Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WIFI a nefunkční internet

dolby_ce4you (33)|22.1.2006 10:28
Jsem z toho jelen. Do současnosti jsem používal připojení k inetu přes mobil (GPRS). Toto připojení funguje normálně i teď. Pořídil jsem si do firemní sítě router ASUS 4xLan a jedním WIFI připojením k Lan. PDA jsem nastavil, síť se ihned najde a ze začátku připojení fungovalo normálně. Stránky se načítaly. Po několika minutách se mi však zobrazila zpráva (The page you are looking for cannot be found) a tato hláška se zobrazí při každém pokusu o vstup na web místo načtení stránky. Vyzkoušel jsem snad vše co mě napadlo, ale problém jsem nevyřešil. Poradíte někdo? Předem děkuji za ochotu.
Erikt68i (266)|22.1.2006 11:40
Obdobný problém při spolupráci modemu WiFi/Lan GSL-664T a DWL-900AP, a připojování dalších zařízení (notebooků a PDA). Chodilo to perfektně až jednou PDA přestala vidět na Internet. Kontrola, zda se nezměnilo nastavení, že IP adresu přiděluje DHCP server taky chybu neodhalila. Ale notebooky jely dál naprosto v pohodě. Trápil jsem se s tím asi týden, dokonce obnovil i tovární nastavení GSL - to je AP celé sítě a nic. Až jsem se mrknul na DWL , které mám ve funkci slave WiFi karty u PC. Při nějakých pokusech jsem mu nastavil větší přenosovou rychlost- vyšší protokol. Nadále spojení s AP fungovalo OK, na AP je nastaveno mixed pro rychlosti, ale od té doby PDA neviděla na Internet. Připojila se ale data nechodila. Stačilo tedy vrátit rychlost zpět a voalá PDA opět vidí internet. Takže možná příčina je v tom, že ve WiFi síti jste některému prvku dali větší rychlost připojení a tím nastavili vyšší normu protokolu kterou přijal i AP ale to už PDA nezvládá. Mám-li na DWL nastaveno 11Mb - funguje i PDA, dám-li 22Mb a více, PDA přestane fungovat, přitom na vlastním AP nedělám vůbec nic! Zdá se, že AP se přizpůsobí zařízení s vyšší normou a na ostatní kašle. Takže buď nastavte AP natvrdo na normu????.b anebo pravděpodobně žádné slave zařízení nesmí mít vyšší normu povolenu. Zajímavé ovšem je, že vždy PDA hlásí, že síť našel a připojil se!!!
marekp_ce4you (3)|22.1.2006 12:24
Funguje mi to již bez problémů, ale pouze v případě, že nastavím síť Wi-fi jako otevřenou, bez šifrování.
Všiml jsem si totiž, že při jiném způsobu při nastavení v PDA (WPA, nebo WPA-PSK), nelze vypnout používání ovládání přístupu k síti pomocí IEEE 802.1x.....což mně v notebooku zakázat jde. Myslím, že v tomto může být chyba. Další, co mně zaráží, tak při WPA-PSK, kde používám klíč k přístupu do sítě, při zadání jiného nesmyslného klíče o stejném počtu znaků (v PDA), tento akceptuje ????? Když se vrátím zpět do nastavení klíče, tak je tam větší počet hvězdiček, než zadaný klíč - myslím si, že mi nejde nastavit regulérní klíč...
Takže v otevřené nezabezpečené síti, bez klíčů a certifikátů mi to funguje!
dolby_ce4you (33)|22.1.2006 13:53
Díky za rady. Ve Wifi síti zatím mám jen PDA. Kartu PCMCIA teprve budu pořizovat. Síť mám nastavenu jako otevřenou a bez šifrování. Router se jmenuje ASUS WL-500G . Počítače i notebook mám v současnosti propojeny kabelem. Signálu je všude dost. Před chvílí mi to už zase sosalo z inetu a teď opět ta hláška. To jsou snad věci mezi nebem a zemí.:))
marekp_ce4you (3)|23.1.2006 07:34
Už mi to funguje bez problémů i se šifrováním WPA-PSK....nějak se to samo rozchodilo, nic jsem nenastavoval novýho. Asi si to PDA rozmylelo a už mě nechtělo nasírat:)

Jo, mám WL-500b....