Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smartphone Lenovo ET980 bude v dubnu

Zdenek Malinsky (9781)|25.1.2006 15:16
Nový model čínského výrobce, smartphone ET980, bude mít OS WM 5.0 (i když na fotkách je starší OS), 4 MPx fotoaparát, bluetooth. Na trh by se měl dostat v dubnu letošního roku. O tomto smartphone nebo komunikátoru jsem už psal na podzim v tomto příspěvku, kde najdete víc informací.
Doveze ho někdo na náš trh?

Zdroj:
digitimes.com
Kato_ce4you (970)|25.1.2006 17:09
A stale, stejne jako predtim plati, ze by ho mohli konecne zacit dovazet :)
Martin Ráž Hoch (1832)|25.1.2006 17:13
No já ho vozit nebudu:D, přijde mi zbytečné, protože Ty parametry nejsou zas tak dobré až na ten foťák a že je to kopie P900:(
Kato_ce4you (970)|25.1.2006 17:27
Prave to, ze je to kopie SE P9x0 je na tom to pekne - spouste lidi na SE P9x0 vadi jen jedna jedina vec - a to OS ;)
Zdenek Malinsky (9781)|25.1.2006 17:29
OS v SE P 8xx a 9xx je symbian a ještě nějaká "divná" verze, takže na něj ani není moc aplikací. :(
beecher (9270)|25.1.2006 18:00
Zdeno, pokud nechces byt ukamenovan, tak bejt tebou, to nerikam pred davem majitelu SE P800/9x0... :D
Staci se podivat here a ponejlepe v levem sloupci na cast Categories... ;)

Tyhle SE maji Symbian s prostredim zvany UIQ (www.uiq.com), Nokie maji Symbian a nad tim prostredi Nokiacke prostredi Series60/80/90... FYI.

Zdenek Malinsky (9781)|25.1.2006 18:13
To o "divném" symbianu a málo aplikacích mám od jednoho majitele P 900 - tak doufám, že ví, o čem mluví. :D
Možná neví :sarcastic: :?
beecher (9270)|25.1.2006 18:17
To spise. Pravda, neni jich tolik jako pro WM, Palm, Symbian v Nokiich, ale 1000 +- autobus programu je uz docela slusna klada... ;)
Kato_ce4you (970)|25.1.2006 19:23
Nejde o to, kolik je aplikaci, ale jak jsou kvalitni a kolik jich v podobne kategorii je. Jinymi slovy - napr. 1 program SPB Pocket Plus kdybych chtel, tak ho jsem schopnej nahradit asi 6 ruznymi samostatnymi programy (today plugin, stav baterie, vypinani, spravce uloh....). Tech samostatnych programu existuje opet cela rada (task managery se pocitaji v desitkach urcite atd.). No, ale to neni vsechno - k tomu vsemu jeste mame kompletni nahrady za SPB P+ (komplet baliku) - OmegaOne BatteryPack atd.
Kdyz to tak sectu, tak mi vyjdou radove stovky aplikaci, ktere dokaze nahradit jedna aplikace.
Mozna jsem to napsal neprehledne, ale trebas z toho pochopite, jak jsem to myslel.
Jinak osobne si myslim, ze na Symbian (byt UIQ, co je v Pxx0), tak je za a) mene tech kvalitnich programu a za b) je to opravdu spise telefon/hracka.
Ale to je jen muj osobni nazor a navic je to dost flameova vec. Ostatne uz ted jsme dost offtopic - takze prosim, az si to beechere se Zdenkem Malinskym prectete, tak to prosim smaznete - diky ;)
sep_ce4you (351)|25.1.2006 20:14
no je to takovej cinskej autak ... bude to slabota a bude to levny, ale zase je dobry, ze to zanese komunikatory mezi obycejny lidi. POkud by se dostali s koncovou cenou pod 9k tak by to mohla bejt suprovka. Pokud se budou snazit cenove "konkurovat" ericum, tak shnijou na smetisti dejin.

Jinak samozrejme osobne odmitam kupovat veci Made in China ...
Kato_ce4you (970)|25.1.2006 20:27
[QUOTE="sep"]no je to takovej cinskej autak ... bude to slabota a bude to levny[/QUOTE] Nemyslim si, ze by levne = spatne. A ani k tomuhle nemam neduveru.[QUOTE="sep"]ale zase je dobry, ze to zanese komunikatory mezi obycejny lidi. [/QUOTE] To je presne ta nocni mura, co me desi :( Ne ze bych si nepral, aby tyhle strojky melo co nejvice lidi, ale kdyz vidim, co tady na ce4you vyvadi Compactisti a Wizardisti - to je vazne k placi :no: [QUOTE="sep"]Jinak samozrejme osobne odmitam kupovat veci Made in China ... [/QUOTE]Tak to asi moc nenakupujes, co? Pokud pominu, ze je mi jedno, jestli je to made in China, Taiwan, Indie nebo treba Nemecko, tak Taiwanem bys zavrhnul veskerou techniku a zbytkem jmenovanych zemi zbytek techniky + 99% spotrebnich veci. Ono kdyz se jenom trosku mrknes, kde vyrabi zbozi takove firmy, jako jsou Nike, Adidas, Puma a dalsi (dobre - vyjmenoval jsem ted zrovna jenom "hadry/boty ap.", ale nedelej si iluze, ze v ostatnich odvetvich je tomu jinak), tak budes asi velmi nemile prekvapen, ze je toho z Ciny opravdu dost. A ja nevidim jediny duvod si to nekoupit :cool:
Losos_ce4you (1147)|25.1.2006 22:26
Rozhodne jde o jednoduche mysleni a neznalost .... Lenovo je obrovska uspesna expandujici firma , momentalne 3 nejvetsi vyrobce PC a myslim 5 vyrobce notebooku a rozhodne v technologiich neni zadny loser ale naopak poradna stika na trhu . Ackoliv tenhle stroj mi mnoho nerika diky pouzitemu OS urcite na sebe nenecha dlouho cekat pekna masinka s WM .... a nebude to rozhodne prvni co Lenovo vyrobil .....
sep_ce4you (351)|26.1.2006 00:13
no me vadi firmy z kontinentalni Ciny ... konkretne jeden z majitelu Lenova je i fond vlastneny KSCiny. Alemyslim, ze to tady nema co delat.:sarcastic: