Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - po automatické kontrole mailu zůstane připojene GPRS.

shiftik_ce4you (48)|25.1.2006 13:56
Mám nastavený automatickou kontrolu mailu, ale po stazení mailu zůstane GPRS aktivní. Máte s tím někdo zkušenosti?
Miroslav Nezbeda (163)|25.1.2006 14:42
Myslím,že se to tu již řešilo.Zkus to pohledat.V tuto chvíli si nemohu vzpomenout kde,ale bylo to jistě o Qteku 8310.
shiftik_ce4you (48)|25.1.2006 14:49
Jediný co jsem k tomu podařilo najít je :

ivov napsal(a):
Tak se mi nakonec podařilo zbavit "visícího" GPRS. je nutné v registru SuspendResume zrušit ~GPRS!. Pak dojde k odpojení automaticky bez nutnosti stisknout červené sluchátko.

Bohužel ja mám tuhle hodnotu prázdnou, taže není co rušit:-(
aivos (95)|26.1.2006 08:04
[QUOTE="shiftik"]Mám nastavený automatickou kontrolu mailu, ale po stazení mailu zůstane GPRS aktivní. Máte s tím někdo zkušenosti?[/QUOTE]

A to je nějaký problém ?? Pokud neprobíhá žádná datová komunikace, nic neplatíš. Když si spustíš třeba ICQ klienta, taky se odpojuješ po každé odeslané zprávě ? Určitě ne. Pěkně si běží na pozadí.
Volání či odesílání sms zpráv to nepřekáží. Tak proč se odpojovat ? Naopak jsem někde v jiném fóru viděl dotaz, jak to udělat, aby se GPRS nikdy neodpojilo.
shiftik_ce4you (48)|26.1.2006 09:25
Placení je jedno, víc mi vadí že když je telefon spojenej přes GPRS tak se mi lidi ne vždycky dovolaj a navíc to žere baterku.
Další věc je, že nemám rád když si jakýkoliv zařízení dělá co chce a neposlouchá:-)
aivos (95)|26.1.2006 09:32
To, že se mi lidi nemohli dovolat, se mi stalo taky. Nebyl jsem přitom vůbec připojen ke GPRS. Musela to mít na svědomí jiná aplikace. Pomohl restart.
Připojení ke GPRS není překážkou volání.
ivov (15)|26.1.2006 13:02
[QUOTE="shiftik"]Jediný co jsem k tomu podařilo najít je :

ivov napsal(a):
Tak se mi nakonec podařilo zbavit "visícího" GPRS. je nutné v registru SuspendResume zrušit ~GPRS!. Pak dojde k odpojení automaticky bez nutnosti stisknout červené sluchátko.

Bohužel ja mám tuhle hodnotu prázdnou, taže není co rušit:-([/QUOTE]

Ty SuspendResume jsou v registrech dva. Ten, který je třeba vymazat je následující:

HKEY_LOCAL_MACHINE/Comm/ConnMgr/Planner/Settings/
Value Name: SuspendResume
shiftik_ce4you (48)|26.1.2006 13:52
Tak to vypada, že to funguje. Díky za radu.