Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Navigace s možností omezení na tonáž či výšku

Hokky (30)|24.1.2006 20:37
Ahoj obrátil se na mě řidič kamionu, zda umí navigace navrhnout trasu s ohledem na tonáž mostu a výšku mostů a nadjezdů? Můžete mi někdo tuto informaci zotpovědně odpovědět?
Díky

Upraven nazev tematu. beecher
Pavlucha (1496)|24.1.2006 20:42
Tak začnu vylučovací soutěž:

TomTom - NE
SmartMaps - NE
Laca (154)|24.1.2006 20:46
pokracuji ;)

PocketKim - NE

Obecne to podle me navigace neumi.
Pavlucha (1496)|24.1.2006 20:58
Já bych tipoval, že MOŽNÁ něco běžící na PC by bylo schopno alespoň část požadavků uspokojit, ale např. výška podjezdů a mostů bude asi mimo dosah běžných mapových podkladů, takže jejich aplikace do SW je hudba budoucnosti. Nicméně ... pokračujeme v soutěži ...
MilanSu (823)|25.1.2006 00:56
No mel jsem kdysi na PC MapFactor a tam slo zakazat nejake useky. Takze kdyz bych si vyhledal mosty, ktere mi neunesou kamion (nebo ktere nepodjedu), tak pak mi to asi naplanovalo trasu abych se jim vyhnul. Ale nezkousel jsem to.
neooo666 (243)|25.1.2006 08:15
na toto kritériem jsem při volbě způsobu výpočtu trasy u žádné PPC navigace (se kterou jsem se doposud setkal) zatím nenarazil, rozšiřuji tedy seznam o

DYNAVIX
iGO
NAVIGON
DESTINATOR
Zdenek Malinsky (9781)|25.1.2006 10:41
Zkus se zeptat kolegy Suoraje - ten jezdí TIR po Evropě.
pantata_ce4you (149)|25.1.2006 11:15
Pokud by byly k dispozici data, tak by to mohl umět Alturion.
MLB (105)|25.1.2006 11:25
BEONROAD (BOR):evil: Také neumí.
Telematix Software (289)|29.1.2006 20:32
Problem je v tom, ze nejsou data. Principalne to dokazeme (mame neco podobneho pro Hasice, kteri takova data maji sezbirana rucne), ale zadna dostupna navigacni mapa to zatim neobsahuje :(
martinhamr_ce4you (486)|30.1.2006 07:28
Navigon má ve volbě vozidla od motorky,no vlastně od peší chůze až po kamion :D :D :D :D Zase nejlepší!!!
Telematix Software (289)|30.1.2006 09:16
[QUOTE="martinhamr"]Navigon má ve volbě vozidla od motorky,no vlastně od peší chůze až po kamion :D :D :D :D Zase nejlepší!!![/QUOTE]

Jojo, ale to se tyka jen nastaveni "profilu" jak rychle se po kterych komunikacich da pohybovat a pouziva se to pri vypoctu nejlepsi trasy. S vyskou a tonazi to neumi nic...
martinhamr_ce4you (486)|30.1.2006 11:05
Je pravda že tam je pouze nákladní vůz,což nevím kolik tun má představovat. Ale zkoušel jsem nějaké cesty simulačně a nikdy neřekl tudy osobák může a tudy nemůže kamion. Na druhou stranu,kolik znáte mostů nebo tunelů,které jsou nějakým způsobem neprůjezdné pro velké kamiony. Je fakt že občas ve zpravodajství zaregistruji nějakého hlupáka který uvíznul pod mostem,ale tomu by stejně nepomohlo nic,ani navigace :D
PedroKV (180)|20.10.2007 20:15
[QUOTE="martinhamr"]Je pravda že tam je pouze nákladní vůz,což nevím kolik tun má představovat. Ale zkoušel jsem nějaké cesty simulačně a nikdy neřekl tudy osobák může a tudy nemůže kamion. Na druhou stranu,kolik znáte mostů nebo tunelů,které jsou nějakým způsobem neprůjezdné pro velké kamiony. Je fakt že občas ve zpravodajství zaregistruji nějakého hlupáka který uvíznul pod mostem,ale tomu by stejně nepomohlo nic,ani navigace :D [/QUOTE]

"Tak si to frajere zkus.." :-) Ne, nemyslím to zle, já jen že s osobákem projedeš všude, ale zrovna dělám papíry na náklaďák a to znamená koukat nejen na silnici, ale i na větve stromů, mosty, troleje, do toho ještě max. tonáž. Nevím jak jinde, ale v K.Varech vím o 4 viaduktech, kam se kamion nevejde.

Jinak Tvůj příspěvek je z roku 2006, proto dotaz do pléna: už to nějaká navigace umí?

Druhá otázka: umí TomTom navigovat tak, aby se vyhnul určitým bodům zájmu?
pepa.b_ce4you (12)|19.11.2007 21:24
Taky jsme hledali,ale nic takového na trhu neexistuje https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25706
PedroKV (180)|19.11.2007 21:28
[QUOTE="pepa.b"]Taky jsme hledali,ale nic takového na trhu neexistuje[URL=]https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25706[/URL][/QUOTE]

nakonec někdo naťuknul, že šance tu je: map&guide truck navigator, dá se to vygooglit. Akorát výšky a tonáže jsou snad jen v DE a FR.
BRunner (92)|20.11.2007 07:19
[QUOTE="PedroKV"]
nakonec někdo naťuknul, že šance tu je: map&guide truck navigator, dá se to vygooglit. Akorát výšky a tonáže jsou snad jen v DE a FR.[/QUOTE]

Tenhle soft snad radši ani nezkoušet...
pepa.b_ce4you (12)|20.11.2007 08:50
Zkoušel jsem se zeptat asi před dvěma měsíci v Aponii i (BOR) a tady přikládám odpověď...." Dobrý den,

S přidáním oblíbených bodů s nízkým podjezdem problém není. Můžete si tuto kategorii vytvořit, přiřadit k ní ikonku, nastavit si varování.

Z hlediska algoritmu výpočtu trasy ale není možnost, jak tyto body zohlednit (automaticky), jelikož nejsou vázané na konkrétní úseky silnic (z databázového hlediska).

Jako možnost, i když ne zcela komfortní vidím:

- Uložení těchto bodů

- Vypočtení trasy

- Po výpočtu dát hledat tuto kategorii oblíbených bodů kolem trasy, resp. si je nechat zobrazit nad mapou.

- Pokud budou nějaké body z této kategorie nalezeny podél trasy (resp. na trase), vložit do trasy průjezdní bod, aby toto místo objel.



Vyhledání oblíbených bodů podél trasy bude k dispozici ve verzi 2.5. Její vydání je naplánováno na 31.10.2007."
Což je ti třeba ve městě na nic.:cool: :cool:
pepa.b_ce4you (12)|20.11.2007 09:01
[QUOTE="martinhamr"]Je pravda že tam je pouze nákladní vůz,což nevím kolik tun má představovat. Ale zkoušel jsem nějaké cesty simulačně a nikdy neřekl tudy osobák může a tudy nemůže kamion. Na druhou stranu,kolik znáte mostů nebo tunelů,které jsou nějakým způsobem neprůjezdné pro velké kamiony. Je fakt že občas ve zpravodajství zaregistruji nějakého hlupáka který uvíznul pod mostem,ale tomu by stejně nepomohlo nic,ani navigace :D [/QUOTE] Nevím kde bydlíš,ale jako řidič osobáku značky s max.povolenou výškou ignoruješ,respektive nevnímáš.Ale tady není řeč jen o dálnicích a hlavních tazích.Každej kamion nejezdí jen z cargo terminálu na terminál.Plánování trasy "nákladní vůz"zohledňuje jen max.povolenou rychlost (80km/h) při počítání optimální trasy,ale už ne nic jinýho:) .
martinhamr_ce4you (486)|20.11.2007 12:30
Koukám že jsem zde byl nějak zbytečně pichlavej.Tak to berte s humorem.Ale při pohledu na mapu navigace,u mě konkrétně Navigon.Tak tam vlastně ani nejsou vykreslené mosty.Ta silnice jde pořád dál,a nikdo nepozná jestli jede po silnici nebo mostu.Leda že ta silnice vede přes modrou plochu.