN nikde.
martinhamr_ce4you (486)|6.3.2006 19:19
No jestli máš WM5 tak na navigon com,anglie.
Mudrunka (547)|9.8.2006 08:23
Takže, neb mě čekají nějaké pojížďky po Evropě, rozšířil jsem neřídké řady Novigoňáků. Zakoupil jsem verzi 5.1 (s mapovými podklady staršími 12 měsíců), s problémy, ale přece jsem tam naládoval EvropuC, funguje to. Sice podle předpokladu mapa v ČR nic moc, téměř nepoužitelná i v Praze, ale po nějakém otestování a „ošahání“ programu již teď jsem přesvědčen, že až projedu Rozvadovem bude to soft „mé krevní skupiny“ (až na pár maličkostí).
Mám ale problém, stáhnul jsem si upgrade 5.2.6, českou verzi, postupoval podle návodu pro instalaci na kartě (odinstalování, nahrání cab souboru do kořene SD, spuštění tohoto souboru). Problém jest v tom, že se rázem spustí instalace (zeptá se jen na akceptaci autorských podmínek) a pak to jede až do konce, ale nainstaluje se to do Program Files na PDA – já to potřebuju na kartě. Zkoušel jsem kde co, výsledek nevalný.
Mám tedy otázky:
1. Jak to dostat na kartu, jaký je v tom fígl?
2. Co umí 5.2.6 proti 5.1. Jedná se o něco podstatného, nebo při daných problémech se jedná o zbytečnou ztrátu času?

edit 9.7.2006 -------------------
Na bod 2 si odpovím sám, ve verzi 5.2.6 jsou zejména odstraněny problémy s TMC v Rakousku a Švýcarsku. Tím, vzhledem k plánovaným trasám, se pro mě vyřešení bodu 1 stává důležitější než jsem si původně myslel. HELP !!!

edit 11.7.2006 -------------------
Na bod 1 si odpovím také sám, je vyřešen. Program CabInstl je mocná čarodějka!
Jinak, děkuji všem zkušenějším uživatelům, kterým bylo jasné oč běží, že mě v tom nechali vykoupat. Výsledkem totiž bylo, že jsem si osvěžil základy správy PDA, které zřejmě byly značně zatuchlé. Dalším přínosem bylo to, že v zápalu boje při nějaké akci jsem přišel o všechny informace na SD kartě, takže jsem musel mnohé instalovat znova – alespoň jsem si tam uklidil…. Tedy ještě jednou, děkuji pěkně.
Jinak doufám, že vlastní práce s programem v ostrém reálu již bude OK. Instalace a způsob upgrade mě tedy dost rozladil. Instalátor při instalování map nabízí možnosti – čtečka nebo ActiceSync, ale větší mapy pomocí synchronizace nahrát nelze. Hlásí to chybu, přitom na NT jsem měl čtečku, která 2 G kartu nevidí – to byl první oříšek. A dát upgrade v souboru cab bez návodu instalace na kartu, přitom prvotní instalace i s ní počítá, to byl druhý a vrcholový oříšek. Závěrem tedy, zlatý Telematix se svým propracovaným systémem instalace a upgradů Dynavixu. Navigon se v tomto směru má kde učit.