Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 a homescreeny

VaRo (61)|20.1.2006 15:27
Zdravím. Zajímá se tu taky někdo o nové homescreeny pro Qteka 8310? Zatím jsem našel jen tento odkaz zde , kde je pár velice zdařilých kousků. Neví někdo o nějakých dalších? Zatím nevím ani o softu od MS pro jejich tvorbu. Co vy?

neposlal by mi nějaká dobrá duše na [EMAIL=varomobile@seznam.cz]mail[/EMAIL] ten "červený" (název už si nepamatuji) homescreen z Qteka 8310 vč.tapety? Smazal jsem ho, při úklidu a teď by se mi hodil... předem

Na ukázku přikládám pár screenů z výše uvedeného linku, v Qteku vypadají skutečně good!...







Na tomto webu asi ještě není nic podobného pro WM 5, co?
VaRo (61)|21.1.2006 12:31
Opakuji svou prosbu, nebyl by někdo tak laskav a nezaslal mi soubory z Qteka (při čištění, když jsem ještě neměl kartu jsem jich většinu smazal...:? ). Jde mi o soubory (homescreeny a tapety) z Application Data => Home.

Na varomobile@seznam.cz

Předem dík... :yes:
VaRo (61)|21.1.2006 17:09
Další zajímavé kousky jsou zde
VaRo (61)|21.1.2006 23:27
Další odkazzde ;)
VaRo (61)|23.1.2006 16:51
Tak jsem chvíli experimentoval s homesreenama a výsledkem jsou 2 master resety. V prvním případě mi 8310 vůbec nechtěla naskočit na úvodní obrazovku (byla furt v menu start-další)... nějak jsem nakopnul registry. Zkusil jsem vytvořit zálohu některých věcí (vč.kontaktů) přes backup od Sunny Softu). Dal jsem ji na kartu a z karty přenesl do PC. Bohužel jsemsi v PC neprověřil velikost zálohy (20 bajtů)... a žil jsem v domění, že mám vše potřebné zazálohované... Šel jsem na master reset a zadáním "kouzelných" 1234 ho provedl... kontakty jsou fuč... ale mám je ještě v SE W800i, horší je, že přeposlání probíhá pouze po jednom kontaktu postupně... Když jsem po master restartu opět začal Qteka plnit, viděl jsem něco, co jsem ještě neviděl... některý z programů mi změnil registry tak, že v submenu jsem vlevo vedle ikon neměl čísla, kterými se dají ikony s programy spouštět, ale velká písmena abecedy... A-B-C atd, která však na stisk kláves nereagovala...a tak následovat druhý master reset. Ponaučení?... Při intalaci nových homescreenů buďte opatrní, vše si před tím zazálohujte (synchronizujte) a někdy méně bývá více... čím složitější homescreen s více plug iny = tím větší šance něco v Qtekovi nakopnout... ;)
VaRo (61)|23.1.2006 17:02
Doporučuji tedy vyzkoušené homescreeny ze stránky věnující se přímo Qtekovi 8310-ce a to zde
PetrSybol (157)|23.1.2006 19:33
Zkoušel jsem desítky homescreenů, některé vyžadovali dva i tři plug-iny a to jsem si je upravoval k obrazu svému. Ťuk ťuk na dřevo, zatím se mi nic takového nestalo.
Jinak já mám za sebou už 4x HR díky zkoušení různých aplikací a her :)
VaRo (61)|23.1.2006 20:04
jj je to tak. Koukal jsem Petře, že na screenech uváděných na Tvých stránkách, používáš často homescreen "Vista". Mně se ho ale nepodařilo zcela rozchodit, i když jsem upravil registry dle instrukcí u homescreenu, úvodní obrazovka byla deformovaná (zkrácená - vytažená nahoru a vůbec celá nějaká divná). Tobě chodí v poho? Vložil bys mi sem screen úvodního displeje a radu, jak na to?
Miroslav Nezbeda (163)|23.1.2006 20:34
Mohu mít homescreany na pam.kartě?A v jakém adresáři,aby je Qtek našel při nastavení.Nikdy jsem to nezkoušel.Poradíte?
VaRo (61)|23.1.2006 21:25
Ano jde! Stejně jako u rady s přesunem vyzváněcích tónů od "aivos". Jeho funkční rada zní:

Já mám všechny MP3 uložené ve složce Storage Card\My Documents\*.* A funguje to bez problémů.

A ještě jeho veledůležité doplnění:
Nesmí tam být žádný další podadresář. Jinak ti to nepojede.

Fungují mi tak vyzváněcí tóny z karty i themes (homescreeny)
aivos (95)|23.1.2006 21:36
[QUOTE="VaRo"]Když jsem po master restartu opět začal Qteka plnit, viděl jsem něco, co jsem ještě neviděl... některý z programů mi změnil registry tak, že v submenu jsem vlevo vedle ikon neměl čísla, kterými se dají ikony s programy spouštět, ale velká písmena abecedy... A-B-C atd, která však na stisk kláves nereagovala...a tak následovat druhý master reset. [/QUOTE]
Tohle už jsme tady řešili.
Pozor na Sony Ericssony ! :D
Ikdyž to možná způsobuje komunikace i s jinými phones (ať jim zas tak nekřivdíme ;) ).
PetrSybol (157)|23.1.2006 22:29
VaRo: ten screen z Visty je přímo típnutý z mého telefonu, jako i ty ostatní :) Chvíli trvalo, než jsem je všechny ozkoušel.

Před chvíli jsem resetil Qteka a Vistu už mám zpět. Všechny soubory mimo instruction.txt jsem překopíroval do adresáře \Application Data\Home. Poté jsem nainstaloval plug-in "Facade" a LCDPlug (oba na paměťovou kartu). Ten LCDPlug by neměl být vyžadován, ale já je vždy instaluju hned po sobě.
Ani Fizz Traveller není potřeba, jen v té části, kde se má zobrazovat, bude černé prázdné místo, ale do rozměru či posunutí by to nemělo v žádném případě zasahovat.
Restartoval jsem telefon a po restartu aktivoval homescreen z klasické nabídky nastavení.

Položku "Barevné schéma" i "Vzhled výchozí obraz" musíš mít výchozí.
Dále zkus, jestli si ten XML soubor upravoval dle svého, tak se jukni, jestli ti tam sedí hodnoty width="240" a height="320".
Už mě bohužel nic jiného nenapadá. A pokud po něm toužíš, tak bych zkusil HR :D Vistu mám nejradši, výbornej homescreen. Už mlčim.

Jinak si ještě pamatuju před minulým resetem, že když jsem po instalaci plug-inu nerestartoval telefon a použil rovnou homescreen Vista, tak se mi zobrazil také správně.
VaRo (61)|23.1.2006 22:36
[QUOTE="aivos"]
Tohle už jsme tady řešili.
Pozor na Sony Ericssony ! :D
Ikdyž to možná způsobuje komunikace i s jinými phones (ať jim zas tak nekřivdíme ;) ).[/QUOTE]

Takže stačí jen spárované zařízení (Sony Ericssona) vyndat z Qteka? Pochopil jsem to správně?
VaRo (61)|23.1.2006 22:41
[QUOTE="Petr.Sybol"] Poté jsem nainstaloval plug-in "Facade" a LCDPlug (oba na paměťovou kartu). [/QUOTE]

Jediný, co jsem nedělal jako ty je ta instalace plug-inu "Facade" Nemohl by´s mi ho poslat [EMAIL=varomobile@seznam.cz]mail[/EMAIL] nebo dát link na stažení?
PetrSybol (157)|23.1.2006 22:43
Tak ten je potřeba jako sůl :yes:

Facade

U každého homescreenu na mých stránkách je informace, který plug-in je zapotřebí včetně linku ke stažení.
Tak těď to bude šlapat jako z praku. :)
VaRo (61)|23.1.2006 23:27
To je fofr! . Vyzkouším, zítra mi má dorazit "gigovka" a o víkend musím Qteka zas pořádně naplnit... místa už bude dost... . Přiznám se, že si rád hraju se schémátky, ale "jakous takous" zkušenost mám s běžnými mobily (Sony Ericsson, Nokia, Siemens). Kdo by měl zájem o tvorbu/editaci schémátka pro SE, pro zajímavost může kouknout na jedno mé dílko...(sorry za OT) zde, na mé zatím hlavní domovské stránce. Tady jsem za učedníka... Je to sranda, vezmu-li, že už jsem měl snad 50 mobilů a smartů (zatím nikdy jsem ještě neměl kousek s Windows Mobile...), ale jak pravil už Voloďa Leninů - učit se, učit se, učit se

V čem Petře upravuješ XML soubory, zatím jsem moc použitelnejch programů neviděl a MS má k stažení jen starou verzi.... počkáme, zda vůbec nějakou na tvorbu a úpravu homescreenů pro WM 5 dá...
PetrSybol (157)|24.1.2006 07:50
Já upravuju XML soubory v poznámkovym bloku. Je to sranda :D
VaRo (61)|24.1.2006 08:31
Tak to by mě fakt nenapadlo... . Jinak dík za rady, Visty už vistujou... Ta černá část na jejich úvodní obrazovce mezi dolní lištou a ikonami (G/E, baterie apod...) je zřejmě určena pro ten plug-in, o kterém jsi psal, myslím, že to bylo něco s počasím. Je to tak? Pokud ano, dá se ten plug-in někde stáhnout a je free nebo placenej? Dík za info...
aivos (95)|24.1.2006 11:11
[QUOTE="VaRo"]Takže stačí jen spárované zařízení (Sony Ericssona) vyndat z Qteka? Pochopil jsem to správně?[/QUOTE]Přesně tak. Stačí z phone odstranit párování se SE. Vše by se mělo vrátit k normálu.
Losos_ce4you (1147)|24.1.2006 11:21
Sice 8310 uz delsi cas nemam , ale i tak by se vam mohl libit muj screen :-)
00117574_Screen001_iB6d.jpg
Losos_ce4you (1147)|24.1.2006 11:24
A jeste to same s prepnutym menu
Losos_ce4you (1147)|24.1.2006 11:30
chybicka,obrazek se neobjevil .... tak jeste jednou
00117578_Screen002_KwLR.jpg
VaRo (61)|24.1.2006 13:16
[QUOTE="Losos"]Sice 8310 uz delsi cas nemam , ale i tak by se vam mohl libit muj screen :-)[/QUOTE]

Jasně, že líbí a móc. Už se o něm několik příspěvku bavíme. Mám ho přesně jak ty, akorát mi tam chybí to počasí... to je plug-in? Nevíš, zda se dá někde stáhnout a co stojí, taky by se mi líbil... ;)
Losos_ce4you (1147)|24.1.2006 13:29
http://www.fizzsoftware.com/pocketpc/fizzweather/index.htm
muze byt weather i ten traveller ..............
shiftik_ce4you (48)|25.1.2006 14:34
Potřeboval bych trochu pomoct, včera jsem si koupil Qtek 8310, dneska se v něm hrabu a nainstaloval jsem si Facade, ale za boha nemůžu přijít na to jak si můžu nastavit vlastnosti jak má today vypadat. Poradí někdo kde najdu nějaký nastavení?
hybo (3107)|25.1.2006 14:50
vse se nastavuje pres XML soubor konkretniho homescreenu...na SBSH.net je i manual s parametry
will27 (131)|26.1.2006 00:49
PS: Na veskere pluginy na homescreeny si dejte pozor.... Uz musel musel udelat master reset.... Zlobi jak LCD1,tak Facade.... Po zmene tematu se vam to zrejme drive nebo pozdeji stane.... Nedostanete se na zakladni obrazovku a nejde to ani vymazat.... Uz radeji hledam homescreeny bez potreby pluginu....Bohuzel jsem neprisel na to,proc to takhle zlobi:(
hybo (3107)|26.1.2006 06:08
pouzivam jak facade, tak fizz a nez problemu...nekdy se stane, ze po zmene HS se jakoby smar zasekne, ale staci vypnout, zapnout a znovu prepnout HS a vse je OK...
PetrSybol (157)|26.1.2006 07:54
Otestoval jsem všechny homescreeny a plug-iny na mých stránkách a s žádným problémem jsem se zatím nesetkal.
aivos (95)|26.1.2006 08:22
Já už jsem taky odtestoval pár homescreenů, ale nevím proč, vždycky se vrátím k tomu, co mi tam předinstaloval dodavatel HTC - i-mate. I po přeflešování ROMky jsem si jej tam doinstaloval znovu. Je nejpřehlednější a nikdy se mi nestalo, že by se seknul telefon. Obrázek na pozadí jsem si několikrát změnil, barevné schéma v XML taky. Ale teď tam mám zase "origoš". BTW - dává Eurotel do Qteka nějaký svůj screen, nebo je tam ten původní ?
00118087_Screen003_TxC5.jpg
hybo (3107)|26.1.2006 08:53
pridavam taky svuj vlastni screen:
Facade (no Tabs)
Fizz Weather
00118098_pc_capture1_BqIx.jpg 00118098_pc_capture2_nuq5.jpg
aivos (95)|26.1.2006 09:01
U těchle HS mi chybí ikonky naposledy spuštěných aplikací. Je to perfektní věc, kterou třeba Symbian neumí.
hybo (3107)|26.1.2006 09:05
to neni problem tam za 10vterin dat, je to standardni MRU plugin, pripadna je mozne pouzit soucast Facade, kterou tedy chci uzivat ja, ale zatim v beta verzi moc nepracuje, resp. hlavne je problem se zobrazovanim ikonek...
aivos (95)|26.1.2006 09:10
Plug-iny mi právě vždycky dělaly problémy. Proto jsem od nich upustil. Samozřejmě každý má jiné zkušenosti a jiné potřeby a od toho je to Smartphone, aby si ho člověk upravil k "obrazu svému" :) .
VaRo (61)|26.1.2006 09:52
2 aivos:
ET má svůj homescreen, startovací obrazovku, vyzvánění a nastavení dat (původní homescreen je ale hezčí...) ;)
Miroslav Nezbeda (163)|26.1.2006 16:30
[QUOTE="hybo"]to neni problem tam za 10vterin dat, je to standardni MRU plugin, pripadna je mozne pouzit soucast Facade, kterou tedy chci uzivat ja, ale zatim v beta verzi moc nepracuje, resp. hlavne je problem se zobrazovanim ikonek...[/QUOTE]
Nikdy jsem to nedělal.Mohl bys mi poradit nějak podrobněji?
hybo (3107)|29.1.2006 23:19
Co presne potrebujes?
Miroslav Nezbeda (163)|30.1.2006 09:38
Jak dostat na obrazovku např.ten Fizz.
PetrSybol (157)|30.1.2006 11:03
Fizz Traveller stačí nainstalovat. Potom je už na Vás jaký homescreen s jeho podporou použijete. Homescreen tento plug-in musí podporovat. Výborná je Vista_ish (v tomto vlákně je její náhled).
Pokud ale Vaši otázku míříte na použití Fizz Travelleru s homescreenem, který ho standardně nepodporuje, tak bohužel nevím.
hybo (3107)|30.1.2006 11:08
je to jednoduche, proste si ze nektereho z HS, ktere se tam pridaji s zobrazuji Fizz vemete "tag" s tim pluginem a vlozite ho do sveho HS...prikladam samotnej "tag" v TXT
Miroslav Nezbeda (163)|30.1.2006 11:36
Děkuji oběma kolegům za rady.Jak ten tag dám do svého homescreenu?
VaRo (61)|30.1.2006 13:21
[QUOTE="aivos"]
HTC - i-mate.[/QUOTE]
Nebyl by´s tak laskav a neposlal mi i-mate homescreen? Prubnul bych ho na Qtekovi... ;) mail: varomobile@seznam.cz
Předem díky.

Jinak mohu doporučit tyto homescreeny, všechny choděj v poho...:
homescreeny
ipf (2136)|2.2.2006 08:32
Poraďte.
Líbí se mi první témátko (viz. ZDE - Chromium Standard), jenže v něm mám příliš velké ikony spuštěných aplikací a překrývají mi lištu zobrazující počet zpráv a zmeškaných hovorů. Poradíte někdo, jak je zmenšit, nebo posunout níž? Díky.
aivos (95)|2.2.2006 09:03
[QUOTE="VaRo"]
Nebyl by´s tak laskav a neposlal mi i-mate homescreen? Prubnul bych ho na Qtekovi... ;) mail: varomobile@seznam.cz
Předem díky.[/QUOTE]

Soubor přiložen
ipf (2136)|2.2.2006 09:29
Odpovím si sám, ale nechám to tu jako návod pro další:

[QUOTE="ipf"]... příliš velké ikony spuštěných aplikací[/QUOTE]
ikony se zmenší po vypnutí a zapnutí telefonu

[QUOTE="ipf"]....překrývají mi lištu zobrazující počet zpráv a zmeškaných hovorů... [/QUOTE]
dělá to Obrázek pozadí: ChromiumStandard, takže je lépe ho nezapínat a nechat: Výchozí.

Ještě, kdyby někdo vymyslel Jak dostat na plochu z kalendáře definovaný počet úkolů, tj. víc než jeden, bylo by to úplně dokonalý (na to, že jsou to wokna ;) ).
crapper_ce4you (117)|4.2.2006 01:09
Moje první vlastní témátko

VaRo (61)|4.2.2006 15:52
Dnes jsem dostal od kámoše dobrý tip jak změnit název operátora v registrech. Pokud si chcete svůj homescreen vylepšit o Vaší fantazií upravený či s nickem doplněný název operátora, zkuste to takto:

HKEY_LOCAL_MACHINE - > Software - > Microsoft - > RIL - > OperatorNames
Zde vytvorit nový String. Jmeno stringu zalezi na operátorovi.
T-Mobile: 23001
Eurotel: 23002
Oskar: 23003
Jako hodnotu stringu zadejte pozadovany nazev

Já jsem nyní zalogován k Vodafone VaRo... ;)
caspi (1)|8.2.2006 23:35
Nevite nekdo jak nainstalovat ethernite? je to plugin potrebny pro nektere themata
daww (687)|9.2.2006 00:18
To ipf: Na úkoly by mohlo posloužit tohle ?
ipf (2136)|9.2.2006 08:17
Jsem se nepřesně vyjádřil. Nejde mi o úkoly, ale položky kalendáře.