Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Novy FW pro MDA Vario na strankach T-Mobilu (ROM: 1.6.2.3)

Jim_ce4you (1)|25.1.2006 18:08
Nejnovější firmware pro MDA Vario (verze ROM: 1.6.2.3, Radio: 1.12.10, ExtROM: 1.6.2.104) lze najit na strance http://t-mobile.cz/Web/Residential/PeceAPodpora/SouboryKeStazeni.aspx

Jeste jsem to nezkousel. Dejte vedet vase zkusenosti.
Jim
vario (441)|25.1.2006 21:46
už je tam, tak uvidíme ... instalace necelých 10 minut a v pohodě, instalátor počeštěný
Jirass (30)|25.1.2006 23:03
Asi se vše komplet vymaže, co? Sakra, jak se mi to tam všechno nechce dávat znova.
blazek.17 (34)|25.1.2006 23:41
Tak se mi zdá, že je ještě pomalejší, než předchozí verze...Panové z T-mobile?? proč???
JOYSTICK (150)|26.1.2006 08:10
opravdu je pomalejší?
dá se někde najít co vylepšuje?
blazek.17 (34)|26.1.2006 09:01
No já jsem se nakonec vrátil k .....ExtROM 1.6.7.101, rádio 01.13.10, jen ROM OS jsem nechal od T-mobile kvůli češtině a určitě je to rychlejši.Pravděpodobně to asi zpomaluje ExtROM od T-mobile,jež zabírá i více paměti......
Zbyňa_oldd (64)|26.1.2006 09:01
Našel se nebo najde se eště někdo další s poněkud prázdnějším Variem než má většina z nás, aby to mohl zkusit a porovnat rychlost a případné rozdíly či změny ve FW.

Myslím, že nějaké další fundované vyjádření by nám všem tady bodlo.
Zbyňa_oldd (64)|26.1.2006 09:13
Funguje na to unlock Extended ROM nebo se to pořád umí jen zpřístupnit bez možnosti změny/zapsání/smazání dat v ní.
Saman_ce4you (1451)|26.1.2006 10:42
Parada :yes:. Konecne mam neco co tam muzu dat v pripade reklamace :D
Jinak ER je verze 1.6.x.x a takovou zatim nikdo neodblokoval..
vario (441)|26.1.2006 16:39
- mám ji tam od večera
- nejdůležitější - jak řekl "saman" - máme tam co dávat a s .exe instalací, v budoucnu pro případné reklamace
- moc změn jsem zatím nezpozoroval
- na today qtekový plugin "zamčeno/odemčeno"
- nová ext-rom, takže zase tam mám všechny ty s.....y od TMO, které jsem měl předtím už vyházené
- jsem přesvědčen, že zařízení teď jede jako to předchozí s tweaky na úpravu cache, resp. ty tweaky jsem musel po upgrade vrátit na původní hodnoty, protože mi vario zpomalily ???
-na 100% mám větší paměť "úložiště"
- bez problémů mi jdou MMS - předtím občas problémy
- zdá se mi lepší zvuk při telefonování v repráčku
- dle .cabů v ext-rom něco dělali s wapem, ale to mi je ku prdu
stj (51)|26.1.2006 18:15
je vario z novym rom rychlejsie/pomalejsie , stabilnejsie/nestabilnejsie ?

ad2 - riesi to stabilitu radia ? stalo sa mi ze mi ludia hlasili ze mam obsadene a telefon pri tom lezi na stole a nic nerobi :evil:
Roman.34 (76)|27.1.2006 01:38
tak sem po delsim vahanim udelal kompletni flash na TMO i s radiem.
Zda se mi stejne rychla jak 6.7.1 Qtek. stim ze protoho kdo ma rad rodny jazyk je to další plus..
ja osobne si ji necham instlou abych to vic zatizil a uvidm . jinak ja to fleshuju ze tuknu soft reset z boku .primacknu tlacitko fotaku do bootloudru a jedu. spustim aplikaci na pc . je to zajimavi ale takhle sem nepotrboval pouzivat zadnej odblok pomoci aWizarda. jen pisu co sem zjistil a ne ze se dome někdo pusti ze sem lama .)
mpavlis (11)|27.1.2006 14:13
A neni v tomto update nahodou tolik ocekavany Microsoft Messaging and Security Feature Pack?

Jedna se o update WM5 pro ucely vzdaleneho HW reset zarizeni vynucenem ze strany Exchange. Dale vyhledavani online v Exchange GAL a take uplne nova moznost pro Active Sync - tedy uz ne Allways-up-to-day pomoci SMS, ale nyni nove pomoci Direct Push!

Nemuzete to nekdo overit prosim?
vario (441)|27.1.2006 18:22
další postřehy k nové rom
- zatím se mi za dva dny nestalo ani jednou, že bych "neviděl" "storage card", jako se mi to stávalo u předchozí (Kingston 512)
- co jsem mohl, asi 12x jsem zkoušel vestavěný alarm, zatím bez problémů, určitě je rozdíl v tom, že když alarmy odškrtnu, opravdu nezůstane žádná notifikace (alespoň zatím), jako tomu bylo předtím - zde poznatek - když chci opravdu důsledně odstranit notifikace, musím odšrtnout budík, to je samo s sebou, ale musím odčernit i původně vybrané dny, teprve pak mi notifikace zmizí a není žádný problém
- získal jsem téměř 100% pocit, že se lépe uvolňuje sama od sebe paměť, což se mi moc líbí, vario se mi jeví stabilnější a tím pádem i výkonnější, když prostě postupně spustím kde co a paměť se postupně zaplní, pak když ukončuji jednu aplikaci za druhou, uvolňuje se postupně zase paměť až téměř do původního stavu
- žádný problém s tzv. zamrzáním radia
Standa_ce4you (380)|27.1.2006 18:45
Měl jsi před flashem problémy se zamrzáváním nebo teď jen konstatuješ že nová romka nezamrzává?
vario (441)|27.1.2006 20:04
neměl jsem problémy se zamrzáním ani předtím
tazz1 (680)|28.1.2006 10:46
Ja mel predtim problem se zamrzavanim, ale ted je to v pohode :yes: . Ale mam novy fw zatim dost kratce. Libi se mi, ze uz nemizi pametovka. A rozdil jsem v rychlosti nezaznamenal (myslim smerem ke zpomaleni)
burticek (211)|28.1.2006 14:50
Ahoj lidi,

mam na Vas dotazek: jak dostanu do Varia tuhle novou romku? Staci, spustit ten exe soubor a bude se to delat samo? V tomhle jsem jeste lama :oops: tak me pls nekamenujte.

Diky
tazz1 (680)|28.1.2006 15:20
Pripojis pres drat a normalne ten exac spustis ve velkym kompu. Taky jsem lama, ale ucim se :D
burticek (211)|28.1.2006 15:24
A musim mit Vario sparovavy (nebo jak to napsat) nebo staci byt v rezimu host?
tazz1 (680)|28.1.2006 17:35
musis byt schopen do nej instalovat,takze asi "sparovany" pres ActivSync
burticek (211)|28.1.2006 17:41
Instalovat do nej muzu i kdyz je v rezimu host. Takze to vypada, ze to staci pripojit a nainstalovat (nemusim nikde nic nastavovat).

Diky za radu. Jsem zase o neco chytrejsi ;)

Edit: Stacilo si precist soubor redme :oops:
Roman.34 (76)|28.1.2006 20:12
po par dnech uzivani TMO ty nejnovejsi. musim rict ze rychlost me mile prekvapila mistama se mi zda i rychlejsi nez qtek ROM 1.6.7.1 .. takze doporucuju instalovat TMO i s radiem 1.12 i EXROM .. zadnej problem jsem nezaznamenal.
Scythe_ce4you (130)|29.1.2006 13:37
mohol by niekto z vas napisat aku verziu Cyberonu a softu k fotaku , pripadne softu na mms ma po upgrade?
vario (441)|29.1.2006 14:36
[QUOTE="Scythe"]mohol by niekto z vas napisat aku verziu Cyberonu a softu k fotaku , pripadne softu na mms ma po upgrade?[/QUOTE]
Smart Dialing 2.2 build 21355
MMS Composer 3.0.7.17
Foto 3.00 build 21801
Voice Speed Dial 1.1 build 510191

vario (441)|2.2.2006 19:45
na www.mobilnaut.cz se objevil článek, jaké novinky vlastně obsahuje nová rom... vyzkoušel jsem foťák a musím potvrdit, že je lepší..předtím se nedalo fotit v přítmí s málem světla, ale teď je to něco jiného
macula_ce4you (691)|2.2.2006 19:59
Po nainstalování nové ROMky se mi začalo Vario nepravidelně restovat (SR) cca 1x denně. Vím, že toto se dělo některým uživatelům s původní ROMkou, ale já jsem s tím problémy neměl. Poznám to tak, že mi vždy příjde SMS se zprávou SÍŤ ... Nevím jestli to má nějakou souvislost, ale předtím jsem měl vše nainstalováno v paměti. Teď jsem instaloval nějaké aplikace na kartu, ale nejsou to žádné, které by se spouštěly třeba po startu nebo pluginy.

Také mám někdy problémy se spuštěním programů z karty, když je nechám na pozadí a PDA vypnu (krátké stisknutí tlačítka). Po zapnutí jsou programy spuštěné , ale již se chovají nekorektně. Vetšinou nezbývá nic než SR.

Jsem v tom sám nebo má podobné problémy i někdo jiný?
macula_ce4you (691)|2.2.2006 20:19
Jo a ještě jeden neduh. Občas, po kliknutí na displej, se ozve z reproduktoru takový silný nakřáplý zvuk. Dělalo to jak na původní ROM tak i na té nové. :evil:
vario (441)|2.2.2006 20:58
je to divné, ale mě se ani jeden z tebou uváděných neduhů neobjevuje
Standa_ce4you (380)|2.2.2006 21:18
A já zas na nové romce nepozoruju vylepšení foťáku :(...
zool_cz (64)|5.2.2006 12:19
Je tady nekdo kdo by sem soupnul popis jednotlivych cabu z teto nove ExtROM???

Rad bych po HR a kalibraci displeje dal Reset a z ExtROM si nainstaloval jen to nejnutnejsi ale nevim co ktery cab dela!!!

Jetli je tady nejaky takovy borec tak mu predem dekuji.....
mr_syck (55)|5.2.2006 13:10
[QUOTE="macula"]Po nainstalování nové ROMky se mi začalo Vario nepravidelně restovat (SR) cca 1x denně. Vím, že toto se dělo některým uživatelům s původní ROMkou, ale já jsem s tím problémy neměl. Poznám to tak, že mi vždy příjde SMS se zprávou SÍŤ ... [/QUOTE]

Nemas nahadou Vodafone? Mne tak napada, jestli proste Vario neni schopne prijmout binarni SMS o zmene nazvu operatora. Ale to je samozrejme jen muj odhad, co by to mohlo byt :sarcastic:
Napr. nove Nokie tu SMS prijmou, zobrazi v prijatych, ale nejde otevrit a zmenu nazvu stejne neprovedou.

macula_ce4you (691)|5.2.2006 21:39
Ne, ne. Mám Eurotel a ty SMS mě chodí i po ručním SR. To jsem uváděl jen pro upřesnění, jak vím, že k SR došlo i když to na vlastní oči nevidím.

Jinak problém s kartou jsem už vyřešil. Já blbec jsem po HR nainstaloval nějakou starou verzi eWallet a ta způsobovala problémy. Po nainstalování verze 4.1 je to OK. Možná to mělo souvislost i s tím SR, protože od té doby zatím ani jednou neproběhl.

Takže zůstává ten problém s tím strašným zvukem. Je možné, že to způsobuje NetFront 3.3? Nejsem si momentálně vědom, že by se ten zvuk ozval při jiné činnosti než při prohlížení internetu.
pumpir (2)|7.2.2006 18:16
Nevite nekdo, jestli ten novy firmware dava moznost nastaveni anglictiny? V te puvodni je to pouze v cestine a ja to potrebuji nastavit cloveku, ktery umi pouze anglicky.
Diky.
Ivan
vario (441)|7.2.2006 18:28
mu do toho stahni originální anglickou romku, ne?