Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ad-hoc LOOXe 720 a notebooku ASUSu

Trainzak_ce4you (176)|21.1.2006 21:21
Mám doma nb ASUS s integrovanou Wi-Fi a LOOX 720 taktéž s Wi-Fi. Vytvořil jsem si připojení Ad-hoc na notebooku, pak se mi podařilo úspěšně připojit LOOXem na notebook, ale v té fázi jsem skončil. Obě zařízení se tváří jako by byly v pořádku spojené ale nevidím do nich ani z jedné strany. Můj poslední cíl je abych se mohl s PDA přes notebook připojit na internet. Zkoušel jsem i přemostění ale to nic neřešilo. Neporadí mi někdo kdo se v tom více vyzná?
markjag (386)|22.1.2006 20:17
Presne tento problem riesim.
Minule som pripojenie takymto sposobom vyriesil. Uz neviem ci cez zdielanie internetu na PC alebo cez BRIDGE ale tak ci tak mam teraz rovnaky problem ako ty. Pise ze vse OK ad-hoc pripojenie je v poriadku. A neviem sa ani zjedneho dostat do druheho a ked PDA najde tu siet tak sa spyta ci pripojit. Opyta sa ma ci INTERNET alebo WORK. Skusal som aj to aj to ale internet nejde stale :( .
Ked skusam ist cez IE na net tak mi vyhodi ze mam dat settings a nastavenia.
Tak teda dam settings/conections a tam sa neviem pohnut. Proste tento win mi ukazuje zastarale moznosti (len 3 a to IrDa, BT a COM1) a cez WiFi tam nie je nic. A nie je tam nic aby som nastavil ze toto PDA sa napaja na net cez LAN alebo take nieco ako ma WinXP.
Dokladam obrazky. Diky.

JecminekMaselnik (464)|23.1.2006 21:11
a jak mate to adhoc a nasledne internetove pripojeni naadresovane (treba vypis prikazu route print na notebooku) pripadne jak vypada vystup traceroute na pda?
markjag (386)|24.1.2006 00:17
No uz som to vyriesil. Tie screene co som sem dal vobec netreba nastavovat. Problem bol ze na PC som mal zapnute WEP protection a na PDA vypnute takze to neslo.
Teraz mam iny problem sice to ide. A ked dva rkat kliknem na Notebooku napravo dole na ikonu tak ukaze stav spojenia. Speed je spociatku aj 5Mbps. Akonahle idem na net ono to aj klesne na 1Mbps. Nevie to prosim niekto vyriesit ako nastavit aby to ostalo aspon na 5Mbps?
Ono na net je OKi aj 1Mbps ale uz ked pozerat z mojho pocitaca napriklad film cez WiFi tak to nestiha nacitavat :(

Diky moc za rady.
JecminekMaselnik (464)|24.1.2006 08:37
a klesne Ti rychlost ceho? Pripojeni na net z notebooku nebo rychlost wifi pripojeni k pda? Rychlost pripojeni k pda prece nema zadny vliv na sledovani online filmu na notebooku...
Jinak rychlost pripojeni via wifi se upravuje skokove sama podle sily a kvality signalu.
Trainzak_ce4you (176)|24.1.2006 14:33
Prosím vás, nemohl by někdo sesmolit nějakou full idiot guide jak na ad-hoc připojení? Já se v tom zas tak nevyznám a potřeboval bych nějaký návod kde bude popsáno krok za krokem každý postup.
markjag (386)|25.1.2006 12:16
to JecminekMaselnik:
Zmeni sa WiFi spojenie medzi NB a PDA.
Kedze sa zmensi na 1Mbps takze to nestaci na sledovanie filmu z PDA cez WiFi z Notebooku. Mne nejde o onlnie pozeranie filmu z NB. Mne ide o pozeranie filmu zo zdielaneho adresara na mojom PC cez WiFi na PDA.


to Trainzak:
Pokial si sa dostal? Mas vytvorene Conections na svojom PC?
Ak nie tak najprv srpav toto.
Zapni si WiFi. Daj Control Panel, Network Connections, Tam klikni na sietovu WiFi kartu pravym a daj properties. Hore klikni myslim na zalozku advanced. Potom tam dole daj niekde ze ADD. Vypis meno SSID siete, vypni WEP protections, dole zaciarkni ad-hod a nic ine nemen a daj OK. Potom zase ok. Ak ti dole napravo vypise ikonu (ak si si ju nevypol) ze connections to (tvoje SSID name) is Excellent tak mas vyhrane. Potom nasleduje postup na PDA.

Tam zapnes WiFi. Ono ti ato automaticky najde a net by ti aj mal ist.... . Ak ti nepojde klikni na start/settins/network card/tam klikni na to pripojenie WiFi co naslo v zalozke advanced mylsim. A daj ze connect (skontroluj ci mas aj tam WEP protection na DISABLED).

Jaj a aby som nezabudol, dufam ze mas na tvojom PC nastavene aby si do WiFi karty pustal net ze? Mozes to urobit cez Share internet conections ale lahsi sposob bude ak daj premostnit obidve sietove karty, teda jedna karta bude WiFi a druha bude ta cez ktoru chodis na internet na tovjom PC.

Ak je nieco nejasne spytaj sa.
JecminekMaselnik (464)|25.1.2006 15:04
jak jsem psal: rychlost wi-fi se skokove upravuje podle sily a kvality signalu, tzn. pravdepodobne jsi od notebooku dal, nez je potreba na pozadovanou rychlost. Jestli nemas wifi integrovano, ale pcmcia slotu dost zalezi na tom, aby jsi mel antenu otocenou k pda, protoze telo notebooku vrha stin.
A co se tyce nastaveni ad hoc pripojeni: ten postup plati, pokud je wifi spravovana prostredky windows, pokud bude pouzit jiny software, budou ty volby jine, ale v zasade jde o definici profilu s pripojenim adhoc jak na notebooku, tak na pda se stejnym ssid a na rozchozeni je asi i lepsi vypnout WEP i pripadne dalsi zabezpeceni.
Trainzak_ce4you (176)|25.1.2006 15:38
to markjag:

Moje situace je následující:
Wi-Fi karta je nastavená na ad-hoc a v trayi svítí Excellent. Z PDA se mi jde normálně připojit přes E2C, vše se tváří že je připojeno (nahoře pod ikonkou vysílače svítí connected a IP adresa), ALE:
- Nevidím na notebook přes síťové okolí v PDA, takže nemám přístup k jeho sdíleným složkám
- Nemůžu na internet - v Pocket IE se objeví "Stránka, kterou hledáte nemůže být zobrazena"

Když zkusím přemostit místní síť na Wi-Fi kartu, tak potom to Wi-Fi ani nemůžu zapnout - nerozsvítí se LEDka pro Wi-Fi na notebooku když mačkám tlačítko pro jeho zapnutí. Není tedy nějaký jiný způsob jak směrovat internet do Wi-Fi karty? A nevíte, proč ani nevidím sdílené složky v notebooku (používám Resco File Explorer)?
markjag (386)|25.1.2006 16:16
Mas na 100% vypnute WEP protecition v oboch zariadeniach? Tento problem som mal ked som na jednom mal zapnute a na druhom vypnute....
A dalej ano je aj ina moznost ako dat do WiFi internet. Kliknes v NB na WiFi kartu a tam v tretej zalozke das Share internet conections from LAN a vyberez z ktorej lanky chces ten net sdilet.


to JecminekMaselnik:
Co sa tyka toho menenia rychlosti WiFi. JJ. jasne ze si to voli same. Ale nie len podla kvality signalu. Signal mam excelent a naplno u oboch zariadeniach. Mam vsdavanu antenu v NB o oboch stranach LCD takze tienenie telom notebooku je eliminovane. A na druhu stranu ten internet mi funguje aj cez prekazky. Ale keby len cez prekazky sa znicovala rychlost tak to akceptujem ale nie ked som blizko NB s PDa v ruke. To neakceptujem.
Ja sa prave na to pytam ci sa niekde neda nastavit CONSTANT SPEED a nie automatic. Pozeral som device manager a properties sietovky ale nic :(
JecminekMaselnik (464)|25.1.2006 17:17
a pingnes si treba na ten notebook? Neni problem nahodou ve firewallu? Bud ve vestavenem winXP, ktery je po instalaci sp2 implicitne zapnuty, pripadne nejakem Tvem personal firewallu? Zkousel jsi utility z vxutils jako traceroute, nslookupo a tak? Tech duvodu, proc Ti to nejede muze byt hodne. Jen tak pro zajimavost, jako mas IP adresu a masku wifi karty v notebooku a pda?
Trainzak_ce4you (176)|28.1.2006 20:25
To markjag:

Tak jsem nasdílel připojení na internet přes Wi-Fi kartu, překontroloval jestli je vyplé na obou zařízeních WEP protection (a bylo), a pořád to nejede. Opravdu už nevím co dál.
Ještě jeden dotaz: jaký je rozdíl, když se připojuji na Wi-Fi jako Práce nebo Internet?
markjag (386)|29.1.2006 00:07
Hm. A mas zapnute AD-HOC ze? A internet na PC mas z modemu alebo zo sietovej karty?
A nejde ti len net alebo ti nejde voist do tvojho PC?
Ja natukam napriklad \\NB_Mark a som vo svojom noteoboku cez Total Commander alebo Resco Explorer
JecminekMaselnik (464)|29.1.2006 12:21
jeste se naposledy zeptam: zkousel jsi ten ping? Snazis se resti problem se sitovym pripojenim.....