Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

N50 a vybitá baterie

Major_ce4you (21)|18.1.2006 12:34
Podruhé se mi podařilo po vysunutí konektoru a po nabíjení a synchronizaci s PC přehlédnout zhaslý displej, přes noc se baterie vybila, což se rovnalo HR. To je opravdu n50 tak primitivní, že lze vše ztratit vybitím baterie? Pominu-li zálohování při nadefinované kapacitě baterie, neexistuje nějaký soft, který by prostě pda vypnul a zachránil data? Máte někdo nějaké zkušenosti? Dík.
cubas_ce4you (419)|18.1.2006 19:34
to se bybila i zalozni baterie?
speed-komi (278)|18.1.2006 19:54
při delší neaktivitě by se mělo pda samo vypnout, takže k tomuhle by nemělo dojít a kdyžtak je tam ta záložní baterie. Při vybití obou baterií dochází běžně ke ztrátě dat uložených v ram, není to vlastnost pouze n50 ale všech ostatních PPC. Tušim, že je to vyřešeno pouze ve WM5, kde jsou pda jinak udělána a data se na ram neukládají (nevim přesně, je to někde vysvětlený v článcích na ce4you).
S tvym problémem bych zašel do servisu.
Major_ce4you (21)|18.1.2006 22:40
Mně se taky vypíná běžně pda při delší nečinnosti-podle nastavení. Ale v tomto případě jsem dobíjel přes kabel, zálohoval, pak vypnul PC, vytáhl konektor a domnívám se, že pda bylo asi zaplé bez svítícího displeje, tak jsem to přehlédnul. Prostě ráno bylo vybité. Po zprovoznění-nabití aby aspoň naskokčilo, hlásilo záložní bat. na 100 %. Možná to byla nějaká nestandartní situace akcí ActSync/dobíjení/vypnutí dobíjení/vytažení konektoru v pořadí, které vedlo k automatickému nevypnutí, nevím. Hold tlačítko bylo zamknuté. Každopádně by to chtělo nějaký sw, který by při cca 5-10% kapacity bat. prostě zahlásí nízkou kapacitu a vypne pda. Víc opravdu doplnit nemůžu.
speed-komi (278)|19.1.2006 17:38
Možná je problém právě v tom, že tlačítko hold bylo zamknuté. to se potom, mám pocit, pda nevypíná a běží dál..

Automatické zahlášení nízkého stavu a následné vypnutí je normální ve wm2003, nevšiml sis?
vsemick (25)|19.1.2006 20:01
rekl bych, ze jde-li vsechno jak ma, tak se PDA samo vypne kdyz kapacita accu klesne cca.pod 8 procent a nelze je zapnout dokud se napripoji na dobijeni.Bohuzel se sem tam proste vybije uplne a kona se HR... Jo a nevite nekdo co vlastne ukazuje ten bargraf pro ,,zalozni accu,,? je to kapacita zalozni pidibaterky v PDA co je napaji pri vyjmuti hlavni baterie, nebo to ukazuje stav druheho akumulatoru dobijeneho v kolebce?
Homer261 (98)|19.1.2006 20:11
PDA se může samo aktivovat alarmem, pokud je tak nastavené. V takovém případě zůstane zapnuté, i když bez podsvícení.
Major_ce4you (21)|25.1.2006 13:06
Tak se mi to stalo znovu, tentokráte již mohu přesně definovat podmínky:po kompletní záloze přes AS pomoci BT jsem pda vypnul, posunul přepínač HOLD na červeno, zkontroloval že nebliká modrá LED. Asi za 1,5 hod. jsem pda zapnul a na místo očekávaných cca 78% kapacity měla 32%.Začínám tušit, že to bude na opravu.
brkel (56)|29.1.2006 01:35
...tak to zopakuj s vypnutim...