Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Poskozena dotykova vrstva ?

MuaDib (6)|20.1.2006 11:50
Ahoj,
mam problem s dotykovou vrstvou, zhruba uprostred mista pro psani malych pismenek v Interwrite Recognizeru. Dela to to, ze pokud lehce tuknu do toho mista, nakresli se v 99.9% pripadech cca centimetrova cara od shora do bodu tuknuti. Pokud tuknu silneji, nakresli se spravne jen bod. Zbytek displaye je Ok a na lehke tuknuti reaguje spravne. Na PDA jsem opravdu hodne psal(semestralky do skoly, chatovani po ICQ,...) tak doufam, ze sem display uplne neodrovnal:?
Pouzivam folii Brando, ale zda se, ze zde problem neni. Zkousel jsem ji nalepit znovu, kalibrovat display (s folii i bez), hard resety, soft resety, cisteni mezery mezi okrajem a displayem (jestli nejaka necistota nemacka display) a to vse v ruznych kombinacich. Pri pohledu ze strany vede od problemoveho mista smeren nahoru "olejova skvrna" o ktere se mluvi tady. Je mozne, ze intezivnim psanim doslo k prilepeni dotykove vrstvy na display, takze lehky dotek stiskne nejdriv uplne jinou cast displaye?
Jestli nekdo mate, nebo jste meli, podobny problem, zkuste mi prosim poradit. Nebo jestli mate alespon tuseni. Chci ozkouset vsechno pred tim, nez pujdu meho looxe reklamovat (bohudik mam jeste 0.5 roku zaruky).

Diky
MMM_ce4you (42)|23.1.2006 11:03
tohle je nejlepsi zkouset v nejakem kreslicim programu... ale to ustrelovani pri psani nebo kresleni je zrejme tim, ze doslo jeste k jednomu dotyku nekde ve smeru te ustrelene cary...zkus kreslit stylusem a pritom se jeste nekde lehce dotknout treba prstem a udela to to same, ale ve smeru dotyku prstu...ustrelena cara je pak tak dlouha jak silne/dlouhe bylo dotknuti....
MuaDib (6)|23.1.2006 11:21
Ahoj,
zkousel sem to i v kreslicim programu a opravdu dochazi k dotyku nad a postupnemu dotykani az do bodu tuknuti (sw klavesnice bere prvni dotyk a napise pismenko nad bodem opravdoveho dotyku).
Spis bych potreboval info, jestli je ten muj problem jen kratkodoby (zpusobeny prilnutim vrstvy) a da se odstranit napriklad zahratim displaye, schlazenim displaye, nebo vim ja cim jeste, nebo trvaly a jestli je to v tom pripade na reklamaci (vada materialu), nebo sem si display necim rozbil sam. Pokud mam podobny problem jen ja, vypada to asi spis na tu vadu materialu. Nikdy jsem totiz nepouzil na display nic jinyho nez stylus, nebo prst a pisu opravdu zlehka.
MMM_ce4you (42)|23.1.2006 17:02
[QUOTE="MuaDib"]Ahoj,
zkousel sem to i v kreslicim programu a opravdu dochazi k dotyku nad a postupnemu dotykani az do bodu tuknuti (sw klavesnice bere prvni dotyk a napise pismenko nad bodem opravdoveho dotyku).
[/QUOTE]

ono nemusi dojit k dotyku po cele te "ustrelene" care, staci proste dva dotyky v jednu chvily a ty se spoji carou. Jestli to nedela folie nebo nejaky bordel pod ni , tak bude reklamace asi nejlepsi reseni ne? Nekde jsem cetl, ze tohle ustrelovani obcas dela folie ktera nezasahuje az uplne do kraju displeje. Ale pokud to tobe dela i bez folie, tak necekej na zazrak a reklamuj to.
Molex (72)|23.1.2006 17:19
PDA dělá dotyk pokud je na dvou místech udělá mezi nimi přímku a uprostřed považuje ten bod za to kde se ťuklo... takže pravděpodobně jak přimáčkneš stilusem fotili tak tak se přimáčkne asi i o kousek dál a třeba prach pod ní to stiskne... tudíš máš dvě místa a tak v půlce mezi nimi považuje za onen dotek..
mousefromhouse_ce4you (268)|23.1.2006 17:30
Me to taky udela tu svislou caru, ale jenom tehdy, kdyz se o to vylozene snazim, samovolne jeste ne... : )