Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Autovyskakovací stylus

Paullus_ce4you (400)|11.3.2002 19:17
U mého Compaq Ipaq 3600 mám stylus, který se chová jako nůž v rukou excelentního Roma a neustále samovolně vyskakuje. Tyto závadu jsem už měl v minulosti dvakrát a vždy ji v Compaq servisu řešili výměnou celého PDA (tehdy to bylo v rámci záruky). Z toho dovozuji, že to bude asi vada pro Ipaq příznačná a chtěl bych se Vás kolegů dotázat, zda neexistuje nějaké bastlířské řešení uvedeného problému, neboť oprava podle vyjádření shora uvedeného servisu by stála v lepším případě 1.350,- Kč a v horším, (pokud se to pošle k výměně do Holandska) 140 USD. S přihlédnutím k aktuelní ceně více jak 2 roky starého Ipaqu se mi jeví ekonomicky výhodnější nosit stylus v zubech.
Michal Jelínek (220)|12.3.2002 09:18
Já jsem si iPAQ rozebral a podíval se v čem je problémb - ve vzdálenosti zobáčku, který touch-pen přidržuje. Totiž ona je tam vůle toho pera v tý díře.
A jak sem to vyřešil?

Prostá obyčejná černá elektrikářská páska (k dostání v OBI za cca.40 Kč). Musí být měkká, lesklá ne hadrová!
No a to lůžko jsem vystlal proužky 4x8 mm na sobě naproti zobáčku. Dost blbě se to popisuje, ale rozebraný je to vidět.

Hybo mi určitě namítne, že mi pak touch-pen vůbec nevyskakoval, ale to bylo jen chvíli, než se to ochodilo. Teď to běhá jak hodinky. Doporučuju.

Jinak ještě pozor, zkoušel jsem kolik tam dát pásky při rozdělaném iPAQ, ale když se to pak složí, je to tam víc na těsno a touch-pen třeba nejde ven. Chce to spíš míň než víc pásky.
Pepa7 (110)|28.2.2005 17:03