Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velké zklamání - prakticky nepoužitelné

Vikosound (46)|20.1.2006 11:24
Z nedockavosti,nez si opatrim TomToma jsem si stahnul 10ti denni trial verzi(ale pry plne funkcni) Smart Maps.Nainstalovat se mi to podarilo az po konzultaci s technickou podporou produktu(jejich zaslane aktavacni klice byly neplatne,heh).Pak jsem vyrazil na cesty.Nejakou dobu trvalo, nez jsem se program naucil vubec obsluhovat,vse se mi zda zbytecne slozite a neohrabane,nicmene jsem vyrazil na prvni cestu.Program se chytil pomerne hned a vsechny krizovatky hlasila celkem neprijemnym hlasem slecna vcas.Takze po projeti notoricky zname trati jsem si rikal,ze to celkem funguje.Pak jsem si v klidu doma zkousel zadavat ruzne trasy,ktere taky dobre znam a tam uz to zacalo byt horsi,kdyz nedokazal vyznacit evidentne treba nejkratsi cestu (sirokou jako dalnice) a hnalo me to porad kolem mesta a jeste jednosmerkama.Uplne nejvetsi katastrofa vsak nastane pri prepocitavani trasy, kdyz uhnete z vyznacene trasy(protoze ta vase trasa je prece nejlepsi a lety proverena jako nejlepsi,ale program ji v ani z jedne alternativ neoznacil sam), tak to vsechno ztuhne, slecna parkrat zakraka posledni povel z krizovatky kde jste se rozhodli sjet z vyznacene trasy,behem prepocitavani vam to jeste nekolikrat zopakuje,ale pokazde rika neco jineho,pak vam rekne,ze jedete mimo vyznacenou trasu.Prepocitani cesty trva strasne dlouho a ty zmateny povely jsou vazne tragicky.Dalsi vec - Mapy-jsou velice nepressne a minimalne dva roky stare,nove krizovatky a ruzne dulezite cesty hlavne u dalnicnich privadecu vubec nejsou vyznaceny,coz si myslim, ze je celkem velkej prusvih.Taky je docela smutny,kdyz jedete kolem odbocky,pumpy,nebo cehokoli, podle skutecnosti uz jste davno za tim, ale podle mapy kolem toho prave projizdite:-)Kdyz jesme se Smart Maps jezdil po Plzni, bylo to naprosto nepouzitelny, treba pri mimourovnovych krizovatkach se slecna zazvatlala takovym zpusobem,ze to bylo az k smichu a program byl evidentne v koncich.Kdyz to srovnam s navigacnim systemy, co jsem mel moznost videt a vyzkouset, je tohle uplne nejhorsi navigace, kterou jsem kdy videl.Prakticky ve mestech podle toho nejde vubec nikam dojet.
code (174)|20.1.2006 13:00
To by me zajimalo co by na to rekli vyrobci programu (http://www.smartmaps.cz/).. :O . Jakou jinou navigaci bys doporcuoval po vetsich mestech CR (Praha, Ostrava, Brno, Plzen..) ????
Gattor (32)|20.1.2006 13:23
jednoznacne TT5. SmartMaps jsou sice hezke, ale obcas obsahuji chyby jako PocketKIM. odbocte vlevo mi hlasila, kdyz jsem mel zabocit druhou odbocku v pravo. ja ji poslechnul a 2 kilometry se nemohl otocit. :)
PLANstudio (171)|20.1.2006 13:33
[QUOTE="Vikosound"]Z nedockavosti,nez si opatrim TomToma jsem si stahnul 10ti denni trial verzi(ale pry plne funkcni) Smart Maps.[/QUOTE]

Trial bohužel obsahuje stará navigační data, pokud ještě máte produkt nainstalován, je možné Vám dodat aktuální verzi.
Vikosound (46)|23.1.2006 11:48
To P.Zemlik: Pokud by to bylo nejak mozne, vyzkousel bych aktualni verzi, nainstalovano mam, avsak trial mi uz vyprsel.Takze kdyby jste pro mne mel nejake reseni,docela by me to zajimalo,jestli se to zlepsilo, myslim tim i prepocitavani trasy, mapy atd...
kontakt: vikosound@vikosound.cz
Vlada165 (676)|23.1.2006 12:56
To u trialu fungovala i navigace ? Alespon co jsem si ja kdysi koupil s Yakumem DeltaX, tak to umelo jen ukazovat "kde prave jsem", takze jsem si myslel, ze to umi jen plna verze a ani to tedy nevyzkousel :-( ...
Mno nic, stejne uz jsem tedy misto toho zacal pouzivat TT, i kdyz ma take bohuzel nektere neresitelne necnosti... (nejde vypnout automaticke zoomovani, nebo prepocitavani a pod.)
Vikosound (46)|23.1.2006 14:26
Jo, tady u tohohle trialu funguje 10 ti deni plna verze Smart Maps, je tam hlasova navigace,Autoatlas CR + nějaký města až do úrovně ulic.Ale jak jsem říkal když jsem zakládal tuhle diskuzi, bylo to prakticky nepoužitelné, nedokážu si představit,že bych s tím vyrazil někam, kde bych to vážně neznal, což s TT5, který jsem měl zatím pouze na pár dní na zkoušku,není problém a spolehlivě mě ve většině případů dovedl do cíle.Jsem zvědav,jestli v novém trialu Smart Maps, jak píše výš pán z PLANu budou ty boty vychytaný....
RStein (2012)|23.1.2006 15:24
Take doporucuji TomTom5 - sice ma par much, ale myslim, ze stale vitezi s velkym naskokem nad ceskou konkurenci. Jediny cesky program, ktereho muzete povazovat za konkurenta TomToma, aniz by to pusobilo zinantne, je IMHO Dynavix.
Whippy (206)|24.1.2006 08:00
20.1. mi psali z aponie: bohužel, demoverze jsme již vyřadili z naší nabídky.
Tak co je na tom pravdy?
Vikosound (46)|24.1.2006 12:42
Hm, to to radsi stahli, protoze jestli si ten trial nekdi stahnul a ozkousel, v zivote by si nemoh koupit full program.Kdyz pak koupis celej program a buou ti na nem vadit ty totalni kyksy ktery obsahuje, bude uz pozde.Nekdy az budu mit cas sem ty perlicky vypisu,heh
Graphics (11)|25.1.2006 06:13
[QUOTE="Whippy"]20.1. mi psali z aponie: bohužel, demoverze jsme již vyřadili z naší nabídky. Tak co je na tom pravdy?[/QUOTE]

Jeste zacatkem roku jsem moznost stazeni demoverze a objednani zkusebniho cisla na testovani na jejich webu videl. Konecne mi domu dorazilo PDAcko a chtel si to demo stahnout, ale nikde uz nic neni. Takze to asi pravda bude. :-(
petr22_ce4you (454)|25.1.2006 11:39
Dobre udelali
Marek_K_ce4you (10)|14.2.2006 22:11
to Graphics:
Jestli již demo není k dispozici, tak mě to teda pěkně s..e.
Kruci, to je jak kupovat zajíce v pytli.
Jak si mám vybrat navigaci, když si nemám možnost ji vyzkoušet...
Docela jsem byl pro SmatMaps rozhodnutý a ke konečnému rozhodnutí chybělo jen to demo.
Takhle jsem zas na začátku.

Marek