Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact nebo MDA Compact II?

himi (79)|23.1.2006 13:21
Zdravim. Rozhoduji se mezi MDA Compact a MDA Compact II, proto bych Vas chtel pozadat o nazory / zkusenosti / doporuceni.. Ktery vybrat? Procetl jsem uz radu diskuznich for a specifikaci, takze vim, ze MDA C II ma vetsi pamet, EDGE, WM5.. ale zkusenosti nebo rady uzivatelu jsou neocenitelne.. Nebo si jeste pockat az bude k mani XDA Atom? Predem dekuji.
Pavlucha (1496)|23.1.2006 13:48
... přesunuto do správné sekce.
SpeedyTuning (240)|1.3.2006 22:27
taky by me to zajimalo....
mousefromhouse_ce4you (268)|1.3.2006 22:33
Compact I nebo pockat na Atom ;)
SpeedyTuning (240)|2.3.2006 08:25
precetl jsem si porovnani compact a compact ¨2, takze dvojka ma sice nizsi frekvenci procesoru ale co jsem pochopil tak kvalitnejsi technologie a je stabilnejsi
Miloš Strouhal (3997)|2.3.2006 08:45
Presne tak. A hlavne ma WM5 a EDGE. Vyhody WM5 poznas asi nejvice pri prvnim Hard Resetu Compacta I kdy prijdes o veskere kontakty a data ktera nestihnes sesynchronizovat s PC, veskere instalace a pracna nastaveni. To se ti u Compacta II diky WM5 tak nejak prihodit nemuze. :yes: A EDGE se take pocita, ackoliv to neni uz zadna slava, porad je to 3x lepsi nez sneci GPRS..
mousefromhouse_ce4you (268)|2.3.2006 09:16
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Presne tak. A hlavne ma WM5 a EDGE. Vyhody WM5 poznas asi nejvice pri prvnim Hard Resetu Compacta I kdy prijdes o veskere kontakty a data ktera nestihnes sesynchronizovat s PC, veskere instalace a pracna nastaven.[/QUOTE]

Po HR obnovim ze zalohy, ktera se mi dela automaticky kazdy den ve 3 hodiny rano pomoci programu SpriteBackup :):yes:
Ja jsem zkratka asi proste proti MDAc II zaujatej, nevim proc :)

OT: 2 milos strouhal: jestli se te jeste muzu tak trochu OT zeptat: Pokud vim, tak pred Universalem jsi pouzival Compact, nevis nahodou, jak sundat ten horni zadni plastovy kryt ? Uz se mi strasne osoupal, tak jej chci prestrikat na cerno (jen ten kryt)...
Miloš Strouhal (3997)|2.3.2006 10:45
A proc by mel neco pracne obnovovat ze zalohy kdyz to u WM5 jiz neni treba? :) A k cemu je ti zaloha z predchoziho dne? V prubehu dne nasbiras tuny informaci do kalendare, zapises si tri dulezite poznamky, seznamis se s nadhernou dlouhonohou sekretarkou sveho obchodniho partnera a dostanes na ni telefon s tim, ze se ji mas na druhy den ozvat, ten telefon si samozrejme ulozis okate pred ni jako nejvetsi frajer do MDA :), na nasledujicim jednani posbiras ctyri telefonni cisla na nove klicove dodavatele, atd, atd.. A k cemu ti bude zaloha z minule noci kdyz ti po takhle narocnem dni prijde Hard Reset treba v sedm hodin vecer??? Jak tuto sitiuaci chces resit 16 hodin starou zalohou? :O K cemu to zarizeni vlastne mas, na hrani nebo na praci.. Ja na zabavu i na praci, takze pokud mne v minulosti u starsich MDA potkal samovolny Hard Reset nekde v terenu, jen opravdu malo mne delilo od rozslapani cerstve smazaneho zarizeni..:mad:

Ten plast u Compacta jde normalne vysadit pomoci nehtu a kapky hrube sily.
mousefromhouse_ce4you (268)|2.3.2006 12:58
Je fakt, ze ty organizacni fce v PDA asi vyuzivas vice nez ja, to je pravda... Kazdemu vyhovuje neco jineho, treba ja si do PDA zas az tak casto nezapisuju dulezite schuzky atp. Kdyz ulozim cislo, tak jej okamzite kopiruji i na SIM... Jak rikam, bude to asi individualni : )
Martin Ráž Hoch (1832)|3.3.2006 12:19
Tady u toho asi není nad čím debatovat:) - upgrade z MDA -> MDA II nemá cenu, ale v případě nového přístroje bych určitě doporučil novou řadu.

MDAc je prostě už starší pán a podle některých informací na něm byl ukončen vývoj, resp. releasování.

A navíc WM2005 jsou prostě karta.
atomion (1159)|3.3.2006 18:33
Tak teď jsem zmmaten.. :)) Pokud bych se rozhodl že nepotřebuji WiFi byl jsem rozhodnut pro MDAc (I). Je pravda že WM5 je budoucnost ale compact je třída v v prvním vydání.. Po přetaktování 585MHz (viz. mousefromhouse) je hoodně slušné... Tak to budu muset ještě zvážit ale kdyby někdo napsal pro a proti compactu I a II vůbec by to nebylo špatné.. A jsem si jist že by zajásalo dost dalších "nevědoucích".. :yes:
mousefromhouse_ce4you (268)|3.3.2006 20:32
Na tech 585Mhz je Compact stabilni a funguje bezproblemu, nicmene se vyssi takt CPU negativne projevuje na vydrzi baterie...
atomion (1159)|3.3.2006 20:46
2mousefromhouse: A kolik vám vydrží při "normálním" denním používání baterie při tomto taktu?? Používáte na to XCPUScalar?? Ten má možnost při určitém výkonu CPU podtaktovat.. ;)
mousefromhouse_ce4you (268)|3.3.2006 20:53
XCPU Scalar se hodi vazne akorat na podtaktovani :) viz. Pouzivam Pocket Hack Master . V tom threadu na MM je taky TCPMP benchmark pri ruznych taktech a navod (ten bude ale asi platny pouze u Compactu a zarizenim se stejnym CPU a RAM...) Vydrz baterie odhaduji tak o 30% dolu, ale mozna kecam, jeste jsem to poradne netestoval...
atomion (1159)|3.3.2006 21:02
2mousefromhouse: OT: To vám to teda nějak blblo.. Mě to v různých benchmarcích a i v TCPMP 472 nebo 474 MHz... :cool: A podtaktování (kvůli úspoře baterie) mi také funguje.. ;)
mousefromhouse_ce4you (268)|3.3.2006 21:06
Podtaktovani mi fungovalo taky, ale pretaktovani proste ne, testoval jsem to :) Jde taky o to, ze tvuj Loox ma jiny typ CPU jestli se nepletu...
atomion (1159)|3.3.2006 21:10
Jj...to teda má!! Looxík má PXA255 a Compact má PXA272 což je trošku jiná kategorie.. (i výkonostní..) ;)
SpeedyTuning (240)|3.3.2006 21:21
CO jsem vycetl tak pokud nekdo vaha mezi mdaC I a mdaC II tak je lepsi IIka. Procesor ma sice jen 200mhz ale jina technologie, neco v tom smyslu jako kdyz ma PC treba dva procesory, aplikace se do toho rovnomerne rozlozej, a vse to zvlada, jedine v cem by byl compact I lepsi kdyz se spusti jeden narocnej program, proste ma silu jen primo v jednom spustenem procesu a COMPACT II by mel mit stale stejnou sviznost.... tim padem se ta sila rozlozi do vsech procesu.

NEvim zda se to da pochopit ani to po sobe radsi nectu, ale prechod se pry z comapctu na compact II nevyplati, ale pro nove uzivatele je jasnelepsi CII, uz jen kvuli WinMobile05
Miloš Strouhal (3997)|3.3.2006 21:37
Přesně tak, neni již co dodat. :yes: