Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

zmena souboru sym.txt

sorges (22)|24.1.2006 09:01
Prosim poradte jakym zpusobem zmenit tento soubor.
Tento soubor je ulozen v ROM a proto ho nemohu pozmeneny ulozit.
Nekde jsem cetl radu ulozit ho jinam a pak ho tam prekopirovat ale to opet nejde.

Predem dekuji vsem za pomoc.
Saman_ce4you (1451)|24.1.2006 09:58
Jakej pouzivas file commander? Zkus total commander ce, tim to do \windows jen nakopirujes. "Prebije" ten v ROM tim v RAM :D
sorges (22)|24.1.2006 11:26
Díky za radu TC to opravdu zvládl.

Ted mě nastal další problém:
myslel jsem, že když upravím tento soubor, tak podle toho se budou přepínat znaky s diakritikou. Ale po jakékoli malé úpravě sym.txt přestalo přepínáni znaku na klávesnici fungovat.
Podařilo se někomu rozchodit upravený tento soubor?
Banano (18)|24.1.2006 13:52
Ja sice mam Universala, ale uplne normalne jsem si sym.txt upravil, aby psal české znaky rovnou a nemam s tim jedinej problem a funguje naprosto sqvjele, ale po nahrani doporucuji restart.
sorges (22)|24.1.2006 14:22
Diky, nechapu proc to predtim neslo a to jsem provedl i SR.
Ten tvuj jsem nakopiroval a hned jel, bez SR.

Takze jeste jednou noc diky.
TheMelin (1642)|14.4.2006 18:18
Tak jsem si nahrál do Qteku 9100 novou romku 2.21.x.x a po nakopírování sym.txt do Windows mám rozhozené nějaké tlačítka při zadávání pomocí funkčního tlačítka. Třeba pod "C" kde má být "_" tak mám znak eura, pod "X" kde má být pomlčka mám "_". Nevíte kde by mohla být chyba? V předchozích romkách mi to fungovalo dobře.
holas_ce4you (5)|16.6.2006 17:04
Nevím, co jsem udělal špatně. Na novým Variu jsem upravil sym.txt podle požadavků a pak jsem to nějak uložil. Asi se mi podařilo smazat původní syst. soubor a uložit ho normálně do \WINDOWS. Přestalo mi fungovat přepínání českých znaků. Teď jde sym.txt normálně upravovat a to je asi chyba. Pak jsem si poučen stáhl Total Comandera CE a soubor tím přehrál v domění, že se uloží i do ROM. Pořád to nefunguje. Může mi někdo pomoct?
pavelbures (73)|27.12.2006 10:32
[QUOTE="Banano"]Ja sice mam Universala, ale uplne normalne jsem si sym.txt upravil, aby psal české znaky rovnou a nemam s tim jedinej problem a funguje naprosto sqvjele, ale po nahrani doporucuji restart.[/QUOTE]
Všechno jede až na č, ale Č se zobrazí správně. Pokud zmáčku "c" a pak SYM, nestane se nic. Netušíte, kde je zakopán pes? Ještě dodám, že žádnou lokalizaci nepoužívám.
dort (1212)|27.12.2006 12:19
no to bude asi tím, že pokud jsi stahoval sym.txt od Banano tak tam není "č" nadefinované ;)

nejlepší cesta, pokud jsi si zazálohoval svůj původní SYM.TXT -> tak si ho vykopíruj do PC -> uprav dle potřeby a nakopíruj zpět do složky Windows :cool: