Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Asus MyPal A632/A636

Pavel Koza (4761)|17.1.2006 11:40
Nová dvojčátka z dílny Asusu nabízejí vše, co si náročnější uživatel hledající Pocket PC především pro navigaci může přát. Na první pohled sice vypadají obyčejně, v jejich útrobách je ale schována spousta překvapení. Ať už se jedná o výkonný procesor, část paměti ve formě FlashDisku odolné proti HW resetu, kvalitní displej, bohaté možnosti komunikace včetně možnosti simulovat Mass Storage Device nebo citlivou GPSku, to vše vám bude sloužit při vaší práci i na cestách.



Přečtěte si celou recenzi.
bigboban_ce4you (47)|17.1.2006 11:52
Recenzi jsem ještě nečetl, ale na základě jinde dostupných informací už jsem se rozhodl pro Asus A636. Bohužel ho sháním už přes týden a nikde není. Kde jste ho sehnali? Dá se někde koupit? Kdy a kde ho dostanou nejdřív? :)

michpo (206)|17.1.2006 13:21
Chtel bych upozornit na drobnou chybku v zaverecne tabulce, kdy je u obou modelu uvedeno A632, u toho druheho by melo byt A636.
bigboban_ce4you (47)|17.1.2006 13:44
Tak jsem právě objednal A632. Na 636 se mi čekat nechce a jediné využití wifi bych viděl doma. Jenže doma se můžu do síte připojit po bluetooth, takže volba byla jasná. :D
Bobek_ce4you (27)|17.1.2006 14:43
Chtel jsem se autora zeptat na 2 veci.Jak se dela hard reset a co vsechno smaze.A dalsi otazka je na tu pasaz ,kde se GPS nechtela rozbehnout.Bohuzel pri mych pokusech s nekolika programy pro GPS se stala ta sama vec a k GPS se pripojim pouze po soft resetu a okamzitem spusteni navigacniho programu (napr. TOMTOM).Pokud to zkusim az po chvili ,tak se jiz GPS nepripoji a musim znovu provadet soft reset.(Mam nastaveno COM5,COM4,9600b,pouziti pro vice prg).
Dik za pomoc
S474N (660)|17.1.2006 15:38
Mel jsem tento pristroj par dni doma a nejak me vubec neuchvali. Co me naprosto odradilo bylo zpracovani a hlavne totalne rozviklana GPS a taky docela baculatost pristroje. Pritelkyne mela take naprosto stejne dojmy. Nicmene na druhou stranu je to docela nadupane zarizeni. Rozhodne kdyz uz, tak jit do modelu 636 - i kvuli pametovym kartam.

Pro autora clanku - je tam chyba v nazvu Parametry
bigboban_ce4you (47)|17.1.2006 15:55
[QUOTE="S474N"]Rozhodne kdyz uz, tak jit do modelu 636 - i kvuli pametovym kartam.[/QUOTE]

Proč 636 kvůli kartám? 636 má jeden slot, 632 má dva sloty. Tak v čem je u 636 výhoda? Tedy kromě wifi.. Nechápu. :?
Pavel Koza (4761)|17.1.2006 16:18
Dekuji za prvni komentare. Chybky jsem opravil, omlouvam se:oops:

HW reset se udela tak, ze se soucasne stiskne na prostrednim ovladaci smer doleva, na pravem ovladaci prave tlacitko (to s tim koleckem) a reset. Pak je nutne stisknout na prostrednim ovladaci smer nahoru. V manualu to neni, ja to nasel asi po hodine na Google na nejake italske strance...:) Maze vse krome toho, co je ve slozce FlashDisk (alespon me tam soubor pri testu zustal).

Jakmile jsem na to divne chovani GPS prisel, tak uz jsem nemel problem... Jak pisu - na jednom zarizeni jsem GPSku tou problematickou utilitkou netestoval a tam to fungovalo cely tyden kazdy den... Nicmene ja porad pouzival jen COM5, jeden program v danou chvili mi stacil.

S hodnocenim S474N souhlasim, podobne jsem to strucne shrnul pro kolegu z Asusu:) Nijak nenadchne ani nezaujme, ale kdyz to clovek porovnava bod po bodu, tak to neni spatne zarizeni, naopak.
S474N (660)|17.1.2006 16:40
Kdyz uz bych si mel vybrat, tak radeji tu 636 kvuli WiFi. Ale blahove jsem si myslel, ze nahradim svou N500 podobnym pristrojem, ale nesel bych do toho. V primem porovnani je vetsi a hlavne to zpracovani je opravdu "des a bes". Kdyz jsem o svem napadu s vymenou rekl pritelkyni, tak se me zeptala, jestli sem se zblaznil :D . Kdyby Asus zapracoval na zpracovani, tak to mohl byt spickovy pristroj, takto to u me spadlo do kolonky "rozvrzanej plastak".
Bobek_ce4you (27)|17.1.2006 17:00
Take jsem se rozhodoval mezi FSC 520kou a A636kou.Po hodine si hrani a testovani v obchode jsem se jednoznacne rozhodl pro A636.Je sice trochu vetsi,ale to me naopak vyhovuje.Co se tyka citlivosti GPS tak FSC 520ka se me mezi panelaky nechtela vubec chytnout a naopak a636 byla citliva a rychle chytla 6 satelitu.A absence BT u 520ky me taky moc nepresvedila.Takze vzhuru do 636ky
pasmal_ce4you (0)|17.1.2006 18:27
Ahoj, mam A636 a zatim panuje spokojenost, diky za radu ohledne HW resetu. Mam jen dotaz ohledne zvuku. Kdyz ho vypnu, stale je slyset u aplikaci, kde je nejaky zvukovy doprovod sum z reproduktoru....
-p- (54)|17.1.2006 20:05
Ma toto PDA klasicky jack 3.5mm? Taky by me zajimalo, jestli je u nej nejaka poukazka pro stahnuti aplikaci a GPS umi 20 kanalu.
pasmal_ce4you (0)|17.1.2006 20:11
Oba maji klasicky 3,5mm jack, zadna poukazka na stahnuti software neni prilozena.
Pavel Koza (4761)|17.1.2006 20:32
O GPS nevim, poslal jsem zadost o blizsi obecnou specifikaci celeho zarizeni do Asusu, ale zatim to zjistuji. Ona vubec informovanost o nekterych PDA je bidna... Asi to lidi nezajima.

POkud jde o konektor na sluchatka, doplnil jsem, diky. Ale kdyz uz se o tom bavime - muzete (majitele Asusu) zkusit, jak vam to na sluchatka hraje? Idealne, pokud to muzete porovnat s jinym zarizenim. Stravil jsem poslouchanim fakt moc casu a proste mi to neprislo jako OK...
CommanderZ (1798)|17.1.2006 21:39
[QUOTE="pasmal"]Ahoj, mam A636 a zatim panuje spokojenost, diky za radu ohledne HW resetu. Mam jen dotaz ohledne zvuku. Kdyz ho vypnu, stale je slyset u aplikaci, kde je nejaky zvukovy doprovod sum z reproduktoru....[/QUOTE]

To je celkem bezny jev, ze reproduktor vydava nejaky tichy sum. Je to nejak slyset, nebo opravdu musis dat ucho k PDA a zaposlouchat se?
-p- (54)|17.1.2006 22:33
Zajimalo by me jestli je USB Mass Storage u tohoto PDA takova vyhoda.
Existuje totiz programek http://www.softick.com/pocket-pc/cardexport2/, ktery umi udelat USB Mass Storage i z jinych PDA.
pasmal_ce4you (0)|17.1.2006 22:58
[QUOTE="CommanderZ"]To je celkem bezny jev, ze reproduktor vydava nejaky tichy sum. Je to nejak slyset, nebo opravdu musis dat ucho k PDA a zaposlouchat se?[/QUOTE]

Ano je to slyset pouze kdyz se prilozi blize, takze to same plati asi i o tichém cvaknutí pri klepnuti na display pri vypnutem zvuku....
Pavel Koza (4761)|17.1.2006 23:09
[QUOTE="Paia"]Zajimalo by me jestli je USB Mass Storage u tohoto PDA takova vyhoda.
Existuje totiz programek http://www.softick.com/pocket-pc/cardexport2/, ktery umi udelat USB Mass Storage i z jinych PDA.[/QUOTE]

No podle teto logiky by se podobne dala "shodit" skoro kazda vlastnost zarizeni. Pamet rozsirime kartou, procesor pretaktujeme utilitkou, BT nebo WiFi dodame SD, zvuk upravime poradnym prehravacem, nebo CF kartou, slabou baterii nahradime vykonnejsi atd atd.

Ano, je to vyhoda. Je to v cene, integrovane a uzitecne:)

P.S. Nechci zde vyvolavat vasne, ale z pohledu bezneho uzivatele mi tato vlastnost prijde mnohem uzitecnejsi nez moznost pripojit 80GB harddisk pres USB Host... Idealem je samozrejme podpora obojiho;)
-p- (54)|17.1.2006 23:33
Pavle mate pravdu. Tu vetu jsem napsal trochu nestastne. Neberte to jako utok, recenze je skvela, ostatne jako vsechny ;)
Je ale dobre vedet, ze takovy program existuje.
Pavel Koza (4761)|18.1.2006 09:00
V pohode:) Nebral jsem to jako utok. O teto utilitce shodou okolnosti pisi ve sve recenzi Acer n300, ktera vsak uz mesic lezi "v supliku" a bude moct vyjit az v den, kdy bude n300 k dostani na nasem trhu:sarcastic:
spigot (34)|18.1.2006 18:11
[QUOTE="Pavel Koza"]V pohode:) Nebral jsem to jako utok. O teto utilitce shodou okolnosti pisi ve sve recenzi Acer n300, ktera vsak uz mesic lezi "v supliku" a bude moct vyjit az v den, kdy bude n300 k dostani na nasem trhu:sarcastic: [/QUOTE]
S tym Acerom mi stupa krvny tlak. Rad by som si precital tu recenziu a nemozem. Z mojho pohladu je to nehorazny pristup od Acer-u. Ani sa nejak prilis neponahlaju ho dodat na trh. Ak ma budu natahovat pojdem do niecoho ineho a kaslem na Acer :mad:
Je nejake nove info kedy sa bude Acer racit?
Budes ho porovnavat aj s n311 (vykon a pod.)?
Dik
Pavel Koza (4761)|18.1.2006 19:22
Na prelomu tohoto mesice. Mel jsem tusim n311. A vic se o tom nema smysl bavit, kor v teto diskuzi. Az bude, tak bude. Je to jejich politika a ciste z principu na to maji pravo.
spigot (34)|18.1.2006 19:30
[QUOTE="Pavel Koza"]Je to jejich politika a ciste z principu na to maji pravo.[/QUOTE]
Ano, v tomto mas pravdu, ale takto sa v realnom zivote neda spravat. Trhova ekonomika je trhova ekonomika :$:
Mas pravdu ze name zmysel o tom diskutovat, ale aj tak je to z mojho pohladu nezodpovedny pristup.
Dik
Ozzy_ce4you (48)|19.1.2006 21:20
[QUOTE="Bobek"]Take jsem se rozhodoval mezi FSC 520kou a A636kou.Po hodine si hrani a testovani v obchode jsem se jednoznacne rozhodl pro A636.Je sice trochu vetsi,ale to me naopak vyhovuje.Co se tyka citlivosti GPS tak FSC 520ka se me mezi panelaky nechtela vubec chytnout a naopak a636 byla citliva a rychle chytla 6 satelitu.A absence BT u 520ky me taky moc nepresvedila.Takze vzhuru do 636ky[/QUOTE]

Pozor, to mohlo být tím, že Asus někdo chvíli před vámi používal, nechal jej na slunci a on si mohl pochytat a postahovat info. Pokud jste Fujitus-Siemens vybalil přímo z krabice a ještě GPSku nikdo nepoužíval (nebo používal dávno) tak se mohl chytat i pár minut.

Já měl během testování obou zařízení zcela opačný dojem. Citlivější mi přišel Fujitsu Siemens. Obě zařízení byla na stejném místě (obě jsem nechal delší dobu s dobrým výhledem pro stažení všech informací), a trochu líp si vedl Fujitsu...

Navíc, Asus přestal přijímat GPS info při určitém úhlu naklopení antény. Prostě měl v jednom místě takový mrtvý bod...ale mohlo jít o chybu kusu.

Jinak se mi Asus líbí, za tyhle peníze spousta muziky ;)
Pavel Koza (4761)|19.1.2006 21:25
Ja to nechtel psat primo v recenzi, protoze jsem nemel obe zarizeni najednou a srovnani tak nemuze byt presne, ale osobne mi prisel Asus celkem dost citlivejsi nez LOOX. Jak rychlost chytani satelitu (i pod prednim sklem, ktere ma nejakou tu reflexni vrstvu) v aute, tak i v poctu prijatych satelitu urcite LOOXe trumfnul.

Ten "mrtvy uhel" jsem nepozoroval, ale vyloucit ho samozrejme nemuzu:)

P.S. Tento vikend delame takove zajimave testovani a mel bych mit jak LOOXe, tak Asuse najednou. Tak to schvalne zkusim.
spigot (34)|20.1.2006 18:53
Chcem sa opytat. Ako bolo pisane v recenzii, ze sa dodava s ceskou verziou WM5 a ze Asus teoreticky nemusi stihat obhospodarovat vsetky jazykove mutacie. Co by sa stalo ak by existovala novsia anglicka verzia a nie ceska, ze by som do toho zariadenia dal anglicku verziu + cestinu od sunnysoft?
bigboban_ce4you (47)|23.1.2006 14:38
Právě jsem se stal majitelem A632. Jedna věc mě ale na první pohled zaráží a to je napájení. Připadá mi docela pitomost, že se napájení strká do konektoru od usb kabelu. Na stole mi tak může docela zbytečně viset USb kábl i když chci jen nabíjet.

Ale co mě připadá jako naprostá hovadina je strkan napájení v autě do USB káblu! To mi opravdu bude v autě viset z držáku napjájení a navíc ještě USB kabel co nikam nevede?? No to je fakt hrůůůza.
Bobek_ce4you (27)|23.1.2006 14:44
Pro napajeni doma muzes dokoupit pouze redukci pro nabijeni a v aute se napajeni dava primo ze zapalovace do kolibky, takze USB kabel vubec nepotrebujes.
Pavel Koza (4761)|23.1.2006 16:37
Ad jazyk - legalne to neni mozne. Technicky ano, ale nevim, jestli uz to u Asusu nekdo zmaknul, vetsinou je to od vyrobce chranene a je nutny nejaky hacking zarizeni/souboru.

Ad dobijen - v aute se ma dle vyrobce pouzivat ta pseudokolebka (jinde najde uplatneni jen stezi). Mela by byt soucasti obou modelu.
_blackBone (271)|24.1.2006 16:55
[QUOTE="valchm"][QUOTE="Pavel Koza"]V pohode:) Nebral jsem to jako utok. O teto utilitce shodou okolnosti pisi ve sve recenzi Acer n300, ktera vsak uz mesic lezi "v supliku" a bude moct vyjit az v den, kdy bude n300 k dostani na nasem trhu:sarcastic: [/QUOTE]
S tym Acerom mi stupa krvny tlak. Rad by som si precital tu recenziu a nemozem. Z mojho pohladu je to nehorazny pristup od Acer-u. Ani sa nejak prilis neponahlaju ho dodat na trh. Ak ma budu natahovat pojdem do niecoho ineho a kaslem na Acer :mad:
Je nejake nove info kedy sa bude Acer racit?
Budes ho porovnavat aj s n311 (vykon a pod.)?
Dik[/QUOTE]

ja bych se na ne taky nejradeji vykaslal, ale ta 311 se mi proste libi :?
spigot (34)|24.1.2006 18:21
2 Pavel Koza: Tu recenziu mozes zverejnit az ked bude n311 na trhu, alebo az ked bude na CZ trhu? Predpokladam to druhe, ale aj tak sa pytam.

Uz ma to cakanie prestava bavit a ked nakoniec zistim ze som cakal zbytocne (ze to nestoji za to) tak sa prefackam :D
Zdenek Malinsky (9781)|24.1.2006 21:03
Nechápu, proč řešíš (řešíte - nejsi sám) nový VGA Acer v diskuzi o Asusu :? :sarcastic:
bigboban_ce4you (47)|25.1.2006 13:53
Zdravím, doufám že zde najdu další uživatele A63x. Sám mám A632 a řeším více problémů. Ale zde bych rád uvedl dva, které určitě souvisejí jen s tímto konkrétním modelem:

1) Mám v OS pouze jediný způsob zadávání znaků - ťukací klávesničku. Chybějí mi další způsoby jako Transcriber atd.. Jak to tam doinstalovat? Je to chyba nebo záměr?

2) OS jsem dostal počeštěný. Skoro bych měl radši anglický, no ale dobře. Do mě ale dovádí k zuřivosti je nemožnost změnit zmrvenou QWERTZ klávesnici na standardní QWERTY. Jak to udělat?

Dík za odpovědi.
Pavel Koza (4761)|25.1.2006 14:30
1. To je vlastnost ceske ROM od Microsoftu. V dalsich verzich (AKU2) by uz melo byt tech moznosti vic. Ale bez zaruky...

2. Bez software treti strany to asi nejde...
bigboban_ce4you (47)|26.1.2006 08:04
Měl bych jednu prosbu - včera jsem ztratil pouzdro na A632. :( Pokud by se náhodou někomu doma válelo zbytečně (koupil si lepší) rád originální pouzdro za nějakou přiměřenou cenu koupím...

Nebo prosím o radu kde koupit náhradu..
_blackBone (271)|26.1.2006 08:59
[QUOTE="bigboban"]Měl bych jednu prosbu - včera jsem ztratil pouzdro na A632. :( Pokud by se náhodou někomu doma válelo zbytečně (koupil si lepší) rád originální pouzdro za nějakou přiměřenou cenu koupím...

Nebo prosím o radu kde koupit náhradu..[/QUOTE]

v sekci Bazar to bude asi ucinnejsi :cool: nebo www.bazar.cz ... ale nevim, tohle zarizeni asi jeste moc lidi nema, ja jsem shanel pouzdro na iPaq rx3715, ktery je v prodeji uz rok a pul a odpovedel mi jeden nabizejici...
pasmal_ce4you (0)|26.1.2006 22:34
Ahoj, mam A636 a obcas se stane, ze system nevidi SD kartu, staci ji vysunou a zasunout a opet vse OK.Je to "normalni", stava se to nekdy?Diky.
Pavel Koza (4761)|27.1.2006 09:01
Co je to za SD kartu? Velikost a znacka? Na tento problem jsem nenarazil, a to jsem tam mel karty porad. Pouzivam Pretec...
_blackBone (271)|27.1.2006 10:28
[QUOTE="pasmal"]Ahoj, mam A636 a obcas se stane, ze system nevidi SD kartu, staci ji vysunou a zasunout a opet vse OK.Je to "normalni", stava se to nekdy?Diky.[/QUOTE]

me se to semtam stalo na iPaq rx3715, karta 128, myslim Kingston ... ale cetl jsem o tom snad i na ipaqhq.com, ze se to muze stat. Ani me nenapadlo, ze by to mohl byt problem.
bigboban_ce4you (47)|27.1.2006 10:45
Připojím mojí zkušenost. V A632 mi prvně mírně blbly programy. Myslel jsem že je to tím že nejsou přizpůsobené pro nový systém. Jenže pak mi začaly mizet programy z karty, další stupeň byla destrukce filesystému a posledním stupňem bylo že karta už nešla vůbec načíst. Kartu jsem zformátoval ve čtečce a pustil na PDA test v PocketMechanicu. Vyhodilo to hromady errorů. Ani ve čtečce už nejde karta použít.

Dneska jdu reklamovat, ale fakt mě překvapilo že i SD karta se může za 4 dny po**at..

Jde o Sandisk Ultra II 1GB. :mad:
pasmal_ce4you (0)|28.1.2006 00:10
[QUOTE="Pavel Koza"]Co je to za SD kartu? Velikost a znacka? Na tento problem jsem nenarazil, a to jsem tam mel karty porad. Pouzivam Pretec...[/QUOTE]

Je to KINGSTON 1GB.....data na ni nezlobi, zkratka se obcas odpoji....myslel jsem, jestli to neni mechanicky ( treba pri prenosu v tasce), ale dam A636 vecer na stul a treba rano ji nevidi....
simonik2 (95)|30.1.2006 09:00
A jaká je teda výdrž při použití GPS? Např. když pojedu na kole a vypnu podsvětlení?
bigboban_ce4you (47)|31.1.2006 09:30
Vím že se tu něco podobného řešilo, ale možná nemám zcela totožný problém. GPS mi funguje, ale jen na hw portu, tedy na COM5. Sdílený port mám na COM6 (zkoušel jsem i COM2 apod). Přesto mi žádná aplikace nechce přes COM6 fungovat, prostě tam GPS nenajdou. Mám i jeden program co vypisuje hlášky z GPS. Na COM5 to hned vypisuje, GPS led bliká. Na COM6 to nevypíše nic, GPS led nebliká.

Co s tím? Dřív mi to fungovalo. Soft reset nepomohl.
Tom16 (1)|27.2.2006 02:22
Ja mam Asusa asi tyzden, zatial som s nim naozaj spokojny, aj napriek tomu, ze som este nevyskusal vsetky jeho moznosti ako naprc GPS. Ale zatial som neprisiel na sposob ako odoslat subory z Asusa cez bluetooth. Skusil som par programov ako Smart explorer - viem ze je pre smartphony kde mi dokonale funguje ale tu nie. Skusil som aj demo Resco Explorer 2005 v5,31 ale taktiez si neviem odoslat subory do mojho SDA bud ho nenajde vobec alebo ak ho najde tak po odoslani suboru vypise ze nemoze odoslat subor na zariadenie.
Poznamky a ulohy vsak vie bez sebemensieho problemu odoslat. Nevie mi nahodou niekto poradit nejaky jednoduchy a funkcny program. Dakujem.
Tiez som nevedel urobit hard reset podla vysie uvedeneho navodu .

Dakujem
kasko7 (3)|18.3.2006 08:37
Dobry den, neviem ci uz bola tato otazka v diskuzi, alel mam jeden dotaz ma asus aj v baleni externu antenu GPS alebo sa musi zakupit zvlast.Nedocital som sa o tejto inofrmacii v recenzii.
Dakujem:)
bigboban_ce4you (47)|18.3.2006 09:49
[QUOTE="kasko7"]Dobry den, neviem ci uz bola tato otazka v diskuzi, alel mam jeden dotaz ma asus aj v baleni externu antenu GPS alebo sa musi zakupit zvlast.Nedocital som sa o tejto inofrmacii v recenzii.
Dakujem:)[/QUOTE]

Externí anténa v balení není a rozhodně není vůbec potřeba. V autě za tónovaným sklem jedu podle tomtoma na max. signál, v husté zástavbě po praze na 4 čárky z 5.
czbagr (2)|20.4.2006 20:46
Zdravim. Docela uvazuji o koupi tohoto PDA ( konkretne si 632 ) a mel bych nekolik dotazu:
- Je mozne pouzivat GPS kdyz je v "zavrenem" stavu? Abych se nemusel bat, ze ji nekde "urvu" ( napr. pri pesi turistice )
- Je u ni opravdu tak velka vule, jak se zde pise? Myslim z dlouhodobeho hlediska.
Rozhoduji se mezi Looxem N500 a Asusem 632. Pouziti by bylo na navigaci do auta, mozna geocaching, filmy eventuelne internet. U Looxe me mrzi BT, slabsi baterka a prakticky zadne prislusenstvi, u Asuse vule ve vyklapeci GPS a cena :-(

Diky za postrehy a odpovedi
Palermo (2)|21.4.2006 13:37
Tak konecne mam A636ku, neviem ju nejako extra porovnat s niecim inym je to moje prve zariadenie ale nakolko som mal v rukach iba HP4700 a to je o niecom inom pri zrovnani mam taky blbi pocit ze Asus je o nieco rychlejsi. (Ale je to iba pocit)
Vcelku si myslim ze za tie peniaze je to naozaj slusne zariadenie.
Co sa tyka GPS po precitani recencie so na prvy pokus rozbehal Tomtom. Co sa tyka citlivosti v plnej zastavbe Londynu to slapalo na plny rebrik signalu co som absolutne necakal. A antena GPS vizera ze vydrzi viac.
Zatial som spozoroval iba problem ked zariadenie prepnem do spanku nie vypnem, tak ked sa zobudi nieje nabehnuta SD karta (mam Traxdata 88x) po softresete je tam. Chcem sa spytat ci kartu mozem vytahovat a vkladat pri zapnutom zatiadeni alebo to nema vplyv.
A posledna vec pretoze je to moje prve zariadenie PDA aky BT key je lepsie kupit. 1.2 alebo je v2 kompaktibilna s 1.2.

Dakujem
Palermo (2)|21.4.2006 13:39
Mozno som prisiel na problem s kartou.
Ked zariadenie bezi na plny vykon ani po dlhom spanku nema problem a karta je nacitana korektne.
Ked zariadenia bezi s regulovanim vykonu automaticky zobudi sa bez nacitanej karty.
gete (40)|7.5.2006 12:44
Možno táto diskusia nie je tá najvhodnejšia, ale jedná sa tu o dve zariadenia líšiace sa vo Wi-fi.
Ja by som sa chcel spýtať na čo viem v praxi využiť Wi-fi? Prípadne na čo by sa dalo využiť v budúcnosti?
Má dnes, alebo v dohľadnej dobe Wi-fi nejaké reálne uplatnenie?
Ďakujem