Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dojde k rapidní snížení životnosti displaye?

neooo666 (243)|19.1.2006 12:36
pokud na něm nechám 16hod denně svítit hodiny (při nejmenší jasové intenzitě)? :D Dojde k pozorovatelné ztrátě jasu / kontrastu při takové zátěži v časovém horizontu řekněme 0,5 - 1 roku? Co od toho můžu očekávat pokud ho někdo ždímáte takhle na krev?
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2006 13:13
Těžko soudit, ale já jsem měl jeden čas svoje předchozí PDA v kolíbce skoro pořád a s podsvícením na plno mi tvořilo stolní hodiny (SPB Time). Žádný úbytek kontrastu nebo jiný problém jsem si nevšiml.
IntEx_ce4you (130)|19.1.2006 13:55
Temer jiste mohu rict, ze se s tim nic nestane, jelikoz podsviceni je LED a na displayi jako takovem nema co odejit.
radofox (23)|19.1.2006 14:10
Dodám, že preto na LCD nemá význam púšťať šporič obrazovky (len iba pre efekt) v porovnaní s obrazovkami klasických monitorov. Mimochodom, preto ani WM nemá oficiálne šporiče predinštalované.
CommanderZ (1798)|19.1.2006 17:26
OT to radofox: Sporice nemaji zadny prakticky vyznam uz pekne dlouho i na PC. Monitorum uz veci jako sviceni delsi dobu na stejne misto nejakou dobu nevadi. nemluve o tom ze vetsina lidi uz jede dneska na LCD ;)
neooo666 (243)|19.1.2006 18:07
[QUOTE="IntEx"]Temer jiste mohu rict, ze se s tim nic nestane, jelikoz podsviceni je LED a na displayi jako takovem nema co odejit.[/QUOTE]

OK, myslel jsem si to ale nebyl jsem si zcela jist, díky za odpovědi!
superkojot (111)|21.1.2006 20:13
Zdravím!
Asi je to nesmysl, ale je možné, že se mi zdá trochu jiny odstin v jedne casti displeje nez v jine:sarcastic: . Asi jsem moc přecitlivělej....Ja totiz hledam na všem mouchy....:mad:
Standa_ce4you (380)|22.1.2006 00:02
Jestli to nebude spíš nerovnoměrné podsvětlení...
Miloš Strouhal (3997)|22.1.2006 10:34
Coz je u kazdeho zarizeni, kdyz se na to clovek opravdu zameri, a v uplne tme si pusti zcela cernou obrazovku, zjisti ze i treba hx4700 to kapku nerovnomerne ma, HTC Universal neni vyjimkou, a ani ostatni VGA zarizeni nemohou mluvit o dokonale soumernosti podsviceni.. Stejne je to i u notebooku, napriklad novy Dell Pavla Kozy je jedna velka zarivka v dolni casti LCD a zbytek je znatelne tmavsi.. A to ta masina stala pres 50 litru.. :sarcastic: Radim se take k hnidopichum. :D
Gerbil (29)|24.1.2006 00:11
LED znam jenom z OLED/PLED displayu a podsviceni ve starsich mobilech. Myslim, ze je tam ta vysokonapetova folie, ktera jas trochu ztraci, ale treba je to blbost a uz je v tom neco novejsiho...
LED folie totiz docela dost zere a navic je neskutecne draha, takze tam asi nebude (nebo uz to neni pravda..?) a organicky LED emitory ztraci polovinu jasu za priblizne 2 roky sviceni.
Erikt68i (266)|28.1.2006 10:27
Viz Gerbil - Ano, :yes: :yes: stačí se podívat na katalogové listy výrobců displejů => laicky max doba svícení je zhruba 10 -15 000 hodin!!! tj. cca 1,3 - 2 roky. Potom již nesplňují podmínky svítivosti tj. pokles jasu je na zhruba 60% původní hodnoty. Takže následky nepřetržitého používání poznáte již po roce asi i sami.
MLB (105)|28.1.2006 20:40
[QUOTE="Gerbil"]LED znam jenom z OLED/PLED displayu a podsviceni ve starsich mobilech. Myslim, ze je tam ta vysokonapetova folie, ktera jas trochu ztraci, ale treba je to blbost a uz je v tom neco novejsiho...
LED folie totiz docela dost zere a navic je neskutecne draha, takze tam asi nebude (nebo uz to neni pravda..?) a organicky LED emitory ztraci polovinu jasu za priblizne 2 roky sviceni.
[/QUOTE]

Mám vlastní postřeh. Někdy v roce 1982 jsem zapojil na signalizaci zapnutí zvonku LED myslím označení LQ 110. Fungovala v zapojení v střídavám proudu bez předřadné diody do roku 1997. Pak svítit přestala :D z důvodu odpojení kvůli rekonstrukci.