Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - Od Eurotelu ?!

haky89 (18)|18.1.2006 16:28
Dobrý den,
vážně uvažuji o koupi Qteku od Eurotelu. Obsluha v prodejně mi byla schopna sdělit pouze to, že není od nového roku blokován. Můžete mi prosím odpovědět, zda na Qteku koupeném od Eurotelu budou nějaké motivy Eurotelu či jiná uzpůsobení, změny ? Dají se odstranit ? A co po jejich odstranění ? Jak se vám tento Qtek chová po vložení simkarty T-mobile ?

Děkuji za odpovědi, David Hák
Milan Švec (938)|19.1.2006 08:19
Qtek od Eurotelu nebyl blokovaný ani vloni.
Na Qteku koupeném od Eurotelu bude jeden obrázek během spouštění (splash.jpg) s nápisem "Eurotel více ze života". Ten se dá nahradit jakýmkoliv jiným (nebo žádným) obrázkem se stejným názvem a jiným obsahem.
Pravé tlačítko (Soft Key 2) je nastaveno s textem Eurotel a spouštěním nastavených služeb Eurotelu. Všechno se dá předělat. Je to v tomto fóru (HTC Smartphone) už mnohokrát a detailně popsané.
Po jejich odstranění se Qtek chová úplně normálně a to i po vložení simkarty T-mobile. Najde si síť a lze volat. Po nastavení GPRS/EDGE pro T-Mobile lze používat internet.

Takhle to mám bez jednoho dne měsíc, po pořízení QTeka u Eurotelu bez jejich tarifů. Používám T-Mobile.
Vegan (133)|19.1.2006 10:47
po HWrestartu a soft odemknuti ktere je dano vyrobcem je Qtek od eurotelu stejny jako ktery koli jiny Qtek 8310 sam ho od nich mam ;)
Miroslav Nezbeda (163)|19.1.2006 12:47
Pokud by nestačila vyjádření dvou kolegů výše,jsem ve stejné situaci jako oni.K tomu co popisují není co dodat.
haky89 (18)|19.1.2006 16:06
Velmi děkuji ! :D
Storm8 (162)|31.7.2006 23:31
Mám Qtek 8310 od Eurotelu, vše jak má být až na to, že ve start menu je ikona Eurotel odkazující na Sim Toolkit a nemůžu se jí zaboha zbavit. Když jí smažu tak se tam objeví znova. Když jí přesunu tak se tam stejně objeví. P O Ř Á D . T A M . J E ! ! ! :evil:
Bohumil Stejskal (414)|1.8.2006 00:05
to je ikonka,která ukazuje,že máš na sim kartě nějaké sim toolkit aplikace ;) :yes:
Storm8 (162)|1.8.2006 00:15
Jo, to sem si všiml. Je to .lnk. Já to tam ale nechci!
Bohumil Stejskal (414)|1.8.2006 07:56
tak zajdi do Eurotelu,ať ti dají obyčejnou sim bez aplikací :cool: :yes:
Storm8 (162)|1.8.2006 12:42
Tak už sem našel, jak se zbavit tý Sim Toolkit aplikace. Je to v registrech: HCU\ControlPanel\HTCSTK v Linku si změníte cestu, nebo jí můžete zrušit úplně.
EDIT: Ale po restartu se tam zase vrátú původní cesta :-( Takže pořád tápu :?
haky89 (18)|3.8.2006 15:36
Stačí vymazat paměť telefonu ( hard reset ), pak je vše OK, ale nevím jak přesně na to, už jsem to dělal dávno, mám taky Qtek od Eurotelu a po tomto zákroku se chová úplně normálně. Už to tu někde bylo řešeno, tak se podívej.
Storm8 (162)|3.8.2006 15:56
No to je super rada. Omlouvám se, ale příspěvky typu "udělej hard reset" jsou většinou úplně na ho*no! Nekoupil sem si smartphone, abych mohl dělat hard reset pokaždý, když něco nefunguje tak jak si představuju, to bych si pak mohl hard reset nastavit na jednotlačítkovou volbu. Jaksi nemám čas, abych strávil několik hodin vracením telefonu do původního stavu po hard resetu, tak se snažím nalézt rozumné řešení. Hard reset se používá, když už opravdu neexistuje jiné řešení, pokud existuje, rád se mu vyhnu.
swenak (135)|5.8.2006 10:42
muzes pouzivat zalohovani...pak je to otazka 3 minut ;)
Storm8 (162)|5.8.2006 21:05
Jo? A ty se domníváš, že když to zazálohuju a pak obnovim, tak tam ten odkaz na Sim Toolkit už nebude? A všechno ostatní jinak zůstane při starym?
ipetr (138)|5.8.2006 21:51
[QUOTE="Storm8"]Jo? A ty se domníváš, že když to zazálohuju a pak obnovim, tak tam ten odkaz na Sim Toolkit už nebude? A všechno ostatní jinak zůstane při starym?[/QUOTE]

Ten odkaz tam bude a je jedno jestli jsi zazálohoval a nebo ne. Ten link se tam vytvoří automaticky vždy po restartu. Také právě vymýšlím jak na to, viz příspěvek https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=16959
Zatím jsem tam jako ty... :mad: :no:
swenak (135)|6.8.2006 15:22
[QUOTE="Storm8"]Jo? A ty se domníváš, že když to zazálohuju a pak obnovim, tak tam ten odkaz na Sim Toolkit už nebude? A všechno ostatní jinak zůstane při starym?[/QUOTE]

Ne, to jsem nekde napsal? Zkus pouzit i hlavu a precit, co tu kdo psal a na co jsem reagoval. Taky by bylo fajn neresit to same ve dvou diskuzich, hlavne kdy treba tahle je o necem jinem.
haky89 (18)|6.8.2006 15:50
Mi chytří jsme totiž tento zákrok udělali hned na začátku, tudíž žádné zbytečné kroky. Zkus někdy neřešit problémy za pochodu. :cool:
Storm8 (162)|7.8.2006 00:14
[QUOTE="swenak"]Ne, to jsem nekde napsal? Zkus pouzit i hlavu a precit, co tu kdo psal a na co jsem reagoval. Taky by bylo fajn neresit to same ve dvou diskuzich, hlavne kdy treba tahle je o necem jinem.[/QUOTE]

Tak na co si teda reagoval? Zkus teda ty použít citace, když reaguješ na něco, co neni zrovna nad tebou. Ne všichni jsou tak dobří, jak ty, aby hned poznali co zrovna si měl na mysli, víš? O čem je teda tahle diskuze? Podle mě o Qteku 8310 od Eurotelu. Zdá se ti, že téma neodstranitelného Eurotel Sim Toolkit zástupce nepatří do diskuze Qtek 8310 od Eurotelu?
Takže = zkus ty sám nejdřív použít hlavu...