Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

odstraneni programu z PPC pri ukonceni aplikace-programu

lb_ce4you (7)|18.1.2006 09:40
Zacinam programovat pro PPC. Muzete mi prosim nekdo poradit jak osetrit pri ukonceni aplikace i jeji odstraneni z pameti. Existuje pro to primo nejaka funkce? Diky.
Saman_ce4you (1451)|18.1.2006 10:09
O odstraneni aplikace se stara system.. Pokud ji korektne ukoncis (Win32 PostQuitMesage ), tak, krome korektniho uzavreni zdroju (soubory, sockety apod), se nemusis o nic starat..
lb_ce4you (7)|18.1.2006 11:49
Ve zdrojaku je korektní ukoncení - PostQuitMessage(0). To zrusi okno a "ukonci" aplikaci, ale aplikace zustane u PPC bezet na pozadi (Start->Settings->System->Memory->Running Programs). Umoznuje zmena navratoveho kodu na jinou hodnotu nez 0 ukoncit i beh aplikace na pozadi nebo je k tomu potreba jeste neco jineho?
Saman_ce4you (1451)|18.1.2006 15:34
To by nemelo, nebezi to spis 2x?
Asi by bylo nejlesi, kdybys ukazal zdrojak..
lb_ce4you (7)|18.1.2006 16:35
Ucim se podle kursu WinCE, procedura okna je na: http://www.sweb.cz/kurz_evt/kurz1/kapit5.htm.
Jinak ale je funkce PostQuitMessage obecne do aplikace vygenerovana hned na zacatku AppWizardem pro aplikaci "Hello World". Pouzivam eMbedded VC++ v4.0, ladim to na emulatoru Pocket PC 2003. Problem je, ze se mi nechce pres cele menu az v Running Programs vzdy vypinat aplikaci na pozadi abych mohl spustit nove zkompilovanou verzi.
Saman_ce4you (1451)|18.1.2006 20:41
Jak tu aplikaci ukoncujes? Jestli krizkem v pravym hornim rohu, tak se nedivim, ze mas tyhle potize ;)
Jedina moznost jak ukoncit aplikaci, je z nejakyho menu vybrak polozku, co posle IDOK (to je ale standartne navratova hodnata dialogu pri stisknuti OK). Nedal jsi k dispozici resource file, tak nevim jak to tam je.. Pokud tam nic takovyho nemas, pridej do menu napr. polozku Exit, dej ji kod ID_EXIT a ten dej misto IDOK to toho switche u WM_COMMAND..
lb_ce4you (7)|19.1.2006 11:18
To jsem presne potreboval, uz to slape. Diky.:D
Saman_ce4you (1451)|19.1.2006 11:35
Btw: Kdyz uz takhle zacinas s programovanim PPC a pro testovnani pouzivas emulator, tak doporucuju naucit se pouzivat i debugger. Kdyz by sis dal breakpoint tam, kde se vola PostQuitMessage(), tak by jsi zjistli, ze se nevola :cool:
lb_ce4you (7)|19.1.2006 15:33
zkusil jsem debugger, moc sikovne ve spojeni s emulatorem :yes: