Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neustale pomale ubyvani RAM u qtek 9100

JecminekMaselnik (464)|17.1.2006 10:36
Mam nasledujici problem: na qteku mi neustale ubyva RAMka. I kdyz ukoncuji aplikace pres setting/memory/runnings program/ stop all, dostanu se za den az dva z nejakych 54% volnych na 10-15% a kdyz v takovem stavu pustim IE je zarizeni zrale na softreset. Nainstaloval jsem si GSPMagic a napr. v prehledu bezicich app (jde o nahradu start menu, kde se ukazuji i spustene apps v prehledu primo ve start menu) vidim treba 3x phone, ktera se neda ukoncit a v prehledu v settins/memory neni vubec videt.
Mate nekdo podobny problem, prip. nevite o nejakem sofistikovanejsim task manageru, ktery by umel ukazovat i procesy, nejlepe v three zobrazeni?
belkov (140)|17.1.2006 13:15
Dělá mi to totéž a bohužel rovněž nevím co s tím.
Miloš Strouhal (3997)|17.1.2006 13:22
Tento dotaz patri spise do obecnych informaci o systemu Windows CE, resp. Windows Mobile. Neni to totiz vlastnost daneho zarizeni, ale tohoto operacniho systemu obecne. Navic se zde dany problem Woken jiz nekolikrat probiral, ackoliv aplikace zavirate, vzdy z ni zustava nejaky ten marast prave v pameti, a nejde to ovlivnit spravcem uloh.. Jiste se najde nekdo kdo to vysvetli presneji ci najde jednu z diskuzi kde to je popsano podrobne.
JecminekMaselnik (464)|17.1.2006 14:23
samozrejme jsem se o vyhledavani pokusil, bohuzel vsak napr. resultem RAM AND taskmanager je jediny thread prvnich 60 minut s qtek 9100, ktery ma 60 stran a nic kloudneho tam neni, ubyvani AND RAM dokonce nevrati nic, ani tento thread, ktery ma oba vyrazy v nazvu topicu, to jen tak na okraj, ze bych se nesnazil.
V zasade mne az tak nepali principy, ale potesilo by mne nejake reseni, klidne rucni.
JanHavlicek (635)|17.1.2006 15:30
Přesunuto

Zkusil bych udělat hard-reset a zkoumat, jestli pořád ubývá. Řekl bych, že to dělá nějaká aplikace
CommanderZ (1798)|17.1.2006 16:48
Ten softreset jednou denne vam nejak vadi - ja ho delam z techto duvodu pravidelne. Staci si nekam do nabitky start dat neco, co vam zarizeni zresetuje a pak deset vterin pockat :disgusted:
B@st@rRRd (297)|8.2.2006 14:26
akorát že u varia je to s resetem trochu horší není to otázka 10 sekund ale nekdy i několika minut ale to by mi také žíly netrhalo. já na svém mdaIII dělám pravidlený soft reset každé ráno, at se nám hezky vstává :D
Zdenek Malinsky (9781)|8.2.2006 16:05
Zkuste pomocí tohoto návodu přesměrovat ukládání historie, cookies a temp.int.files na kartu. Miloš Strouhal tvrdí, že jemu to dělá na cihle problém, ale za zkoušku nic nedáte.
Kavy (374)|8.2.2006 16:08
OT: Na SR jsem měl u MDA1 taktovací program XCPUScalar.Ale jestli to půjde i na Variu ,to přenechám kompetentnějším;)
00121784_DISPLAY_1_dbhQ.jpg
JecminekMaselnik (464)|14.2.2006 09:37
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Zkuste pomocí tohoto návodu přesměrovat ukládání historie, cookies a temp.int.files na kartu. Miloš Strouhal tvrdí, že jemu to dělá na cihle problém, ale za zkoušku nic nedáte. [/QUOTE]
mne ubyva RAMka, ne misto v interni pameti, mam qteka s WM5 a tam je to s pameti trochu jinak. Ale diky za pokus.
A co se tyce softresetu denne: tak to mi teda prijde jako silna kava. Nechci tady sirit nejaky flame, ale na sonyericssonu p910, ktery jsem mel pred tim 14 mesicu, jsem neudelal tolik master resetu (neco jako HR), jako HR na qteku za prvnich 14 dni vlastnictvi (a to nelaboruji vubec s hrama). Jak jsem psal, HR jsem uz udelal nekolik a dalo se mi to i s prakticky prazdnym telefonem....
Neexistuje treba neco jako proces manager, kde bych videl, co vsechno v ramce pristroje bezi a podle toho poznal, co bobtna?
oltcit (1098)|14.2.2006 13:53
Neviem síce ako WM05 pracuje s cache u IE,ale v pripade,že to ukladá do RAMky z dôvodu rýchlejšieho prístupu k dátam,tak by stačilo pravidelne vyprázdnovať jej obsah.Kedysi som tiež presmerovával cache u IE na kartu,ale spomalovalo to systém,tak to nechávam defaultne v RAMke a po skončení browsovania ju vyprázdnim/používam Memmaid/ Ber to len ako možný pokus riešenia ;)
JecminekMaselnik (464)|15.2.2006 12:23
jak jsem psal, wm5 maji pamet jinak, RAMka slouzi jenom pro beh problemu, cache a takove veci se ukladaji na interni storage, ktera prostor s RAMkou nesdili.
manigk (34)|15.2.2006 15:30
mám stejný "problém", ovlivnují to vzasade bezici programy. Někde jsem pro to videl nazev memory leak, ale reseni jsem nikde nevidel.

Manigk
JecminekMaselnik (464)|17.2.2006 11:55
Myslim, ze jednim z tutovych viniku je active sync. Po restartu zarizeni mam alokovano nejakych 46 % pameti, pripojim telefon k notebooku, hups jsem nekde na 55-ti a ani po odpojeni a ukonceni AS vyuziti pameti neklesne. Pri dalsim pripojeni se zaplneni ram opet zvysi az pres 60 %....Je take mozne, ze to dela na mem zarizeni nainstalovany client mnotes pro sync s lotus notes. Chova se vam telefon podobne i jenom s AS bez mnotes?
anawarr (150)|17.2.2006 12:03
nejsem si jistý, že vám to půjde i na Qteku 9100, ale na Qteku8310 se dá použít Oxios CloseApps a Oxios Hibernate, tyto programy by tento problém měly řešit.
JecminekMaselnik (464)|17.2.2006 12:59
zavrit aplikaci neni problem, taskmanu je plno. Problem je s tim "smetim" co zustava v ramce...resp. neviditelnymi procesy, ktere taskman nezobrazuje.
anawarr (150)|17.2.2006 13:08
ano a přesně tohle oxius řeší, je to, jak někdo vtipně uvedl, uklízečka smetí.;)

http://www.oxios.com/memory/
JecminekMaselnik (464)|17.2.2006 13:18
bohuzel na 9100 neresi, vyzkouseno :-(
glogloman (173)|17.2.2006 14:55
Tak v tomhle byl muj předchozí Sony Ericsson P800 se Symbianem lepší.. Prográmkem TaskMan šli killovat i procesy a jedním tlačítkem čistit operační paměť.. a soft-reset stačil udělat tak 1 do tejdne.. Ale určitě tady nechci zabíhat do srovnávání Windows Mobile se Symbianem (UIQ).. Jen, že u OS, který je jen cca 3 roky starý, to šlo hned od začátku (i když s freeware prográmkem).. :cool:

Ještě mně napadl na tu paměť prográmek SK Tools
ipf (2136)|17.2.2006 14:59
Mám úplně stejný problém na qteku 8310. Ještě minulý týden jsem měl 22MB paměti, včera už jen 13 a přitom jsem nic nového neinstaloval. Zmiňovaný Oxios nevyřešil vůbec nic, uvolnil jen 2MB.
Takže jsem včera udělal HR (dá-li se to tak nazvat) a vše nainstaloval znovu. Ještě včera ukazoval správce více než 24MB volné paměti, dnes už jen 23,308. Zkopíroval jsem si vše na HDD a budu se snažit najít onoho požírače paměti.
JecminekMaselnik (464)|17.2.2006 16:02
2ipf: ja pisu o ramce, to nema s nainstalovanymi programy (pokud to nejsou rezidenti) nic do cineni, na jeji vycisteni by mel stacit softreset..
ipf (2136)|17.2.2006 16:12
Ale já také. Bohužel mi ani SR, čili vypnutí a opětovné zapnutí nepomohlo. Mám také podezření na ActivSync a jeho synchronizaci.
beecher (9270)|17.2.2006 17:15
Nevim, jak SmartPhone, ale ted jsem to vyzkousel na skoro cistem PDA, ale AS to nebude. Kdyz jsem mel PDA v kolibce, tak se spotreba pameti RAM zvedla o nejakych 700 kB, ale pak se po odpojeni vse, az na par bajtiku, vratilo do puvodniho stavu.
Mem__ce4you (485)|26.2.2006 11:51
[QUOTE="ipf"]Ale já také. Bohužel mi ani SR, čili vypnutí a opětovné zapnutí nepomohlo. Mám také podezření na ActivSync a jeho synchronizaci.[/QUOTE]
Nemůže být také problém s tím hromaděním notifikací po každém restartu přístroje? Na jejich odstranění existuje pár utilitek, a např. v jiné diskuzi zmíněná utilita SoftsKey to umí pro jeden známý problém (sddaemon nebo tak něco) omezovat
JecminekMaselnik (464)|26.2.2006 14:10
notifikacemi to neni. Staci vyhodit sddaemon.lnk ze startupu a je po duplicitach. RAM mi ubyba a duplicity v notifikacich nemam.
Dandak_ce4you (101)|24.5.2006 11:45
SDDaemon.* ... co je to ? Když smáznu ten link po spuštění, budu žít dál ?