Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sluchátka Koss Porta - sleva 25 %

Zdenek Malinsky (9781)|24.1.2006 22:18
Legendární a patrně nejlepší sluchátka k přenosným zařízením na světě Koss Porta Pro budou v ČR od zítřka levnější. Oficiální dovozce, Eurostar Ostrava, oznámil, že 25. ledna přecení oba dva známé modely - Porta Pro a Sporta Pro.

Ceny:
Koss Porta Pro - 1.790 Kč (dříve 2390 Kč)
Koss Sporta Pro - 1.390 Kč (dříve 1550 Kč)

Z technických parametrů je podstatný údaj o impedanci, která je 60 Ohm, což je dobré právě pro připojení k mobilním zařízením, jako jsou walkmany, MP3 playery, PDA... Sluchátka se dají složit do kuličky a uložit do sametového pytlíčku. Přítlak mušlí k uším jde nastavit ve 3 stupních. Skvělá je rovněž doživotní záruka. Myslím, že v této cenové kategori nenajdete lepší - zvukově ani celkovým provedením. Osobně doporučuji si raději připlatit a koupit Porta Pro.

Zdroj a více info:
stereomag.cz
Eurostar Ostrava
Standa_ce4you (380)|24.1.2006 23:11
Též doporučuji :yes:, jedny takové nosím po venku (počítám už osm let) a lepší, co se komfortu nošení týče, neznám. Též složení do kuličky a volba přítlaku jsou pro každodenní používání neocenitelné. Po stránce designové - špička, ale to už je subjektivní. Zvukově si nemůžu stěžovat, ven na cesty nic lepšího snad ani není třeba.
Jo, a nejsem prodejce této značky ;)...
Miloš Strouhal (3997)|25.1.2006 00:35
To ti verim, ta znacka a zvlast ta sluchatka se prodavaji sama! ;) :yes:
Kdybych si pred casem Porta Pro nerozslapnul, slavil bych letos jedenacte vyroci jejich noseni na svych usich.. Skoda, no, mozna si je koupim znovu.
Pepa7 (110)|25.1.2006 05:31
[QUOTE="Miloš Strouhal"]
Kdybych si pred casem Porta Pro nerozslapnul, slavil bych letos jedenacte vyroci jejich noseni na svych usich.. Skoda, no, mozna si je koupim znovu.[/QUOTE]


Pokud vím, tak když do servisu doneseš sluchátka Koss "přejetá třeba traktorem" v pytlíku, tak by je měli vyměnit za nové (i když nemáš doklad o koupi) Prostě DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA
Marty-McFly (384)|25.1.2006 08:24
Jojo, to máš pravdu, kámoš už jednou z podobného důvodu reklamoval a žádný problém.. Za zkoušku to určitě stojí.
rattkin (28)|25.1.2006 08:33
nyni mam kossy Spark Plug

tezsi nasazovani [davaji se primo do ucha] ale vyborna zvukova izolace - zvuky z okoli se prenaseji pouze po kostre, pri chuzi moc nedupat, a davat pozor na auta, nejsou potvory vubec slyset!

doporucuji do hlucnejsiho mesta, na jizdy vlakem atd
Miloš Strouhal (3997)|25.1.2006 09:05
[QUOTE="Pepa7"]Pokud vím, tak když do servisu doneseš sluchátka Koss "přejetá třeba traktorem" v pytlíku, tak by je měli vyměnit za nové[/QUOTE]Fakt? No, ja je rozslapl fest, skoro temer jako ten traktor, skoro z nich nic nezbylo, a myslel jsem ze ta dozivotni zaruka se na takovehle mega-poskozeni nevztahuje, tak jsem to nezkousel..:sarcastic: No,tak jestli je to tak, tak se zkusim doma poohlednout zda se mi ten jejich vrak nekde nevali.. :oops: To by bylo fajn, usetril bych 17 stovek. :yes:
beecher (9270)|25.1.2006 09:17
Pozor, neplest si dozivotni zaruku na zbozi se servisem.
U Kossu je to tak, ze mate 2 roky standardni zaruku, kdy vam to vymeni zdarma pri predlozeni toho certifikatu, po techto 2 letech jakakoliv oprava stoji 200 Kc (a je jedno, co to bude, jestli jenom kablik nebo Kossy prejete traktorem...).

http://www.eurostar-ostrava.cz/verze04/katalog_koss.asp?klient=1042189675&menu=45
Saman_ce4you (1451)|25.1.2006 09:48
Pripadnym zajemcum o koupi doporucuju se sluchatky koupit i nahradni polstarky. Ja uz mam po trech letech kossu druhou sadu..
libb (56)|25.1.2006 11:07
[QUOTE="beecher"]Pozor, neplest si dozivotni zaruku na zbozi se servisem.
U Kossu je to tak, ze mate 2 roky standardni zaruku, kdy vam to vymeni zdarma pri predlozeni toho certifikatu, po techto 2 letech jakakoliv oprava stoji 200 Kc (a je jedno, co to bude, jestli jenom kablik nebo Kossy prejete traktorem...).

http://www.eurostar-ostrava.cz/verze04/katalog_koss.asp?klient=1042189675&menu=45[/QUOTE]

Díky za tip, teď jsem tam pro jistotu volal (tomu se těžko věří) a hned dneska posílám své KOSSy na generálku :-)
Zdenek Malinsky (9781)|25.1.2006 11:31
Nevím, zda má ještě Eurostar něco jako "značkovou prodejnu" v Korunní ulici (kousek od Vinohradské vodárny) - myslím, že se to jmenovalo HiFi Land, ale protože jsem našel pod tímto názvem e-shop z trošku jiným charakterem zboží, tak bych řekl, že už asi ne.
Proto si dovolím doporučit jako místo nákupu vašich Koss sluchátek Studio ESO, Ondříčkova 32, Praha. Je to přímo u vysílače.
Miloš Strouhal (3997)|25.1.2006 11:44
Ta prodejna Eurostaru v Korunni tam uz neni leta. Ja doporucuji HIGH END Audio Studio v Belgicke ulici, je to pobliz Korunni, presne tam jsem ty Kossy kupoval tehda v roce 1995. :D
ninja_ce4you (102)|25.1.2006 14:21
Servisni centrum maji v Libusi.

Jeste bych doplnil ze pri "oprave" po zakonne zarucni dobe (2 letech) si neuctuji vzdy 200 kc, ale 150 kc. Zalezi co mate napsano v zarucaku.
Standa_ce4you (380)|25.1.2006 15:20
Mým sluchátkům vždycky uznali těch 150Kč, a při každé pozáruční opravě vyměnili všechno, co bylo jen trochu opotřebované. Takže po těch osmi nebo kolika letech mám v podstatě stále nová sluchátka :yes:, to za těch "udržovacích" 150-200 Kč stojí.
Styxer_ce4you (39)|25.1.2006 15:33
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Legendární a patrně nejlepší sluchátka k přenosným zařízením na světě Koss Porta Pro budou v ČR od zítřka levnější. Oficiální dovozce, Eurostar Ostrava, oznámil, že 25. ledna přecení oba dva známé modely - Porta Pro a Sporta Pro.

Ceny:
Koss Porta Pro - 1.790 Kč (dříve 2390 Kč)
Koss Sporta Pro - 1.390 Kč (dříve 1550 Kč)[/QUOTE]

Jsou i shopy,kde je maj levnejsi."Prosel" jsem asi 10 eshopu,a nejlevnejsi jsem sehnal zde: JSC-Computers.cz (uz je mam doma :) ).
Imho je to bezkonkurencni cena za takovou kvalitu...S
M1sha (16)|28.1.2006 10:57
To jsou hodný že to zlevnili.. já už to taky chvíli mám (Sporty), (zničil jsem už jedny polštářky) ale taky jsem je koupil za 1390 takže jestli došlo ke slevě tak jí dokážou využít asi jen lidi který budou hodně hledat na netu ceny.. btw taky souhlas že za ty peníze jsou fakt dobrý
frogale (447)|28.1.2006 12:24
Zvuk maji celkem dobry, ale to provedeni nic moc.. pripadaji mi takovy dost krehky, kdyz se s tim ruzne manipuluje, tak vsechno krupe a vrza :) Ty dratecky jsou taky tenoucky a lehce se proriznou, treba tou kovovou sponou na hlavu. Kdyz je chce clovek nosit v kapse bez pouzdra zacvakle do kulicky, tak se mu vetsinou rozepnou...
Skoda ze moje cihlicka (Loox 420) nevyuzije plne potencial tehle sluchatek..
Zdenek Malinsky (9781)|28.1.2006 14:10
[QUOTE="frogale"]...dratecky jsou taky tenoucky a lehce se proriznou...[/QUOTE]Tyhle se neproříznou a navíc to pak mnohem líp hraje. :yes:
brkel (56)|29.1.2006 01:27
...sorry panove, ale fuck da koss, Sennheiser rulez... ;P
valdo_ce4you (182)|29.1.2006 07:51
Sluchatka KOSS PORTA PRO mam od roku 1996 a sluzia mi k plnej spokojnosti. Pozarucny servis som vyuzil 1x a co som bol prijemne prekvapeny ked videli, ze molitany su uz trochu osuchane pribalili mi hned 3 pary. Vsetko za 200 Sk. Sluzby na urovni a vobec som nepotreboval zarucny list ani doklad o kupe. Klobuk dole ... :)

PS. mozno sa mylim, ale na ebay je este o dost lepsia cena na model 2006 :)
Zdenek Malinsky (9781)|29.1.2006 11:58
[QUOTE="brkel"]Sennheiser rulez[/QUOTE]:sarcastic: ach jo, to je skoro jako linux rulez, palm rulez, firefox rulez :((
Bavíme se tu o sluchátkách Koss Porta Pro, nikoli o nejlepších sluchátkách celkově. Porta Pro jsou ve své kategorii, tedy do 3.000 Kč a velikostí (pro přenosná zařízení), patrně nejlepší nebo přinejmenším mezi 2-3 nejlepšími na světě - o tom se dá polemizovat. Pokud si připlatíš 4.000 Kč, je už to jiná kategorie a jiné modely, stejně jako když si připlatíš třeba 40.000 Kč. Tyhle hrají skvěle, ale k PDA a poslechu MP3 je asi používat nebudeš, že?
A to jsou i lepší ;) , ale dražší :dead: (o dost).
Kája_oldd (759)|29.1.2006 12:22
Zase bych nepřehánel, Sennheiser není tak drahý a jsou i levnější jeho modely, co kvalitou zvuku stačí portám, ale je pravda, že tak skladné nejsou. Ale jo, porty ujdou, snad každý druhý, koho vidím a nemá špunty, má tyhle kossy. Uznávám, že já osobně dam přednost něčemu levněšímu bez náhlavníku (to víte, zloději apod:)) nicméně není důvod, proč tyhle kossy nekoupit. Jen se mi nezdá ta sleva, není možné, že někde ne netu je už za tuhle cenu dřív prodávali?
M1sha (16)|29.1.2006 13:11
Téma Koss vs. Sennheiser je strará věc, obvykle je to námět na flame takže bych to moc neřešil. Taky můžu říct že Sennheiser a Koss sux a Stax rulez, Ale běžte si je koupit, že ano ;)

K těm KrautWire: U kossů se nedaj měnit kabely ne? Vim že u nejvyšších sennů jo, tady by se asi hužel musely přepájet.. btw je to poznat? Vim že kabely maj docela vliv třeba na repro, ale nevim jak moc je to důležitý u sluchátek (hlavně týhle kategorie)..
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2006 17:04
Obhajovat jednu znacku ve sfere High-End muze jen debil a nebo amater.. Prominte mi ta silna slova, ale kdo tvrdi ze nejlepsi sluchatka od znacky A za cenu 10 000 kc jsou nejlepsi na svete, ten zrejme nikdy neslysel elektrostaticka sluchatka od znacky B za cenu 30 000 kc. A kdo tvrdi ze elektrostaticka sluchatka od firmy B za 30 000 kc jsou nejlepsi na svete, ten zrejme nikdy neslysel elektrostaticka sluchatka od firmy C za 80 000 kc. Takze asi tak.. ;) Mam Senny za bezmala 6 litru, a samozrejme ze hraji 2x lepe nez Porta Pro, jenze v cenove kategorii Porta Pro zase Senny nenabizeji nic tak kvalitne hrajiciho jako jsou Porty.
BTW, lidi jez si svou domaci aparaturu sestavuje z komponentu jedne znacky mi silne pripominaji majitele pseudo-hifi systemu od Sony a Technicse z poloviny 90.let. :D Tak moc penez a tak malo muziky..
Kája_oldd (759)|29.1.2006 18:45
A co péiksová řada? Ty debily si nechte, nemá cenu si to brát osobně, tohle má být diskuze o zlevnění port a maximálně jestli se vyplatí. nemá cenu se tu hádat na ostří nože. Navíc opravdu nevím, kde se tu vzalo z nadpisu sennheiser rulez, že dražší sluchátka jsou lepší? Nikde a přesto se tu o tom začnete hádat, jako byste snad už předem přišli s úmyslem se pohádat. K tomuhle téma opravdu není více co říci, navrhuju uzamknout;)
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2006 19:46
Zdenek pouzil slovni spojeni palm rulez. Ja pouzil slovo debil, za ktere jsem se mimochodem vzapeni omluvil, avsak neschledavam na nem nic zavadneho, jelikoz to jedno jest, debil nebo palmista (provolavajici palm rulez), osoby postizene temito nemocemi k sobe maji v zasade velmi blizko. :) Kdyby jste jeste nekde v diskuzi zahledl nejake me vhodne ci nevhodne slovo (to at uz si rozumny ctenar udela nazor sam..), prosim nereagujte na nej, je to zbytecne, nepatrite k lidem jejichz nazor by mne jakkoliv zajimal. Pokud jde o Kossy, svym prispevkem jsem se pokousel naznacit svuj nazor na tuto vec, a sice ze jde o to hodnotit zarizeni vzhledem k vynalozenym nakladum na ne, tzn. ze urcite existuje rada lepsich a lepe hrajicich sluchatek od konkurencnich znacek, ale clovek za ne zaplati jiz podstatne vyssi castku. Jelikoz Porta Pro jsou zvukove v dane cenove zkratka nejlepsi, a nikdo s tim nic neudela, a to ani tim ze bude vychvalovat sve Senny jez ma doma, ale jez mimochodem staly treba 2x tolik, coz ale pisatel radeji zapomene napsat..
Zdenek Malinsky (9781)|29.1.2006 21:32
Tak abych to tu zase trošku urovnal.
1. Nemyslím si, že Koss nebo Sennheiser je lepší značka. Každá firma má skvělé modely a bohužel i ty méně povedenější. Ovšem to není předmětem této diskuze. Moje předchozí reakce byla na to Senh.rulez.:sarcastic:
2. Naopak si myslím, že sluchátka typu Koss Porta Pro jsou pro poslech při chození venku nebo cestování MHD takové rozumné optimum i maximum - cenově i rozměrově.
3. Pokud chce někdo utrácet a jen za ty nejlepší sluchátka (ne k PDA), pak ať si vyzkouší něco od Stax - to už je opravdu cenově i zvukově jinde. Vyzkoušet můžete třeba na výstavě High End Praha (více v rubrice Off topic) i pokud nechcete kupovat.

Výběr sluchátek a reprosoustav je stejně jako výběr manželky - věc osobního vkusu.
Tak to tu neřešte a nehádejte se a raději poslouchejte hudbu. :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|29.1.2006 21:38
[QUOTE="M1sha"]K těm KrautWire: U kossů se nedaj měnit kabely ne? Vim že u nejvyšších sennů jo, tady by se asi hužel musely přepájet.. btw je to poznat? Vim že kabely maj docela vliv třeba na repro, ale nevim jak moc je to důležitý u sluchátek (hlavně týhle kategorie)..[/QUOTE]Mám a je to znát. Bohužel cena upgrade je pro koncového zákazníka skoro 2.500 Kč vč. DPH (práce i materiál) a to si majitel počítá za práci jen plat ukrajinského dělníka. :D
Zamýšlel jsem to nabídnout na ce4you pro více případných zájemců, ale takto je to nezajímavé pro obě strany. :(
valdo_ce4you (182)|29.1.2006 21:56
[QUOTE="Zdenek Malinsky"] ... Mám a je to znát. Bohužel cena upgrade je pro koncového zákazníka skoro 2.500 Kč vč. DPH (práce i materiál) a to si majitel počítá za práci jen plat ukrajinského dělníka. :D
Zamýšlel jsem to nabídnout na ce4you pro více případných zájemců, ale takto je to nezajímavé pro obě strany. :( [/QUOTE]

... ako by to bolo v pripade nutnosti servisneho zasahu na sluchatkach(napr. ulomena musla) keby boli na sluchatkach Vase kable?
Ktohovie ...
Zdenek Malinsky (9781)|30.1.2006 10:01
To by se řešilo, až by se to stalo. Myslím, že by nebyl problém.
valdo_ce4you (182)|30.1.2006 12:07
Hodite sem foto?
Dik. :)
Zdenek Malinsky (9781)|30.1.2006 19:29
Tady to máš.
Konektor je bohužel jen no name - profi Neutrik byl použit k jiným sluchátkům a zatím nebyl čas koupit jiný a vyměnit ho.


00119175_IMG_3000_rMdV.jpg 00119175_IMG_3001_R69X.jpg 00119175_IMG_3002_puC9.jpg
CommanderZ (1798)|30.1.2006 22:07
Dotaz: U mych kossek (nebyly nejak drahe, cca za 700,-) se zacal mrvit kabel a posuvny ovladac hlsitosti. Takze jak to tady ctu, tak je muzu zanest do te libuse (to bych asi mel skoro za rohem) a oni mi je za dve kila vymeni (zarucak nemam) a to i kdyz jsem si je kupoval v czechcomputeru?
valdo_ce4you (182)|31.1.2006 02:53
jo, na akukolvek zavadu :))
ElSoft (1244)|31.1.2006 03:39
Treba kdyz ti sluchatka prejede autobus tak by ti je meli dat do kupy:yes:
Ivanm_ce4you (466)|31.1.2006 09:10
Pro typickeho Cecha by mohl vyvstat problem:
Jak moc zbytku sluchatek (v %) se musi donest na vymenu?
ANEB jak z jednech sluchatek vykouzlit dvoje fungl nove.

Neni mi zcela jasne, jak se jim to vyplaci. Kvalitu vyrobku si ohlidaji, ale treba ty kabliky se poskodi stejne. Tech 200,- by to asi pokrylo, ale kdyz ony /potvory/ vymeni skoro vsechno, co je "jete".
[QUOTE="ElSoft"]Treba kdyz ti sluchatka prejede autobus tak by ti je meli dat do kupy:yes: [/QUOTE]

Ne meli, oni je DAJI do kupy a jeste kompletne zrenovuji.
To je cena tech sluchatek tak "premrstena", ze tam maji tolik "vaty"?

Nejak mi to nedava smysl.
Smekam pred takovou politikou.
beecher (9270)|31.1.2006 10:51
No, maji na tom silene moc "vaty"...
Pocitam ze pri danem objemu vyroby je cena jednech Kossu Porta Pro tak nekde kolem 300-400 Kc (a to mozna prehanim... ;) a cena vyvoje se za tech 23 let, co jsou vyrabeny, se uz davno zaplatila), takze si pri te cene mohou dovolit na to dat dozivotni zaruku s tim, ze 2 roky opravy poskytuji zdarma a pak za 200 je jejich renovace, kde ten kabel a vymena molitanu se tim skvele zaplati... Excesy jako zlomene sluchatka jsou castecne ztratove, ale zase pokud se z tech pochroumanych neco da znovu pouzit, tak to urcite pouziji...
Holt, maji to skvele vymyslene...
valdo_ce4you (182)|31.1.2006 11:59
a rozhodne, hore uvedene extremy nie su na dennodennom poriadku. Malokto vobec vie, ze aj v takom stave si moze dovolit poslat sluchatka na opravu(ak vobec vedia, ze existuje a na co sa vztahuje dozivotna zaruka) :)
beecher (9270)|31.1.2006 12:07
Na vsechny druhy poskozeni... Viz here...
CommanderZ (1798)|31.1.2006 12:32
Kde presne je ten servis v Libusi - u toho clanku je adresa na nekde v Podoli (mapa)
beecher (9270)|31.1.2006 12:39
Rek bych, ze nekdo myslel tu kancelar Eurostaru:
Sluchátka také můžete doručit do naší Pražské kanceláře a my je pro vás servis zprostředkujeme. Adresa kanceláře je:
Eurostar Ostrava s.r.o.
Areál Vodní stavby Praha a.s., Budova A2
Dobronická 635
148 25 Praha 4
tel. 261 112 901

Coz podle mapy odpovida Libusi... ;)
Ivanm_ce4you (466)|31.1.2006 12:50
Vata je vata, ale na druhou stranu - sluchatka od jinych vyrobcu v podobne cenove hladine jsou zvukove jinde a pokud se nalomi kablik => bastl.
Proste tohle je priklad dobre firemni taktiky.
Ted po zmene ceny jsem je na netu videl i za neco kolem 1200.

BTW: kdyby Telekoumaci prisli na to, ze takovouhle podnikatelskou taktikou by ziskali tak 300% soucasnych zisku, to by se to surfovalo.
Jsem uz "trochu" mimo tema, ale firma, ktera principielne vytvari na.rane zakazniky a jeste profituje ...:O
Docent (1234)|24.2.2007 02:35
1.100,- Kč s DPH, slušná cena, ne?
JiriE (117)|26.2.2007 10:25
V tom případě je nejlepší nakoupit na www.sluchatka.net, kde jsou sice sluchátka o něco dražší, ale po nahlášení výše uvedené ceny Vám je prodají za nahlášenou cenu, dostanete navíc bonus 50 Kč a ještě bude doprava zadarmo.

To se už určite vyplatí! :D