Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BOR/TomTom

Martin Říha (17)|25.1.2006 14:12
Měl jsem desetidenní testovací verzi BOR a koupil jsem TomTom. Podle mého soudu se jedná o neporovnatelný software. BOR je něco jako nedodělaná testovací verze, TomTom je slušný software. Navíc cena není moc rozdílná a na rozdíl od BOR u TT dostávám 18 států západní evropy. Pokud jde o BOR - než začnu něco prodávat, měl bych to dodělat. Škoda 90 Kč za zkušební verzi.
kopacek (466)|25.1.2006 14:51
No to jsou opravdu ne příliš porovnatelné navigace. Mám za sebou asi třicet tisíc km s Dynavixem, cca tisíc km s BORem a zatím pouze pětset km s TomTomem (plus přes sto tisíc km s pevně zabudovanou navigací) a BOR je opravdu se značným "náskokem" na posledním místě. Ale kdoví, třeba časem... ;) Příliš málo ujetých km s TT mně zatím nedovolí porovnat TT s Dynavixem, ale zatím to vypadá, že mně osobně TT více "sedne".
RStein (2012)|25.1.2006 15:19
BOR budu jeste zkouset, nicmene u me je TomTom top software s vybornou uzivatelskou zakladnou a par chybami. Dynavix je slusny SW, ktery zatim na TT nema (nemel - verzi 1.4 jsem uz netestoval) hlavne ve stabilite.
A po par zkusenostech musim rict, ze stabilita je pro me u navigacniho programu nejdulezitejsi - vsechny graficke vychytavky jsou mi k nicemu, kdyz mi v centru neznameho mesta selze navigace...
Pau_ce4you (22)|23.2.2007 10:03
TomTom versus BOR snad vubec nejde srovnavat. Je to jako jizda mercedesem z roku 2007 (TT) a trabantem. Kdo nechce zpusobit tezkou dopravni nehodu, nemel by se pokouset v zadnem pripade BOR ovladat behem jizdy, coz s TomTomem necini naprosto zadne potize.
Az budou Google maps (a hlavne jejich navigacni fce) plne pokryvat detailne i uzemi od Vidne na sever a na vychod, tak patrne BOR a podobne nedotazene aplikace ceka naprosty krach.

Ale presto, co se mi libi na bor a co nema TT:

Je to mereni vysky nad hladinou more. Mozna je to jediny duvod, proc jsem zatim BOR (dostal jsem ho darem) definitivne neodinstaloval.

A mozna i cekam, jestli se sebou i trochu nepohnou. Ale ergonomicky na ovladani i na cteni je BOR naprosta mizerie. Jako kdyby ji vytvarel zak 2. tridy obecne skoly.
ron.jeremy (92)|23.2.2007 11:22
Pau: Myslím si, že k podobným výkřikům chybí dodat nějaké argumenty. Ergonomie s BoR2 významně pokročila, a netuším, čím se tak moc liší od TT. Pravda, v některých funkcích se najdou menší tlačítka, ale jedná se prakticky vždy o ty, které se během jízdy nepoužívají. Na zařízeních s prťavým displejem, jako je třeba MDAC a podobné, pak může být problém se do něčeho trefit prstem bez stylusu, rozhodně se to ale netýká základních funkcí, které se používají za jízdy.

Možná by stálo za to popsat, co konkrétně je na BoR2 "tak špatného", že tě to nutí k takovým (bez dalších argumentů) těžko pochopitelným výlevům. Třeba zjistím, že BoR2 vlastně nemůžu používat. :D Po vzoru infantilního vtipu:

"Hade, jak můžeš jet na kole, když nemáš nohy?"
"No jo, vlastně!", zasyčí zděšeně had, a spadne...
Pau_ce4you (22)|23.2.2007 12:16
[QUOTE="ron.jeremy"]Pau: Myslím si, že k podobným výkřikům chybí dodat nějaké argumenty. Ergonomie s BoR2 významně pokročila, a netuším, čím se tak moc liší od TT. ..... popsat, co konkrétně je na BoR2 "tak špatného", že tě to nutí k takovým (bez dalších argumentů) těžko pochopitelným výlevům. [/QUOTE]

Naprosto nechapu,co Te k utoku na muj nazor ve skutecnosti vede:-).
Ze bys byl potrefena husa?!
TT i BOR jsem zacal pouzivat skoro soucasne.A byl v soku,ze neco nefunkcni a neforemne jako BOR vubec spatrilo svetlo trhu.Procetl jsem kde co a vsude se setkal pouze s odsudky BORu.Je jasne,ze najdes i podezrele ladene "recenze",hranicici s PR.Ale zadnou chvalu jsem nenasel.Az budu mit cas,mozna napisu par pravidel ergonomie,aby bylo jasne,co jsem mel na mysli.
A ted jeste neco: BOR (CE) je prodavan za cca 2.800,-.TomTom dava jedno mesto zdarma a dostazeni CE za 59€.Tj.ze TT vychazi,presto ze je citovan jako leader trhu,o min. 1.000,-Kc levneji.
O tom,ze se BOR tahne >100m (nekolik bloku) za skutecnosti,uz ani nemluve.Je toho popsano az az i na jinych zdejsich diskusich:-(.

Při krácení diskusí, prosím, buďte pozornější. Před odesláním příspěvku zkontrolujte tlačítkem "náhled".