Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Qtek 8310 - Automatické nahrávání telefonních hovorů

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Záznamník hovorů pro Qteka 8310 je tu. Free (Demo) Personal Mobile Recorder (PMR) vás zbaví starostí, jak si rychle poznamenávat důležité informace z právě probíhajích hovorů - telefonických nabo hlasitých. Nezáleží, zda s Qtekem právě telefonujete a voláte sami nebo volají vás, jak si přitom nebo potom děláte poznámky, nebo kde zrovna během hovoru jste. Už se nebudete muset obávat, že všechno zapomenete dřív, než si to důležité stihnete zapsat.

Všechno se ovládá spuštěním PMR a jedním (levým) tlačítkem (jinak Soft Key1/Start). V PMR je to teď přepínač Record (Záznam) a Stop (Konec).

Když to použijete kdykoliv mimo telefonický hovor, zaznamenáváte zvuk z okolí (v seznamu pak označeno jako Manual). Nesmíte ale to zapomenout vypnout (Stop)! Jinak záznamník pak jede pořád (je ON) a žádný telefonický hovor se vám potom neuloží.

Když budete mít v Menu/ 4 Settings zaškrtnuto Record All, tak se nemusíte starat už o nic a uloží se vám všechny telefonické hovory.

Stačí tedy stáhnout CAB a rovnou nainstalovat. Samozřejmě na kartu. Program se ale přesto při instalaci uloží do paměti. Na kartu se budou ukládat všechny záznamy (do zvoleného místa).
    V Menu/ 4 Settings si můžete vybrat a nastavit, co chcete. Záznam všech hovorů, komprese záznamů, složka pro ukládání (mění se při nezapnutém Records v Menu/4 Settings přes Menu a 1 Data directory...), velikost chráněné volné paměti pro ukončení zápisů. Nakonec je třeba nezapomenout Save.

Když se vám po instalaci objeví oznámení, že tam nemáte žádnou použitelnou Home screen (nebo podobně), jděte do Nastavení a 4 Výchozí obrazovka. Tam Hotovo a pak je zase všechno, jak má být.

Na displeji PMR je informace o jeho činnosti (Idle = bez práce/...on) a Call in progress (že se právě volá, kdybychom si toho nevšimli).

Po skončení hovoru máme jméno, číslo, datum, HH:MM:SS zahájení a HH:MM:SS trvání hovoru. V Menu lze vybrat seznam hovorů (2 List Calls) a v dalším menu pak detaily, přehrání (2 Play), třídění seznamu (datum, jméno, číslo, trvání), 4 smazání jednoho (Delete), 5 smazání všech (Delete All) atd.

Kdo chce, může ještě využít archivace zdarma někde na webu. To ale není naštěstí povinné a celé to chodí i bez této "vymoženosti" k naprosté spokojenosti i s daty na vlastní kartě.

Další kvalitativní posun v možnostech Qteka. Chodí to parádně. Užijte si.

Edit:
    Minutový hovor zabere kolem 100 kB, půlhodinový, přesně 25:38 (ahoj ipfe ) 2,38 MB. Na gigové kartě si toho ani nevšimnete.
    Připojené soubory Připojené soubory
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

cool... Ještě tak, kaby to šlo nějak exportovat do MP3 a pak si to archivovat sám...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Převod do čitelného formátu se pořídí velmi jednoduše.

Tady máte SW, který přes ActiveSync umí z PMR na Qteku importovat záznamy do PC do .wav.

Nejdřív dáte Scan a dostanete do okna seznam všech hovorů. Pak si vyberete, který chcete (přes Shift i víc najednou), pak si v dalším okně vyberete složku na PC, do které je chcete z Qteka archivovat (třeba Moje hovory v Dokumenty) a po OK je tam máte všechny pěkně pohromadě. Ve .wav.

Do .mp3 je přehodíte jakýmkoliv dostupným konvertorem (třeba dobře chodícím a free WaveAtMp3). Soubor to zmenší na dvě třetiny původní velikosti, je to ale už znát na mírném snížení kvality záznamu.

Za zvážení stojí, zda je vůbec ta konverze do mp3 nutná. Ten importovaný .wav je totiž skoro úplně stejně velký jako ten původní .rcwv. Takže třeba 3:39 je v .rcwv (už s kompresí!) 355907 B a ve .wav 355809 B. Po konverzi do mp3 pak dostanem 218636 B ale se šumem. Tak tu konverzi nechám být.
    Připojené soubory Připojené soubory

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Milane diky je to uzasne - ted jiz zase mohu pouzivat sve oblibene "Ja jsem ti to řikal" a uz mi to zena nezapře

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

nezbývá než říct: Dobrá práce... :yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Díky za ověření. Petře (Šeba), představ si, že se takhle dá jenom s Qtekem zapsat bez potíží 180 hodin hovorů!

Další přidaná hodnota PMR:

Velmi jednoduše se s PMR dá zjistit a hlavně napravit změna v údajích vašich Kontaktů.

Ne každý vám vždy sdělí, že změnil číslo mobilu. S PMR se to dozvíte velmi snadno. U jeho volání v "2 List Calls" se nezobrazí jeho jméno, přestože ho v Kontaktech máte. Nic nového.

Zkuste ale při větším množství hovorů denně a navíc v terénu pak po návratu vzpomínat, kdo z toho čísla volal.

S PMR se o to nestaráte. V seznamu hovorů (kdykoliv, když je čas) najedete na kterýkoliv řádek bez jména, Enter (navigačním kolečkem stisk) a máte to číslo před sebou. Teď si ho můžete v klidu poznamenat. Pak Play. Hned slyšíte, komu to číslo patří. I za týden, když to nestihnete dřív. A můžete v pohodě aktualizovat svůj záznam v Kontaktech.

Příště už budete mít u volání jeho/její správné jméno (vč. fotky, máte-li ji už uloženou). A v seznamu volání bude lepší přehled.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Zdravim, na pocketa neco podobneho neni? koukal jsem na stranky programu, tam je jen smartphone verze... (

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Tenhle programek (PMRecorder) je docela fajn, pouzivam ho docela casto, ale co me mrzi je to, ze nejdou vyexportovat hovory do PC u nichz je ve jmene kontaktu pouzita diakritika ( Hledal jsem alternativy a jediny program, ktery jsem nasel a umi automaticky nahravat hovor je VitoAudioNotes. Nahrava primo i do MP3 a kvalita zaznamu je opravdu pekna a cista. Ale bohuzel me nejak nefunguje ona zminena automatika nahravani tel. hovoru. Takze bud je soft. nekompatibilni s Qtekem nebo bylo neco spatne u me :?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2006

Tenhle problem,co zde popisujes,mam take... Zatim nevim co s tim... Cekam na nejakou novou verzi obou programu a pak se uvidi,zda-li nam to pomuze...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Citace Původně odesláno od RadimK
    ... nejdou vyexportovat hovory do PC u nichz je ve jmene kontaktu pouzita diakritika ... nebo bylo neco spatne u me :?
    Zajímavé sdělení.
    Skutečnost je poněkud jiná. Export hovorů programem RCall (popsáno výše) probíhá správně. Bez ohledu na to, jestli jméno a příjmení volajícího nebo volaného obsahuje diakritiku nebo ne (viz moje příjmení např. )

Při nabízení jmen nebo příjmení po Scan a před Import se pouze některá písmena s diakritikou správně nezobrazí - jsou nahrazeny jinými znaky. Tyto nesprávné znaky jsou pak přeneseny i do názvů záznamů hovorů (= souborů) vyexportovaných do PC. Evidentní nesoulad v používaných tabulkách znaků.
    Ty soubory stačí přejmenovat.
    (Zatím, než to třeba autor SW nějak upraví.)

Na přenos a záznam hovorů to ale nemá žádný vliv.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

to RadimK:
    Místo citace jsem to přehmátl na Editaci. Tvůj dotaz jsem tak omylem smáznul (bohužel bez možnosti ho obnovit). Jestli můžeš, napiš to sem znova, já to pak srovnám.
    Tady je už jenom odpověď (která měla být v mém příspěvku). MŠ

RCall se spouští v PC. Přes ActiveSync (jedno zda přes UCB nebo BT) se spojí s Qtekem 8310. Na displeji PC RCall ve svém okně po načtení (Scan) zobrazí seznam všech v Qteku uložených hovorů.

Po zvolení hovoru (hovorů) kliknutím na zvolený řádek (se Shiftem na libovolný počet řádků) se nabídne tlačítko Import k jejich importu do PC. Po jeho stisknutí se nabídne možnost výběru adresáře, kam se má importovaný hovor uložit.
    Jeho název obsahuje tyto znaky:
    `vec, Milan (pátek 20 I 2006, 18h21).wav
    V PC lze změnit název souboru (= přejmenovat ho) na:
    Švec, Milan (pátek 20 I 2006, 18h21).wav

V Qteku je tento soubor uložen pod názvem:
    01202006182149.rcwv

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Nova verze 1.1 AudioNotes od Vitotechnology podporuje automaticky zaznam....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Pro MŠ:
    Vše co píšeš je jasné, ale mně se prostě záznam s diakritikou (např. tvůj `vec, Milan (pátek 20 I 2006, 18h21)) nepřesune do PC; sice program nahlásí, že soubor byl zkopírován, ale kde nic, tu nic... Nevím, ale je možné, že se jedná o nějaký konkrétní znak, který "neproleze".

Pro swenak:
    Audionotes 1.1 sice auto-záznam podporuje, ale na Q8310 nefunguje. Škoda.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

to: swenak
    Dík za info.

to: RadimK
    Audio Notes (AN) nejen, že funguje na Qteku 8310, ale po jeho instalaci jsem zjistil, že je to stejně špičkový SW k danému účelu, jako už jiný záznamník od stejné firmy, který používám na LOOXi 720.
    Názvy záznamů (ve Storage Card/.../My Audio Notes/Incoming/ nebo /Outgoing nejen že obsahují jméno volajícího, ale i jeho firmu. Česky a včetně diakritiky.

Jediné, co AN neumí, je poskytovat přehled statistických údajů k hovoru (nebo jsem to zatím nenašel). Ale nabízí toho tolik navíc, že těch 24 USD (vč.DPH) možná bude investovaných účelně (uvidím po 14 dnech).

Proč tobě nechodí to, co jiným chodí, bude asi někde jinde, než v uvedeném SW.

Obyvatel SMob Avatar uživatele Lobo_ce4you
    Registrace
    Jan 2006

Mě to záznamy s diakritikou také nepřenese do počítače, i když se to tváří že to tak je. Ale jinak ten program nemá chybu! Na jednom foru jsem našel návod jak upravit formát *.rcwv:
    Stahni si WinHex, otevri ten rcwv a umaz bajtiky az po RIFFĘ WAVEfmt (nevcetne) proste tak aby tvuj soubor zacinal tim RIFF a mas klasickej wav (este prejmenovat).
    Audionotes 1.1 mě na Qteku 8310 funguje v pohodě, ale 20 dolárů je hodně.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Automatické nahrávání hovorů
    Od killerGBU_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 07-02-2008, 22:47
  2. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-07-2007, 20:38
  3. Automaticke nahravani hovoru
    Od vojbarz v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 11