Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP bude mít vlastní XDA Atom

beecher (9270)|17.1.2006 10:17
http://www.pocketpcthoughts.com/index.php?action=expand,45679

HP se dohodlo se společností Quanta, která je originalním výrobcem zařízení zvaného O2 XDA Atom, že bude pro ně dodávat toto zařízení s drobnou úpravou oproti původnímu XDA Atom a to, že telefonní část nebude 3 pásmová, ale 4 pásmová, jinak zařízení asi budou totožná. V takovém případě je už větší šance, že se tohoto zařízení dočkáme i v Evropě.

Specifikace HP "Atom":
- Windows Mobile 5.0 Phone Edition
- Intel PXA272/416 MHz
- 64 MB RAM
- 128 MB ROM
- 2,7" 320x240 TFT LCD display, 262 tisíc barev
- Bluetooth 1.2, WiFi 802.11b, IrDA
- Quad-band GSM 850/900/1800/1900 GPRS/EDGE
- 2 Mpx camera
- miniSD slot

Článek dále uvádí, že je na Quantu vyvíjen tlak, aby také začala vyrábět 3G zařízení.
00115621_HPQuanta_IGMm.jpg
osch (1330)|17.1.2006 10:21
Halelujah :yes:
duffioso (537)|17.1.2006 10:47
no to by bylo moooooc dobryyyy:yes: :))
Kato_ce4you (970)|17.1.2006 11:18
Mno - tak to by bylo zajimave - resp. hooodne moc zajimave - takze hned pripojim maly dotaz/uvahu. Pokud pominu, ze by to byl prvni dobre "MDA" od HP (tem jejich hw6x00 jsem opravdu neprisel na chut), tak by me spis zajimala jina vec - znamena to, ze by Quanta delala jakozto OEM vyrobce pro HP a nebo by jim treba prodala licenci? Protoze kdyby jim prodala licenci, tak by to ve svem dusledku vyrabelo zase HTC :D
beecher (9270)|17.1.2006 11:24
Tak jeste jednou:[QUOTE]...která je originalním výrobcem zařízení zvaného O2 XDA Atom...
...pro ně dodávat toto zařízení...[/QUOTE]:sarcastic:

EDIT: Quanta je ODM (Original Design Manufacturer), tzn. ze ona navrhne a vyrabi nejake zarizeni, ktera pak prodava jinym spolecnostem, aby to prodavali pod vlastni znackou...
OEM je Original Equipment Manufacturer, coz je pouze vyrobce podle specifikaci odberatele...

U HTC je trochu chaos, protoze oni jsou jak ODM (MDAcka), tak OEM (HP, Dell, FSC)...
Martin Ráž Hoch (1832)|17.1.2006 12:20
To je skvělá, moc skvělá zpráva:)
Miloš Strouhal (3997)|17.1.2006 13:30
Jenze nez se k nam to zarizeni realne dostane, bude ta specifikace jiz kapku zastarala.. Navic, bez 3G ci HSDPA uz ani ranu. ;)
cyrda_ce4you (37)|17.1.2006 16:37
no vida;-)

sem nevedel, ze se delaj uz PDAcka s 2*10^5 barvama.. no.. je to porad ale QVGA a treba ty procesory zas o neco vylezou nez se to zacne prodavat..
na druhou stranu.. je to porad jenom telefon :D .. ted sem nastval vsechny MDAckare :cool: whatever...

dy ze se to zacne prodavat??
osch (1330)|17.1.2006 16:43
to beecher: Ahj. Nebylo by možno sehnat oficiální stanovisko HP v čechách? Taky by mě zajímalo kdy to sem dovezou, respektive, kdy to dají do prodeje.
----------------------------

EDIT: opraveno :D
duffioso (537)|17.1.2006 16:44
no ja si myslim,ze procesory spis klesnou...je to ted trend,ale i kdyz je to QVGA tak je to fajn masinka!!![QUOTE]kdy to dají do prdeje.[/QUOTE]TO OSCH:...jeste se ti to mohlo povest lip....hihi...ten konec:yes: :))
beecher (9270)|17.1.2006 16:53
No, puvodni clanek pise neco o 1H/2006 a rek bych, ze v HP CZ ani jeste nevi, ze neco takoveho budou dodavat...
Losos_ce4you (1147)|17.1.2006 16:54
Pokud se tahle "fuze" :-) vubec povede tak vysledek bude za mnoho,mnoho mesicu . V soucasne dobe Quanta zdaleka nestaci zasobovat ani nasmlouvany Asijsky trh (O2), takze vyroba pro treti stranu v dostatecnem mnozstvi v nejblizsich mesicich nepripada v uvahu . Atomy jsou v prodeji vlastne jen v HK uz mesic a neustale jsou pouze na objednavku - poradniky i tam.... :-( Navic mam obavy s ceny , uz takhle je Atom dost drahy a se znackou HP to poleti jeste nehoru :-( Zitra uz budu moci porovnat Dopod 818 PRO s Omapem a Atoma s Xscalem "tvari v tvar" :-)) Mam ale dojem ze vysledek bude 1:1 , kdyz to dnes porovnavam s MDAc tak ani zde nevidim rozdil ohledne procesoru takze neocekavam to ani u toho Atoma.
stary_pes_ce4you (252)|17.1.2006 17:49
Zaujimave riesenie od HP, konecne budu mat poriadne zariadenie :-D Ja teraz zvazujem kupu Wizarda a myslim ze na Atoma sa mi cakat neoplati...
hrtak_ce4you (314)|17.1.2006 23:34
uz jen aby to nekdo prodaval u nas... na atoma jsem se tesil, nejvic se mi z novejsich XDA libi - Universal je moc velkej, compact moc malej a vario ma tu klavesnicu :o(
Miloš Strouhal (3997)|18.1.2006 00:08
Kdyby clovek mel byt stale takhle narocny a resit dokola co je prilis velky nebo maly, vykonny ci nevykonny tak si nakonec nic nekoupi..
Universal je sice obr, ale skvela klavesnice, VGA displej a 3G to cloveku bohate vynahradi. Vario sice ma klavesnici, ale ta je vcelku i pouzitelna a clovek si na ni casem tak zvykne ze by uz si zarizeni nedokazal predstavit.
Compact sice malej je, ale zase je.... ;) Atd.

BTW, nevim co bude tak skveleho na Atomovi v lete 2006, zrejme jste jeste nemeli v ruce tohle, ze jste z nej tak odvareni.. :D No, ja to v rukach take jeste nemel, ale budu se snazit to v nedaleke budoucnosti radikalne zmenit, a pokud to jen trochu pujde, tak si to v tech rukou i natrvalo nechat. :yes: ;) Tedy pokud HTC vsechny neprekvapi nastupcem Universala.
blue face (120)|18.1.2006 00:20
Přidám se ke skeptikům. Dneska by to patřilo k vyšší třídě (nemá VGA, 3G), ale než se začne vyrábě a vůbec prodávat v ČR ... Připomíná mi to komunikátor BENQu na úrovni MDA I s počátkem prodeje loni (předloni?).

Nedávám tomu moc nadějí na komerční úspěch.

I když, za 5 až 7 tis. Kč ;) to bude prodejné i za rok.
Losos_ce4you (1147)|18.1.2006 08:32
Komercni uspech ma tohle zarizeni obrovsky - dokonce jako zadne jine zarizeni predtim !!! (samozrejme dnes v Asii) Evropa je vzdycky o generaci zpet se vsim takze pokud se podari HP dejme tomu do pul roku dostat Atomy na evropsky trh + k tomu prida duveryhodny podpis zname znacky tak se rozhodne s Quantou pekne nakapsuji . Jedina konkurence pro nej je Dopod 818 PRO ktera opet je v soucasnosti v Evrope nedostupna , stroje typu MDApro a spol tohle zarizeni absolutne neohrozuji,jsou pro uplne jinou kategorii zakazniku - je to opravdova nahrada - slouceni mobilniho telefonu a PDA (MDApro je pouze PDA s vetsimi rozmery s moznostmi telefonu ....,jako nahrada za telefon je to samozrejme nesmysl) MDAc vyslapal cestu a po techhle zarizenich je hlad . Staci kdyz zdejsi matadori si prochazeji toto forum a musi zaznamenat velikou zmenu skladby uzivatelu - jeste pred prichodem MDAc a nyni Varia zde byli prevazne zaryti a povetsine zkuseni bojovnici , dnes vzhledem k nakupu Varia a MDAc "obycejnymi" lidmi se mnozi nestastnici kteri se teprve perou s komunikatorem po prechodu z MT :-)) To same je na svetovych forech v jeste vetsim meritku .... Atom a spol.ma dobre vykopanou cestu ....
Miloš Strouhal (3997)|18.1.2006 09:18
[QUOTE="Losos"]Jedina konkurence pro nej je Dopod 818 PRO ktera opet je v soucasnosti v Evrope nedostupna..[/QUOTE]Jedina? A co Vario za 12999czk vcetne dph, to neni konkurence? Ma srovnatelne parametry, klavesnici k dobru, a jiz ted je za babku! Pockej za pul roku, az T-mobile srazi cenu jeste niz, a prijde HP se zpocatku jiste predrazenym Atomem.. Nemyslim si ze by postaveni Varia vubec mohl nejak ohrozit. Aprop, nevim jestli jste si toho vsimli, ale Eurotel pred dvema mesici spustil HSDPA, a neustale pracuje na rozsireni pokryti uzemi CR.. Me by bylo lito za pul roku vyhazovat penize z okna za zarizeni jez 3G nebude podporovat. 384kbs je 384kbs.. ;) A o tom si Atom muze akorat tak nechat zdat. BTW, nevim co myslis tim ze MDA Pro nemuze nahradit telefon? Ja jiz zadny jiny soukromy telefon krom MDA nevlastnim, takze jak myslis ze 4 mesice telefonuji? Myslis ze tedy "volam z okna" kdyz MDA je "jen PDA s moznosti telefonovat"? No nevim, ja si PDA predstavuji trochu jinak, jako ze vytahnes pero a tukas na displej az k zblazneni. Jenze to ja nedelam, 90% vseho resim pohodlne na klavesnici a to i za velmi rychle chuze a pri rizeni v aute. Nesluselo by se tedy spise oznaceni "komunikator"? ;) A pokud si vzpominam, komunikatory vzdy slouzily i na telefonovani.. ;)
Losos_ce4you (1147)|18.1.2006 09:34
vario s klavesnici je pro hromadu uzivatelu to prave zarizeni,jenze je dalsi skupina lidi kteri hw klavesnici vyslovene nechteji - daji prednost jednodussimu a mensimu zarizeni ktere se temito parametry blizi k mt. co to udela se soucasnymi uzivateli varii po prichodu atoma tezko rict,ale rozhodne cast vario streli a koupi stroj bez klaves-(dnes vario nema soupere ani s klavesou ani bez,takze lidi berou co je) ohledne telefonovani a bezneho uzivani takoveho stroje jako je mda pro at kazdy posoudi jak moc je prakticke nahrazovat s nim mt :-)
osch (1330)|18.1.2006 10:00
Pánové. Nechejte už toho dohadování se, která mašina je lepší. Každý má trošku jiné priority. Tak např. já. Já jsem přesně ten typ uživatele, kterému Atom jakoby ze sna vypadl. Je to přesně ta mašina, kvůli které už teď házím kačky do prasátka a chystám se "konečně" vyměnit svoji MDA II. Klávesnice, ať už vysouvací, nebo vyklápěcí, byla pro mě vždy velké mínus, takže... To QVGA na Atomu velmi rád přijmu, 3G? co to je? (:D ) Jako jedno z mála negativ Atoma vidím to, že budu muset koupit miniSD. Snad za těch pár měsíců už nebude takovej problém sehnat je s vyšší kapacitou.

Abych to shrnul. Mezi námi je velmi hodně lidí, kteří už dost dlouho čekali, a až Atom je schopen je uspokojit. :yes: Já jsem jeden z nich.

to Miloš Strouhal: Ten Dualcore ani nebudu komentovat ;)
beecher (9270)|18.1.2006 10:07
[QUOTE="Miloš Strouhal"]...ale Eurotel pred dvema mesici spustil HSDPA, a neustale pracuje na rozsireni pokryti uzemi CR.. Me by bylo lito za pul roku vyhazovat penize z okna za zarizeni jez 3G nebude podporovat. 384kbs je 384kbs...[/QUOTE]Milosi, brzdi. ;) ET spustil 3G/UMTS (384kbps je maximalka standardniho 3G), HSDPA ma teprve prijit (brezen 2006), je to nadstavba nad 3G (rekneme 3.5G sit). A na HSDPA ti bude i ten Universal maly, pac to nepodporuje...
beecher (9270)|18.1.2006 10:21
[QUOTE="Losos"]Komercni uspech ma tohle zarizeni obrovsky - dokonce jako zadne jine zarizeni predtim !!! (samozrejme dnes v Asii) Evropa je vzdycky o generaci zpet se vsim...[/QUOTE]Dovolil bych si nesouhlasit...
Jestli uspechem myslite to, ze je nejake zarizeni nedostupne ke koupi (a jsou na ne poradniky, ostatne na HTC Universal, jeste nez byl oficialne oznamen, byly taky, takove virtualni), tak to je dost spatne hodnoceni, protoze kdo vi, co za tim muze byt, treba nema Quanta takove vyrobni kapacity jako HTC a proto neni schopna nabidnout v takovem mnozstvi dane zarizeni. Quanta totiz nevyrabi jenom XDA Atom, ale taky NB, PC a kdo co jeste vsechno, nemluve o tom, ze je to jejich prvni zarizeni s WM Phone Edition, takze to muze byt taky nejakymi problemy s implementaci OSu atd.
Jestli je Evropa o generaci zpet, to bych si u WM Phone Edition nedovolil tvrdit uz vubec. MDA I neboli HTC Wallaby bylo uplne prvni WM Phone Edition zarizeni a bylo dostupne jako prvni kde? V Evrope. Ano, s mobilnimi sitemi jsme oproti Japonsku a Jizni Korei dost pozadu, ale to skoro vsichni...
Losos_ce4you (1147)|18.1.2006 10:22
osch : tak pro tebe je idealni to co mam ja - dopod 818 pro ,ten ma klasicke sd karty a jinak je to to same co atom
osch (1330)|18.1.2006 10:24
[QUOTE="Losos"]dopod 818 pro [/QUOTE] Jen ten procesor, že? :D
Miloš Strouhal (3997)|18.1.2006 10:33
Ja vim, ja se spletl, myslel jsem na momentalne se rozsirujici UMTS, klasicke 3G, ale napsal jsem HSDPA.. Sorry. ;)
macula_ce4you (691)|18.1.2006 10:40
Také jsem o Atomu uvažoval, ale nakonec jsem šel do Varia. Nechtělo se mi čekat na dobu než bude v ČR (tenkrát snad ani neměl být). Klávesnici u Varia vůbec nepoužívám. Na těch pár slov mi zatím stačí ta softwarová.

Atom od HP (nebo jak se to bude jmenovat) tady bude asi nejdříve z půl roku (někde to tady "zaznělo"), jsem zvědav s čím se přihasí HTC. Půl roku je dlouhá doba a může přijít se zařízením, kdy Atom bude zastaralá hračka ;)
Losos_ce4you (1147)|18.1.2006 14:23
HTC uz davno s necim prisel , dokonce na trh drive nezli Atom : Dopod 818 pro , ale situace je stejna jako u Atomu , prodava se pouze v Asii ......
Saman_ce4you (1451)|18.1.2006 14:38
Az na to ze Atom ma XScale 416Mhz a FM Radio ;)
Losos_ce4you (1147)|18.1.2006 14:54
A Dopod 818 pro ma TI Omap 850 ,wifi g a klasicke SD karty ...... radio mne nijak moc nelaka a Xscale neni vyhoda ....
milan.smart (268)|21.1.2006 11:18
Super, doufam ze Atom teda bude konecne i unas. Podle me je to nej zarizeni co existuje - dokonaly komunikator, ktery nema konkurenci
Kato_ce4you (970)|21.1.2006 15:22
[QUOTE="milan.smart"]Super, doufam ze Atom teda bude konecne i unas. Podle me je to nej zarizeni co existuje - dokonaly komunikator, ktery nema konkurenci[/QUOTE]
Mno - mel jsi dodat ve sve kategorii - tam urcite bezkonkurencne vede :)
Nicmene jinak mezi komunikatory celkove by ho HTC Universal strcil uplne hrave do kapsy :cool:
milan.smart (268)|21.1.2006 15:37
To je vec nazoru.. Ja preferuju malou velikost pred VGA displayem, proto jsem napsal "podle me je to..."

Ja proste chci mit jedno zarizeni v kapse. A netraba normalni PDA a k tomu este mobil nobo nejakou cihlu
Losos_ce4you (1147)|21.1.2006 20:21
Tak konecne broucek "dorazil" , takze jsem mel moznost ho porovnavat z oci do oci s MDAc a Dopodem 818 pro ... Na pohled je "krasavec" ale ma dost leskly povrch a desne se opatlava , ale jinak je hodne vyvedeny - minimalne jako ten Dopod , vec vkusu . Co mi na nem ale vadi jsou "chybejici" dva HW cudliky - softkeys ktere jsou dost navykove u WM5 . Nainstaloval jsem shodne aplikace jako mam na MDAc i Dopodu - mezi zadnym ze zarizeni nelze rozeznat rozdil v rychlosti - na Atomu i Dopodu prvne otevrene aplikace nabihaji nepatrne pomaleji nez na MDAc , rychlost prace s otevrenymi aplikacemi je pak u Atoma a Dopodu naopak vyrazne sviznejsi , Dopod nepatrne jeste u nekterych aplikaci vykazuje lepsi odezvu . Jinak mezi nimi neni zadny rozdil ani u narocnejsich aplikaci typu TomToma atd ... bezne aplikace jsou stejne , rozdily nepozorovatelne . Takze rychly result : Neni treba rozhodne resit procesor , uzivatel muze rozhodovat zda vice vyuzije FM radio u Atoma ci bude preferovat "klasickou" SD kartu u Dopodu oproti miniSD u Atoma (muj pripad) , wifi g u Dopodu asi nijake vyrazne zlepseni nedokaze prinest , prinosem hovoricim ve prospech Dopodu je vynikajici podpora pro zarizeni HTC (xda-developers je neprekonatelna:-) , vydrz jsem nemel cas vyzkouset ale prdpokladam ze zde bude Dopod na tom lepe ... Takze jsem si nechal Dopoda a Atom sel do sveta .... :-))
milan.smart (268)|21.1.2006 21:34
A jake to je na tom pomalejsim procesoru, kdyz pustis treba mp3 a pracujes pri tom, treba v excelu nebo se zpravama, nebo nejake hry? A jak je to s filmama? zvlada stejny bitrate jako treba MDAc?
Losos_ce4you (1147)|21.1.2006 21:42
mp3 samozrejme nejsou problem , u videa nelze prehravat filmy bez upravy ( prikladne 512x384 na 1350kbps) nezvladne , filmy musi byt upravene , ale to jsem delal vzdycky , takze 320x240 na 360kbps jsou 100% ....
milan.smart (268)|22.1.2006 13:28
Ae ten dopod asi taky u nas nebude, ja nevim no, ale jestli ma Atom mini SD tak to je blby, ale zase radio se hodi. Ja bych asi sel do Atoma, ale taky by zalezelo na cene..
Losos_ce4you (1147)|22.1.2006 13:43
Dopod se pravdepodobne objevi (oznaceni bude asi jako HTC Prophet), respektive se zde objevi urcite , cenove bude tutove na mnohem nizsi urovni nezli Atom/Hp , je to generace - nastupce MDAc a neni duvod proc by ji T-mobile ci nekdo jiny nenechal pripravit - coz take hovori spise pro neho nezli pro Atoma ......
milan.smart (268)|22.1.2006 14:11
Ale USB Host z nich asi nema ani jeden a to me dost stve :( nebo snad ma?
Losos_ce4you (1147)|22.1.2006 14:23
Nema ..... ackoliv u toho Atoma jsem se na to nekoukal , predpokladam ale ze ne .
Miloš Strouhal (3997)|22.1.2006 15:06
[QUOTE="Losos"]..je to generace - nastupce MDAc a neni duvod proc by ji T-mobile ci nekdo jiny nenechal pripravit..[/QUOTE]Dovolim si nesouhlasit, dle meho nazoru se v ceniku zadneho z tuzemskych operatoru nikdy neobjevi. Compact jiz v CR "nastupce" ziskal, a je jim Vario. T-mobile ani jiny operator nema uz zadny zajem nasazovat do prodeje zarizeni bez klavesnice, kdyz bude moct sahnout po podobnem modelu s klavesnici. A osobne se jim ani nedivim, vetsina uzivatelu klavesnici uvita, at je jakakoliv.. :yes: Takze jestli neco z toho pujde koupit tak akorat tak v AHmobilu, Sunnysoftu, Palmpc a snad primo v HP.
RStein (2012)|22.1.2006 16:25
Tohle by byl take krasny namet na flame. ;)

Myslim, ze existuji dva typy uzivatelu PDA a SmartPhonu. i kdyz i tahle klasifikace, stejne jako kazda jina, hrube zjednodusuje.

Prvni typ uzivatelu preferuje co nejmensi pristroje, bez ohledu na maly displej a absenci klavesnice. Duvodem je hlavne to, ze svoje zarizeni berou jako uschovnu dat, ktera si chteji na cestach vetsinou jen prohlizet. Soukrome jim rikam - fandove do stylovych zarizeni, kteri ale nechteji platit jen za elegantni vzhled. Tato skupina je vetsi a diky temto lidem zacinaji byt tak popularni Smartphony, mini PDA a platforma Windows Mobile vubec.

Druhym typem uzivatelu jsou tehnicti nadsenci vseho druhu, jimz PDA by melo nahradit vse, co cekaji od notebooku, v mistech, kam si nemohou notebook vzit. Takze jim nevadi vetsi rozmery ani hmotnost zarizeni, protoze jim mensi nepohodli pri prenaseni zarizeni vynahradi velky displej, na kterem se dobre ctou i zadavaji informace, a klavesnice, s niz je snadne psat emaily, komunikovat pohodlne a rychle pres ruzne messengery, nebo dokonce psat na PDA clanky.
Jde o technologicke nadsence, hracicky, kteri kupuji TOP modely kazdeho vyrobce, s extatickym jasotem vyuzivaji vsech pokrocilych funkci , a odvadeji tak dobrou praci pri evangelizaci novych verzi Windows Mobile, ale nejsou a asi nikdy nebudou tak pocetni jako prvni skupina.

BTW: Jestlize sledujete, jak vzrostl pocet ctenaru na ce4you za posledni dva roky a i o jake ctenare se v prevazne vetsine jedna, sami vidite, ktera skupina prevazuje a kde je hlavni business :D...
Kato_ce4you (970)|23.1.2006 01:03
Vazeni panove, oba dva mate v jistych okolnostech pravdu, v jinych okolnostech zase ne. Aneb 1000 lidi, 1000 nazoru.. Ale ceho jste si asi nevsimli (a to je to NEJPODSTATNEJSI), tak to je to, ze tato diskuze se jmenuje HP bude mit vlastniho Atoma - :!: :!:A T O M A:!: :!: (cili jsou mi Wizard, Universal a stejne tak i Prophet v tomhle topicu uplne ukradeni!)
Jinymi slovy - jste absolutne offopic a oba dva jste se nechali tezce unest. Takze doufam, ze rano se najde nejaky rozumny moderator, ktery to tady poradne promaze :cool:
Losos_ce4you (1147)|23.1.2006 08:14
Souhlasim,debata se ubrala k nicemu,navic nejak "nebyla" od zacatku pochopena,bavili jsme se kazdy o necem jinem:-) Tak tedy k veci - k fotoaparatu , fotak v Atomu je stejny kram jako v konkurencnich HTC (konkretne ted s Dopodem , takze souboj 2mpx proti 2mpx) , "kvalita" je stejna jako u treba u MDAc jenom s vyssim rozlisenim , takze alespon diky tomu vypada fotografie subjektivne lepe ......
atomion (1159)|4.3.2006 22:53
A cena je 804.95:$: Což podle mě není zrovna nejnižší.. :( Ale je nižší než očekávaných 25 000,- :yes:
..jenže když on je tak krásně černej!!! :D

Zdroj
milan.smart (268)|5.3.2006 17:53
Hmm, ale je to furt dost.. Me se taky Atom mrte libi jeste mit autofocus a VGA display (kdyz muzou mit QVGA hloupy nokie tak proc by nemoh mit VGA Atom, ze) tak by byl dokonalej. Doufam ze bude brzo nejakej jeho nastupce se zminenejma vlastnostma a snad se taky bude prodavat v CR
atomion (1159)|5.3.2006 20:04
To jo...ale jaká pak bude jeho cena..?? :sarcastic:
beecher (9270)|6.3.2006 07:02
No a taky velikost, ze... ;)
Preci jenom, uz i to QVGA na 2,8 je blechoidni... Co teprve, kdyby tam dali VGA... ;)
Losos_ce4you (1147)|6.3.2006 10:42
A jeste kdyz Atom ma display jen 2,7" :-)
Kato_ce4you (970)|6.3.2006 12:48
No - blechoidni neblechoidni - nerikam, ze by to clovek musel pouzivat stale, ale i na 17'' monitoru se obcas hodi 1600x1200 a je snad jasne, ze na kazdodenni pouzivani to neni, ale "obcas" pro jiste aplikace se to hodi... Je to stejne, jako bych rekl, ze WiFi je v PDA zbytecna, kdyz 60% casu jsem mimo dosah WiFiny.. Ale i kdybych to mel vyuzit jen v 10% pripadu, tak se to hodi - stejne jako vetsi rozliseni ;)
A ted k pravidlum pro diskutujici - jelikoz jsou ode dneska "lehce" zmenena pravidla, tak bych si vas dovolil upozornit, ze tohle neni lehce OT, ale celkem dost - cili preji stastny vymaz :cool:
Zdenek Malinsky (9781)|1.4.2006 15:53
Informace o hw6800 přímo na stánkách HP - zde