Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vraceji se mi vsechny odeslane maily

st.tom_ce4you (365)|13.7.2003 20:58
Ahoj, mam T-mobile MDA a pokud se napojim pres GPRS tak se mi vsechny odeslane maily vraceji (Outlook). pokud jsem zapojen pres pocitac na internet je vse v poradku, nemate nekdo podobny problem. Nebo jeste lepe nevite nekdo jak na to?
Pavel Koza (4761)|13.7.2003 21:24
Jaky pouzivate odchozi server?
st.tom_ce4you (365)|13.7.2003 22:39
zkousel jsem smtp.iol.cz, smtp.quick.cz a smtp.seznam.cz. u vseho se mi to vraci jako neznamy prijemce, coz je nesmysl. Diky za radu.
Pavel Koza (4761)|13.7.2003 23:01
T-Mobile nemam, nicmene pro odesilani emailu plati pravidlo, ze musite pouzivat SMTP server providera, pres ktereho se pripojujete. Je to ochrana proti spamu (provider muze spammera snaze dohledat). Takze Vy musite pouzivat server T-Mobile, ja se pripojuji pres Oskara, takze pouzivam jeho server atd.

Koukal jsem na web T-Mobile, ale je to tam zmatene... Budto Vam nekdo odpovi, nebo si zitra zavolejte na infolinku, kde vam jmeno SMTP serveru reknou.
st.tom_ce4you (365)|13.7.2003 23:11
Super, diky moc za radu. Ja jsem to nastavoval podle jejich stranek, kde nic nerikaji o specialnim nastaveni smtp.
st.tom_ce4you (365)|13.7.2003 23:51
Tak je to tak, volal jsem na infolinku, a je to smtp.t-email.cz, ale drsny je to, ze to nikde nepisou. Ale jinak diky Pane.
Pavel Koza (4761)|13.7.2003 23:54
Rado se stalo:yes:
Stanovy (0)|14.7.2003 00:04
Kolega řeší podobný problém, ale asi trochu jiný. Má GPRS Eurotelu a e-mail Tiscali. V PC má dvě telefonické připojení - klasický modem a GPRS. Chce si vybrat poštu na Tiscali, což modemem lze, ale GPRS ne. Říkal jsem mu, že musí mít nastaven pop3.tiscali.cz a smtp.eurotel.cz (nebo jaký oni udávají?). Tvrdí mi, že to nefunguje a na hot-line mu řekli - podporujeme pouze IOL?
st.tom_ce4you (365)|14.7.2003 00:09
To je divne, mam na booku take GPRS Data nonstop, ale s smtp nemam zadny problem, pouzivam quick a seznam. Je pravda, ze na strankach maji, ze optimalni je smtp.iol.cz. Ja bych se pokusil tam dat quick nebo jakykoliv jiny - chce to vyzkouset, zadny z smtp free mailu nepotrebuje overeni.
Pavel Koza (4761)|14.7.2003 00:14
[QUOTE="st.toma"]chce to vyzkouset, zadny z smtp free mailu nepotrebuje overeni. [/QUOTE]

Myslim, ze nemate uplne pravdu - Seznam je snad jediny, ktery to nemel blokovane, a posledni dobou probehlo nekolik aferek, ze se Seznam dostal na blacklisty a jeho uzivatele nemohli odesilat postu na plno mist. Takze to snad uz take zmenili. A Quick Vam funguje spravne asi proto, ze Telecom a Eurotel jsou si velice blizke... Jinak kuprikladu Atlas me nefunguje...
st.tom_ce4you (365)|14.7.2003 00:23
No ale u toho atlasu to bude spis tim, ze vubec nema smtp. Primo tam u nej pisou, ze je potreba pouzit smtp.iol.cz.
PetrBezruc (2)|14.7.2003 13:44
Ahojky,
s operatorem to nesouvisi, pro seznam.cz i ostatni smtp servery musite mit nastavenu smtp autentizaci (v PPC2002PE inboxu v zalozce sever Information/options - Outgoing e-mail server requires authentization).
Timto si provideri zabepecili svoje SMTP servery. Pak muzete klidne posilat na smtp.seznam.cz pres T-Mobile GPRS connect.Samozrejme musite mit na Seznamu mailovy ucet. Pres smtp operatora to jde casto bez, protoze tam jste jiz autentizovani (uctem pripojeni). Dalsi moznost je POP before SMTP, nevim, jestli to ale nekdo tady pouziva.
P.