Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 61

Téma: Wish list aneb co by se mi líbilo ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od Peta
    Citace Původně odesláno od Telematix Software
    Ano, chapu. Tento problem ma v nasem oboru dokonce svuj nazev a to "problem obchodniho cestujiciho". Jde o priklad ze skupiny algoritmu, ktere jsou vypocetne velice slozite (tj. neni lepsi optimalni algoritmus nez projit vsechny moznosti serazeni cilu). Pozadavek na zacleneni tohoto algoritmu se objevil nove, presto jsme o teto moznosti kdysi premysleli, ale byla z navrhu prozatim vyloucena. Znovuotevru diskusi. Jeji zaver ale nechci predjimat (je pravdepodobne, ze tuto funkcnost nepridame drive nez nektere z pozadovanych rozsireni smerem k firemnimu sektoru - tj. kniha jizd apod., nebot patri do pozadavku stejne cilove skupiny, ale vyuzije se mene casto).
    Na reseni jsou algoritmy: algoritmus logického rozhodovacího stromu ci algoritmus maximálních úspor, jsou i genetické algoritmy.
    Ano, o existenci ne zcela optimalnich algoritmu vime, pro nase ucely by byly vice nez dostacujici... Nemame technicky problem se zpracovanim, jen nedostal dostatecnou prioritu, kdyz jsme o teto funkcnosti naposledy premysleli. Jak jsem jiz psal, budeme znovu projednavat, zda a kdy zaclenime tuto funkcnost. Samozrejme budeme brat v uvahu, ze existuji nasi uzivatele, kteri by ji uvitali...
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Velmi bych uvítal čísla dálničních křižovatek / exitů alespoň v ČR. Pokud dopravní informace hlásí, že je havárie na km xxx, dost těžce se takhle odhaduje, kde sjet.

Díky

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od KarelB
    Velmi bych uvítal čísla dálničních křižovatek / exitů alespoň v ČR. Pokud dopravní informace hlásí, že je havárie na km xxx, dost těžce se takhle odhaduje, kde sjet.

Díky
    Zarazeno do seznamu rozsireni. Pokud bude TMC, bude Vam tato informace jeste k necemu?

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

Měl bych jedno jednoduché vylepšení: vzdálenost před manévrem (odbočením) je ukazována s přesností na metry (např. 478). Mě osobně to trochu rozptyluje - uvítal bych zde zaohrouhlení na desítky metrů.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Telematix Software
    Zarazeno do seznamu rozsireni. Pokud bude TMC, bude Vam tato informace jeste k necemu?
    No neříkejte, že TMC bude. Pokud ano a přidáte k tomu ještě faktické sjednocení Evropy budete prostě jedničkou. A skalní příznivci Velkého Tomíka budou vzteky fialovět.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Děkuji za dobrou zprávu, pokud TMC bude fungovat tak možná ne, na druhou stranu více je v tohhle případě lépe - určitý backup se hodí. Našinec nikdy neví co se stane, posledně jsem Dynavix vytahoval na D1 po ohlášení zácpy v rádiu protože jsem nevěděl který sjezd "vzít", jinak to tam samozřejmě znám (až na čísla exitů) a zácpa byla velmi nečekaná...
    A ještě jedna drobnost - nemohlo by někde být vidět jestli jedu rychlou nebo krátkou trasu a třeba mít dokonce možnost změnit variantu během navigování? Někdy (právě při objížďkách) může být dočasné přepnutí na nejkratší trasu zajímavé. Nebo při sjezdu z dálnice v případě "rychlé" varianty počítáte tu nejkratší možnou variantu?

Díky.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

- nápad (možná), když není možné pružně měnit dlouhodobé uzavírky či změny předností (obousměrná ulice je nyní jednosměrná), co to udělat na principu bodu zájmů. Jedny budou zcela uživatelské a druhé budou "vnucené" od výrobce NavSW s tím, že by kdesi bylo zatržítko, že chci použít "negarantované" informace.

- byl bych rád, kdyby DNVX po sobě upravil po vypnutí hlasitost na tu úrověň , která byla před jeho spuštěním

- jo to TMC bych bral i přes GPRS, protože pořizovat novou GPS, která bude umět i TMC se mi ale opravdu nechce, dyk je to dalších 6k5 peněz ...

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Napadlo mě, jestli by se navigační systém mohl použít i pro "pěší", nemotorizované cestovatele. Strávil jsem několik dní v Římě. Vzhledem k tomu, že toto město neznám, vyhledal jsem si zajímavá místa a nastavil jsem si je do Dynavixu, abych si je prošel. Dynavix samozřejmě ukazoval nejkratší cestu, ale samozřejmě předpokládal a to zcela správně, že jedu autem a tudíž musím dodržovat určitá pravidla. Což takhle mít možnost (právě pro tento účel) vypnout navrhování trasy podle silničních úprav (jednosměrky, pěší zóny, atp.)?

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Pro přizpůsobení pro pěší se také přimlouvám. Mám zkušenost např. z Brna. Nechal jsem auto v centru na parkovišti nastavil oblíbený bod AUTO a šel pryč. Když jsem se chtěl vrátit, nastavil jsem navigaci k bodu AUTO (abych ho našel), ale navigace mě samozřejmě hnala po cestách, ale pro tuto situaci jsem potřeboval abych šel přes pěší zóny, náměstí atd. Bylo by dobré kdyby šlo povolit navigaci přes jednosměrky, pěší zóny, zákazy vjezdu atd.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Mě chybí hlavně to tahání mapy stylusem, to přesouvání mapy klikáním je pro mne neintuitivní :-(

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od landys
    Mě chybí hlavně to tahání mapy stylusem, to přesouvání mapy klikáním je pro mne neintuitivní :-(
    V připravované verzi 1.6 (uvolněna do 9 dnů) je již tahání mapy stylusem možné. Přesouvání kliknutím stylusem je přitom zachováno.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Děkuji za opravení nastavení zvuku

Mám další "debilní" dotaz, nebo "nápad", dalo by se v DNVXu udělat něco jako je toto: http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=16309:?: resp. by asi stačilo na základě mapového podkladu (město, silnice, dálnice) zobrazovat (hlásit), pochopitelně volitelně, nedodržení rychlosti?

Ve 3D bych uvítal názvy ulic, takto je 3D nepoužitelné. I když je tato funkce u mě nepoužívaná, mám raději 2D, tak jak je toto nyní zpracované, mě k 3D nepřivede :dead:

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Tak jsem si projel s Dynavixem Jeseníky, a přitom mě pár věcí napadlo, které by se snad hodily - některé tady již byly některé snad ne

Plánování trasy
    • Možnost prohlížení itineráře - náhled na jednotlivé křižovatky
      Simulace trasy - "úsekově" - př. jedu z Brna do Prahy, v Brně to znám, dálnice mě nezajímá, ale rád bych se podíval předem, kudy pojedu v Praze - prohlídnout pouze úsek Od určitého bodu
      Simulace trasy - dynamická rychlost - viz. předchozí příklad - z Brna do Prahy musím hodinu koukat, přitom by stačilo, aby dálnici projel rychlostí meteleskublesku, a zpomalil jen na "odbočky"
      Možnost zablokování částí itinieráře (podobně jako v I-Go) - možnost zablokovat ulici, odbočku, atd.

GUI
    • Uspořádat položky - jedno menu je "nastavovací", druhé "cestovací" - např. Ukázat celou trasu, Zobrazit cíl, Zobrazit itinerář dle mne přijde do Cestovacího menu
      Zvětšit písmo u volitelných řádků, případně mít možnost více "velkých" čísel (jako je vzdálenost do odbočky) - konkrétně taková rychlost je v současné době velmi zajímavá položka
      Tradičně názvy ulic, měst a vesnic ve 3d

Vyhledávání
    • Nevím jestli by to šlo, ale líbí se mi vyhledávání v I-Go (vím, tam je to trochu jinak, nejprv zadávám město a pak ulice, ale možná .. ?) - Zadávám hledaný název, uvnitř probíhá dynamické vyhledávání, jakmile klesne počet vyhledaných pod určitou hodnotu (např. 10), je ihned zobrazen výsledek

Hlasová navigace
    - je perfektní, jen by byla docela fajn možnost:
    • Případné varování před nastavenými POI (radary )
      Upozornění na železniční přejezd, most, apod (může se hodit)
      Varování před nebezpečnými místy (např. zatáčky o 180 stupňů, i když to není křižovatka) (např. cesta skrze Červenohorské sedlo)...
      Varování při překročení rychlosti
      Jak už tu bylo dříve, pochvala za správné odbočení , případně pokárání za neodbočení (resp. přepočítávání)
      Při dlouhých trasách po stejné silnici bez odbočky by mohla navigace něco veselého povídat (nebo alespoň třeba každých 50 km říct Ještě XXXkm do dalšího odbočení), aby bylo jasný že neumřela

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od lennyd
    Při dlouhých trasách po stejné silnici bez odbočky by mohla navigace něco veselého povídat...
    Nestaci si na pozadi pustit Cimrmany?

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Stačilo Já to ale myslel opravdu tak, aby třeba každých 10 km něco kvákla, abych věděl že na mne nezapoměla a nejedu do horoucích pekel Např:

Ještě 20 kilometrů do další odbočky...
    .
    .
    Ještě 10 kilometrů do další odbočky...
    .
    .
    Měl jste odbočit před 10 kilometry, jen jsem vám to zapoměla říct

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Záruční list HTC
    Od RiKy_ce4you v sekci Zbývající PPC